Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

windfury ve 3 saniye cooldown

knoxville

Öne çıkan mesajlar

benim derdim nerf falan değil of ya. melee bir classın haste ile ters orantısını yazıp diğer şamanları uyarıyorum. pişman ettiniz be.

şu oyunda hybrid dışında bütün classların IWIN butonu var. üstelik shaman adına konuşuyorum. zerre CC veya Anti CC yok. onun yerine fear yediğimizde range'inden çıktığımız totemlerimiz var. tek Anti CC pvp trinketimiz.

çocuk gibi kin tutmayın oyun altı üstü be. bu kadar ciddiye alan insanlardan dolayı soğudum şu oyundan ya.
Sosyal ağlarda paylaş

grounding totem?

neyse haste/windfury konusunda haklısın ama flurry'e 5/5 deü,l 3/5 vermen garip olmuş =) sen yine 5/5 ver o yine 3 snde bir porclar =) bişey kaybetmezsin yanı daha az kazanırsın o kadar ama kazanclı cıkarsın.

abso kılıc/kalkan oynıyamıyolar oynayınca dmg veremiyolar, dual wieldleri ezik biraz, rogue'lar evasion acınca out of combat oluyolar shamandan =)

lakin elemental sağlam baya sağlam hemde dövüyo baya baya
Sosyal ağlarda paylaş

Raidlere sanırım çok az shaman enchanment olarak girer. Diğer 2 Tree'de de threat reduce varken encahntment tree de yok ve bazen WF abidik gubidik dmgler çıkarıyor tanktan agro çalma ihtimaliniz oluşuyor.

Ben direk olarak test etmedim ama 66 shamanda SS+main hand WF procladı ayrı ayrı aynı anda dün.
Sosyal ağlarda paylaş

heh abi konuyu açtığımdan beri şunu istedim ya yanlış bi yer varsa biri desin fikir belirtsin.

@cuce: 3/5 verme sebebi en kısa zamanda wf almaya çalışmak
elemental yeni bufflandı fakat elemental gear'ım olmadıı için hiç deneyemedim.
@demirmaske: offhand ve mainhand aynı anda proclamıştır. bu aralar offhand'e 1 düşük rank wf atılarak burst dmg sağlanıyor. blizzard düzeltileceini söyledim sanırım bi sonraki patch'e
aggro olayı da kısmen düzeldi. biz gruul'a 2 enhance giriyoruz. karazhan'da da eksik olmuyor. nedeni sürekli 10% ap buffı, 99str 89 agi dikebilmem aynı zamanda eskiye göre artık dps verebilmemiz.

[ Mesaj 10 March 2007, Saturday - 11:16 tarihinde, knoxville tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
heh abi konuyu açtığımdan beri şunu istedim ya yanlış bi yer varsa biri desin fikir belirtsin.

@cuce: 3/5 verme sebebi en kısa zamanda wf almaya çalışmak

abi diyosun wf nin 3 sn cooldown var bilmemne ama flurry yi 5/5 vermemeye sebep deil bu.özellikle 2 hand de.wf nin zaten % 20 proc chance var.sende flurry varken bile 5 sn de 2 kere vuruyosunki wf için yeterli bu.dual wieldda nolur bilmem ama 2h için saçma.
Sosyal ağlarda paylaş

Let me attach some numbers, to make this seem more quantative. Lets use a 1.5 speed weapon that hits for 250, and has Windfury Attacks for 400. We'll use a 3.0 speed weapon of the same dps, that hits for 500 and has Windfury Attacks for 800.

1.5 speed weapon
Time - Effect
0.00 - Weapon Swing - 250, 400, 400
1.50 - Weapon Swing - 250
3.00 - Weapon Swing - 250, 400, 400
4.50 - Weapon Swing - 250
6.00 - Weapon Swing - 250, 400, 400

Total - 3650

3.0 speed weapon
Time - Effect
0.00 - Weapon Swing - 500, 800, 800
3.00 - Weapon Swing - 500, 800, 800
6.00 - Weapon Swing - 500, 800, 800

Total - 6300

2.99 speed weapon
Time - Effect
0.00 - Weapon Swing - 500, 800, 800
2.99 - Weapon Swing - 500
5.98 - Weapon Swing - 500, 800, 800
6.00 - Technically, the time passed between 5.98 and 6.00 is a percentage of a swing cooldown, which is approx 3 damage. (0.006 * 500 = 3)

