Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

alamut kalesi, hassan sabah ve fedailer

codename_curse

Öne çıkan mesajlar

burda yazanların dışında, nette okumuştum bu hasan sabbah alamut kalesini satın alırken, bi tüccarla anlaşıyo diyoki; işte bu kese altını sana verecem, karşılında ise bi dana postunun kaplıycağı kadar toprak alacam senden. tüccar tabi seviniyo ve hemen atlıyo bu anlaşmaya. uyanık hasan sabbah dana postunu incecik şerit şeklinde kestiriyo ve sonra tüm kalenin etrafını çeviriyo bunlan, dolayısıyla tüm kalenin kapladığı alana sahip olmuş oluyo bu numarayla. bilmiyorum doğrumu ama cok şeytani bi adammış cidden bu adam(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
Shadow said:
burda yazanların dışında, nette okumuştum bu hasan sabbah alamut kalesini satın alırken, bi tüccarla anlaşıyo diyoki; işte bu kese altını sana verecem, karşılında ise bi dana postunun kaplıycağı kadar toprak alacam senden. tüccar tabi seviniyo ve hemen atlıyo bu anlaşmaya. uyanık hasan sabbah dana postunu incecik şerit şeklinde kestiriyo ve sonra tüm kalenin etrafını çeviriyo bunlan, dolayısıyla tüm kalenin kapladığı alana sahip olmuş oluyo bu numarayla. bilmiyorum doğrumu ama cok şeytani bi adammış cidden bu adam(tu)

onun ilkögretim kitaplarında farklı sekli var =) fatih ve bizans imparatorundan toprak istiyo avlanmak icin o dediginin aynısını söylüyo ve rumeli hisarını yaptırıyo =))) diye :D(:D
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle bir olay var diye hatırlıyorum, haşhaşiler sivil hakla veya askerlere saldırmazmış, ok falan da kullanmazmış, zehirli hançer kullanırlarmış sadece, ve hedeflerini öldürdükten sonra hançerlerini atıp öylece asker tarafından öldürülmeyi beklerlermiş.

bu olay doğru mu? vay anasını demek istiyorum da.
eh bu durumda terör örgütü olmuyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
BullDoG said:

Shadow said:

onun ilkögretim kitaplarında farklı sekli var =) fatih ve bizans imparatorundan toprak istiyo avlanmak icin o dediginin aynısını söylüyo ve rumeli hisarını yaptırıyo =))) diye :D(:D

Bu olayın aslı SAmaniler döneminde geçmiş. Samani Hükümdarının yeğeni olan Şehzade müslüman olunca mescid yapmak için amcasından alan istemiş. Amcası vermek istemediği için sadece bir dana derisi kadar alan verince, hocasıyla beraber yukardaki fikri uygulayarak bir mescid yapmışlar. Şehzade ise sonradan tahta çıkan ve ilk MÜslüman Türklerden biri olan Saltuk Buğra Han.
Sosyal ağlarda paylaş

1124 yılında ölen Hasan Sabbah öldüğünde arkasında güçlü bir silahlı örgüt ve sadece İran'da değil tüm Mezopotamya'da korkulur bir askeri ve siyasal güç bırakmıştır. Tarikat Moğol istilası yıllarına kadar ayakta kalmıştır. Alamut kalesi ise 1256 yılında civarına gelen Moğol komutanı Hülagû Han tarafından normal yollardan ele geçirilemeyince; o yıllarda yeni keşfedilen petrol; kalenin bulunduğu tepenin altına tüneller kazılarak ve bu tünellerin de içlerinde petrol havuzları oluşturularak ateşe verilerek patlatılmış dolayısıylada imha edilerek ele geçirilmiştir. Pratikte ele geçmesi imkânsız olan oldukça dik, sarp kayalıklar üzerinde kurulmuş olan bu kale; tarihte de pek çok güçlü orduya meydan okumuş konumu ve sert savunması nedeniyle asla ele geçirilememiştir. Hasan Sabbah ve yandaşlarının da bağlı oldukları Nizari İsmailiyesi’nin günümüzde temsilciliğini Hindistanda yaşayan ünlü Ağa Han ailesi yapmaktadır

vikipedi den alinti
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
tashmoo said:

yannız herkes hashas dıyor ama bu olayın sole bı ayrıntısı war. hashas ve o kadınlarla olmuor sadece ıs. adamın kafsını kazıyolar.koyun derısını yuzup adamın kafasına gecırıolar. sıcakta bekletıolar o derı adamın kafasına yapısıo. sonra saclar ıcerı doru cıkmaya baslıo, ınsan hem kafayı usutuo hemde bole mallasıo her denılenı yapıo kendı annesını oldurtuo ocne sınamak ıcın hatta bunun bıde hıkayesı wardı annesını olduruoduda bısıler oluodu nese tam hatırlamıorm da bole yanı

Mankurtlar (bahsettiğin recruit süreci onlar içindir) Çin orduusunun önünden göndeirlen yağmacı öncülerdi
Haşhaşinlerle karıştırma bence
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...