Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2.0.10 patch notes

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

valla leopar afedersin ama ben moba 114 dps silahla 5k ms vursam ne olur biliyormusun.ertesi gün warriora nerf gelir.

ama tanıdığım druidler için 5k maul çok normal bir damage.

adam tanklarken ben dps yaparken onun dps si ile yarışamıyorum windfury varken.

aynı spec de hem tanklayıp hemde catform da dps yapmak prot warriorlar yarım saatte mob keserken ne kadar mantıklı??
Sosyal ağlarda paylaş

abi bana nolur "tanıdığım x'in damageı şu kadar bu kadar" deme. 5k maul koyabiliyosan ssini alır gösterirsin. ben hayatımda bırak maul gibi dandik bir skille, druidin sahip olduğu hiçbir skill ya da spelle 5k gibi bir damage görmedim. maul için 5k fazlasıyla abartı, bu kadar abartılı bir iddia için ss, fraps istersem beni yanlış anlama lütfen. yani ona bakarsan bende warriorların şu yeni gelen 34096349806 dpsli silahlar ve über gearla 7-8k dmgları görebildiğini duydum. ama sadece duydum yani, o kadar.

ben bear mangle için nerf haksız demedim ki? onun olacağı zaten belliydi. benim demek istediğim, blizz kaş yaparken göz çıkardı, hatta arada diğer gözüde çıkardı hatta gözünü çıkardığı adamı öldürdü. bear tank bu şekilde hiçbir işe yaramaz. at gitsin yani o derece. evet bear formdaki dmg abartıydı, ama aggroyu korumamızın başka yolu yoktu. şimdi blizz dmgı düşürdü ama threatte oynama yapmadı. sonuç? GG.

[ Mesaj 24 February 2007, Saturday - 20:20 tarihinde, Leopar tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

cenx işin esprisi söylediklerimi ciddiye almadın heralde işin abartı kısmıydı o
mantıklı bişeyler istiyosan druidin dmg meter'da en stleri zorlaması aynı zamanda tanklık yapması benve de çok saçma.
Ozm rogue'ların hiç bi anlamı kalmıyor cidden.
aynı dpsi ayı formunda verip gerektiği yerde ikinci dps olarak bulunan druidin heal atması+partiye crit chance vermesi gibi şeyler ciddi nerflenmesi gereken şeyler.

Ad3m'inde dediği gibi rogue ile aynı dmg'a sahip class'ı artı heali +criti üstüne birde 9k armoru olan ha bide tauntu olan agro çeken class varken kim napsın rogue'u.

Şaka gibi ama instance aranırken millet warrior deil druid arıyor.
partilerim genelde 1 tank druid 1 healer druid ile geçiyor.
bu ne demek 2 farklı classı oynamak gibi bişey.
Hybrid kelimesi de burdan geliyo.

Elimizde her classın öelliklerine yakın şeyler varken onlar kadar güçlü olmasını bekleyemessiniz.Heal olur dmg olur ama ne dmg classı kadar vurur ne de healerlar kadar heal atar.
Amacın bu olması lazım ama amac aşılmıştı eh bir süre zevkini aldı duridler şimdi aıl işlerine geri dönerler.

Bak ne güzel ağaç oluyosunuz biraz daha arkada bekleyin ağaç olun ^^
Sosyal ağlarda paylaş

said:

dps de birinci olmasınmı druid? hayır anlamıyorum neye göre kime gore birde bu birincilik? hybrid karakter diyip geçiştiriyorsunuzda açıkçası:S
birde partisine neden rogue yada warrior alsınki millet diyosunda ne alaka.

Şimdi ben seni mantıklı düşünmeye çağırıyorum ... Bi rogue'la aynı dps'yi verirken ve üstelik çok sıkıştığında heal + innervate 'le party yi kurtarabilirken,bunun yanında leader of the pack gibi imba bi olayın varken neden bi adam gidip rogue alsın ?!
Sosyal ağlarda paylaş

Leopar emin ol warrior icin stance değiştirmek duridn icin form değiştirmekten deha belalı biiş ve her combatte değiştiriyosunr agein gidiyo yetmiyo stun luckdan cıkmak aradaki range'i kapatmak icin fear immune icin %10 fazla dmg almak gibi bi riske giriyosun.

demek sitediğimiz şu
Feral bi druid hiç bir zaman rogue kadar dmg vermemeli veya mage veya lock veya hunter, fury warrior kadar dmg verebilir ama. nedenmi? cunki lock mage rogue hunter kendini heal edemiyo gerektiğinde bear forma gecip hayatta kalamıyo druid kalıyo, bu kabiliyetlerinin yanında bide healı olursa dengesiz olur cok absit değilmi?.

