Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni Sezondaki Olası Kadrolar

eagle_dnz

Öne çıkan mesajlar

E zaten ne bekliyodunuz ki? Tamam yine kariyeri olan bir oyuncu ama öyle çok süper, star oyuncu olarak gelmedi Alex.

Ama o derecedeki bir oyuncu zaten gelmez Türkiye'ye. Şu kalitesiz lige Alex zaten tek başına 2-3 beden büyük geliyor (ki ben hala ÇOK yararlı bir oyuncu olduğuna inanmıyorum Alex'in ama o tartışılır, ayrı konu o. Teknik ve kapasite açısından diyorum ben 2-3 gömlek üstte diye, yararlılık değil)

Aziz Yıldırım 2 sene önce açıklama yaptı. "Morientes'i almaya çalıştık R.Madridden giderken. Aradık telefonla hangi ülkedensiniz dedi. Türkiye deyince direk teklifiniz için teşekkürler ama ilgilenmiyorum dedi kapattı." diye. "Biz Avrupa'lı dev takımlarla yarışmıyoruz oyuncu almak için, onların almadıkları, eledikleri arasından beğendiklerimizi alıyoruz" demişti.

Haklı da bence. FB için demiyorum Türkiye için diyorum. Ki zaten FB'nin şu anda yabancı oyuncu getirtmek açısından eli en güçlü kulüp olduğu ortada. Onların başkanı bunu diyorsa zaten halimiz ortada demektir.

Alex gerçekten avrupa devlerinin "ciddi" olarak ilgilendiği bir oyuncu olsa gelmezdi FB'ye. Kezman Anelka gözden düşmemiş olsalar gelmezlerdi. Hagi "artık bitti" denen bir oyuncu olmasa gelmezdi. Kleberson, Appiah kendi takımında şans bulsa, en azından diğer takımlardan güçlü teklif alsa gelmezdi. Zaten dikkat edin, kafasını toplayan (Anelka mesela) ya da kendini tekrar kanıtlayan (Appiah, Alex giderse), ya da tamam abi paramı aldım tatilim bitti diyen (Kleberson, Ortega, Ribery) gidiyor geri. Alabileceğimiz oyuncular ortada.

Kabul etmek lazım. Türkiyeye "yıldız" gelmez, en fazla "yıldız adayı", "eski yıldız" ya da "kariyeri çalkantıda yıldız" gelir. Bu da uzunca bir süre değişmeyecek gibi gözüküyor. Çünkü her şeye rağmen ülke ekonomisi ortada. Takımların ekonomisi ortada, Türkiye'deki taraftar profili ve taraftarın takımına verebileceği (ürün alımı, etkinlik, bilet vs olarak) para ortada.

O yüzden çok beklentide olmamak lazım.

Türkiye'ye gelecek ve iş yapacak oyuncu tipleri:
1- Adam yenidir piyasada, hırslıdır, ama daha ciddi kulüp teklifi almamıştır büyük takımlardan, kendi takımı da çok para vermiyordur, para alacağı bir takım olarak ara takım düşünür Türkiyeyi

2- Adam kariyerini tamamlyıodur ün şan değil para önemlidir, parayı bastırana gider.

3- Adamın kariyeri ya da kişisel mental durumu çalkantılıdır. Gözden düşmüştür. Kafa toplamak ve kendini tekrar kanıtlamak ister, o arada iyi para veren Türkiye'ye gelir.

Bunlardan da dikiş tutturanlar takımı sürükler coşar (en başta Hagi, Türkiyeye gelmiş, gelen ve gelecek en iyi yabancı heralde kendisi, onun dışında Appiah, Alex, can Hoojdonk...), kaybolan kaybolur (kleberson, ortega), ya da eski günlerine dönemeyip çok da dibe batmadan ortada kalan da ortalama oyuncu olarak kalır takımda (inamoto, delgado, nobre...)

