Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Turk Telekom Eno ile Dalga mı Geçiyor?

Eno

Öne çıkan mesajlar

Telekom naaptıgının farkında değil İzmir'de arkadaşlar. İyice sapıttı adamlar.. Konu: ADSL

Şimdi bilmeyen kalmadı ki, İzmir'in en güzel yerlerinden birinde oturmama rağmen ADSL yada Kablo yok. Sözde Ağustos ayında ADSL hizmete girecekti. Eylül'e ertelediler. Normal karşıladım..

2-3 gündür heryere ADSL i tanıtan ilanlar falan yapıştırıyor adamlar. Dedim portlar hazır heralde.. Aradım müşteri hizmetlerini. Kadın "portlar geldi, sizi arkadaşa yönlendiriyorum" dedi. Yönlendirdiği SÜFER arkadaşı "kardeşim biz sizi arayacaz zaten hazır olunca" dedi.. Tepemi attırdı. Dyalog şu:
- E iyide müşteri hizmetlerindeki bayan portların geldiğini söyledi
- Geldi de daha hizmet vermeye başlamadık.
- Neden?
- Eee şey veremiyoruz henüz.
- E neden heryere ADSL tanıtımları ilanları astınız?
- AA onlar ne zaman asılmış ya?
- Siz nerde çalışıyorsunuz allah aşkına? Dürümcüde mi, telekomdamı? Haberiniz yok...
- Lütfen beyefendi terbiyeli olun..
- Asıl siz olaylardan bir haberdar olun. Yarın görüşürüz. Daha doğrusu, müdürünüzle görüşürsünüz...
- Küteeennnkkk..

Aradan on dakka geçti telefon etti hatun.. konuşma şöyle
- ee pardon az evvel görüşmüştük ADSL için.. O konuda bir gelişme var. Eylül sonuna doğru hizmet verilmeye başlanacak.
- peki.

Ben ne diyeyim bu adamlara ya? Aynı merkezdeki adamların birbirinden haberi yok. Koskoca ADSL portlarının hazır olduğundan haberi yok...[hline]Profocio Hosting
Sosyal ağlarda paylaş

lafı iyi sokmuşsun

devlet dairelerinde böle , bişey yatırmaya gidersin suraya gidin derler sana . gidersin oraya burası değil bi yan derler
(genelde telekomda)

Bende adsl için gitmiştim konuşmadığım adam kalmamıştı artık kimsenin bilgisi yok tu en son müdür geldi adam gibi konuştum.[hline]"Aşk, eşeğe bile dansettirir."
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
yetti gayrı bende laf sokmaya başlıyorum eno ilham perim oldun mersi conem
(gerçi cebit te telekom standına bakan kadın a baya sıkıştırıcı sözler söylediydim morali bozuldu başkasına yolladı ama asıl iş bizim buraya bakan telekomdakilere laf sokmakta)[hline]Grandmaster Hamburger
www.dynamick.net
en yararlı link
Urza 30 ağustos akşamı saat 00,15 de kanald de insan sarrafında demiş ki: Zoru başardım
Sosyal ağlarda paylaş

Telekom Tek kelimeyle "SUCK".
Sırf Onlar yüzünden Bi arkadaşımın 2 ay boyunca ödediği halde kablonet ınternet hızmıetını acmadılar.
Arkadasım Kablonetın parasınıda turk telekomun parasında yatırmıs ama sonradan bellı olmus Turk telekomdakıler Ödendi Faxını çekmemişler 2 Ay Boyunca!

Devlet Memurlarının çoğu böyledir aslında.[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
Kırıldığı için daha da güçlü
- Marit
-------------------------
Son Başlangıçtır!

