Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battlestar Galactica (2004) - Syfy

Zegna

Öne çıkan mesajlar

Acaba cylonlar insanı yaratmış olabilirmi gibi bir düşünce başladı bende.

Cylonlar insanı yaratır, insanlar tekrar cylonları yaratır. İnsanların yarattığı cylonlar insanları yok eder. Cylonların yarattığı insanlarda cylonları yok eder. Bu kısır döngü şeklinde sürekli devam eder.

Hatta galactica gibi kaçan bir cylon gemisi de capricayı arıyor olabilir.

Efsane bir bölümdü. Deli gibi özlemişim valla...

Sosyal ağlarda paylaş

güzel başladı :)

spoiler

şimdi bu kolonilerin saylonları icat etmesi, savaşması aradan 40 sene geçmesi vb bunların saylon bilgisi 100 sene bilem değil. ama gezegende 2000 yıl önce yapılmış 1 gezegen dolusu cylonlar olayı çıkınca, bide kara nın kendi cesedi ile encounter ı falan olunca, bi yerden time warp/time travel sokacaklar gibime geliyor konuya, mesela şu dünyaya inmeyen, düşman 2. cylon grubu böle bişi yapabilir diye düşünüyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

bence final five'ın dirilmesi baska bi şekilde gerçekleşiyo yani sonuçta resurrection ship gibi bi şekilde olsa diğer sylonlar kimliklerini bilirdi. biraz daha mistisizm le harmanlayıp vericek gibiler bence, işte true god ın işi bu filan diye. norak ın dediklerini de aynı şekilde acıklarlar bence, time warp olayı filan biraz sönük kalır diye düşünüyorum. klasikleşmiş bişey yani + böyle bişey olsa önceki sezonlarda da ucundan kıyısından belli ederlerdi, öyle cat diye zamanda yolculuk etmeye baslamaları abes kacar.

ama herkesin saylon olabilceği fikri benimde aklıma pek yatıyo, bakalım bekleyip görücez :)

Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşa söylemiştim msnden üşendim uzun uzun açıklamaya, açık gerçi
çok biyere bağlanmıyo ama olsun

Nightwish says:
all of this happened before and wil happen again
Nightwish says:
13. kabile saylon ya
Nightwish says:
başkanın elindeki yazıtlar da sayloın
Nightwish says:
insanların sölediği o laf o yüzden aslında saylon lafı
§acrεÐ says:
ow
§acrεÐ says:
ow may gad
§acrεÐ says:
aferin lan
§acrεÐ says:
ben çakmamaıştım
Nightwish says:
gayet de doru saylonlar için

anca düştü benim jeton tabi, anlamış olabilirsiniz bunu ben söylemeden de :D
Sosyal ağlarda paylaş

gördüğüm en mantıklı açıklama, bu çıkarımı yapmak o kadar da zor değildi aslında; parçaları birleştirmek gerekiyordu sadece:

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=15096898

411i seyretmeyenler okumasın kenks

efendim bu alternatif evrenin kısa tarihinin üzerinden geçmekte fayda var. bildiğimiz üzere, insan dediğimiz varlıklar bundan bilmemkaç milyon yıl önce kobol isimli gezegende var oldular. 2000 yıl öncesinde ise bir felaket sebebiyle 13 koloni/millet/ırk herneyse koboldan ayrıldılar. bunlardan 12 tanesi beraber göçüp 12 koloni olarak bilinen gezegenlere yerleştiler.* geri kalanlar ise 13. koloni olarak bilinen dünya'ya* göçtüler ve 12 koloniyle bağlantıları kesildi.

bu olaydan 2000 yıl sonra dizi boyunca işlenen insan-saylon çatışmasından kalan yaklaşık 40000 12 koloni temsilcisi insan* ve insanlarla ittifak kuran saylon grubu* dünya'yı buldu, ancak buldukları dünya yaklaşık 2000 yıl önce nükleer bir felaket sonucu yaşanmaz bir gezegen haline gelmişti. yani 13. koloni, dünya'ya henüz yeni yerleşmişken katledilmişti. üstelik dünya'da bulunan iskeletler insan değil, insansı* saylonlara ait. bu da demek oluyor ki, bırakın yeni nesil saylonların* insansı modeller üretebilmesini, insanlar 2000 yıl önce kobol'da yaşarken aralarında saylonlar mevcuttu.

diğer taraftan bizimkilerin dünya'da buldukları değişik model centurion bütün hikayenin aslında bambaşka* olduğunu gösteriyor. benim aklıma gelene göre, insanlar kobol'da yaşarlarken de saylon üretmişlerdi ve yine bu saylonlar insanlara karşı ayaklanıp bir yıkıma yol açmışlardı. fakat kendileri de yok olma seviyesine gelen saylonlar uzayın derinliklerine göçüp dünya'ya yerleşmişler ve orada insansı modeller üretip çoğalmışlardı. yine aralarında çıkan bir anlaşmazlık dolayısıyla yok oldular ve dünya bu duruma geldi. bizim son beşli* dediğimiz tayfa ise dünya'da katledilen insansı saylonların son temsilcileri olmakta.

