Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kotalı adslci zihniyet

zarek

Öne çıkan mesajlar

Ben diyorum ki, sınırsız bağlantı kullanan ve sürekli kazıklanan insanlar için, bi program yapalım gönüllü. İnterneti kullanmadığımız esnada nasıl olsa parasını alıyorlar, boşa akmasın internet diye, diğer sınırsız kullanıcılar ile arada sürekli upload download yapsın program belirli bir dosya göndermeden. Yurtdışından da adam bulalım. Yurtdışı bağlantımız zaten iyi değil. Görsünler bakalım parasını söke söke aldıkları snırsız bağlantılar da haklarını söke söke kullandıklarında ne oluyor. Büyük ihtimalle yurtdışı yalan olur, yeni hat çekmek zorunda kalırlar, zamani geline de program bir noktadan sonra kullanılmaz hale gelir mesela bir server üzerinden çalışır server kapanınca durur. Gibi. Hakkımız, parasını veriyoruz. Kola alıp tamamını içmeden çöpe atmak gibi bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi baktım son 12 ayda ortalama kullanımım 12 gb dl. İşyerinde kullandığım dizüstü ve evdeki masaüstünün toplamı. Kota aslında mantıklı ama 3-5 gb az gerçekten. Ya da aslında 3-5 gb da az değil. Herkesin ihtiyacına yönelik bir kota uygulaması olması lazım. Ben internet nedir bilirim ayda 12312 gb dl yaparım diyene sınırsız olsun.

[ Mesaj 24 Haziran 2007, Pazar - 20:16 tarihinde, huun tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

bi kaç ay önce chip editörü tt ye alternatif bişey sölemişti,uydu dan net hizmeti veren firmalardan 1i(superonline olabilir) aylik 70 ytl civarına 1 yada 1.5mb(2 de olabilir) sınırsız bağlanti sağlıyomuş,tabi upload sorunu var,onun içinde telekomun en ucuz tarifesine abone olun diyodu,o sayıyı bulursam tam olarak ayrıntılari sölerim.
Sosyal ağlarda paylaş

@zarek

güzel kardeşim adam böle böle demiş,sanki bi sürü alternatif yol varda biz illa ttneti kullanalim hemde kotali kullanalimmi diyoruz elimizde olan şimdilik bunlar,sorunun kaynağına indik diyelim çözümüde sen mi bulcan,anca sabancı-koç yada dışardan sağlam bi şirket gelcek çatır çatır altyapısını kurup telekoma rakip olcak,bunlar olmadikça tartişmanında manası yok,adamlar reklamlarla zaten internetle ilk defa tanişan,kota mota anlamam,en ucuz hangi tarifeyse onu kullanırım diyen büyük çoğunluğun aklını çelip kotali tarifeye geçiriyorlar milleti.
Sosyal ağlarda paylaş

nedir bu gaz.
Yok devlet okullarında okuyan zihniyet. Yok kotalı adsl kullanan zihniyet. Adam da istediği gibi kullanır interneti neyse ne sana mı soracak. İsterse sadece oyun oynar, isterse sırf chat yapar. Sana ne!

Bahsettiğin kota aşım sebeplerinden çoğu zaten yasal değil.

Sadece ödevlerine yardımcı olması için ve iş için kotalı kullanan bir sürü insan var. Alır kotalı adslini paşa paşa kullanır.

Vergiler ve kullanım ücretlerinin bu kadar yüksek olmasına kızmama rağmen bu şekilde düşünen, yazan insanlar olduğunu görünce müstahaktır bize demekten kendimi alamıyorum!
Sosyal ağlarda paylaş

artik kaliteli divxler bile 1,4 gb civari iken, dvd ler 4,7gb iken, oyunlar olmus 6 gb iken, kotali kullanan insanlar direk internette gezen , indirme bakimindada olsa olsa mp3 arada 1 2 program indiren insanlar olarak gozukuyo (bi art niyet yok, herkes download manyagi olmak zorunda degil) . kotali interneti daha cok bilgisayara yeni baslamis insanlar olarak dusunuyorum. sonucta insan bi kere film/oyun/program indirmenin zevkine vardimi birakamiyo, o yuzden daha gozu acilmamis insanlarin mantigida bi mp3 indiririm bide nette takilirim 4gb yeter bana diyo. ben heralde ayda 100gb falan indiriyorum heralde o yuzden paraya kiydim kablonet 1mbit sinirsiz kullaniyorum ve resmen torrent sitelerini kurutuyorum. mutluyum gururluyum tavsiye ediyorum :p
ps: ha tabi bazi insanlar icin 20 ytl onemli bi paradir kolay harcamak istemeyebilir durumu yoktur onada hic bisi diyemem.
neyse herkesin tuttugu kendine...

[ Mesaj 25 Haziran 2007, Pazartesi - 03:52 tarihinde, Disappear tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

kotalı kullanıyorum limiti arada sırada geciyorum 4-5 ayda bir oduyorum faturamı mutluyum lost izliyorum heroes izliyorum wowa deli gibi patch yapıyorum :D
24 saat msnim acık ama kotalıyım niahjahhaha

[ Mesaj 25 Haziran 2007, Pazartesi - 19:53 tarihinde, BullDoG tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Beğenmiyorsanız gidin kardeşim.
Başka ülkede yaşayın.
Türkiye Muz Cumhuriyetinde durum bu.
Ya 56K olsaydı.
O zaman ne olurdu?
Şükredelim halimize.

Arkadaşım sen de film indirmeyiver.
Yabancıyla biz birmiyiz daha ucuza sağlasınlar bize hizmeti.
Arapların elinde telekom artık.
10 sene aynı tas aynı hamam devam.
Kimse de sesini çıkarmaz zaten.
Diğer her konuda olduğu gibi.
Seneler boyunca devlete çalışırız.
Sosyal ağlarda paylaş

prawler 56 K iken sınırsız ve bedava internet vardı. daha doğru dürüst kimsenin hızlı internetten haberi yoktu. (en azından tecrübe etmişliği yoktu)

şimdi film indirdiim gibi o zaman 100 MBlık counterstrike'ı bi gecede indirirdim. mutlu mesuttuk...

ama telekomun yaptığı eşşeklik ortada tabii şimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...