Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kotor MMO

patateskabak

Öne çıkan mesajlar

ama ben simdi o oyunda birden revan oldugumu ogrenip aglayamıcaksam nsl kotor olcak o oyun? =) (eet cidden gozlerim yasarmıstı, hala dha canım skılınca orda save ettigim yeri acar acıp izliorm. bastila ya sinir mi olsam, yoksa bna sans tanıdıı icin sevsem mi, ulan gucluyum ben diip sapıtsam mı, yoksa son zamanlarda inandıım uzere order a mı yardım ediim. of tmm konunun suyunu cıkardım ama kotor diince boyle oluo)
Sosyal ağlarda paylaş

eh işte vakit azlığı yüzünden kotor 1 i yarıda bırakırsam, üstüne bi de kotor 2 yi oynamazsam böyle spoiler manyağı olurum :(

ben swg yi bıraktıktan sonra Star Wars evreninden öyle uzaklaştım ki. o zamanlar resmi databank i takip ederdim, wikipedia/wookiepedia dan deliler gibi ayrıntı ıvır zıvır okurdum...
şimdi kotor mmo haberinden bile yeni haberim oluyo hale bak. daha doğrusu bundan haberim vardı, ama bu kadar gelişme olduğunu bilmiyodum.
boş zamanlarımı tekrar düzene sokmak için bioware ın bu oyunu çıkarmasını istiyorum evet. yine Star Wars Saga'lı bi mmo oyniyim, sonra gaza gelip databank + wikipedia/wookipedia kombosu yapıyim. ah ulan ah.

bu başlığı şöyle özetleyebiliriz:

said:
nuwanda:
sw ile bi oyunda simdi jedi olmaması sacma olur, bu adamlar nerdeyse temelini fln olusturuyorlar bi cok yonde sw evreninin. jedi koymazsan olmazdı. jedi koysan 1-2 tane bu sefer herkes jedi jedi die tutturcaktı. boyle boyle jedi sayısının artıcagı belliydi ki, resmen exponential bi sekilde arttı jedi populasyonu :) eh ama kardesim timeline oyle ki bu donemde bikac jedi var, hadi sagda solda gizli kalanlar fln da var dersek yine de bu kdr diildi sayı. cok sacma oldu yani swgnin timeline ı. 2-3 senedir surekli konusuldu bu timeline konusu yani kimse memnun diil

said:
patateskabak:
abi en sağlam timeline kotor işte neredeyse herkes hemfikir.

hem jedi lık müessesi hem sithler hemde organizasyonlar arası savaş, republic - sith - mandolorian - czerka corp.. felan çok çok sağlam olur.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada tıklayın:

http://www.lucasarts.com/company/job/projld/job20070509.html

Sr. Director - Online Gaming Business Unit

Department: Galaxies Product Development

Job Purpose:
To lead the Online Gaming Business Unit including managing the Star Wars Galaxies service and establishing new Online Games consistent with publishing goals. Reports into the VP of Global Publishing, and will have up to five direct reports.

Lucasarts ın sayfasında bi kaç gün önce duyurulan yeni iş. Bu ve Bioware in Lisans takibi yapıcak yeni eleman araması ki şurda:

http://www.bioware.com/bioware_info/jobs/positions/austin_producer_licensor_liaison.html

bize tek bişeyi gösteriyor. ecnebilerin dediği gibi finger crossed...
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
kotor olursa kısıtlı olur gibime geliyor

gerçi o dönemdede birsürü entrika yalan dolan var.

Jedi ların sayısıda fazla idi hatırladığım kadarı ile , eğlenceli olabilir , eski dönemi kotor da oynarken heyecanlanıyordum hikaye bazında.

Bundada hikayeye yönelik questler eklenebilir , daha olacak meyvelerin oluşum aşamasındaki halini oynamak heyecanlı olacaktır.

contenti iyi tutarlarsa , şimdiki swg nin de bu illa quest yapmak zorunda değilsin , bak 31 prof var git takıl olayınıda gömdülermi bitti.
Sosyal ağlarda paylaş

Orjinal SWG gibi lvl based olmayan bir sistem ancak yaşı belli bir sınırın üstündeki SWG fanlarını oyuna bağlar diye düşünüyorum.

LVL sistemi devamlı bir çaba gerektirdiğinden dolayı ihtiyarlar tarafından tercih edilmiyor genelde.

Yine aynı şekilde oyundaki craft sistemini de orjinal swg sistemi gibi kurmaları gerekir.

SWG'yi swg yapan 3 önemli unsur vardı benim için, Star Wars evreni, craft sistemi, skill point sistemi. SOE bu üçünü de mahvetmeyi başardı, craft ve lvl sistemleri NGE ile bitti. SW evreninden de jedi olayı uzaklaştırdı oyunu. NGE ile jedinin starting profession olması zaten bardağı taşıran son damlaydı.
Sosyal ağlarda paylaş

inşallah olur ya büyük bi heyecanla bekliyorum..lvl sistemi olmaz inşallah skill point gibi olursa yine tadından yenmez..bir de factionların önemi atmalı..ve tabii eve online gibi bir craft sistemi kurarlarsa ölene kadar oynarım başka bişi demiorum..

zamanında mytheria diye uo serverı vardı ybancı..oyundaki herşey oyuncular tarafından yapılabiliyordu..oyunun ilk gemisni aylar sonra yapılmıştı mesela=)tören fln=) gönlümüzdeki star wars böyle bişi işte
Sosyal ağlarda paylaş

Kotor dönemi harika ..konu olarak filmleri bile ezer bence.. çizgi romanlarını alın okuyun derim özellikle redemption ve sith war cidden çok iyi.

ve tabiiki şu anda yayını hala devam eden Knights of the old Republic.

[ Mesaj 14 Haziran 2007, Perşembe - 19:43 tarihinde, patateskabak tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ben Knights of the Old Republic'in İlk 2 serisinin
yani
Star Wars: Knights of the Old Republic: Flashpoint
ve
Star Wars: Knights of the Old Republic: Commencement
çizgi romanlarının birer kitap içinde toplanmış hallerini sipariş ettim. Darkhorse comics'in çizgi romanlarını artık toplu bir şekilde okuma keyifine kavuştuk. Herkese tavsiye ederim.

Bir de oyun bu zamanda geçerse heyecandan ölürüm artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Simdi bioware'in KOTOR mmorpg yapmasi konusunda gercekten cok kararsizim sonucta lucasarts'in yaptiklari malliklara kurban gidebilirler. Ama eger lucasarts cok karismazsa mukemmel bir mmorpg ortaya cikabilir.

Ayrica bir kac kisi su siralar devam eden KOTOR cizgiromanindan bahsetmis, gercekten efsanevi bir seri cikacak o cizgiromanlardan herkesin okumasini tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun 2005 Aralık ayında yapımına başlandı.
2009 da da piyasada olacak.

Hero Engine kullanacaklar (Hero's Journey nin grafik motoru)

steambase diye saniye demi dakika damı 350 bin mesajı tarayabilen hayvan bir sistemi daha satın aldılar hile mile yapmak isteyenlere göz açtırmayacaklar yani.

bunlar resmi açıklamalar. kesin yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...