tamam fazla karışık oldu ancak olay şuraya geliyor:
all this has happened before and will happen again

Sosyal ağlarda paylaş

starbak için kendimden alıntı löl

Şimdi aklıma geldi :) Sıtarbak ölümün habercisi ise şöyle bir şey düşünemezmiyiz diyimde bitiriyim olayı. Kurtulan insanların bir noktada toplanıp ırklarının tamamen yok edileceği bir yere götürülmeleri için yönlendirilmeleri nasıl sağlanır? AHAHAHAH Onlara bir efsane verilir ve hepsi bu efsane etrafında toplanır. Yada daha etkili bir şey yapalım bu insanlar karanlık bir tüneldedir ve ilerde bir ışık vardır içlerinden birisi işte çıkış diye ışığı gösterir ve hepsi ışığa koşar. Anlaşılır ki ışık yaklaşmakta olan bir trendir ve onları kurtuluşa değil ölüme götürür işte sıtarbak :D ışığı işaret eden kişidir. Belki gerçekten onun çıkış olduğuna inaniyordur belki kötü niyetlidir, kim bilir?

Sosyal ağlarda paylaş

benim yorumlarim

Valla bence dunyaya gocenler insan degildi, taa en basindan. Yani orada gidip cylon yaratip ayni seyleri yasayip oldukleri sanmiyorum.

Dunya'yi kuran koloni en basindan beri cylon'du, 12 koloniden ayrilmasinin sebebi de bu sirlari olabilir. Insan elinden cikma degil, tanri elinden cikma cylon gibi bi durum olabilir yani Dunya icin.

Bu da biraz salak oldu gerci, ama onlarin cylonluklari cok oncesine dayaniyo bence yani, ve bu insana benzeyen cylonlar cook eskiden beri vardi. Final 5'i tanri yaratti, geri kalan 7 yi insanlar yaratti falan gibi bisi olabilir.

Sosyal ağlarda paylaş

ZaugnaKhaldun said:
gördüğüm en mantıklı açıklama, bu çıkarımı yapmak o kadar da zor değildi aslında; parçaları birleştirmek gerekiyordu sadece:

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=15096898

411i seyretmeyenler okumasın kenks

efendim bu alternatif evrenin kısa tarihinin üzerinden geçmekte fayda var. bildiğimiz üzere, insan dediğimiz varlıklar bundan bilmemkaç milyon yıl önce kobol isimli gezegende var oldular. 2000 yıl öncesinde ise bir felaket sebebiyle 13 koloni/millet/ırk herneyse koboldan ayrıldılar. bunlardan 12 tanesi beraber göçüp 12 koloni olarak bilinen gezegenlere yerleştiler.* geri kalanlar ise 13. koloni olarak bilinen dünya'ya* göçtüler ve 12 koloniyle bağlantıları kesildi.

bu olaydan 2000 yıl sonra dizi boyunca işlenen insan-saylon çatışmasından kalan yaklaşık 40000 12 koloni temsilcisi insan* ve insanlarla ittifak kuran saylon grubu* dünya'yı buldu, ancak buldukları dünya yaklaşık 2000 yıl önce nükleer bir felaket sonucu yaşanmaz bir gezegen haline gelmişti. yani 13. koloni, dünya'ya henüz yeni yerleşmişken katledilmişti. üstelik dünya'da bulunan iskeletler insan değil, insansı* saylonlara ait. bu da demek oluyor ki, bırakın yeni nesil saylonların* insansı modeller üretebilmesini, insanlar 2000 yıl önce kobol'da yaşarken aralarında saylonlar mevcuttu.

diğer taraftan bizimkilerin dünya'da buldukları değişik model centurion bütün hikayenin aslında bambaşka* olduğunu gösteriyor. benim aklıma gelene göre, insanlar kobol'da yaşarlarken de saylon üretmişlerdi ve yine bu saylonlar insanlara karşı ayaklanıp bir yıkıma yol açmışlardı. fakat kendileri de yok olma seviyesine gelen saylonlar uzayın derinliklerine göçüp dünya'ya yerleşmişler ve orada insansı modeller üretip çoğalmışlardı. yine aralarında çıkan bir anlaşmazlık dolayısıyla yok oldular ve dünya bu duruma geldi. bizim son beşli* dediğimiz tayfa ise dünya'da katledilen insansı saylonların son temsilcileri olmakta.

tamam fazla karışık oldu ancak olay şuraya geliyor:
all this has happened before and will happen again

okuyun yavrular bunu bi daaa
Sosyal ağlarda paylaş

sırf yapmış olmak için teori türeten yurdum izleyicileri
Earth'de insanların olması dışında hiçbir yeni fikir yok. O da çok dahihane bir yaklaşım, aydınlatıcı bir yorum olmasa gerek. Vaktinde çakma Türkçe altyazılardan diyalogları yanlış anlayıp Lost teorisi türetenler vardı, onları anımsattı.

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...