Aynı şekilde feral bi druid tanklığıad warrir kadar yapamamalı,

balance bi druid mage gibide dmg verememli

ha ama resto bi druidin holy bir priest kadar dmg verebilmeside normaldir bi yandan hoyl prieste yakın heal ederken.

eğer 41 puanı feral'a yatırdığında bütün heal kabiliyietini + butun ranged dps kabiliyetini kaybetseydin o zaman hybridlikten cıkardın.
Sosyal ağlarda paylaş

ha bu arada druid bear form tank muhtemelen haal warrior tankın yerini alıcaktır bu path sonrasında bile

zaten warriorlardan fazla rage üretiroylardı rage normalization'a gelen değişiklik iki class'ada geldi ikiside daha fazla rage üretecek.

max hp ve armor'a gelen nerf threat generated'ı zaten etkilemez etkilese etkilese arttırır daha cok dmg alınıp daha cok rage üretildiğinden.

e acık ara önde gidiyodu druid tanklar ara biraz kapanmış oldu o kadar.

healerlar biraz daha uraşıcak o kadar

cenx: ya yapma akybetmiş falan olmuyosun hanı gozumle gormsem 5 manlerde ferallaın ehal yaptığını inanıcam dediğine ama yok yanı kaybettikleri falan yok off healerlık gayetde güzel yapıyolar, utanmadan bide kednileirne innervate atıyolar.

[ Mesaj 24 February 2007, Saturday - 20:34 tarihinde, Cuce tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
bla bla bla bi sürü saçmalık

merak etme bende senle tartışmaya çok hevesli değilim, espri fakiri örneğinde rage'le mana'yı bir tutmaya çalışmandan sonra. bi de çaktırmadan araya linkle soktuğun terbiyesizliğide atlamıyorum. onu aynen sana iade ediyorum, ama senden farklı olarak şikayet butonuyla. kkthxbye
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır çokmu zordur bir classa full nerf gelme sebebinin altında yatan gerçekleri görmek?
sadece 1 bilemedin 2 hatta allahın hakkı 3 tür deyip gelen nerf değilde sanki blizzin kin beslercesine bi anda hıncını çıkarırcasına nerflemesi?
Bir şeyler abartıydı bunu herkes biliyordu bilmiyorsanız empati yapın,forum okuyun vs.

Son kez söylüyorum QQ more
Sosyal ağlarda paylaş

görende sanki yıllardır übermişizde blizzin aklı yeni başına gelmişde nerflemiş zannedecek. çok değil bundan üç ay öncesine kadar druid herkes için "free hk"ydı. tbcden önceki son patchin gelişini hatırlıyorumda, uzun zamandan beri oyundan böyle zevk almamıştım. mangle sayesinde ilk defa cat form bi işe yarıyordu pvpde. sen hiç dps yapamayan dps formu gördünmü? ben gördüm, hatta görmekle kalmadım 2 senede oynadım bu classla. ama ne olduysa şu tbcnin çıkışından beri bütün diğer classlar öyle bir ağladı ki nerfün geliceği belliydi zaten. hiç kimse bana hikaye anlatmasın şimdi, kimse warlocklar için bile bu kadar ağlaşmadı. hele "bir kısım" warrior ve roguelar öyle bi ağladıki sanırsınız adamların charları silindi druid yüzünden. insanlar druidin güçlü dengeli bi class olmasını, "free hk" durumundan çıkmasını kaldıramadı bi türlü. ha, bu demek değil ki druidin nerflenmeye ihtiyacı yoktu. ben böyle bişeyi hiç söylemedim. tam tersine bear mangleın damageının düzeltilmesi lazımdı ve düzeltildide, asıl sorun buydu zaten. ama blizze yetmedi, ağlaşan warriorların ve rogueların çenesini kapamak için ferali öyle bi nerfledilerki artık feral beardan cacık olmaz. eğer ben bu oyunu 2 senedir oynuyosam söylüyorum, hatta ahada buraya yazıyorum= " BU PATCH BEARI BİTİRDİ". hatta cat formuda bitirmiş olabilir ama bu tam kesin değil, deneyip görmem lazım.

