Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sarki tavsiyesi (yine ve tekrar)

edi

Öne çıkan mesajlar

sizden guzel, rock tarzli (bulutsuzluk, teoman, vega, sebnem ferah vs... ille o kisilerin yapmis olmasi gerekmez tabi, yeni gruplar da olur) Turkce, sarkilar tavsiye etmenizi rica edecegim,
Turkiye'den epeydir uzaktayim, ne var ne yok bilmiyorum, o yuzden tavsiyelerinizi bekliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bunu bilen eminim kimse yoktur varsada üç beş ankara lı arkadaşdır sadece. Tarzları alternatif rock tır, çok güzel çok temiz, çok seni senden alıp uzak diyarlara götürebilen müzik yaparlar. Yanılmıyorsam sadece bir kasetleri var o da ya 2000in başın da yada 99un yazında çıkmıştı. Neyse grup PİLLİ BEBEK. Al dinle mutlu ol.

Not: zamanın da sakarya da ki nüans da çıkarlar dı, daha sonra bir dönem saklı kent de çıktılar ondan sonrasını bilemiycem bir istanbul lu olarak daha da fazla takip edemem herhalde ankara yı :)[hline]''Ben ilk lanetlenmiş olanım; zamanın başlangıcından sonuna ve hatta zamanın ötesinde sonsuza kadar.Ben kardeşinin etini ilk tatmış olanım.İlk kanı ben akıttım, ilk defa ben kıskandım.Çılgınlığın boşluğundayım...bir ruhum yok benim.Ne insan, ne melek, ne de şeytan.Ben...vampir''
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
"Dr. Skull - Herşey Yolunda" isimli albüm bul ve dinle Türk rock tarihini aşmış bir albümdür.

Ayrıca Whisky ve Objektif albümlerini bulabilirsen dinleyebilirsin. "Objektif - Tımarlı Hastane" süper bir albümdür yine Türkiye standartlarına göre.[hline]"Onzac" Clan Martian Artist
"Ederan" Clan Fixör
"Story of SadButcher"

There are 10 types of people in the world, those who can read binary, and those who can't.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
SadButcher, 02 October 2003 15:27 tarihinde demiş ki:
"Dr. Skull - Herşey Yolunda" isimli albüm bul ve dinle Türk rock tarihini aşmış bir albümdür.

Ayrıca Whisky ve Objektif albümlerini bulabilirsen dinleyebilirsin. "Objektif - Tımarlı Hastane" süper bir albümdür yine Türkiye standartlarına göre.[hline]"Onzac" Clan Martian Artist
"Ederan" Clan Fixör
"Story of SadButcher"

There are 10 types of people in the world, those who can read binary, and those who can't.

aabi haklısın da kaç senelik albümler yenilerde metropolis die bi grup çıkmış türkçe grunge yapıolar yani müzik tarzım deil ama kaliteli ve emek harcandığı belli[hline]Fuck it all! Fuck this world!
Fuck everything that you stand for!
Don't belong! Don't exist!
Don't give a shit!
Don't ever judge me!
Sosyal ağlarda paylaş

Eh bulunabilite konusunda yorum yapmadım zaten netekim ben mp3 hallerini bulana kadar çatladım ama yinede insanın aklının bir köşesinde bulunması gereken bir not olsun.

Bunlar olmadan bugünküler hiçbir anlam ifade etmiyor.[hline]"Onzac" Clan Martian Artist
"Ederan" Clan Fixör
"Story of SadButcher"

Sosyal ağlarda paylaş

bak dr skull un davulcusunun kurduğu karakedi diye bi grup var aynı tarz onu kesinlikle deneyin bayan vokal, vokal guano apes inkini andırıyo, yani öyle cici kız gibi diil, yırtık böle (way bea nası anlattım)[hline]Verni gülümsüyor sayfalardan
10 yıl öncesi, thrash blowing all
Peki neye sahipsin ölmeye değecek kadar?
the action brings reaction
Sosyal ağlarda paylaş

manga pek hardcore kaçmıyo beah, radical noise tek geçerim :) deathcore gibin bir şey dersen gene ankaradan self torture var saklı da ankara rock günleri olacak, baya bi grup çıkacak gidebilceksen keisn git derim :)[hline]In the grace... of the love
we rise in pain...
and death is not far away
soon we'll sleep
and never wake up again...
Sosyal ağlarda paylaş

Aslı Gökyokuş: (Teoman'ın solistimiş sanırım ya da gitar çalıyormuş kesin hatırlamıyorum)
Ölüm Kapımı Çalmasa da
Sessizce
Keşf'i Alem
Değişen Kim

