Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

In God We Trust (+18)

deggial

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Türkçe yazamıyorum, İngilizce'de Türkçe'de olmayan o kadar çok kelime var ki ne zaman Türkçe bir şey yazmaya çalışsam aklım onlara gidiyor.

Sağolun okudunuz için.

[ Mesaj 19 Haziran 2007, Salı - 15:00 tarihinde, GERGE tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
said:
I would make love to the Lilith
before I turned myself to float away
on that other tide.

(If I could kiss the Holy lips of God, I would fill my mouth with poison. Wear death on my lips like a gloss. Walk the halls of heaven as a black-widow-Beelzebub. Mother. Mother. Women created sin. They created vengeance as well.)

Din çok kişisel birşey - hissettiklerimi olduğu gibi yazmayı denedim bir kere de. Zaten yıllardır Paticik'te ki dine karşı tavrımı görmüşsünüzdür - ilk kez aşırıya kaçtım ben(ki karşı taraf hep aşırıya kaçıyor bana karşı - herkesin patladığı bir nokta vardır).

Yine de özür dilemem lazım. horacegoesskiing, helena özür dilerim; ama anlayabilmeniz lazım beni de - size ya da diğer müslümanlara karşı bir şey değil benim ki. Kutsal otoriteye karşı.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben beğenmedim.

Din eleştirisi yapan İngilizce şiir dendiğinde -her ne kadar tam olarak şiir olmasa da- A Perfect Circle - Judith'i geliyor aklıma.

[spo]You're such an inspiration for the ways
That I'll never ever choose to be
Oh so many ways for me to show you
How the savior has abandoned you
F*ck your God
Your Lord and your Christ
He did this
Took all you had and
Left you this way
Still you pray, you never stray
Never taste of the fruit
You never thought to question why

It's not like you killed someone
It's not like you drove a hateful spear into his side
Praise the one who left you
Broken down and paralyzed
He did it all for you
He did it all for you

Oh so many many ways for me to show you
How your dogma has abandoned you
Pray to your Christ, to your god
Never taste of the fruit
Never stray, never break
Never---choke on a lie
Even though he's the one who did this to you
You never thought to question why [/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

İnanç kişisel bir şeydir, dolayısıyla insanlar inançları konusunda yapılan yorumları kişisel algılayabilirler. Kimse de müslüman olsa bile süper anlayışlı ve sakin de olmak zorunda değil dolayısıyla yazını yazarken dikkat etmen gerekir. İnancı olan bir insanı inancı ve kişi diye iki ayrı parçaya ayırıp birine dokundurmadan diğerine laf etmen zor. Yani anlamanız gereken şey şu (horace'a bir noktada katılıyorum aynı inancı tam olarak paylaşmasak bile d:) entelliğin vs getirdiği bir akım, aklından geçenleri insanlarla paylaşmak ve bazı şeyleri düşünmekten korkmamak. Ama antik çağdan beri var olan bir şey ise toplum. Bir toplumun içinde, insanlarla beraber iletişim ve ilişki içersinde yaşayacaksan onların da benliklerine, düşüncelerine vs saygı duyman gerekir. Sırf kendi fikirlerini beyan etme adına diğer insanları sinirlendirmen ve rahatsız etmen onlara karşı haksızlık olur.

[ Mesaj 20 Haziran 2007, Çarşamba - 15:15 tarihinde, Ardeth tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

çok yazık bir şey bana göre bu.

"eleştirirken ironi yapayım mantığı"da zaten bizi buralara götüren,çoğu şeyi eleştirirken gayet problemsiz ve kayıtsız kalmamızı bekleyen bir çeşit çıkmaz artık.iyice ölçüyü kaçırıp bu noktalara kadar getirdiler olayı.

her şeyi eleştirmekte özgürsün,hiç bir şeyi de bilmek ya da anlamak zorunda değilsin,bunlar hakların.

ama insanları düşünmek zorundasın,kelimelerini seçmek zorundasın,nefret etsen bile kişilere saygı duymak zorundasın.bunlar da toplum hakları.

bence paticikten yüz bulup bunu yapman işin ayrı bir vahim tarafı.

çok insan denemiştir bu yaptıklarını,belki de hepimiz belirli ölçülerde adam olucaz,eleştirirken prim yapıcaz,yok artistik patinaj çekicez vs diye propogandalar yapmışızdır,her konuda evet ,bu ölçülerde olmasa bile belirli ölçülerde,bir şey getirmiyor,varsa getiren paylaşsın.

belki de şunlardır getirdikleri;
nefret,kutuplaşma,saygı eksikliği.

o istediğin düşünce özgürlüğünü de belki de insanlar bunu bahane ederek kaldırdı.

burda sadece allahsız adam(bu hakaret anlamında ) yaşamıyor,burda sadece müslüman da yaşamıyor,allaha inanan,inanmayan,başka dinlerde olan,ya da çoğu dinden nefret edenlerde yaşıyor.

hepimizin dikkat ettiği gibi sen de ediceksin,nefretini kusacağın bir yer değil bura.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaslar,

Tamam ingilizce yazinca bazen daha sevimli gelebiliyor, fakat acik secik uyeleleri rencide ederse, rahatsiz ederse, inanclarina ona buna hakarate varan cumleler kurarsa, bikyaca konussaniz bile o dili anlayan oldugu surece tepki gormesi ve modere edilmesi kacinilmazdir.

/ve bu sebepten, kilit. daha dikkatli olalim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...