Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2 soru (hunter ve end game)

nedanko

Öne çıkan mesajlar

Merhabalar arkadaslar,

Simdi forumu takip ediyorumda hersey "sanirim" hardcore playerlar icin. Cok eglenceli seyler var gozukuyor ama heralde daha raid bile yapmamis level 64 bir hunter olarak ben bu tip eglencelerin hic birine katilamiyacagim gibi gozukuyor. Guildi bi ara takip edeyim dedim 1-2 raid'e katilayim dedim ama adamlar paso geyik yapiyo, raid instance hak getire.. (eh 200-250 kisi falan vardi heralde guildde) O is de yattara oldu..

Simdi ben 70 olunca ne yapabilirim, yine quest pesinde kosacaksam benim icin bi end game eglencesi yok demektir zira questten baska bisi yaptigim yok. Level 70 de yapilabilinecek mantikli hedefler nedir? Mantiklidan kastim su, 300 saat kasilmasi gereken bayacak bir hedef olmamasi gerek..

Cok sey istiyorum gibi ama bisi bulamiyorum ha babam karistir forumlari bisi cikmio adam gibi..

Birde ikinci sorum benim pet'i gelistirme yollari var midir. Yani Pet Trainer ve hayvanlardan ogrenebilecegim yetenekler disinda hayvanima ne verebilirim? Pet icin ekstra seyler, gearler var mi?

Simdiden Tesekkurler,
Sosyal ağlarda paylaş

70 olunca raidle falan uğraşmıyım diyorsan diğer seçeneğin PvP yapmak olucak ki zaten bence esas keyifli olay orda. İlk başlarda baya bi ölüceksin sonra zamanla itemları almaya başlayınca bi bakıcanki artık %50 sen kazanıyorsun ve bu % gitgide artacak. Sonra Blizzard amcalar cort diye bi patch cıkarcak buyrun yeni PVP rewardları dicekler sen gene harala gürele onlar için çalışcan vs vs vs vs
Sosyal ağlarda paylaş

Evet, sanirim en mantiklisi PVP... Thottbot'tan baktigim kadari ile itemlar raidlerden kazanabileceklerinden daha kaliteli.. Peki PVE'de yapabilecegim bir seyler var mi? Yani hunter secmemdeki nedende zaten PVE icindi, end game'de raid yollari tastan ise bana baska alternatifim var mi?
Sosyal ağlarda paylaş

hunter cok fazla var ama oyunun belkide group play icin en gereksiz class i
zaten arena takimlarina bakinca bu tablo cikiyor, arenalarda glitchler ve yeni oyun mekanikleri sagolsun trap disinda hunterin takimina getirdigi bisey yok hatta cogu zaman handikap oluyor deadzone yuzunden (beastmaster petlerinin kosarak sutunlarin ustune filan cikarak etkisiz hale gelmesi ise ayri komedi)

onun disinda eger pvp yapilan alan buyukse ve kalabalik guruplar varsa (world pvp veya bg) hunter gurubun en arkasina gecerek cok super damage yapar ama 1 vs 1 kalinca BM olmiyan hunterlar in isi zor

bilmiyorum class imi cok seviyorum zilyon tane guide yazicak kadar bilgim var mekanikler ustune ama su ara oynamiyorum cunki raid de kimsenin bana ihtiyaci yok

heroiclerde belkide en kritik class ama hakkini vermek lazim, iyi oynanan bir hunter heroicte lead alir ve pullari duzenlerse super oluyor

ha bide sunuda ekliyim tek basina takilicaksan kite taktikleri usutune calisip world rare boss spawnlarini avlayabilirsin
birini kesince direk boe mavi dusuruyor iyi paraya satabiliyorsun bunu
Sosyal ağlarda paylaş

hayır canım hunter e ihtiyac yok diye bişey yok
hunterin tek ve en büyük sorunu diger herhangi bir class gibi item scaling i yok
misal bi spell caster gibi +dmg almıyor
bir melee weapon kadar +dmg almıyor scopelardan,ranged silahlardan
skiller +xxx dmg üzerine kurulu yani scaling mevcut degil
steady shot yüzünden bi rogue den daha cok dikkat etmesi gerekiyor shot timing e (no more afkshot diolar buna =P)
ve bütün CC özellikleri neredeyse talentlerden geliyor (ne yazıkki)
yani 7 de neyse 70 te de o gibi bi durum oluyor hunterler için 2senedir ögrenemedi bunu blizzard bu saatten sonra da düzeltmez zaten.