okuduğunuzu değil, anlamak istediğinizi anlıyorsunuz. istediğinizi söyleyebilirsiniz ama. qq, l2p diyebilirsiniz hatta şu sıra birçok classın bizim bölüme gelip yaptığı gibi dalganızı geçip druidlere orta parmakda gösterebilirsiniz, umrumda değil. gerektiğinden ağır bir nerf. NOKTA.
Sosyal ağlarda paylaş

Druidlerin nerflenmesini bir warrior olarak asla istemedim sadece bizim bufflanmamızı istedim. Ama.. Bearın dmgının ve hpsinin düşürülmesini doğru bir karar olarak görüyorum. Warrior gibi ya sadece "tank" "pve" ya da "pvp" specleyebilen bir classın önüne geçmiştiniz hybrid olarak. Dps için kedi, tank için ayı olayı unutulmuştu şimdi geri geldi. Tabiki druidlere dmge bağlı olmayan tank araç gereci verilmesi hoş olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

tabii canım süper god modedu zaten druid. aynı anda hem ragnarosu tanklar, hem bütün raidi tek başına heal eder hemde gözünden çıkan süper x ışınlarıyla bglerdeki bütün karşı takımı nukelerdi. hybrid ya, hepsini aynı anda ve süper ötesi yapıyodu, o yüzden nerflediler zaten.
...
...
ya allah rızası için dürüstçe söyle yazının tamamını okudunmu, özelliklede boldla yazdığım kısımları? DRUIDIN BEAR FORMDA ÜBER DMG VERMESİNİN SEBEBİ BEAR MANGLEDI VE DÜZELTİLDİ. bu nerflenip dengelenmesi gereken bi durumdu ve ben bunu hiçbir zaman inkar etmedim. ama ağlaşmanın dozu büyük olunca nerfin dozuda böyle ağır kaçtı. god modemuş... iki senedir kıçı tekmelenen kim? herkesin karşısında görünce /lol çektiği, pvpde heal dışında bi işe yaramayan hep ezilen kimdi? o zaman nerdeydi denge? hep dayak atılan classtan dayak yenince mi aklınıza druidin hybrid olduğu geldi? bırak ya.
Sosyal ağlarda paylaş

druidin durumu çok zor

pve de threat tutabilmesi için damage vermesi lazım ancak ozaman pvp broken oluyor.

bence druid tankın mekaniğini değiştirmeleri lazım.

nerfler pvp bazında gayet yerinde. druidler de hala pvpde yeterince güçlü ortalamanın üstünde olduğu kesin ancak en güçlü class sıfatını kaybedecekler gibi
Sosyal ağlarda paylaş

yeni patch pvpde gerekliydi, druid hakikatende ez-mode olmuştu pvpde, bearın imba health-imba armor-iyi dmg yeteneği sayesinde. bundan sonra karşındakini daha iyi izlemek ve ona göre hareket etmek zorundasın, öylece durup mangle spamlemek yerine. benim takıldığım bu değil, druidin pvedeki yegane değişikliği olan tanklığın elinden alınması. bu patch druidin aggro tutmak için yegane aracı olan dpsi elinden aldı. ama yerine hiçbişey koymadı. lacerate yeterli değil, özellikle bleed effectlerin etkilemediği birsürü mob olduğunu düşünürseniz. warrior gibi threat arttırıcı hareketimizde yokki anasını satiyim...bütün kastığım tank gearları çöpe gidecek şimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Eski oyuncusun bunu söylüyorsun mc yaptığım günleri anımsayıp yazayım raidde 1 tane rank14 druid vardı feral ve o zaman bile warriorla başa baş threat üretebilmiş hatta çoğu kezde geçmiştir.Bear formu tanking için düşünüyorsan emin ol gene tanklıyabileceksin.

