Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Turkcell ROFL Lig

Zegna

Öne çıkan mesajlar

bence bu şekilde olması daha zevkli, geçen seneki puan tablosuyla karşılaştırdığımızda zirvedeki takımlarda en az 10'ar puan düşüş var, kalitesini gelecek sene anadolu takımları uefa'ya gittiklerinde anlayacagız.

[ Mesaj 25 February 2007, Sunday - 22:39 tarihinde, Phyx tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

ben anadolu takımların forvetlerini inanın beğeniorum,über değiller ama 4 büyüktekilerden daha profesyonel oldukları kesin.

anadolu takımları hakkında da,kalite olarak değil de profesyonellik olarak çok büyük bir gelişimde olduklarına inanıorum.bence büyük bir artı.

profesyonellik nedir?dakka doksanlarda gol yememek,oyunu akıllı oynamak,gerekirse zman geçirmek,oyuna iyi konsantre olmak ve kısaca beynini oyuna nakşetmektir.

ve dört büyükler,milli takımla beraber hatta,hiç nasibini almamış.

yoksa anadolu takımları aynı,4 büyükler düşüşte.
Sosyal ağlarda paylaş

Birkaç tane anadolu takımı gelişti. 3 büyüklerin başındaki teknik adamların 3ü de mal olduğu için böyle bir ligimiz var. Ayrıca basının eleştirileri oyuncuların performansını fazlasıyla etkiliyor. Basın da gereksiz ve ağır eleştiri yaptığı için geçen seneye göre çok daha kötü futbol oynanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

valla gerets kötü teknik direktör değil. sözleşme yenilemediler adamla, onun da kafası karışık. yönetimin salaklığı işte. yoksa geçen sene de aynı adam vardı başımızda onca soruna rağmen şampiyon yaptı. ben güveniyorum sonuna kadar. hatta en yakın zamanda da sözleşme imzalanmalı. duruşuyla örnek bir adam gerets.

bir de gerizekalı medya var tabi. kazananı kral, kaybedeni rezil yapıyorlar 1 günde. daum'u gönderenler şimdi nerde daum diyor. tigana geldiği günden beri eleştiriliyor. adamın yakasını biraz rahat bıraksalar belki daha olumlu katkılar sağlayacak takıma ama yok bırakmıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Üç büyüklerin de teknik adamları kovulmak için uğraşıyorlar adeta.
Galatasaray 22 maçta 10 galibiyet, 8 beraberlik, 4 mağlubiyet aldı. Bu yenilgilerin hepsi deplasman...
Beşiktaş'ta 6 mağlubiyetin 4'ünü deplasmanda aldı. Fenerbahçe ise 4 mağlubiyetin 3'ünü deplasmanda aldı...

Ligin galibiyet sayılarına baktığımızda 2. sırada Ankara temsilcisi, anadolu takımı Gençlerbirliği var. Ligdeki sırası ise 6.
Bu bence Anadolu Takımlarının da lige ortak olduğunun göstergesidir.

Trabzonspor lige çok kötü başladı. Düşme hattında bile bulundu. Şimdi ise; 8 galibiyet, 8 mağlubiyet, 6 beraberlikleri var. Yenilgilerin 6'sı deplasman.

Teknik adam sorunu yaşadılar, attıkları kadar gol yediler...vs.
Yıllardır olan düşüş yine gündemde yani.

Lige baktığımız zaman Anadolu Takımları gümbür gümbür geliyor. Kayseri temsilcileri, Konya, Bursa, Ankara temsilcileri bazen Karadeniz ekipleri beklenmedik maçlar çıkarıyorlar, özellikle üç büyüklere karşı.
Bu kulüplerin teknik adamları genelde genç isimler. Örnek verecek olursak; Bülent Korkmaz, Ertuğrul Sağlam, Rıza Çalımbay, Bülent Uygun.

Anadolu Kulüpleri'nin bu çıkışını teknik isimlere bağlayıp Bu yazımda değinmiştim.

Beşiktaş dengesiz top oynuyor.
Tigana doğru isimleri yanlış yerlerde oynatıyor, güzel futbolu yakalıyor fakat istikrarı yok.

Galatasaray'da motivasyon eksikliği var. Kaybedilmemesi gereken puanlar uçup gidiyor.
Ümit Karan tek forvet oynuyor ve yan toplarla besleniyor.

Fenerbahçe UEFA Kupası'nda ilerleyecek kadroya, kapasiteye sahipken çoğu tecrübeli oyunculardan oluşan kadro ile 2-0'lık galibiyeti koruyamıyor(!)(Zico mu deseydim acaba?) ve eleniyor.
Maç sonrası yapılan açıklamada da Sayın Zico "Önümüzde 2 kupa var, onlara bakacağız." diyor.
Oyuncular arasında bir kopukluk mevcut.

Velhasılkelam uzun vadede bakacak olursak Türkiye'de futbol kötü bir yerde.
Alt yapıya yeterli önem verilmiyor.
Boşa paralar harcanıyor.

Federasyon desen Allah'lık.
Kulis kulis üstüne, Aziz vs Haluk Ulusoy, MHK ayrı bir telden çalıyor. Hakemleri şahsen beğenmiyorum. Tahkimden gerekli yaptırımlar gelmiyor, (bkz: martinez olayı)

Umarım lig kalite bir düzeye ulaşır...

[ Mesaj 26 February 2007, Monday - 22:11 tarihinde, AthleT tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...