Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cem Uzan Live!!

Slat

Öne çıkan mesajlar

Henüz kime oy vereceğime karar veremedim, kararsızım yani.

Seçim sürecine girdiğimizden beri tüm siyasi parti liderlerinin neredeyse tüm söyleşilerini takip ettim.

Hiçbirinin yüzünde Cem Uzan 'da gördüğüm kararlılığı ve kendine güveni göremedim.

Malum parti liderlerimiz malum parti liderlerimize bok atmaktan başka pek birşeyler söylemiyor, çözüm üretmiyor.

Örneğin dünkü söyleşi'de TÜSİAD 'la ilgili yaklaşımı çok hoşuma gitti.

Ayrıca iş hayatına nokta koyduğunu belirtmesi bence önemli. (mecbur nokta kayacak diyenlerde olacaktır burada :D )

Şimdi efem, bazı arkadaşlar üzerime afkıracaklardır muhtemelen. Bu adamın geçmişi nedir, söyledikleri reel gerçeklerle bağdaşmıyor, bu adam kolpacının kralı vb.

Neticede kararsız olduğumu tekrar hatırlatıyor, ama cem uzan 'la ilgili görüşlerimi de paylaşmadan geçemiyorum.

edit: ecnebi kelime.

[ Mesaj 26 Haziran 2007, Salı - 13:30 tarihinde, paspatur tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

O kadar şey yazılmışta ben paspatur'un şu lafına takıldım. "Örneğin dünkü interview 'de TÜSİAD 'la ilgili yaklaşımı çok hoşuma gitti."
Hocam ya İngilizce yaz ya da Türkçe.
Hiç hoşuma gitmiyor bu tarz şeyler içimde kalmasın söylim dedim.

paspatur düzeltmiş cümleyi sevindim yav :)) hehehe

[ Mesaj 26 Haziran 2007, Salı - 13:35 tarihinde, hoccemama tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Yazılanları dikkatle okudum. Türkiye'nin genel yaklaşımını PATI'de de görmek mümkün. Kimi sahtekar diye saldırıyor, kimi destek çıkıyor, kimi de hafife alıyor.

Atladığımız bir nokta UZAN grubu'nun çöküşünün ve Anti-Uzan Kampanyasının başlangıç anıdır.

Uzan Grubu tüm sermaye grupları içerisinde DEVLET BANKALARINDAN KREDİ KULLANMAYAN TEK SERMAYE GRUBUYDU. Enerji sektöründe siyasi ilişkilerini kullanarak çok karlı anlaşmalar yapmıştı Devlet ile ve elektrik dağıtımı üzerinden çok yüksek kar ile iş yapıyordu. Bu iş HAKSIZ KAZANÇ olarak yorumlanabilir, ancak kar oranı şu anki doğal gaz ihaleleri ile kıyas bile kabul etmez boyutlarda idi.

Sonra o infaz günü geldi. STAR GAZETESİNDE, TALİBAN ÖNÜNDE DİZ ÇÖKMÜŞ R.T.E. fotoğrafı yayınlandı. İki gün sonra KEPEZ'e el kondu.

Nakit akışı kesilen firmalar çöktü, imar bankası mudileri mahvoldu.

SORU: Acaba UZAN Aydın Doğan gibi iktidar yanlısı habercilik yapsa idi, ve siyasi parti kurmasaydı, bugün gene milyonlar sahtekar uzan der miydi?

[ Mesaj 26 Haziran 2007, Salı - 13:36 tarihinde, sostizm tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

yahu abi cem uzan oy vermiycekler tatlısese vercekler az cakal degil o :D meclis tvde sabah acılısını meclis baskanını one two treee forroooo die yapcak bomba olcak cem uzan basbakan olursa yeni bi magazincilik anlayısı dogcak :D

[ Mesaj 26 Haziran 2007, Salı - 14:19 tarihinde, BullDoG tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm, yine bir tarafınla dinlemişsin yazdıklarımı. Cem Uzan parti kurduktan sonra medyadaki araçları aracılığyla IMF, AB karşıtı, dolayısıyla da hükümet alehtarı bir yayın izledi; ki Kepez, Star TV-Gazete, Telsim olayları hep bundan sonra başladı. Yani Cem Uzan'ı haklı çıkaracak hiçbir sebep yok.

Ve evet, parti kurmasaydı yine sahtekar derdim, nasıl Karamehmet, Aydın Doğan bugün parti sahibi olmadıkları halde Türkiye karşıtı hareket içinde yer alıyorlarsa ve tepki çekiyorlarsa aynısı Uzan için de olacaktı.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sostizm, yine bir tarafınla dinlemişsin yazdıklarımı. Cem Uzan parti kurduktan sonra medyadaki araçları aracılığyla IMF, AB karşıtı, dolayısıyla da hükümet alehtarı bir yayın izledi; ki Kepez, Star TV-Gazete, Telsim olayları hep bundan sonra başladı. Yani Cem Uzan'ı haklı çıkaracak hiçbir sebep yok.

Ve evet, parti kurmasaydı yine sahtekar derdim, nasıl Karamehmet, Aydın Doğan bugün parti sahibi olmadıkları halde Türkiye karşıtı hareket içinde yer alıyorlarsa ve tepki çekiyorlarsa aynısı Uzan için de olacaktı.

Seni bir tarafımla dinlemedim... Cem Uzan'ı haklı çıkartmak gibi de bir derdim yok. Sen bu ülkedeki milyonlarca CU karşıtı vatandaştan birisisin. Hatta tam da senin dediğin gibi Aydın Doğan, Karamehmet gibi adamlardan göreceli olarak daha HIRLI olduğu halde linç edilen, Cem Uzan oldu dedim.

Önce ABD yanlısı/maşası medya sonrasında da var gücü ile iktidar kafasını ezmek için elinden geleni yaptı uzanların. Hatta İmar Madurları'nı Cem Uzan'ın eseri olarak pompalayıp herkesi de inandırdı.

Bu adam işine bakıp Çiller dönemindeki gibi iktidara çanak tutsaydı, şimdi belki de Rahmetli Sakıp Sabancı gibi baştacı ediliyor olacaktı halk tarafından. BUNU ANLATMAYA ÇALIŞIYORUM ama kısa yazı ile tam da ne demek istediğimi belki de anlatamadım.

Not: Bi tarafınla dinlemişsin hiç nazik bir yorum değil.
Sosyal ağlarda paylaş

O bu degil de adam harbiden baraji asacak, velhasil paran varsa arkadas Turkiye'de solculugun da sagciligin da kralini yaparsin dokunulmazligi alirsin ben bunu anladim

Bir gun elime kazara yuklu miktarda para gecerse somurecegim yegane ulke burasi olur afrika felan hikaye

[ Mesaj 26 Haziran 2007, Salı - 16:25 tarihinde, Sylian tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...