Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ABD'nin Ortadoğusu

eagle_dnz

Öne çıkan mesajlar

[spo]Eşşeoğuleşşekler[/spo]

Amerikan Silahlı Kuvvetler Dergisi(AFJ) ABD'nin Irak'ın işgaliyle başlayan süreçte, gelecekte şekillendirmeyi düşündüğü Ortadoğu'nun haritasını yayınladı

Şimdiki hali:

planlanan hali:

[ Mesaj 19 Mayıs 2007, Cumartesi - 01:50 tarihinde, eagle_dnz tarafından güncellenmiştir ]

Sosyal ağlarda paylaş

Türkiyeyi bölmek istiyorlar türünden paranoyakça komplo teorilerini komik bulurdum.

Herşeyi bir yana bırakıp elimizdeki gerçeklere bakarsak:
Soğuk savaş sonrası çöken Sovyet rusyanın ardından
Balkanlar 8 parça,
Yanı başımızda kafkaslar 6 parça,
Hemen altımızda Irak 3 parça olmak üzere ( resmen olmasa da fiilen 2 parça oldu bile ( kürdistan lol?))

Bu coğrafyada parçalanmadan kalabilmiş tek ülke Türkiye.

hmm....
Sosyal ağlarda paylaş

parcala ve yonet

ABD nin kilit sloganidir bu

kaldiki boyle bir degisiklik daha cok savas daha cok kan ve silah tuccarlarina daha cok gelir getiricektir

kaldiki hayalden oteye gidemez bu birsuru sebebi var

soguk savas donemine yavas yavas geri donus var
rusya kendini toparlamaya ve sovyet sempatizani putin gibi guclu birl iderler beraber dunya liderligine oynamaya basladi
rusya ortadogu ve asya ustundeki eski etkisini kazanmak derdinde
15-20 yila rusya durdurulamaz duruma gelicek keze bugun bile putin soguksavas donemine donsu sinyalleri veriyor

amerika artik iran a mudehale edemez

uluslararasi kamuoyunda "badyboy" rating i tavan yapti artik kimse amerika diyince zgurlugun ve barisin savunucusu demiyor dunyada
irak da sivil savas cikardi ve 2. bir vietnam i yasiyor ekonomik oalrak amerikan halkina cok fazla yuk bindi ve hakli oalrak protesto ediyorlar

ekonomik ve diplomatik nedenelrini biraktim iran turkiye ve israil den sonra bolgedeki en etkili guc
ambargo altinda bitmis organizasyonu gectim amacsiz irak birlikleri ile iran in cumhuriyet muhafizlarini bir tutmak komik olur
amerikanin su anki askeri gucu iran i tokatlamaya yetmez
yetse bile ekonomik olarak bu capta bir operasyonun altindan kalkamaz
hadi kalkti diyelim e iranda nukleer bomba var ve adam acik acik "herhangi bir saldiri altinda ilk hedefimiz israildir" dedi

zor yani irandan toprak kopartmasi hayal oalrak kalir bu harita

turkiyeden belki kopartabilir sonucta amerikaya "basbaknimizi kaldirip atmayin sonuna kadar kullanin" diyen bir zihniyet iktidarda su an turkiyede
ABD disisleri bakani bayan pirinc cikmis biz akp yi destekliyoruz diyor

oldu sekerim baska?

yahu adamlar kendi halklarini avrupaya sikayet ettiler de mektup yazdilar mitingler ayip oldu diye avrupadan akp yi desteklediler
adam isine gelince milli cikardi ulke butunluguydu sallamadan kisisel cikarlari neyi gerektiriyorsa onu yapiyor ulemaya soraraktan
boyel bir basiretsizlikle istanbulu bile alirlar adamin elindende ruhunuz duymaz
Sosyal ağlarda paylaş

abi tamam anliyorumda ya bugunlerde isengardda cok karisik, yonetim ne yapcagini bilmiyor siviller ayaklanmis, 1 milyon kisi yurumus diyolar isengard'a... butun bunlari gormezden gelemeyiz ama lutfen, biraz genis dusunelim..

hem o shire dedigin ne , politikadan ne anlarlar yeni yetme yerden bitme ocagi..
Sosyal ağlarda paylaş

butun bunlar o sakallinin basi altindan cikmadi mi? irklar arasi yuksek mahkemede yargilanmasi lazim, da kim kimi yargiliyor.. bugun rohan halkinin acligini ve umutsuzlugunu goren var mi? tabii sira sira gerceklesen ringsel devrimlerinde kime hizmet ettigi belli..

bence bosa kurek cekiyoruz, bugun mordor'daki yanardagin yarattigi kuresel isinmadan haberimiz var mi? hos adi destek olsun diye 3-5 live middle earth konseri yapilir iste duyarliyiz denir ama evlerimizde halen fireball buyusu atmaktan geri kalmayiz..

biz adam olmayiz azizim..
Sosyal ağlarda paylaş

herkesin kendi içinde çözmesi lazım bu mevzuları, sen fireball atma, ben fireball atmayayım ile olmaz. Rhun antlaşması imzalasa ne olur, imzalanması ne olur, biz zaten 3. dünya ülkesiyiz, etimiz ne butumuz ne ki küresel büyü alanını etkileyeceğiz.

gondor kendine baksın önce, günde bilmem kaç milyar ton çöp üğretiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Burdan mordor halkıma sesleniyorum..
guneyımız rhun..dogumuz elf..batımız rohan...ta uzaktada bırlesık gondorlular var..kuzeyımız sovyet dwarfları ama dıgerlerıne nazaran daha az tehlıkelıler bızım ıcın...harıtalar nasıl cızılırse cızılsın..kım ne yaparsa yapsın...Kuvai mordor degıstırılemez..Warchief imiz soylemis..geldikleri gibi giderler diye...daha gelmeden giderler artık!..Waaaaagh :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...