[Bu mesaj BlaCk_DmC tarafından 16 September 2003 19:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Eno bu konuyu ben açıcaktım şu anda ewe bi hışımla geldim gördümki açılmış.
Daha 1 ay önce açılmış bir cafe war bizim üst sokakta internet cafe. Camında 256k ADSL bağlantımız var fln yazıyo ulan dedim nasıl olur ben aylardır sıradayım bu adamlar daha 1 ay olmuş almışlar dsl'i yahu
Yarın ilk işim gidiyorjm o cafeye soruyorum nasıl aldınız diye sonrada telekoma gidip bilmemne hanımla yüzyüze konuşuyorum abi.
Deli olucam yahu 1 aylık cafeye nasıl adsl werirlerde bana wermezler.
Eno güvenme aramayabilirler beni arayan soran olmadı örneğin orada 3 ayrı telefonumu yazdım halbuki.[hline] V ò d à n
Sosyal ağlarda paylaş

Devlet memurlarının suçu ne yahu herkezin ailesinde en az 3-4 devlet memuru vardır ister bürokrat ister şöför. Bu onların suçu değil.

Bu bizim hantal devlet yapısından kaynaklanıyor. Bürokrasi denen olay bu anlattıklarınız. Müşteri hizmetlerine gelen kağıt gerekli diğer birimlere gitmiyor, bilgi sağlanamıyor.

Bir evrak 100 tane imzadan geçiyor vs. Bunlar çözülmeli ilk.

Herkes eleştiriyor kimsede düzeltmeye çalışmıyor. Laf sokmak kime ne yarar sağlar orda 200-300 milyona çalışan telefona bakan adama laf soksanız ne olur adamın günahı nedir?

Alın elinize dilekçenizi gidip postaneye bakanlığa mektup atın. Email atın bakanlara milletvekillerine. Elin gariban memuruna bir darbede sizler vurmayın. Zaten adam ay sonunu düşünerek çalışıyor birde sizin internetiniz için laf işitmek zorunda değil.

Empati yapın empati![hline]Türk doğdum Türk ölürüm!
Ne mutlu Türküm Diyene!
Sosyal ağlarda paylaş

lol Recall, iyi güldürdün...

1- Devlet memurlarının maaşının 300milyon ile alakası yok
2- Eğer benim internetimin soru ve sorunları olmazsa, o adam o maaşı alamaz. Çünkü işi bana cevap vermek.
3- Bana kral ayaklarında konuşamaz. Ben müşteriyim, o temsilci. Konuştuktan sonra lafı yiyip korkup beni tekrar ararsa, bu onun acizliğini belli eder.

Daha sayayım mı?[hline]Profocio Hosting
Sosyal ağlarda paylaş

Ankaradaki kablonet firması daha organize çalışıyor.Gün içinde karşı taraftan cevap alınana kadar faxlanıyor.Akşam telefon edilip hattınız şu gün şu saatte gelecek diye haber veriliyor.Adamlar bir günde gelip apartmanın kablotv hattını değiştirdi kendi özel kutusunu kurdular,modemi taktılar ayarlarını yaptılar hemen.İzmir gibi bir şehirdede insanları böyle uğraştırmak ayıp,hergün telefon edip illallah ettirin,açarlar :P
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Recall06, 17 September 2003 03:34 tarihinde demiş ki:
Devlet memurlarının suçu ne yahu herkezin ailesinde en az 3-4 devlet memuru vardır ister bürokrat ister şöför. Bu onların suçu değil.

Bu bizim hantal devlet yapısından kaynaklanıyor. Bürokrasi denen olay bu anlattıklarınız. Müşteri hizmetlerine gelen kağıt gerekli diğer birimlere gitmiyor, bilgi sağlanamıyor.

Bir evrak 100 tane imzadan geçiyor vs. Bunlar çözülmeli ilk.

Herkes eleştiriyor kimsede düzeltmeye çalışmıyor. Laf sokmak kime ne yarar sağlar orda 200-300 milyona çalışan telefona bakan adama laf soksanız ne olur adamın günahı nedir?

Alın elinize dilekçenizi gidip postaneye bakanlığa mektup atın. Email atın bakanlara milletvekillerine. Elin gariban memuruna bir darbede sizler vurmayın. Zaten adam ay sonunu düşünerek çalışıyor birde sizin internetiniz için laf işitmek zorunda değil.

