Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Karakalem denemesi..

tharin

Öne çıkan mesajlar

Bu sabah çocukluk fotorafımdan bakarak çizdiğim bir resim. (bu kadar haşin olduğumu hatırlamıyorum :) ) Tamamlamadım taramalardan sıkıldığımdan. Görüntü kalitesi çok iyi değil, scanner yok evde o yüzden micro modda fotorafını çekmek zorunda kaldım.

Not : Çekinmeden yorum yapabilirsiniz. Orantı veya anatomi hatası olabilir herhangi bir eğitimim yok mazur görün.

Sosyal ağlarda paylaş

merhabalar;

öncelikle belirtmem gerekirse (burası sadece senin için genele hitap ediyorum). yapılan kara kalem bir eskizin fotografı veya fotokopisi çekildiğinde tüm kalem darbeleri siliniyor. kısacası berbat ötesi bir çalışma yukarıda söylediğim işlem yapılınca adama benziyor.

senin işie gelirsek, eline koluna kuvvet diyorum :)
çizgi kaliten haliyle yeni okumayı öğrenen bir öğrenci gibi. yani heceliyorsun şu an. fotografik bir göze sahipsin, üstüne gidersen çok başarılı olacağın kesin. Fakat şunuda belirtmeden geçemicem. Tamam bunu yaptım daha gerek yok ya da tembellik edip olayın üzerine gitmessen şayet! buraya göndermiş olduğum desenin hiç bir anlamı olmadığını da söylemek görevimdir herhalde... Tekrar yani diyere toparlıyorum:) senin o fotografik algın hiç para etmez. anca bu işi hakkıyla yapanlara bende zamanında çizerdim diyerek kalırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
merhabalar;

öncelikle belirtmem gerekirse (burası sadece senin için genele hitap ediyorum). yapılan kara kalem bir eskizin fotografı veya fotokopisi çekildiğinde tüm kalem darbeleri siliniyor. kısacası berbat ötesi bir çalışma yukarıda söylediğim işlem yapılınca adama benziyor.

senin işie gelirsek, eline koluna kuvvet diyorum :)
çizgi kaliten haliyle yeni okumayı öğrenen bir öğrenci gibi. yani heceliyorsun şu an. fotografik bir göze sahipsin, üstüne gidersen çok başarılı olacağın kesin. Fakat şunuda belirtmeden geçemicem. Tamam bunu yaptım daha gerek yok ya da tembellik edip olayın üzerine gitmessen şayet! buraya göndermiş olduğum desenin hiç bir anlamı olmadığını da söylemek görevimdir herhalde... Tekrar yani diyere toparlıyorum:) senin o fotografik algın hiç para etmez. anca bu işi hakkıyla yapanlara bende zamanında çizerdim diyerek kalırsın.

İlk olarak fotoğraf konusunda haklısın ancak makine fena değil ayrıntı konusunda biraz daha iyi olabilir yani resimle yanyana koyduğumda pek fark göremiyorum ancak evet kesinlikle tarayıcıyla herşey daha net gözüküyor.

Resmin üstüne yatmak gibi bir niyetim yok orası kesin ama planlı programlı bir yetenek geliştirme işine giremedim yani daha çok defter arkası karalamalarıyla uğraştım şu zamana kadar.

Fotografik algı konusuda pek birşey söyleyemeyeceğim de genelde biryerlerden bakarak çizmek yerine kafamda oluşturduğum şeyleri çiziyorum hatta ciddi anlamda ilk kez fotoğraftan bakarak birşeyler çizmeye çalıştım.(Bakarak çizmenin geliştirdiğini çok duyuyorum ondan)

Sol omuz konusunda haklısın köprücük kemiği kısmı doğru ama omzun yerini falan incelemeden öylesine çiziverdim ondan bi aksaklık çıkmış :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...