Zaten feral druid ile defiance açmış def stancede olan warrior aynı threat scale'a sahiptirler.Sadece şu an olduğu gibi çok basitçe tanklanmicak diye düşünüyorum ama genede tank olabileceksiniz emin ol bu konuda.

Eklemek isterim nerften önce forum okuyorsan 25 man raidlerde 1 tane warrior slotu vardı oda mt bu adaletmi yani?
Eğerki bir classa bazı roller eklenecek ise eklediği rolun gerçek uygulayıcısınıda düşünmek gerekir değilmi?
Gelen bu nerfin sebebi açıktır 5 man yada raidlere warrior ve rogue slotu açmak bu kadar.
Kendin diyorsun ağlaşan warrior ve rogue sence ne için ağlıyorlar?
Durduk yere neden druide yükleniyorlar sebepsiz yeremidir yani?
Çok dengeli olduğu içinmi?

WARRIOR VE ROGUE oynayan arkadaşlara soralım neydi derdiniz bu feral druidlerle?

Ben kendi adıma bir warrior olarak söyliyeyim.Karakterimin asıl amacı tanking ve guildimin main tankıydım.TBC çıkmadan önce gelen tbc talent patchinde rage olayını warrioru bitiren nokta olduğunu düşündüm zaten yeni talent ve honor mevzusundan dolayı raiding olayı bitti herkes pvp kastı her neyse tbc çıktı prot olduk instanselarda mob tutamıyorum ha grup beni beklese tutacam mobuda 5 mande kimse kimseyi sallamaz moblara ability vuracak rage birikteremiyordum herneyse druidin altın dönemide burda başlıyor.(neden burda başlıyor çünkü bunun öncesinde feral gear nadir görülen gearlar idi ve yeterli değildiler) Her neyse druid abilitylerinin hepsi AP olayından çok etkilenirler mavi itemlerle 1800+ ap yapınca druidler durdurulamaz oldular.Unlimited rage üzerine mükemmel crit chance üstüne prot war gibi threat scale ayrıca crit atakta heal aldıkları için extra bi threatde ordan gelir.
Örneğin maul heroic strike ile aynı şekilde threat üretir.Prot warrior max crit 500 600 vururken (crit chance çok eziktir prot warriorda) druidler 1.5k+ vurabiliyordular ve bu sadece 1 ability idi aynı zamanda swipe ile multi aggro ve mangle...
Ayrıca druid bear formda dps yapabildiği için fightlarda çok çabuk bitiyordu.

Kısa zamanda warriorların pabucu dama atıldı.(Rage normalizationdan dolayı ne adam gibi dps nede tanklık yapabiliyordular ayrıca warrior orta halli bi set ve wpn ile dps yapamıyor mlsf.)

Bana göre bu nerfin gelme sebebi söylediğim gibi diğer classların asıl üstlendiği görevin druidin yanında getirdiği extra özellikler,dayanıklılık ve esneklik yanında gözden düşmesi yada unutulması olarak nitelendirilebilir.

Peki diğer classlara buff yerine neden druide nerf geldi?Bunun cevabı çok basittir rogue sinister strike - mangle gibi dmg verecek olursa durdurulamaz bir karakter olur/olabilir.Warrior prot iken dps yapabilse bu sefer kimse arms yada fury seçmez prot olur çünkü her yönüyle tam teşekküllü defansif ve ofensiv bir karakter olur bu pvp mekaniğinin içine eder.Çok basit bir örnek vereyim spell reflect adına elinde 2h varken combatta shield çekersen reflect için global cd'den istediğin hamleyi yapamazsın.Ama elinde shield varken dps yapabilen bir warrior olsaydı?
Her neyse druidin bearına gelen nerf çok ezici olursa bknz: warrior nerf; zaten ilerde bir düzenleme daha gelecektir bunu hep beraber göreceğiz...
Sosyal ağlarda paylaş

benim druidlerle alıp veremediğim moblara 2k vurduğum overpowerla (dw enrage) druide 200 300 felan vurmam.
hadi feral druidi anlarım.derisi bizim full en hayvan metalden yapılmış zırhtan daha dayanıklı ama resto druidi kesmeye gidince bear forma geçiyor ve afedersin hiç bir sik yapamıyorsun.priestin en büyük sorunu olan bu şey druidde yok.bence ağır saçmalık.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...