Empati yapın empati![hline]Türk doğdum Türk ölürüm!
Ne mutlu Türküm Diyene!

Ne Demek benim internetimi düşünmek zorunda değil
Recall dalgamı geçiyosun LOL Gülerim buna
Adamın işi bu yapmak zorunda ilgilenmek zorunda.

Devletin onlara verdiği para az sa bu bizim sorunumuz değil onların tek görevi işlerini eksiksiz yerine getirmektir. Ama %80'i görevlerini yapmadıklarını söliyebilirim.

Salla başını al maaşını. Oh ne rahat.[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
- Marit
Son Başlangıçtır!
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca hiçte bile 100 tane imza gerektiren işer değil yaptıkları.
Sadece bi fax çekmeye üşeniyorlar ve yapmıyorlar inan bana.

1 ay önce başıma şöyle bir mevzu geldi:
Yazlıktan geldim daha yeni aa bi baktım neti kapamışlar faturaları ödenmediği için. Daha ertesi gün gittim ve bütün faturalarını yatırdım hem kablo.nete hem Turktelekoma.
Aradan 1 hafta geçti hala yok yok yok.
Kafayı yemek üzereydim. Kabloneti arıyorum adamlar bize göre açıksınız diyorlar ama Turk telekom'dan kapalı dıyorlar.

1 hafta boyunca Faturalar ödendiği halde açmadılar.
Açmama nedenleri de 2dk da hallolucak lanet olası bi ödendi faxını göndermekti.

En Sonunda aldım elime makbuzu buldum Türk telekom Muhasebe Servisini Ben Gittim Faxladım. 2 saat sonra açıldı.

Bir Başka arkadaşımda Aynı bu nedenle 2 ay bekledi.

Yani soruyorum şimdi size bir fax çekmekten aciz olan bir memurdan ne beklersinki.[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
- Marit
Son Başlangıçtır!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Recall06, 17 September 2003 03:34 tarihinde demiş ki:
Empati yapın empati

ehu,onlar bize çok değer veriyorlar zaten[hline]less talk,more glock!
infected, 30 July 2003 23:02 tarihinde demiş ki:
yaşım 15 bi adam daldı o da hafifçe dokundu yani
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Recall konuşmak için konuşmuşsun askeri ücret diye birşey duydunmu?Benim internetimlen o degilde teyzemmi ilgilenecek yoksa bakanami çıkacaz.[hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Virus,SatanixVirus,Satan-Virus,Virus-Satan,Satanix.
Trex DragonSlayerz Paladin of alb/exc
Viru Jan-Tiran BH of the Ecl
Sosyal ağlarda paylaş

Neyse.

Ya okuduğunuzu anlamakda güçlükmü çekiyorsunuz?

İlgilenmek zorunda değil nerde demişim LAF İŞİTMEK zorunda değil dedim. Bazıları laf sokalım vs. dediği için söyledim bunu.[hline]Türk doğdum Türk ölürüm!
Ne mutlu Türküm Diyene!
Çıkarsa Irak'a Tezkere, Bilal Gitsin Askere!!
Savaşta Temelli, Barışta Bedelli
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Eno, 17 September 2003 15:01 tarihinde demiş ki:
lol Recall, iyi güldürdün...

1- Devlet memurlarının maaşının 300milyon ile alakası yok
2- Eğer benim internetimin soru ve sorunları olmazsa, o adam o maaşı alamaz. Çünkü işi bana cevap vermek.
3- Bana kral ayaklarında konuşamaz. Ben müşteriyim, o temsilci. Konuştuktan sonra lafı yiyip korkup beni tekrar ararsa, bu onun acizliğini belli eder.

Daha sayayım mı?[hline]Profocio Hosting

Aciz işte o devlet memurları naparsın sizin gibi gurur yapamamış. Korkmuş eline geçen 3 kuruş paranın riske girmesinden.

