Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evde kedi varkan bi tane daha alma olayı

SbNN

Öne çıkan mesajlar

Şimdi benim bi kedi var evde 8 yaşında falan huyları da pek iyi sayılmaz :) biraz vahşi ve pek kendini sevdirmez , biraz asil gibi şahsına münhasır bir kedi.

Dün kadıköyde petşop da bir kedi gördüm inanılmaz hoşuma gitti hayvancık sanırım 5 aylık falandır . Şimdi ben bu hayvancığı alsam benim 8 yaşındakinin yanına koysam bizim evdeki kedi ne yapar ?

Bunu yapmam doğru mudur ? Bilgi istiyorum ..
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Benim başıma gelenleri sıralim:

1- Önce döver.
2- Eğer yavru bi yolunu bulup kaçmazsa, büyük kedi yemek yedirmemeye başlar.
3- Büyük kedi etrafa tuvaletini yapmaya başlar.
4- Büyük kedi yemek yememeye başlar.

ya da

Üretim amaçlı yakın faaliyetlere girişirler.
Sosyal ağlarda paylaş

yukardakiler geçerli

+

büyük kedi sizden iyice soğuyabilir. bi gün bakmışınız yok gitmiş.

büyük kedi eğer erkekse. ufağı boğabilir. (aslanlarda olduğu gibi kedilerde de vardır bu olay).

[ Mesaj 04 Haziran 2007, Pazartesi - 18:11 tarihinde, Norak tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

ama bu daha çok küçüğün karakteriyle bağlantılı. Eğer çok yaramaz sürekli oyun oynamak isteyen gözü hafif kavgacıl oyunlarda olan çok yemek yemeyi seven bir obursa bu üsttekiler olur. Ama mesela ben duman varken(8 yaşında şu an) Yoda'yı ve Obiwan'ı aldım eve..(6-7 aylıklar şu an)

Obiwan çok yaramazdı oyun oynuyordu çok falan isteyen oldu verdim..

Ama Yoda dünyanın en uykucu kedisi çıktı. Hatta havaya atıp "tutmuyorsun" ve düştüğü yerde uyumaya devam ediyor tepkisiz. o derece.. ben yodayı alalı 6 ay falan oldu işte Şu an dumanla gayet iyi anlaşıyor hatta bazen beraber oyun bile oynayabiliyorlar üşenmezlerse.. Yani kedilerin karakterlerine çok bağlı bu
Sosyal ağlarda paylaş

bende siyam var ve siyamlar başka kedi istemezler evi kendilerine ait görürler. bi gün bebek bi siyam aldık geçici sureligine anlasabilicekler mi diye. bizim kedi önce küçügü dövdü sonra yemegini ve tuvaletini kullandırmadı(2 si için de ayrı yemek kabı ve tuvalet vardı) sonra küçük evin içine tuvaletini yapmaya baslayınca verdik geri. bi kere de bizimkinin 2 katı buyuklukte bi erkek aldık onu da dövdü sonra aynı olaylar :)
kedinin cinsine-karakterine baglı olay
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...