Barış Manço: (Tam istediğin kesime girmiyor ama şarkıları çok güzel, yazmadan geçersem ayıp olur)
S.O.S. Aman hocam
Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi
Unutamadım
Süper Babaanne

Demir Demirkan:
Aşk Var Ya
Ayıp
Dedim Ama
Dünya Benim
Göçmen
İstemek Yetmedi

Duman:
Herşeyi Yak
Bu Akşam
Köprüaltı
Bebek

Egoist: (iyi bir grup diye hatırlıyorum da hatırladığım başka şarkısı yok)
Töreler aldı

Erkin Koray: (bu da Barış Manço gibi eski biri ama Rock denilince aklıma ilk gelen kimse)
Arap Saçı
Çöpçüler
Estarabim
Hayat Katarı
Şaşkın

Haluk Levent: (pek sevmem adamı bir tek mektup albümünü sevmiştim)
İrem Kız
Mektup
Dağlar
Anlasana
Yollarda bulurum seni

Haramiler: (türküyle karışık rock ilginç bir fikir)
Dadaoğlu
Emmoğlu (ferdi tayfurun ki değil)
Fabrika Kızı

Kargo:
Arabic Fahişe
Kalamış Parkı
Renklerin İçinde
Yanımda Sen Olmayınca
Yüzleşme

Kıraç: (zaman albümü uyurken veya dinlenirken çok güzel dinleniyor)
Bir Garip Aşk Besteci
Düş Yakamızdan
Endamın Yeter
Gönül
Kan Ve Gül
Salak Oğlan
Sonsuza Kadar
Yıllar Sonra
Zaman

Mor Ve Ötesi: (bütün negatif düşüncelere rağmen yaz albümünü çok sevdim)
Yaz yaz yaz
Güneye giderken
Bazen

Özlem Tekin: (özellikle yol şarkısı süper, bir iki şarkısı hafif depresik)
Yol
aşka dair
beni yakan aşkın
biberi bol
bu kalp
daa
dağları deldim
hep yek
iki adım
kimbilir
kırıldım
laubali
onun için
oof
ve olamadı aşk
vurma

Pentagram: (sert şarkıları da var demir demirkan tarzı şarkıları da)
Sonsuzluk
Anatolia (ingilizce ve türkçe ayrı ayrı)
gündüz gece
1000 in the eastland (thousands olarak da geçer o 1000)

Şebnem Ferah: (efsane kadın, şarkı sölemese de konserde halkı coşturabiliyor)
Ay
Babam Oğlum
Ben Şarkımı söylerken
Bu aşk fazla sana
Bugün
Değirmenler
Deli kızım uyan
Gel Ey Seher (azeri kültür bakanıyla yapmış yanlış hatırlamıyorsam)
İyi kötü
Kalbim
Mayın Tarlası
Nefessiz Kaldım
Oyunlar
Oyunun Sonu
Senin Adın Ne
Üvey
Vazgeçtim Dünyadan
Yağmurlar
Yeniden Doğup Gelsem (Eagleeye bunu çok seviyor)
Yorgun

Teoman: (rockçı diyorlar da bence değil. Yine de sevdiğim bir iki şarkısı var)
Gemiler
Kardelen
Papatya (özlem tekinle düet)
İki Yabancı (şebnem ferahla düet)
Kupa Kızı ve Sinek Valesi

Yavuz Çetin: (fazla kimse bilmiyor ama "satılık" albümü çok güzel şahane)
Cherokee
Oyuncak Dünya
Yaşamak İstemem
Oyuncak Dünya

Bir de The Mongollar var. Lombak.com'da mp3lerini çekmiştim. Official bir grupmuş sanırım da kasetlerini hiç görmedim.
-Dinazor tasaa
-Olmuyor
Güzel şarkılarıdır...

Sing Your song'da duyduğum ve sevdiğim bazı gruplar:
4T1 - Bir arada
Kafein - Masal Perisi
Karanlık Oda - Güle Güle
Manga - Kal yanımda

NOT: Bu saydığım kişileri rocker kabul edersiniz etmessiniz, seversiniz sevmessiniz.. Ama Türk Rock Müziği diyince aklıma bu kişiler gelir. Bu kişilerin de en çok dinlediğim Şarkıları bunlar. Hepsinin mp3leri elimde var. Ve %90 hepsinin orjinal albümleri elimde var.[hline]I will crush yar bones!!! Gaarrr!!!
(İmzamı iyi oku, çok şey var)
Sosyal ağlarda paylaş

Bulutsuzluk Özlemi'nin bir albümünü aldım ama beğenmedim (canlı ve fişsiz)

