Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

canıma tak etti : DM olmak?

Black-ice

Öne çıkan mesajlar

sdf evet bazen ben de kurban gidiyorum öyle munçkinlere ama yani eğer aklım başımdaysa (birinde çok dalgındım mesela direk kural ne diyosa yapıyodum), direk sistemi değiştiririm zarlara çirkeflik katarım, yaparım bunu hehe. Aslında perdenin amacı o zaten sdf d: amma velakin diğer durumlarda pek yapmam, grubun, asıl oğlanı oyunun ortasında bile yakalamasına izin verdiğim oluyordu mızmız dm'de olmamak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
"ben frpyi bitirdim 27279 sistemde sayısız campaignde oynadım, hiçbir Dm beni yenemez ben über munchkinim nıahaha." modunda gezinen bi oyuncu bul sana dmlerinin en aşmış numaraların bi listesini yapsın. Hatta oyuna kat elemanı arada akıl danışırsın. :D ama meta yapmayacağına söz versin.

edik:Cüce haklı, elemanlar handa otururken biri içeri dalsın, "goblinler unicornu kaçırdı" desin al sana macera.

Eleman da gruba dönüp amaaann boşverin teleport olur nasıl olsa biz içmemize devam edelim derse patlar o zaman:)

Campaignlerde en zor kısım grubu birleştirmek ve göreve göndermektir.Eğer herşeyi düzgün yapıcam grubu düzgün birleştirip olaya sokucam diyorsan daha campaign başlamadan bitme ihtimali de var.Bazen de tüm oyunun en zevkli kısmı ilk girişi olur.Oynayacağın arkadaşlarını iyi seçersen sana oynarken veya oynatırken gerçekten zevk verir.
Sosyal ağlarda paylaş

Smoke aynı sorundan bende muzdariptim...

Allahım neler çektim.

Counter yapar, counter hazırlar...
Adım Kunter olduğu için lakap gibi bişi (hayatta en nefret ettiğim oyun lakabım oldu)

DM: Beyler oyun öncesi toplanıp charları hazırlamamız lazım. Yoksa oyun oynayamayız. Tüm gün boşa gider.

Player: Counter sen halledersin ya, benim bugün işim var.
============

DM: Arkadaşlar Char kısıtlaması yapmıyorum. İstediğinizi oynayabilirsiniz.

Player: Chaotic evil cleric, domain: death + undead istiyorum.

DM: oldu istersen bide lvl 20 verim metropolis mezarlığında başla. Staff of dead de yakışır eline.

Player: ii ozaman sen yaratırsın bana güzel bişiler.
============

Ve her oyunun sonunda kaçınılmaz son

Player x: Karakterini birdaha oynayamayacak kadar kötü bir duruma sokmuş.

Player z: Gereksiz bir tartışma sonunda yada ego yarışında göz göre göre kendini öldürtmüş.

===============

Ben bu sebeplerden frp den soğudum. Emeğinin karşılığını alamadığım, her seferinde yeni bir altyapı kurmam gerektiği için.

İyi bir DM nedir ki... İyi bir DM 2 ayrı grubu 5+5, en az 10 frp sever insanı taşıyabilecek kapasitededir. Ama gelin görün ki emek harcayabilen, hevesli ve olgun player bulmak çok zor. Tecbüreli olması hiç mi hiç önemli değil. Önemli olan dm'in bu oyunu hazırlamak için saatler bazen günler harcadığını bilmesi ve buna göre davranması.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...