ama "en az" 1 hunter alıyoruz biz 25manlere karazhanda fix her grupta 1 hunter mevcut hatta söyle diim online hunter sayımız cok az günlük ortalama 1.6fln gibi bişey :D o yüzden ay raide giremedim ay beni almıolar vs gibi bi durumda olmuo olay biraz da kendini beendirmekte bitiyor , serverin en başarılı pve guildinden bile davet aldım son bi kaç ay içinde , ha gitmem niye burda rahatım türk dediiin geyigi sever hardcore sux :P

[ Mesaj 12 Nisan 2007, Perşembe - 08:37 tarihinde, scorch tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

blizzard bence kendiside ne yapicagini bilmiyor hunterlarla
zaten oyuna son eklenen class ve populeritesi yuksek
en cok oyuncunun oynadigi class
balansliyamiyor o yuzden
eskiden hutner aldiran tranq vardi tbc iel onada luzum kalmadi blizz de farkinda yani durumun diyemiyorum ne yazikki

vaneras gecen ay dev feedback inde sorulan hunterlari enrde goruyorsunuz dps class imiyiz rolumuz ne sorusuna
"hunterler kritik utilty si olan bunun karsiliginda cok damage yapamiyan bi dps class i" gibi abuk bir cevap vermsiti

utilty derken heralde raidlerde ve single target de pek bi ise yaramiyan traplerden bahsediyor da durum oyleyse magelerin de ps yapamamasi lazim cunki daha cok utilty getiriolar hunter a kiyasla

su anda aimed shot saka gibi

arcane nerfden sonra yuksek ranklarda rezalet, atiyorum rank 5 100 manaya 300 vuruyoken max rank 250 manaya 400 mu ne vuruyor

steady weapon speed e bagli dusuk latency yoksa felaket

serpent sting scaling olmadigi icin hala bi ise yaramiyo

viper sting ise su anda sueless cunki pvp de bile adamin en az 6k manasi varken 1500 u uzun surede drainlemesi saka gibi bide ustune mana kullanan cogu class dispel edebilio bunu

snake trap bi iki encounter haric bi ise yaramiyor saka direk
Sosyal ağlarda paylaş

ben steady i hic tek basina kullanmiyorum, her aimed shot'in ardindan steady cakiyorum beklemeden boylece aimed shot'tan sonra gecen bekleme suresini steady ile doldurmus oluyorum..

Hunter'in pve de sololarken en avantajli irk oldugunu dusunuyorum zira en hizli yaratik kesen hep ben oluyorum ayni leveldeki diger classlara nazaran, ciddi bir sn farkiyla.. ustune ustluk kendimi heallemem gerekmedigi icin oyle bir duraksamamda olmuyor. Cok az group questini grouplamam gerekiyor. 9000 e yakin armor ile bayagi iyi tankliyor pet. E bu kadar avantajin yaninda raid'de de dezavantaji olsun, onu anlarim. Ben daha oyunu almadan, hunterlarin grouplara neredeyse en az kabul edilen bir class oldugunu biliyordum.. Fakat ozgur takilmayi :P, hayvanatlarla ugrasmayi seviyorum genellikle butun mmorpg lerde hunter ve turevi karakter acarim sasmaz bisidir bu..
Sosyal ağlarda paylaş

abi aimed neden kullanıyorsunki?

2.8 ila 2.4 speed arasında bi hız tutturacaksın (2.8bow+quiver 15%=2.44 lük fln bişi oluodu)

üstüne baslayacan

auto-steady spamına aralarada multishot,arcane shot serpistiricen cok temiz dmg-done lar cıkıyor , tek sorun hunter scaling olmadıı icin her geçen gün senin yaptıın dps sabit kalırken millet her bir itemle dmg done larını yükseltiyor ama aimed shot yalan yani suan 6sn casting fln röh 6 saniyede 2 auto 2 steady 1 multi shot ile 1 aimed shot n en az 2 katı dmg veriosun..
Sosyal ağlarda paylaş

benim gerek kalmiyor steady den sonra araya arcane koymama..
-serpent
-normal
-aimed
-steady
-normal
-arcane
-normal
-multi-shot
-normal

zaten geberiyo genelde miss olmazsa..
benim bow 2.50 ama 1.84 hiz tabii o yuzden yetiyo bu ...

