Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2 soru (hunter ve end game)

nedanko

Öne çıkan mesajlar

Öncellikle bir guilde girmeni öneiririm. Bu oyun tek başına oynanmiyor. Raid , heroic vs vs yapacaksan bir guild bulursan kendine daha rahat adam bulursun.

bana göre 70 e gelince yapman gerekenler şunlar:

1) Karazhan'a attune olmak (Karazhan'a gidip girişindeki adamdan attunement questini alıp o quest serisini bitirmek, 5 tane instance var bu questin chainin içersinde)
2) Questlerden alabileceğin en ii hunter itemlarını almak. Bazı siteler var nette alabileceğin class gearları gösterio. Bak o itemlar hangi questten veya hangi isntance dan düşüyor. Kendine raide girebilecek bir set oluştur. Çünkü gerçekten de çok iyi itemlar düşebilio instance ve questlerden.

Bu 2 sini yaptıktan sonra guildinle raid yapmaya başlarsın. Ve oyun bu noktadan sonra zevkli hale geliyor. ne yazık ki öncesi işkence.
Sosyal ağlarda paylaş

iste guild bulmak zor olan..
dogru diyon es dost muhabbetde, ben oyuna muhabbet icin girmiyorum ki, oyun oynamak icin giriyorum, yani guzel seylerde oluyo tabii, bugun raid yaptik orgrimmara gittik bol bol pwnlandik. ama xroads da 30 dk durduk kimse bisi yapamadi npc falan kalmadi millet ucamiyodu bile bi yere..
neyse bu 3 yada 4 tur , cok ender oluyo bu tip seyler.. oyunun akiciligi yok gibi geliyo ban 70 den sonra.. bence eksikleri solo content koymamali, tamam mmo bu ama adam gece 3 de giriyor solo olarak questten baska bisilerde yapabilmeli, solocu adamin tek contenti quest birde rare ler ama onlari bulmak cok zor..
raid gunleri olmali bence mesela, raid yapamayanlar icin mesela her carsamba su saatte surasi, her persembe burasi diye, ozel bi yerden takima girilmeli, bilgisayarda random olarak degeli bi sekilde priestlari onlari bunlari paylastirmali, millet raid yapabilmeli..

oyun bence agirlikli olarak hardcore playerlari dusunerek tasarlanmis..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
1) Karazhan'a attune olmak (Karazhan'a gidip girişindeki adamdan attunement questini alıp o quest serisini bitirmek, 5 tane instance var bu questin chainin içersinde)

ucuncu fragmentdeyimde, adam bulunmuyor yani.. ben bir kere chat kanalinda karazhan icin adam arayan gormedim.. guild degistirdim 3-4 defa, birinde 250 kisiye yakin adam vardi, ama bir kere raid gormedim bunlardada..
said:

2) Questlerden alabileceğin en ii hunter itemlarını almak. Bazı siteler var nette alabileceğin class gearları gösterio. Bak o itemlar hangi questten veya hangi isntance dan düşüyor. Kendine raide girebilecek bir set oluştur. Çünkü gerçekten de çok iyi itemlar düşebilio instance ve questlerden.

aldim iste onlari, sitelerden baktim 2-3 gear disinda en iyileri var.. ench ariyorum onu bulmak olum gibi, buffsiz benim itemlar genelde..
Sosyal ağlarda paylaş

tamam güzel itemların varsa, bir guilde başvur. Ama karazhana bi attune ol ki daha rahat giresin. Bak hangi guild raid apio en çok onlardan bi tanesine başvur. Karazhana, Gruul a gidersin itemların biraz daha ii leşir sonra. Epiclerini enchantlersin boşver o itemları enchantleme. Anca böle çok kritik enchantlari yaptır.
Sosyal ağlarda paylaş

burdaki anahtar kelime: "Guild" başka bir şey değil. Güzel bir guildin varsa çok eğlenirsin , guild in yoksa veya çok boş bir guilddeysen bayarsın. Çok arkadaşım bıraktı benim 70 olduktan sonra. Benim çok güzel bir guildim vardı paso raid falan çok eğleniyordum ben de o yüzden bıraktım fazla wow da eğleniorum die ehhe
Sosyal ağlarda paylaş

birak raid i hunter 5 man instanceler de bile en az tercih edilen class. en azindan benim gordugum boyle. eski guild de sadece 1 hunter vardi, onu da nadiren aliyorlardi raidlere. misdirection atiyordu o kadar eheh.

tuhaf bir sekilde pve de istenmeyen classlar baska turlu olaylarda rakipsiz oluyor. rogue'un pvp de ki hali yada hunter'in solo farmdaki hali gibi. gerci rogue guzel bufflandi 5 man icin mage egomanyasi bitecek gibi. hatta su araya elestiriyi bi kitleyeyim.

neydi lan o oyle warrior ve healer dan hemen sonra aranan mage idi. atacaksin sheep'i 300 saat surecek, buralar benden sorulur modunda spamlayacaksin fb'u felan. lock ugrasacak her an bozulan seduce ile, rogue talentleri bozan o 2 puani imp sap e verecek gene de mobdan yiyecek swipe i yada cleave i. burda bir arkadas yazmisti hatta imp sap yok diye 4-5 partyden cikarildigini insantace icin adam bulamadigini. bu nerf muthis oldu o yuzden.

konuya tekrar donersek acikcasi wow solo oynanmiyor. blizzard mmo adina fazla ozen vermis, ne yaparsan yap bir sure sonra en az 1 kisi ile hareket etmek zorunda kaliyorsun. hepsini gectim diyorsun bi pvp yapim arena diye onda bile yaninda birisi olmali. o yuzden guild veya arkadas cevresi mecburi gibi birsey. bg larda pvp yapabilirsin onda da ne kadar cabalasan gene bir baskasinin etkisi ile kaybedebiliyorsun oyunu.