[ Mesaj 15 Mayıs 2007, Salı - 20:51 tarihinde, Rewendor tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

fenere gelmeden önce bi sezonda 38 asist yapmış 26-27 yaşında, fenerden önce ve fenerde olduğu sürece arjantin milli takımının en önemli oyuncusu ve kaptanı, bir çok öteriteye ve futbolu "bilen" insanlara göre adını pele,maradona,hagi ile andırması gerekirken aptal bi sebepten kariyerini "kendisi" mahveden ortega için bitmiş demek için alien olmak gerekir.

böle bi lafı söleyene alex, anelka ve kezmanı anlatmamak gerekir ama bilgi olsun.

anelka fenerden önce şuanda fransanın henryden sonra zidane hariç en önemli hücum oyuncusu. 12milyon dolara satılan bi oyuncu bitmiş?

alex dünyada kariyeri boyunca 300 golü aşmış ender oyunculardan, fenere gelmeden önce 35+ kez milli olmuş 10+ gol 15+ asist yapmış. güney amerikanın kupasında(avrupa kupasıyla eşdeğer) kaptanlık yapmış adrianoyla beraber ülkesine şampionluğu getirmiş. confederasyon kupasında 80 dakika brezilyaya futbol dersi veren türkiye'ye ve brezilyaya son 10dk da futbol dersi veren ve 1 gol atan. türkiyede 130maçta 70+ gol 70+ asist yapan bir futbolcu bitmiş?
kezman psv deyken ah ah demiş bile olabilirsin, anlatmama gerek yok.
decoyu şimdi duydum, deco haberine inanıp buraya yazman fenerin değil senin problemin, baptista da 3 sene önce ve 2 ay önce fenerbahçe resmi sitesi tarafından yalanlandı ki baptista 7-8milyon euro a alınabilcek bi oyuncu ,arsenal tarzı büyük bi takımdan teklif gelmediği sürece her türlü fenerbahçe alabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir kere Copa America'yı Avrupa Kupasıyla bir tutamazsın. Orada 2-3 ciddi takım var avrupada dolu.

Ayrıca Baptista zaten Arsenal'de. Hem Arsenal hem de Madrid istemese de Sevilla'ya falan dönebilir, o ayarda bir takım varken Fener'e gitmez. Ayrıca Baptista 7-8 M'den fazla eder..

Ayrıca FB'de yıldızken, kalite de az çok varken bu ligde, takım senin üzerine kuruluyken o istatistiği yapmakta bişey yok.

Alex koşmadığından hiçbir adam gibi Avrupa kulübünde oynayamaz zaten.

[ Mesaj 15 Mayıs 2007, Salı - 21:00 tarihinde, nileppezdel tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Anelka milli takıma bile alınmıyordu? Ki ortada kafadan Henry varken biraz zordu Zidane'dan hemen sonra gelmesi :) Ortega ise zaten sorunlu olduğu için kulübünden ayrıldı? Alex ise Avrupa'da oynamamış bir oyuncu?

[ Mesaj 15 Mayıs 2007, Salı - 21:07 tarihinde, Rewendor tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

bitmişlikten bahsediyoruz.
anelka kişisel sebeplerden milli takıma alınmıyordu, zamanında hakan şükürün alınmaması gibi.
alex 3 senedir avrupada oynuor,fenerin avrupada alex ile birlikte iş yapmaması alex ile ilgili değil alex dışındaki futbolcularla ve teknik kadroyla ilgili. brezilya milli takımında 40 kez milli olması yetmiyor mu? bana 300 gol atan oyuncuları sayar mısınız.
ortega sorunları olduğu için değil para için ayrıldı takımından 22 milyon dolar rewe?? ve son sezonunda 38 asist yapmış bi adam fotomaçlaştın iyice , aziz yıldırımın açıkladığı şeyde fotomaç haberi, adam sadece moriantese teklif yaptık başka teklifler olduğu için kabul etmedi dedi yazdığın senaryoya bak.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yazmadım bunu, direkt canlı yayında kendisi söyledi ben de dinledim telefon bağlantısıyla bir TV programında. Hangisi olduğunu hatırlamıyorum tabii kaç sene önceydi bu.

Diğer konulara gelince, evet Alex'in 40 kez milli takım forması giymesi yetmiyor bana, çünkü küçük milli maçları saymıyorum. Hazırlık maçı ya da konfederasyon kupası maçı gibi bizim de 2. ligden oyuncu götürdüğümüz ilginç kadrolarla herkesin geldiği ciddiye alınmayan maçları tutup da 40 kez milli olmuş diye öne yığmak bana biraz abes geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

Futbolcu olarak saymıyorum demiyorum, sadece bu onu bir yıldız yapmaz diyorum.

FB'ye gelmesiyle alakası yok durumun. Zira Alex FB'ye geldiinde "obaa süper lan" diye o kadar coşan insanların %90ı da Alex kimdir nedir bilmiyodu bile.

