Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe - Beşiktaş ... / Fortis Türkiye Kupası

nocom

Öne çıkan mesajlar

dün maçı izledik, sevindik bitti falan filan derken eve geldik. bir de baktım fenerbahçeli yöneticilerinden zico suna herkes hakeme abanmış. halbuki biz de beşiktaşlılar olarak ilk yarıda beşiktaş aleyhine bir maç yönetildiğini düşünüyorduk. verilmeyen (tartışmalı) gol, sonra efendim tuncay ın direkten dönen topu öncesinde ortayı kesen futbolcunun (kezman' dı sanırım) ofsayt pozisyonunda olması ve fenerbahçeli futbolcuların elle müdahaleleri. ama inanmıştık maçı alacağımıza, en azından turu geçeceğimize. ikinci yarı bir başladı, ilk yarıdaki beşiktaş gitti, yerine adeta amatör kümeden jübile yapmış futbolculardan oluşan bir takım geldi. bir takım pas yapamaz, ok; karşı taraf bastırıyodur. bir takım defans yapamaz, karşı taraf sağlam geliyodur. ama beşiktaşlı futbolcular koşmuyolardı bile. evet resmen yürüyolardı. hatta maçı izleyenler runje nin sağa sola işaretler yaptıktan sonra "eee, skerim lan" diyerekten topu ileriye salladığı pozisyonu da hatırlayacaklardır. fenerbahçe ikinci yarıda bizi resmen ezdi. ha ben sevindim mi maçtan sonra sevindim. nerdeyse ağlayacaktım niye, işte sırf bu ikinci yarının hırsı yüzünden. başta bahsettiğim olaya da niye kızıyorum. klasik fenerbahçe geyiği olduğu için. ya kardeşim deyin ki ikinci yarıda ezdik, ama olmayınca olmuyomuş. ya da kendi milyon dolarlar avrolar verdiğiniz futbolcularınıza kızın. ama yook, hakem bi hata yaptı mı direk abanın hakeme, kendinizi aklayın. zico da bu olayı gayet iyi çözmüş, kendisine helal olsun diyorum. şampiyonluğu alırsa (bu kadar ossuruktan bi ligde) bu kupa olayı da unutulur, onun üstüne kalmaz. ha diyeceksiniz ki baki nin pozisyonunda ikinci sarı gerekli miydi. ikinci sarı değil direkt kırmızı gerekliydi. herhalde hakem görmedi, görseydi salak mı saraçoğlu nda vermesin. detayına girmek istemiyorum hakem olayının, söyleyeceklerim bunlardır.

ha baki tümer olayına gelirsek. baki nin de zico dan eksik kalır yanı yok. o da çözmüş türkiye deki ortamı gayet güzel bir şekilde. maçta sen sıç, batır beşiktaşın a. ko, sonra da git tümeri bi ittin diye kahraman ol. yok öyle baki bey. seneye seni bu takımda tutarlarsa ben bu takımı tutmam arkadaş. bi de pozisyonu izleyin baki direkt tümer e gidiyo, tümer in olayla pek alakası olmamasına rağmen. tümeri de savunmuyorum, yanlış anlaşılmasın. genel olarak hayatı amatör yaşayan bir insan olduğum için diyorum ki, profesyonellik gelecekte yapılacak yahut yapılan şerefsizliğe biçilen kılıftır tümer efendi. senin ne kadar profesyonel olduğunu da gördük orası aaapayrı bi konu...
Sosyal ağlarda paylaş

Hakem baki ile mehmet in ikinci sarı kartlarını neden es geçti, görmedimi lol
yardımcı hakem,hakemi yanına çagırıp elini cebinin üstüne koydu,yani iki oyuncununda atılması gerektiğini bildirdi,selçuk dereli dwm dedi..
onların üstüne gökhanın kolu 180 derece açıkken ceza sahası içinde elle oynuyor onu bile görmüyor..
bakinin attıgı gole gelelim selçuk dereli onuda gol verdi zaten , yardımcının uyarısıyla iptal edildi o gol,tartışılacak bir pozisyondu,ahmet çakar golün iptalinin doğru oldugunu yazmış,doğru veya değil tartışılır ama bjk ın 9 kişi kalması ve verilmeyen penaltımız asla tartışılmaz..
hakem görmedi artniyeti yoktu , harbi komik ya , elediniz ama hakettinizmi??
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
tarafsız (haha gene kupa yok fenere ohh ohh beter ol beter kupasız fener) bir bakış açısı ile şunu söyleyebilirim

Fenerbahçe az gününde olsa idi dün sahadan 5-0 galip gelirdi, ama bukadar mı son vuruş beceriksizliği olur yani anlaşılması güç zira galatasaraya karşı ne vursalar gol oluyor bjk e gelince durum değişiyor.