%15 crit var, 2+ cirtlerse daha kisa surede oluyor multi-shot a falan gerek kalmiyor.

[ Mesaj 13 Nisan 2007, Cuma - 12:28 tarihinde, nedanko tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Yavaş silahlarla sağlam bir marksmanship/survival build yaparsanız gerçekten iyi dps yapabiliyor, yine mage ve rogue'ları geçemiyor ama, bilmiyorum ben karazhanda dps meterda 2. ya da 3. olmuştum, gerçi herkes de sağlam damage koyuyordu... Doğru party düzenlemesinde doğru yerde doğru şeyleri yaparsa iyi olur. Paso aimed shot abanırsanız damage'ınız düşük olur çünkü o 3.5 saniyede raidlerde normal ve arcane shot vuruşlarınızda falan bayağı bir dmg koyabiliyorsanız, crit rating'iniz yüksek ise. Raidingde birde crit rating+ap+mana dengelemesi çok iyi olmalı, ben dengeli bir gear düzenlemesi yaptım ve hawk+trueshot ile 1870 attack power, 21.60 crit rating, 6.5k mana var. Zaten raidlerde hep Aspect of The Viper kullanarak mananız kolay kolay bitmiyor, uzun bossfightlarda bitse bile feign death + mana drink olayıyla bir süre damage yapmasanızda mana dolduktan sonra rahat rahat iyi dps yapmaya devam ediyorsunuz. Karazhan'da Moroes dışında çok çok bir işe yaradığı yok, ama Gruul's Lair'da risksiz pullar için en az 2 hunter şart oluyor, Kiggler adlı boss'a da ranged tanklık yaptırıyorlar ayrıca, başına 2 tane hunter koyup aggro swap yapıyorlar aralarında... Sağlam PVE yapan hunter bulmak genelde zor oluyor, dps dışında başka birşey yapmayan, hatta onu bile doğru düzgün yapamayan hunterlar gördüm ben. Birde sağlam bir silah istiyorsanız 2.70'ten falan düşük olmasın, marksmanship olacaksınız zaten raidlerde, e instant vuruşlara steady shot (cooldownu da yok mis gibi) geldiğinden dolayı takır takır vurabiliyorsunuz, zamanlamayı iyi ayarlarsanız zaten steady + normal + steady + normal + steady ile gayet sağlam damage koyabiliyorsunuz. Şu an 2.90'lık bir silahla sundersız moblarda viper aura ile rahat 1.3k 1.5k critler vuruyorum, aimed ise 2.8k 3k arası değişiyor. Ki armoru var bu targetlerin, sunderlar ile kat kat daha fazla vurabiliyor :)

:@Nedanko : Yanlış anlama abi de crit rating'in mutlaka en az %19 %20 falan olsun, %15 biraz düşük kalmış , aşırı fazla attack power gitmek gibi bir hata yapma gerçekten, çünkü zaten raidde yanına grace of airli bir totem ve feral druid koydukları zaman %30'u falan bulur crit ratingin, e zaten feign death gibi nimet birşey olduğundanda aggro aldığın an çat diye kurtarıyorsun kendini :) PVP'de de crit rating bayağı iyi oluyor, öyle anlar oluyorki aimed shot + arcane shot + multi shot üçünün critleyip indirdiğim clothieler oluyor, crit rating'i bi %20 ye falan çeksen gerçekten cillop olur valla :)

[ Mesaj 13 Nisan 2007, Cuma - 15:22 tarihinde, MADBOY tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
:@Nedanko : Yanlış anlama abi de crit rating'in mutlaka en az %19 %20 falan olsun, %15 biraz düşük kalmış , aşırı fazla attack power gitmek gibi bir hata yapma gerçekten, çünkü zaten raidde yanına grace of airli bir totem ve feral druid koydukları zaman %30'u falan bulur crit ratingin, e zaten feign death gibi nimet birşey olduğundanda aggro aldığın an çat diye kurtarıyorsun kendini :) PVP'de de crit rating bayağı iyi oluyor, öyle anlar oluyorki aimed shot + arcane shot + multi shot üçünün critleyip indirdiğim clothieler oluyor, crit rating'i bi %20 ye falan çeksen gerçekten cillop olur valla :)

Nesini yanlis anliyim ki cozemedim :P

Crit i bilerek dusuk tutuyorum cunku diger turlu paso aggro'yu cekiyorum. Su an leveling kastigim icin crit i 15 lerde tutuyorum, 70 leyince butun talent tree'yi sifirlicam marksman uzerinden gidicem. Gearlerimide onlara gore secicem.