40 kez milli takıma girmiş. Bir bakmak lazım kaç tanesi önemli, ciddi maç bunların. Kaç tanesi hazırlık maçı, konfederasyon kupası maçı, gazozuna maç...
Sosyal ağlarda paylaş

evet fenerbahçeye gelmesiyle alakalı değil zaten, konunun fenerbahçe ve fenerbahçenin bir futbolcusu olması problem. fesatlığınız o kadar derecelerde ki, yeteneklerini tüm dünya kabul etmiş, istatistiklerini yukarıda saydığım dünyada bu istatistiklere ulaşan ender oyunculardan, türkiyeye gelmiş en faydalı oyuncu.(hagi hariç diyim bari buradan tartışma çıkmasın, haginin arkasındaki kadro alexte olsa bunları konuşmuo bile olucaktık, gerçi fesatlık heryerde aynı olabilirdi sonuçta fenerbahçeden bahsedioruz)
boşuna konuşuyorum, dünya futbolunu takip etmeyip "alexi fenere gelmeden önce tanıyan yoktu" kezman, anelka,ortega ya fenere gelmeden önce ağızının suyu akarak bakanlar fenere gelince "bunlardan bi bok olmaz" diyenlerin hepsinin başlangıç konusu fenerbahçe ve fesatlık.
nerden mi çıkarıorum? bu tür konular neden sadece fenerbahçe ve futbolcuları için yapılıorda diğerleri için yapılmıor? bu iliç nie trömsöden kurtaramadı? gibi bi laf nie yok? çünkü iliç fenerbahçede oynamıor.

[ Mesaj 15 Mayıs 2007, Salı - 21:27 tarihinde, Patos tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlış Patos,

Keşke ilk uzun mesajımı dikkatli okusaydın. İçimde fesatlık yok. 3 büyüklerin her oyuncusunu eleştirdim. İnamotoya da değindim İlice de Klebersona da Alex'e de. Ama sen o oyuncular arasından bi tek FB'lileri aldın diğerlerine yüz vermedin (ayrımcı kimdi?) onları savununca ben de onların iddialarını çürütmeye gittim. Oysa ilk mesajımda her oyuncuyu kastetmiştim görüyoruz. Kısaca bence bütün FB'liler ister istemez acaip kompleks (yanlış anlama hakaret falan olarak değil açıklayacağım) sahibi olmuşlar son dönemden. Çünkü başkanları inatla kendini diğer takımlardan soyutluyor, tek başına fb yaratmaya çalışıyor, sonra da herkes bize düşman havası estiriliyor. Taraftar da bunu görüyor ister istemez etkileniyor. Sizle ya da sizin takıma özel olmadığı halde her konuda kendinize laf edildiğini varsayıp karşı cevap vererek savunmaya geçiyorsunuz. Konuya dikkat edersen fb'ye özel bir şey söylemedim, her takıma söyledim. Hatta FB'nin zaten en güçlü konumda olan kulüp olduğunu da belirttim.

Alex Hagi tartışmasına girmeyeceğim. Çünkü bence çok bariz bi şekilde ortada sonuç.

Dediğin oyuncular madem bu kadar iştah kabartıcıydı bakalım bir Türkiye'deki istatistiklerine Kezman'ın? Dediğin gibi yıldız oyuncunun şu anda Türkiye'de açık ara gol krallığını ilan etmiş olması gerekirdi? Lugano dediniz, Arjantinin en iyi ön liberosu dediniz, defansta kesmediği adam yok dediniz geldi gördük şimdi göndermeye çalışıyorsunuz?

Futbolu bilmeyen adam demişsin de, yine sözlerimi yanlış anlamışsın. Ben "Oley alex geliyo" diye sevinenlerin %90ı bilmiyodu diyordum. Oturup ciddi araştırma yaparsan ortaya zaten sonuçlar dökülür (ki yeterince tatmin edici değil hala bana göre. Alex'in kaç tane ciddi maç oynadığına dair bir şey söylemedin hala bana milli takımda).

Son olarak İlic'le Alex'i bir tutuyor sonra da neden kurtaramadı diyorsan ona diyecek lafım yok zaten? Bir yerde son çare olarak GS'ye alınmış İlic var, bir yerde aylarca peşinden koşulup astronomik fiyata transfer edilmiş Alex. Bir yerde beleşe konduk ne çıkarsa diyen GS var, bir yerde dünya yıldızı getirdik diyen FB. Şimdi tutup da İlic'e e kelek çıktı bu desek nolur demesek nolur. Zaten göze batırılan bir transfer değil. Süper oyuncu olarak alınmadı. Alex'e bu kadar böbürlenme olunca o eleştiriliyor doğal olarak. İlic'ten zaten kimse herkesi büyülemesini süper oynamasını beklemediği için kötü oynasa da göze batmıyor.

