Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kobe gene çıldırdı

tellos

Öne çıkan mesajlar

hayatım boyunca Jordan'la ilgili tek kötü şey duydum o da bu sene aldığı para cezası.Sebebi de yasak olmasına rağmen draft hakkında zamanından önce açıklama yapması.

Jordan'i Washington'da oynarken seyrettim keşke daha erken doğursalardı beni de Chicago'da ve Rüya Takım'da da izleyebilseydim.Jordan'la karşılaştırılmamalı kesinlikle bir oyuncu.Günümüzde NBA bu düzeydeyse Jordan'in payı büyüktür.
Sosyal ağlarda paylaş

İsteyen ,istediği oyuncuyu istediğiyle kıyaslar.Kobe'nin jordandan üstün olan tarafları da vardır.Çok uzun mesafeli üçlükleriyle jordona göre daha komple bir hucüm oyuncusudur , yaptığı patlamalar ve yüksek skorlar , her ne kadar jordan daha istikrarlı bir skorerde olsa , kobeyi jordandan daha iyi bir hucüm gücü yapar bence.

[ Mesaj 18 Nisan 2007, Çarşamba - 12:21 tarihinde, elm tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

basketbol komple bir oyundur.Yani hem savunma hem hücum yapmanız gerekir.

MJ defalarca hem en iyi hücüm, hemde en iyi savunma beşine aynı anda seçilerek bu alanda büyük bir başarıya imza atmıştır.

Kobede elbette iyi bir hücumcu ancak iyi bir savunmacı değil.

Bu açıdan MJ 'in daha çok yönlü bir oyuncu olduğunu söyleyebilirz.
Sosyal ağlarda paylaş

jordan ın oynadığı takımla kobe nin oynadığı takımı da hesap etseniz?
tabii jordan ile kobe i kıyaslamamak lazım, jordan gelmiş geçmiş en iyi , kobe ondan sonra en iyi. jordan olmamış olsa kobe de onun gibi anılırdı ve dediğim gibi jordanın takım arkadaşlarıyla kobe ninkileri hiç kıyaslayamayız bile. kobe için savunmada yetersiz demek herşeyden önce çok ayıp bişi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bide bence şu var, tamam ikisininde muazzzam yetenekleri var,savunmaları,hücüm güçleri,seyir zevkleri hepsi bi yana, bi de insani boyutu var.
Bu birazda Maradona Pele'de ki olaya benziyo Pele hiçbişey olmasa kişiliği ile bi adım ondedir hep, Jordan da Kobeye gore saygınlıgı daha cok olan biri Kobe'nin tecavüz davaları falan da olmuştu.. Kıstas yaparken yeteneğinin yanında kişisel yönüde göz önüne alındığı için Jordan 1 hatta 2-3 adım daha önde.
Sosyal ağlarda paylaş

shaq her gittigi takımda ya final oynuyor yada kupayı alıyor takıma kattıklarına bakın takımdakilerle anlasmasına bakın kobe shaq gibi biriyle bile anlasamazken takımdan goturdukleri getirdiklerinin yanında bence daha fazla takım huvviyetini ortadan kaldırdı lakersta simdi tekrar oturtmaya calısıyorlar yavas yavas takım adamı olma yolunda ilerliyor her sene olgunlasıyor filan diolar maclarda ama bence kobe 7sinde neyse 70 indede o olur ve takım oyununa fayda saglıyamaz biride takıntılı deildir demiş kobe icin kobenin en buyuk sorunu zaten takımda benden onemli kimse olamaz bumu takıntısız hali

jordanla kıyaslamaya gerek bile yok oynıyan oyuncular icinde shuan bence en iisi de jason kidd
Sosyal ağlarda paylaş

Uthmatar , benim takımımda en önemli insan ben olmalıyım takıntıları için de ki kobe , shaq la birlikte uyumlu oynayıp 3 şampiyonluk kazanmıştır.Sanki kobe-shaq dönemi lakers için bir fiyaskoymuş gibi konuşuyorsun.Geçen sene ki phoenix serisini izlemeyenler kobe için atıp tutar tabi nba i takip etmeden konuşmak kolay ama bu sene ki phoenix serisini izleyin , çok ön yargılı değilseniz kobe konusundaki görüşleriniz değişir.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
yahu bikmadiniz mi sundan. ne zaman biri kobe sunu yapti dese jordan daha iyi. birbirinden alakasiz 2 kisi bunlar kiyaslamaya gerek yok. jordan dedigin adam gelmis gecmis en buyuk basketbolcudan ziyade en buyuk "sporcu" lardan birisi (boks da muhammed ali, futbolda pele vs.. gibi). jordan'i en iyi yapan sadece sahadaki mukemmel oyunu degil, rekorlarda her kategoride olmasi, oyun icindeki liderligi, azimle bir insanin neler yapabildigi (ilk sezonlarinda jordan basarisiz olmustur), yaptiklarini nba'in ve basketbolun gelmis gecmis en iyilerine karsi yapmasi, centilmenligi, agirbasliligi ve duzenli yasami. gunumuz basketbolunda ki "show" kismini getiren birkac "en iyi"den birisi. basketbolun ozune kendinden birseyler katabilen adam.

kobe ise super yetenekli herifin teki iste. jordan'in babasinin oglu degil ki yetenekleri yaptiklari veya yapabilecekleri kiyaslansin. kobe iste bu. yaptiklari ile gorunuyor ne kadar iyi oldugu.

nasil her dine gore "melek"ler varsa hepsinin ortak yonu "tek bir tanri"nin olmasidir. karistirmamak lazimdir..
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...