Şarkılar gereksiz yere hızlı. Adamın sesi hem çok itici ve tiz.
Mor Ve Ötesi, aslı Bulutsuzluk Özlemi'ne ait olan "güneye giderken" şarkısını iyi coverlamış.
Bilmiyorum ama BÖ'nün sölediği versiyonu başım ağrıyarak dinledim. Ama MVÖ'nün kini geceleyin uyurken bile dinleyebiliyorum. Çok temiz bir çalışma. Ayrıca uygun birşekilde söylemiş gibi geldi bana..[hline]I will crush yar bones!!! Gaarrr!!!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 02 October 2003 21:22 tarihinde demiş ki:
hakan kurşunun adının geçmemesi enteresan...[hline]Şu anda iş yapıyor olmam gerekiyodu...

İyi değil bence.

Tavsiye:Külliyen rock olmasada Moğolları tavsiye ederim
Ayrıca Yavuz Çetin,Objektif,Kesme Şeker(özellikle ''içinde içindekiler vardır'' albümü),Kramp,Diken bu grupların albümlerinide edinmeni tavsiye ederim.Mp3 olarak bazılarını bulabilirsin ama hepsini bulman imkansız.[hline]SAKATLA!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 02 October 2003 21:41 tarihinde demiş ki:
Bulutsuzluk Özlemi'nin bir albümünü aldım ama beğenmedim (canlı ve fişsiz)

Şarkılar gereksiz yere hızlı. Adamın sesi hem çok itici ve tiz.
Mor Ve Ötesi, aslı Bulutsuzluk Özlemi'ne ait olan "güneye giderken" şarkısını iyi coverlamış.
Bilmiyorum ama BÖ'nün sölediği versiyonu başım ağrıyarak dinledim. Ama MVÖ'nün kini geceleyin uyurken bile dinleyebiliyorum. Çok temiz bir çalışma. Ayrıca uygun birşekilde söylemiş gibi geldi bana..[hline]I will crush yar bones!!! Gaarrr!!!

Bulutsuzluk Özlemi yol ve uçtu uçtu albümleri kesinlikle memnun edicektir seni.[hline]SAKATLA!
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.turkrock.com
bu sayfaya bıde forumlarina bak istersen
cogu türk grubunun elamanlarida üyeler ve aktif olarak katiliyorlar forumlara....
burdanda degisik gruplara ulasabilirsin

http://www.anadolurock.com/cgi-bin/ar/index.cgi

bu sayfadanda bi cok yerli parcayi online dinleyebilirsin..[hline]UYKUM VAR!

[Bu mesaj GEd tarafından 03 October 2003 16:31 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

walla bende turkiyeden uzaktayim hergun pamela spence dinliyorum cok guzel sarki ilk baslarda sinir oluyodum ama boyle oldu iste napalim dans edesim bile geliyo ama delikanliyi bozar :p
tabi rock diil o da var
ayrica burda yazan gruplarin cogunu indiremessin ben rashit falan denemistim kazada bulumuyo siparis falan verceksen orasi ayri tabi...[hline][b][i]-->Four String Magic<--
Words are meaningless
And forgettable
Enjoy the silence

[Bu mesaj green_martian tarafından 03 October 2003 21:22 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

rashit in hava soğuk var kazaa da zaten o yeter süper şarkı yaw
havaa souk yamurlu
ört kıçını orospuu
saaana kaarışan mı var
bitsin artık bu kavgalaaar[hline]In the grace... of the love
we rise in pain...
and death is not far away
soon we'll sleep
and never wake up again...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
SadButcher, 02 October 2003 15:27 tarihinde demiş ki:

evet :) super bi album o, ben lisedeyken cikmisti, bayaa oluyo, ama yeniden edinilebilir tabi

soylenenler dogrultusunda Duman , Pilli Bebek, Pamela Spence, Teoman, ve Ozlem Tekin'e ait parcalar indirdim, ilgilenen herkese tesekkurler

(Bulutsuzluk Ozlemi, ve Sebnem Ferah vardi zaten)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Aegean, 03 October 2003 21:18 tarihinde demiş ki:
rashit in hava soğuk var kazaa da zaten o yeter süper şarkı yaw
havaa souk yamurlu
ört kıçını orospuu
saaana kaarışan mı var
bitsin artık bu kavgalaaar

kazaada bende bulamiyo sinir oluyorum
o parcayi asil canli dinlemenizi tavsiye ederim daha gaz oluyo heh
massive attack konserinde on gruptu baya gulmustum o sarkiyi dinlerken[hline][b][i]-->Four String Magic<--
Words are meaningless
And forgettable
Enjoy the silence
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...