Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[GuildHall] ilk türk rebel PA Freedom Fighters, Eclipse server'ında ilk nefesini aldı

Sufi

Öne çıkan mesajlar

uğraşlarımız nihayet meyvesini verdi ve ilk rebel PA'mız bu gece ilerleyen saatlerde faaliyete geçti. hepimize hayırlı olsun :)

daha önceki başlıklarda kaba tarifini yaptığımız çerçeveyi temel alarak oluşturduğumuz yapı, tamamen PA üyelerinin demokratik katılımına dayalı bir idare sistemi üzerine kuruldu. oyun sisteminin getirdiği teknik sınırlamaların izin verdiği ölçüleri zorlayarak, olabilecek en demokratik ve katılımcı yapıyı oluşturmaya çalıştık. mutlaka eksikleri olacaktır ama idari yapıyı, farkedilen eksikleri ilerleyen zamanlarda tüm PA'nın katılımıyla düzeltilebilecek biçimde esnek yapmaya çalıştık.

kısacası; despotizm'in gölgesi altında demokrasi özlemiyle yaşayan isyancılara yakışacak bir sistem oluşturduğumuzu düşünüyoruz.

Freedom Fighters'ın sahibi falanca ya da filanca değil; Freedom Fighters'ı sahiplenen herkes olacaktır. dileğimiz; Freedom Fighters, eclipse serverındaki türk rebel oyuncuları altında toplayan çatı olur.

Freedom Fighters sitesine bu şekilde ulaşabilirsiniz. PA yapısının anlatıldığı görev bildirimi ve organizasyon sayfasına da bu şekilde kısa yoldan erişebilirsiniz.

oyun içinde Freedom Fighters'a erişebilmek için, /tell sufi veya /tell enako yeterli olacaktır.

hepimize tekrar hayırlı olsun.

may the force be with you! :)[hline]Her hakkı mahfuzdur. ©2003
Sosyal ağlarda paylaş

Hepimize hayırlı olsun...

Yazını okuyunca yüzüme bir tebessüm geldi, Sufi...

"Artık bugları kullanmayan onurlu ve dürüst isyancılarla savaşıcaz." dedim kendi kendime... Hoş rebelsınız, napcağınız belli olmaz ama neyse... :-D

Bu arada PA'nızı bizimkinin yanına dikin de savaşırken falan çok yol yürümeyelim... :-)[hline]Devvo Ki'yyst, Master Ranger,Novice Creature Handler, Eclipse

[Bu mesaj DA2019 tarafından 24 September 2003 11:20 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Artık düşman olduk haaa. Bütün avlarımız haram olsun :)

Neyse şaka bir yana hayırlı olsun ama unutmayın. Bizim pa'nın spy network'ü iyi çalışır. Bir gün binanızı yıkılmış bulabilirsiniz :)

LONG LIVE THE EMPIRE!!![hline]Sgecca-Wookiee-Commando-Medic-Smuggler-Pistoleer
Spy Network-Instructor
Eclipse
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim pa'nın spy network'ü iyi çalışır. Bir gün binanızı yıkılmış bulabilirsiniz :)

LONG LIVE THE EMPIRE!!![hline]Sgecca-Wookiee-Commando-Medic-Smuggler-Pistoleer
Spy Network-Instructor
Eclipse

Nerde iyi çalışıyo be, asiler websitesi açmış, PA kurmuş koskoca PA hall dikmişler, haberimiz yok, forumdan öğreniyoz!!! Sgecca, Revhas abi oturup konuşalım bunları... İmparator kellemizi vurduracak valla... Ben Vader'la karşı karşıya gelmek istemiyorum!!![hline]Devvo Ki'yyst, Master Ranger,Novice Creature Handler, Eclipse
Sosyal ağlarda paylaş

said:
revhas, 24 September 2003 14:26 tarihinde demiş ki:

ps: pa nın wp sini yazarsanız ziyaretinize geliriz HAHHAHAHAA...[hline]Revhas - Human - Smuggler - Pistoleer
Dark Legion - Spy Network - Recruiter
Eclipse

Tüüüü, bi de kalkıp PA hall'un wpsini adamlardan istiyoz!!! Göçmüş Dark Legion'un Spy networkü... :-P[hline]Devvo Ki'yyst, Master Ranger,Novice Creature Handler, Eclipse
Sosyal ağlarda paylaş

hehe devvo yatırdın beni yere:-p allah da seni güldürsün.

asıl vaktim olursa bu geceki kutlamanıza geleyim de ben biraz bilgi sızdırayım :D

şaka bir yana acil bir rl işim olmazsa gelip 1-2 spice'ınızı çekerim :)[hline]Her hakkı mahfuzdur. ©2003
Sosyal ağlarda paylaş

Gel dostum ayıp ediyosun kapımız herkese açık...

/whisper Revhas, Sgecca, abi hazırlanın akşama kamp ateşinde rebel çevirecez!!! Bi kaç tanesini de kampın direklerine asar sallandırırız, ibret olur diğerlerine...[hline]Devvo Ki'yyst, Master Ranger,Novice Creature Handler, Eclipse
Sosyal ağlarda paylaş

devvo ben zaten biliyorum kurulduğunu ayrıca gelişmeler hakkında ve PA'nın yeri hakkında da bilgim var merak etme ama sadece paylaşma gereği duymadım daha aslında iki gündür de uzaktayım o yüzden çaktırma....[hline]Sgecca-Wookiee-Commando-Medic-Smuggler-Pistoleer
Spy Network-Instructor
Eclipse
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sgecca, 24 September 2003 17:25 tarihinde demiş ki:
devvo ben zaten biliyorum kurulduğunu ayrıca gelişmeler hakkında ve PA'nın yeri hakkında da bilgim var merak etme ama sadece paylaşma gereği duymadım daha aslında iki gündür de uzaktayım o yüzden çaktırma....[hline]Sgecca-Wookiee-Commando-Medic-Smuggler-Pistoleer
Spy Network-Instructor
Eclipse

Hade len nerde biliyosun sen biliyosan spy network'ün diğer üyelerinin ve DL kurucu üyelerinin haberi yok?? :-D Yok abi çok fena çuvalladık bu konuda, ben valla Lord Vader'a gerekirse ifade veririm bu konuyla ilgili hiçbi bilgim yok diye, Sgecca biliyomuş kimseye haber vermemiş derim, kusura bakma... :-)[hline]Devvo Ki'yyst, Master Ranger,Novice Creature Handler, Eclipse
Sosyal ağlarda paylaş

ehe sagolun. demokratik ve katilimci yapi ile kendi kendini belli prensiplere gore gelistirip idare edicek bisiyin temelini atmaya calistik. butun insiyatif pa uyelerinin oylama usuluyle direkt kendi ellerinde. secilen konsey uyelerinin yetkileri de belli ve sinirli. action grubu diye bisey olusturduk, panin insanlarin uyusmasi durumunda surekli eylemsiz durmasini engellemek icin. bu grup uyelerinin savas malzemesi ihtiyaclari pa tarafindan karsilanicak ve her hafta bir kez kendi planlayip kararlastirdiklari sekilde harekatta bulunacaklar. sonra da screenshotlarini ve raporlarini forumlara koyacaklar. daha bir suru yeni dusunce oturtmaya calistik. daha onceden uo olsun baska oyun olsun guild, pa kurmus ya da uzun sure icine bulunmus arkadaslar oraya koydugumuz kurallara bir bakip elestiri getirirse memnun oluruz.

daha pvp hatta daha ziyade FvF konusunda beraber lisans ve lisansustu dersler acabilmemiz icin bizim iyi bi genislememiz gerekicek.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...