Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kotalı adslci zihniyet

zarek

Öne çıkan mesajlar

başlık ve ilk post abuk zaten de neyse... telekomun yaptığı tek şey tekel pozisyonunu kullanıp milleti ya çok ya da daha da çok para ödeme zorunda bırakmak. 512 sınırsızı pahalı yapar, dersin çok para bari kotalı aliim. O zaman da düdük kadar kota verir ama 2 kat hızlıdır. Osursan zaten kota dolar. Bu kez de kota aşım ücreti ödersin. Ya da osurmazsın, kasarsın kotayı aşmazsın ama 1024 olmasının da anlamı kalmaz. sonuçta interneti koklarsın ama parasını tam verirsin... Telekomun tüm pazarlama mantığı böyle zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

valla kablo 256/64=29,00 olmuş.. bağlantı ücreti yok.. ona bile geçebilirim.. Ama ben ona geçerim ADSL'yi düşürürler..

bir de yaptığım anlaşmayı bulamıyorum (aslında ben uçağa yetişeceğim diye adama kağıdı cuma akşam bırakmıştım, bi de para sıkıştırmıştım eline "sen bunu pzt işleme koy" diye [neden diye sormayın kampanya falan vardı işte] Kısaca kağıt bende yok!] ADSL'yi kapattırmaya gittiğimde CART! diye bişi sormadan etmeden kapatıyorlar mı? Yoksa anlaşma senede 1 şartlar değiştirilmediği takdirde veya taraflardan biri aksini belirtmedikçe otomatik olarak 1senelik daha uzatmaya gider, dolayısı ile bu dönem harici anlaşma iptalinde XXX YTL ödenir.. ... gibi bir kıstas var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

kotalı kullanılmaz yahu. mesela ben 256k sınırsız kullanıyorum. günde 1 gb anime dl ediyorum. ayda 30 gb. 1024 olsa ayda 3 gb dl yapma şansım olacak. ha 1024 sınırsız gayet güzel olabilirdi 256nın yanında ama, pahalı tabi. heh bazı ülkelerde insanlar gayet 10k kullanıyor. gayet de ucuza. yalan olur bizim net zevkimiz.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Metakuso, 28 Haziran 2007, Perşembe - 14:08 tarihinde demis ki:

kotalı kullanılmaz yahu. mesela ben 256k sınırsız kullanıyorum. günde 1 gb anime dl ediyorum. ayda 30 gb. 1024 olsa ayda 3 gb dl yapma şansım olacak. ha 1024 sınırsız gayet güzel olabilirdi 256nın yanında ama, pahalı tabi. heh bazı ülkelerde insanlar gayet 10k kullanıyor. gayet de ucuza. yalan olur bizim net zevkimiz.

10k ne lan
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi arkadaş ben bu ay 5gb anime indirdim + ultima online ve patchlerini yükledim kotamın dolmasına az kaldı fakat ay sonuna geçmiş olmuyacağım ee şimdi niye sınırsıza geçeyim ki? Hem de 1mbit bağlantıyla her ne kadar asıl hızına ulaşamasada 80-70 kbps ile indirmek varken niye uğraşayım ki limitsiz 256lar ile yada daha iyi bir bağlantı için niye o kadar para vereyim ki? Ayrıca interneti kotalı kullanmamam ve filmler indirmemem kültürsüz olduğumu göstermiyor filmleri sinema salonlarında izlemeyi seviyorum, filmleri yapanların cebine para gitmesini istiyorum, dinlediğim sanatçıların para kazanmasını istiyorum. (Keşke istediğim animeler Türkiye'de de bulunsaydı o zaman dvd lerini almayı tercih ederdim). Şahsen limitsiz ve hızlı adsl için o kadar para vereceğime o biraz daha fazla harcar gider filmimi sinemada izler şarkımı cdden dinlerin. Yazının yada senin hedef gösterdiğin kitle yanlış. Senin derdin telekomla, kotalı kullanıcalarla değil. Madem çok download yapmak çok kültürlenmek(!) istiyorsun ve bunu hızlı ve limitsiz bir bağlantı ile yapmak istiyorsun o halde derdini telekoma anlatmalısın istediklerini başkalarına saldırarak belirtirsen eline hiç birşey geçmez.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...