1-Devlet memurların maaşını bir söyle bilelim 500 milyon alan bir memurun eline vergi/kesintiler/zorunlu bağışlardan sonra ne kadar geçtiğini düşünüyorsun. Kademelerden haberin vardır 8/1 vs.

2-Ben senin sorunlarınla ilgilnememeli demedim işi bu tabiki ilgilenecek ama devletin hantal yapısı veya kötü yönetimi onun suçu değil yanlış kişiyi azarlamışsın dedim

3-Sana kral ayağı ile nerde konuşmuş göremedim. Sen adama laf sokmuşsun oda sana terbiyeli olun beyefendi demiş? Sokakda kokoreç satan birinede aynı lafı sok bakalım sana terbiyeli ol beyefendimi diyor yoksa terbiyenimi düzeltmeye calışıyor!

Ezebildiğiniz adamları ezip sonra ezemedikleriniz sizi ezince isyan etmeyin. ( Hayat felsefesi )

Gülmeye devam et.[hline]Türk doğdum Türk ölürüm!
Ne mutlu Türküm Diyene!
Çıkarsa Irak'a Tezkere, Bilal Gitsin Askere!!
Savaşta Temelli, Barışta Bedelli
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
recal ın yazıyı yeni okudum bi mesajda ben çakıyım yakışıklı olsun demi

bak arkadaş ben adsl aldım nzm aldım? mayıs sonu hz başı diyelim
telekom a arıza kayıtlara başladım
o nzm diye sorarsak da temmuz başı diyelim
her aradıgımda ya o gun ya ertesi gün telekom beni aradımı? evet
ne dedi?
-tel:aloow telekomdan arıyorum,
-evet arıza kayıt bırakmıştım
-tel:telefonunuz calısıyo iyi günler
-calıstıgını biliyorum ama hattımda sorun var net baglantısı cok yavaş vsvs sıralıyorum bisürü sorun
-tel: anladım anladım size bilgisayarcı arkadaşlar bakacak ozm bekleyin. (telefonu kapıyorlar)
bekliyorum 1 gün 2 gün 3 gün arayan yok tekrar arıza kayıt
tekrar arıyolar ve aynı senaryo
sonunda sabahın köründe arıza kayıt bırakıyorum ogleden sonra eve gelip bakın diyorum falan adam geliyo bakıyo kaldırıyo ahizeyi calısıyo diyo
beyefendi calısıyor ama netimde sorun var onceden tel hattım iyiydi adsl hattını açtırınca sorun olmaya basladı diyorum ha anladım size bilgisayarcı arkadaşlar bakacaklar, hey allam diyemiyorum artık tekrardan oke iyi günler
gene arayan yok

aradan 1-2 gün geçiyo ne arayan ne soran var gene arıyorum artık şansa arıza kayıt degilde bi kadın cıkıyo bildiriyorum ilgili yere baglıyo
ohh be ulaşılması zor devlet bakanı pardon telekomda adsl den sorumlu kadına baglanıyorum sonunda, bir yandanda dua ediyorum "Allah'ım bana bu şansı verdigin için şükürler olsun"...
(beni bu hale düşürenler utansın, bu rezilliği yaşatanlar utansın...)