Hos BM oldugum icin intimidation var ama 1 dk cooldown i var. O 1 dk da ben 2 mob indiriyorum 3. sune gecmis oluyorum. Critleyince bana daliyo falan feign death yap falan zaman kaybi oluyo.. Hemde feign death i harcamis oluyorum cunku bazen 2-3 mob un aggro sunu cekiyorum. 2 sini hayvanata birinide ustume alip freezeliyorum. Isler ters giderse arkadan bir dorduncu saldirinca feign death hayat kurtariyo orada.. O yuzden feign death'i harcamakda istemiyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

aslinda onu bi ara karsilastiricam viktor matematiksel olarak.. aimed nerflenmeden once bayagi iyiydi ama simdi dedigin gibi mana pool'u olduruyo gibi duruyo.. eger acilisi intimidations ile yaparsam benim hayvanat dalana kadar arada aimed'la zaman gecirmek karli olabiliyor, hele birde critlerse super oluyo. diger turlu arada zaten hic kullanmiyorum. eliteleri keserken zaten genelde hic mana pool dan bisi harcamiyorum healing disinda..
Sosyal ağlarda paylaş

aimed rotationda kullanilmaz da opener olarak cokda kotu diil
misal pet i salarken veya sheeplenmis bi targete gecerken tank kosana kadar atilir da onun yerine ayni zamanda 2 steady 2 autoshot atarsan daha az manaya daha cok damage yaparsin

ama dedigin gibi solo play tercihinse onemli diil o kadar raid de baska class alrla kapisirken onemli oluyor bu gibi olaylar
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
yaklasik 10 gundur level 70 im ama oyun sikmaya basladi.. ilk 70 oldum sonra bayagi oynadim isi okulu sallar derecesinde, simdi sikmaya basladi 2-3 gundur.. bakiyorum yapacak bisi yok, hadi eskiden hedefim 70 lemekti, simdi hedefte yok, arada instance yapmak zevk versede genel olarak sikti.. var mi bi oneriniz? gearlerimde raid oncesi kalitesinde, eh raid yapamiyorum zaten, gearlerden de kaliteli bisi hedefi koyamiyorum..
heroic yapayim dedim revered oldum, heroic e adam bulunmuyo, herkes guild icinde yapioy galiba, birde instancein ortasinda gidenler yok mu, 7-8 kere baslayip bitiremedigim instancelar var, o da sinir bozuyo.. 5 k hedefi koydum epic mount icin, 2 k var, bakiyorum 3 k para alsam daha anlamli o kadar para kasmaya degmez bot gibi.. quest yapiyorum bi tek.. acaba sunucu mu degistirsem kalabalik bir yere gecsem diyorum belki raid maid yapilir, hos benim realmin nufusuda kotu degil ama..

neyse wow gunlugu tadinda oldu.. warhammer ya da conan ciksada oynasam modundayim..

edit: bi pvp ye deginmemisin, benim realm pve, BG lerde yapiyorum ama hep sallama takimlar oldugu icin takim oyunu falan hak getire, rezlen git arenaya 3-5 ok at ol, rezlen 3-5 ok at ol bi zevk vermiyo, zaten oyun pvp olarak bence cok kotu design edilmis, 2 tane level 70 alman imkansiz 2 ye bir oynarsan, cok taktik konusturamiyosun, kimin gearlari bufflari iyiyse o kazaniyor.. taktik var ama yani o da adi taktik..

[ Mesaj 06 Mayıs 2007, Pazar - 18:04 tarihinde, nedanko tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

En temizi kendine uyan vakitlere göre raid yapan bir guild bulacaksın, pc başına geçip instance ını yapacak çıkacaksın. Guildin iyise günde 2 saat vaktini alıyor.

oyun gerçekten sıkmaya başladı artık; ama arkadaş, eş, dost derken vakit geçiyor gene başında.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...