bence alt char felan kas. power lvl ile degil ama kesinlikle. gunde 2-3 saatini ayir o char ile ilgilen. sonucta vakit gecirmek icin de oynuyorsun. ne yaparsan yap bir yerde tikaniyor oyun. eglenmeye bak, sonucta tekrar hatirla bu bir oyun ve yapabileceklerim yada bana verecekleri limitli diye hatirla.
Sosyal ağlarda paylaş

lvl 70 olup sonra oyunun baymasi durumu benim icinde gecerli. Deli gibi kasip 70 ledik sonra bakdik yapacak birsey yok, guildimde yokdu cunku fazla vakit ayiramiyordum oyuna genelde tek tabanca takildim. 40 kisilik instancelara tahammul edebilecegimi sanmiyorum zulguruba bile 1 hafta dayanabildim. 5 man dungeonlar en krali bence kisa ve oz.

Hesabim 2 aydir kapali ama yapacak birseyde yok alismisiz sanal dunyalarda kendimizi oldurmeye ama keyifde vermiyor degil, tasi topragi altin azerotha geri donecegim galiba ama bu sefer rogue acicam buyuk ihtimal, paladinden sonra ilac gibi gelir, biraz gank yapayim, hem rogue pvpde iyi gider gibime geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sanilanin aksine iyi oynanan bir hunter ozellikle heroiclerde partiyi costurur

2 mob u ayni anda cok rahat tutabilir

hunterlarin problemi level kasmasi kolay diye butun nooblar hunter aciyor ve hunter in endgame i cok zor
bir hutnerin esit gearli noob bir mage le ayni damage i yapabilmesi icin zamanlamada pro olmasi lazim

ayni gearla oynana iki hunter arasinda ucurum vardir direk cok fazla kisinin yetenegine bakar

cok fazla noob hunter dolastigindan gurubunuza dliginiz %90 moron cikabilir

guildlarda ise zamaninda alinmis noob hunterlar vardir hatta prestijli guildlerde bile armory den filan noob hunter gorebiliyoruz

ondan sonra class in ismi cikiyor tank tan hemen once damage done da die

nedanko biraz daha sabir 2.1 de solo grind yapip gear alabilicegin omur torpusu birsuru faction gelicek

attunementlari tamamla ceneraion lower city shatar ve honor hold dan revered ol ve hunter alimi acik olan bi guilde basvur direk

yetenek olarak severimda taninmama ragmen 2 ay guild aramak zorunda kalmistim hunter oldugum icin
Sosyal ağlarda paylaş

paladin iyi gene bir hybrid icin
hunter in tek olay dps ondada bir agici tamamen ise yaramiyor %5 gibi komik bir rakam var

her 20 hunterdan 15 i MM 4u BM sadece bir tane survival var

icler acisi

ayrica 31p/41p talent olayinda holy priestler resmen bagiriyor aci aci cigliklarini taplodan gorebiliyorsunuz
Sosyal ağlarda paylaş

yanı ben bakıyorum etrafıda ebnde iyi gearlı ench shamanlar kendileridnen kötü gearlı elementallardan az dps veriyolar ayrıca heal sponge olarak millete acı cektiriyolar, gerektiğinde heal atamıyolar intleri az olduğu için manaları hemencecik bitiyo gerek dps gerek heal olsun(ki heallaır yok gibi bişi zaten) ama elemetnallar hem daha cok dps yapıyo hemde gerektiğinde yüksek intleri spiritleri ve +dmg/heal giydikleri için heallarıyla cok daha iyi iş yapıyolar.

bense bi fury warrior olarak katlıyorum zaten ench shamanları dmg meterda.
Sosyal ağlarda paylaş

enhancement shaman dps olarak iyi değil, elemental shaman şu an çok iyi. raidlerde dpsde ilk 3deyim her zaman. ama 2.1den sonra wf4/wf5 olayı fixleniyor ve clearcast %60 manaya iniyor, dps shamanların sayısı baya azalıcak.

toggie: o balta işine yaramaz bu arada, daha yavaş silah kullanmalısın(2.5 gibi) hatta 2h pve için dw e göre daha iyi diyorlar. ve sanki tank silahı gibi geldi bana o :)

[ Mesaj 08 Mayıs 2007, Salı - 16:13 tarihinde, enema tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

valla 2.50 olanlar da cok yavas ve dps konusunda hiç tatmin etmedi beni son denediklerim. elime soyle güzel de bir one hand geçmiş değil bugüne kadar, hep 2h takıldım ama dualin keyfi bir başka.
2h olarak bunu deneyecem son olarak bakalım nasıl bişeymiş merak ediyorum
http://www.wowhead.com/?item=31291

Bu arada elemental şu anda shaman için en güzel tercih evet. Hatta imba bile diyebiliriz, ama clearcastin %60 olarak değiştirilmesi üzdü beni valla enhancement in yanına ele gittiğim için baya bi faydalanıyodum ondan. Ele şu anda ne kadar iyi olursa olsun önemli olan hangi spec ile oynadıgın oyundan keyif alacagın. Ben healer olmaktan nefret ederim mesela o yüzden resto olacagımı hiç zannetmiyorum ama elemantal ı deniyecem yeni patchten sonra. Biraz uzaktan takılıp tekrar enhancement e geçebilirim. Gear toplamak da ayrı mesele tabi ama para bol allahtan :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...