Dediğim gibi ben FB'ye özel bir şey söylemedim, herhangi bir şekilde sırf fb ye yüklenmedim. Sen her takım için konuştuklarım arasından özenle fb ile ilgilileri aldın cımbızla, onlara cevap verdin konuyu oraya sen taşıdın. O yüzden şimdi "alem bize karşı" diye arabesk yapmanın pek anlamı yok bence. Hele işi fesatlık diye nitelendirmek çok daha yanlış olmuş

[ Mesaj 15 Mayıs 2007, Salı - 21:44 tarihinde, Rewendor tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Olay FB'de değil Türkiye'de oynamak. Eğer 40 kere milli olan adam buraya gelmişse, ki dediğim gibi kıçını kaldırmadan Avrupada oynayamaz, Perreira ciddi hatalar yapmıştır kadro seçiminde.

Ayrıca bir Jardel de o kadar milli oldu o kadar gol attı, iyi de adamdı koşuyodu da falan, ama Porto'da falan oynar işte anca büyük bi avrupa kulübünde oynayamaz. Kolpa takımlarla yapılan maçlarda, ya da daha iyi adam olmadığında oynatılıyor adam, "huaaa 40 kez milli olmuş brezilyada" oluyor :D
Sosyal ağlarda paylaş

benim bütün kelimelerim de sana hitafen değil zaten,
alex konusunu senle bayadır tartışıoruz, tekrar sölüyorum istatiklerini yazdığım bu kişi için hala yeterli değil diyen biri at gözlüklüdür, aslında bu deyim artık ant-fb gözlüğü oldu, benim için sölediğin içten içten herkesi kendinize karşı sanma olayı, sizde geçerli fesatlığınız o kadar derecede ki fesatlık
olduğunun bile farkında değilsiniz, kezman ile verdiğin örnekle de bunu gösteriorsun. fenere gelmeden önceki kezmanın yaptıkları ortada fenerde yaptıklarıyla bişi ispatladığını sanıorsun , fenere gelmeden önceki ve fenerde yaptıkları ortada olan alex i eleştiriorsun, kezman mantığı , alex mantığı?

hangi milli maçın önemli olduğuna da artık anti-fb gözlüğü karar verior herhalde. 40 kez milli olmuş gazozuna milli olan brezilya gibi bir ülkenin bi futbolcusu söle bana.
bir brezilyaya güney amerika kupasının,konfederasyon kupasının, gold cup ın önemini sor, ronaldinho gibi yıldızların yaptıkları sponsorluk anlaşmalarından ve kulüpleriyle yaptıkları sözleşmelerden dolayı gitmemesi alexin suçu değil sonuçta şampion yapmış adam, şampion olamasa ben değil sen dile getirecektin bu istatistiği hangi cümlelerle olduğunu sölememe gerek yok.

anti-fb gözlüğü 5milyon dolara astronomik mi diyor? kulübünün sadece 500bin dolarlara oyuncu aldığı için mi?
peşinden koşan fenerbahçe kulübü değil, fotomaç tarzı sen ve senin gibilerin prim verdiği basın organları. ve gazetelerde bahsedilen alex şu an psv de oynayan defans oyuncusuydu, son 6 ay bizim alex yazılmaya başlanmıştı ki zaten anlaşılmıştı o zaman sadece transfer dönemi kapalıydı.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben GS'li olarak Jardel'e bile yeterli değil dedim yani. Avrupada oynayamazlar diyorum.

Ale bu ligde tabii ki yeterli. Ama 3 büyük ligde yeterli olmaz, koşmuyor diye yedek bırakır şutlarlar. Burada koşan rakibi de yok ki koşsmaması etkilemiyor.

Neyse tartışmanın anlamı yok da bence sen atr gözlüğü takmışsın, fenere öyle bir garezim yok benim.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Şu kalitesiz lige Alex zaten tek başına 2-3 beden büyük geliyor (ki ben hala ÇOK yararlı bir oyuncu olduğuna inanmıyorum Alex'in ama o tartışılır, ayrı konu o. Teknik ve kapasite açısından diyorum ben 2-3 gömlek üstte diye, yararlılık değil)

93 maçta 58 gol ve bir o kadar asist
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...