Beceriksizlikleri ve atamayana atarlar kısmını tamamen gündem yapacakken hakem hataları maça damga vurunca bunu pek görmez oldu insanlar.

Eh malum Baki denen cabrio kamyon, ismi ile uyumlu şekilde sahada tutuldu. Kartlar atlandı derken ortam cok gerildi hatta sanırım dakika 60-65 civarı öyle bir hale geldiler ki her pozisyonda birbirlerine sert girmeye başladı futbolcular ve bu sefer de maç arbedeye dönüştü. Maç sonunda ise olayların gelişimini göze almazsak( bjk li futbolcuların kartlık haraketleri, kart verilmemesi, dolayısı ile de fenerbahceli futbolcuların kızıp onlarında sapıtması) iki tarafında pek çok kartlık haraketi var diye yorumlayıp birbirini nötr lüyo diye yanlış bir tespite gidebiliriz. Hakem maçta bjk nin hakkını yemedi bjk li arkadaslar bazı durumlar için öyle düşünebilir ama maçı oraya getiren zaten hakemin yanlıs hataları ve bu hataları fb aleyhine yapması idi.

Tabi hakem hataları bjk nin 2-3 gol atmasını saglamadı, fenerbahce hiç yoktan cok net 5 pozisyonun 2 sini gole çevirebilse bunca şeye ragmen elerdi ama oda kendi kabiliyetsizlikleri artık. Hakem hataları şuan pozisyona giren fb li oyuncuların rezilliklerini örtmek için gayet yeterli oldugundan kimse kejmanın takozlugunu yada alexin şımarıklılıgını(kaleciyide geç oldu olacak kaleyide geç az daha kastır kadıköy sahile in be adam..) konusmaz.

Neyse haticeyi yukarıda bırakıp neticeye bakar isek sezon başı hedeflenenden cok uzak bir fenerbahce tek umudu şampiyonluk kalmış şekilde yoluna devam ediyor :)

Evet mutluyum heh
Sosyal ağlarda paylaş

bonjo mehmet sedefin ilk kartı doğru muydu sence?

ilk 90 dakikada hem bjk hem fb aleyhina ofsyatlar verilmedi. bakinin ve luganonun atılması gerekiyordu atılmadılar. bunun yanında serdarın hareketi kezmanın dirseği vs kartlıktı kart verilmedi

uzatmalarda fenerin penaltısı verilmedi. ugura kırmızı verilmedi

şimdi fenerin aleyhine daha fazla pozisyon olmuş olabilir ama kezmanın dirseğine, luganonun boğaz sıkmasına, uğurun uçan tekmesine kart bile çıkarmayan hakemin mehmet sedefe verdiği ilk karttan sonra beşiktaş 9 kişi kalmalıydı demek ayıptır
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fbnin kendisiyle hiç alakası olmayan başarısızlığından haz alan başarısız gs taraftarı. gs taraftarı yanlış bi tanım sanırım, nası bi taraftarlık nası bi kişilik?

Onlar öle be paos,onları da öle kabullenicez artık,Fenerbahçe'ye karşı oynayan her takımı tutuyorlar,işleri zor...
Sosyal ağlarda paylaş

uğur un tekmesi lugano nun kırmızısı hepsi maç koptuktan sonra oldu,kimse o dk dan sonra sinirlerine hakim olamazdı,adam akıllı yardımcı elini cebinin üstüne koyduğunda bakiyi at dediğinde atsaydı belkide bunların hiç biri olmayacaktı,ya anlamıyorum demekki korktugu birileri birşeyler var yardımcı gördüm hocam at diyor atmam diyor..
neyse hakem makem konuşmıycam artık,ben sana dert anlatsam nolcakki,sen tamam haklısın desen nolcak hiç bir şey değişmiycek,yakın zamanlarda gene futbol konuşulur inş ne diyim ama zor..
Sosyal ağlarda paylaş

GSnin 100. yilini allem kullem edip elinden alan, ertesi sene GS sampiyon olurken maci +16dk uzatan (yanlis hatirliyorsam duzeltin, o kadar cok uzamisti ki delirmekten hafizami kaybettim), bize penalti verilmiyor aman allahim diye aglayip, ertesi hafta havadan gelen penaltiya eyvallah diyen fenerliler mi hak hukuk diye gak guk ediyolar? Bu sene FB sampiyon olmicak, kupa da alamicak, hatta insallah seneye de olamicak.

cebimde fazladan param olsa sike fonuna yatiririm.

bi otursun dusunsun fenerliler, neden bu kadar cok kulup ve federasyon yoneticisi, nufuzlu/parali insanlar FB'e karsi birlesip, komplo kurup yukleniyorlar, elinden basarilarini aliyorlar? Kamyonla takima para yedirip, anca mac alirsaniz, senelerce sikenin kitabini yazarsaniz, bunca insani delirtirseniz anca bu olur.

Oh canima degsin, gidin kup kup su icin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...