kadınla konuşmaya başlıyoruz...
adsl numaramı bildiriyorum kadın kontrollere baslıyo
decibel aralıgı cok iyi, ping atıyorum süreleri cok iyi bilmemnesi ii su iyi bu iyi.. derken ben baklın siz ordan nasıl görüyorsunuz bilemiyorum ama ben burda 2.5 aydır can cekişen bir net baglantısı ile işlerimi görmeye calısmaktan sıyırmak üzereyim.. upload yok benim hattımda açmayımı unuttunuz ? hattım 128/32 adsl ve min 2-3 kb la upload yapmam gerekmiyormu mantıken?
tel:evet
peki adsl stabil olması gerekmiyormu neticede telefon hattı üzerinde ve bende dial up varken 2 sene boyunca ne bikere loss oldu ne pinglerim sapıttı daima uoda 130-160 arası olurdu şimdi ise bazen 70-80 bazen 300 sonra arada 2000 oluyor ve geneldede %50 loss var , dial up varken internetten oynadıgım bir oyunda benim ekranıma 10-15 kişi geldiginde hiç lag oluşmazken adsl de 3 kişi gelirse kitleniyorum,
duymuşsunuzdur cs isimli oyun da adsl si olan diger arklarımın pingleri 70-90 arası benimki 80-90-300-2000-2500 diye gidiyor sürekli loss var,...
kadın bana gene başlıyor muhabbete bakın beyfdendi hattınız cok iyi durumda hatta ornek verirsem şuan hattınız üzerinden 6mbit lik bir baglantı açsak tamami ile kullanabilirsiniz, bukadar güçlü bir yapısı var falan
ben: ya bakın ben hattımı bırakın max kapasiteyi standart olanında bile kullanamıyorum. ordan herşey toz pembe görünüyor ama burda durum o sekilde degil, pcdeki diger bütün ayarlarda tamam modem denenmiş herşey optimize edilmiş halde , zaten bu pc de adsl ve cable 1 ay birlikte kullandım ozm da aktif kablodan 128/32 vardı onu taktıgımda hiç sorun yok ne bi lag ne loss hızı süperdi adsl yi taktıgımda aynı sorun oluyordu...
kadın hala anlayamıyo bissürü terim falan sayıyo sırf bilgili görünmek için falan

sıkıldım 1 saat konustuk kapattık sonra
elde var 0

şimdi bürokrasi mi engel oldu sorunumun çözülmesine
hayır demicem artık
NAH
diyorum afedersin ama ...[hline]Grandmaster Hamburger
www.dynamick.net
en yararlı link
Urza 30 ağustos akşamı saat 00,15 de kanald de insan sarrafında demiş ki: Zoru başardım
Sosyal ağlarda paylaş

Recall tamamen saçmalıyorsun. Bi bok bilmiyorsun, biliyormuş gibi gözükmeye çalışıyorsun. Şu forumlarda "bok" kelimesini kullanmama neden olan ilk insansın. Tebrik ediyorum seni. (Bu forumlar daha publice açılmadan buradaydım, uzuunca bir sürede ilk başaran sensin)

Daha fazla sinirlendirmenin alemi yok. Tahmin ediyorum ailenden birisi telekomda çalışıyor. %50 indirimli dandik bağlantı baldan tatlıdır diye düşünerek korumaya çalışıyorsun. Ama korumaya çalışırken de mantıklı konuş, delirtme insanı.

Beyninle düşünüp, ağzınla önce kendine söyleyip, beynini tekrar çalıştırıp mantıklı ve doğru olup olmadığını anladıktan sonra yaz. Başka uzuvlar kullanma.[hline]Profocio Hosting
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
eno
şöle de editle mesajınıda daha tesirli
dyna ile virüs ün dial up la telekomda ödedigi faturaların toplamı kadar borcun olsun de
uzan bile utanır o kadar borcu olsa :)
yada dyannın telekomdan cektigi cileyi cekesin de :)[hline]Grandmaster Hamburger
www.dynamick.net
en yararlı link
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
lol Dyna en büyük bettiuayı söylemiş :)
Bunun yanında memur dediğiniz adam yarı özel bir şirkette çalışıyor yani Devletin tek başına at koşturduğu bir yer değil orası gelip burda bana senelerdir bildiğim gerçekler üstüne vıdıvıdı yapmasın sadece ben yazı yazarım edasında kimse yazı yazmasın tartışmaya değer birşey biliyorsanız yazı yazın.[hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Virus,SatanixVirus,Satan-Virus,Virus-Satan,Satanix.
Trex DragonSlayerz Paladin of alb/exc
Viru Jan-Tiran BH of the Ecl
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...