Total - 4703

Yukardaki linkten alıntı.
Sosyal ağlarda paylaş

cüce ordaki olay zaten çıkabilecek en iyi durumu gösteriyor hızı 3 olan ve 2.99 olan silah arasında. dedin ya bunda vurmazsın öbüründe vurursun diye. onu göstermek istedim. 6 saniyelik bir aralıkta hızı 3 olan 3 wf çıkarabilecekken 2.99 olan 2 tane çıkarabilir. aralığı ne kadar yükseltirseniz aralarındaki fark da o kadar yükselir. şöyle bişey de var ben bunları uydurmadım :) us forumlarının en çok tartışılan konusu bu shamanda.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet haklısısn ama uzun surede zaten 5 attaktan biri ancak wf cıkarabilceğinden 2.99 luk hız bile 3.0 dan daha verimli olucaktır,

ayrıca baktığınızda tbcdeki en yavaş offhand 2.70 tir, 2h lerein tümöüne bakamdım ama craft heavyhanderlar 3.80 değil 3.60 droplarda benzerdir diye tahmin ediyorum keza craftlar oyundaki en iyi silahlar gibi bi durumalr.

yanı senın 5/5 flurry alman 6 saniyede 3 porc cıakrmanı engelliyecektir, ama weapon aslıdna 1 dakkada daha fazla wf cıakrmanı sağlıyacaktır.

matematiğe dökmemi istersen.

wf porx şansı %20 yanı 1/5 urc kez art arda proclama ihtimali 1/125, eğer 125 de 1 kadar şanslıysan ve silahının hızı 3.00 değilse evet dmg'ın azalıcaktır cunki 2. atağın ne yazıkki wf porclamıyacaktır.

ama bu ihtimal cok düşük bu ihtimali ekarte etmek onun yerine uzun surude yaptığın attack sayısını arttırıp wf procunu coğaltmak cok dah amantıklı olucaktır cunki;
ap'ının silaha verdiği dmg katsısı
chance on hit enchentmentlar
chance on hit trinketler

sadece weapon speed'e göre hesaplanır, ne kasar hızlı silahın varsa o kadar az dmg verirler (ap icin) veya az proclarlar (chance on hitler icin) ama flurry ve haste effectler bu hesaplrı etkilemez ve hoş bi durum ortaya cıkar =)

aslında sadece 1/125'ınde 3 erli vuruşlarınızın böle bi dmg düşüşü var.

kiyamet kopmuyo yanı.

edit: son sorunu yeni gördüm, acıckası 1/125 gibi bi ihtimale pvp de bel bağlamam onun yerine dah ahızlı vurmayı tercih ederim, keza shamanın warrior'ın aksine rakibinin yanında durabilicek kadar utility tool'u var

[ Mesaj 10 March 2007, Saturday - 12:13 tarihinde, Cuce tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

gözden kaçırdığın yer weapon speed 3'te kalırsa sürekli 1/5 şansım var vuruş başına. 2.99 olunca 1/5 0/5 1/5 diye gidiyor. ayrıca haste effectin dps düşürdüğünü sadece ben demiyorum. us forumunda açıkça görebilirsin.

6 saniyelik tabloda çıkabilecek en iyi durumlar karşılaştırılmış.
ben pvpde her vuruşumun windfury çıkartma ihtimalini tercih ederim tabiki.
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız merak ettim bugün bi dikkatlice bakacağımo olaya çünkü şuandaki hali ile bana arada sırada üstüste procluyor gibi geliyor. Sadece WF procladığı zaman sarı yazı çıkıyor birde SS vurursam. üstüste bir kaç kez bana sarı yazılar çıktığını biliyorum. Ben hem mh hemde oh'e aynı rank wf cast ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

world of theory craft gene
2 sene shaman oynadım her spec le 5 tane level 60 class oynadım( lock shaman mage hunter warrior) warlock dışında hepsi skill e bakıyor.
enchant çok narin ama herhangi bir class ı yakaladımı affetmiyor.elemental gear iyi oldumu 2-3 kişiyi alabiliyor.
restoyken ise de üstümde 4-5 kişi varken flag taşıdığımı hatırlıyorum.

pvp tamamen yeteneğe bağlı.

eternal nefret kusmuş peki bana açıklayabilirmisin dps de birinci olan shadow priest ve stunlock olayının mantığını?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...