Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Martinez'in Semih'e Tekmesi...

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Uzun uzadıya tartışılması gereken bir konu olduğu için Fenerbahçe - Sakaryaspor başlığı altına yazmadım.

Nette hareketin resmini bulamadım.
Futbolu takip eden hemen hemen herkes pozisyonu görmüştür.

Bu eylem üzerine tartışmak istiyorum arkadaşlar. Şimdi
said:
FIFA Kuralları diyor ki;
Hakem'in cezalandırmadığı posizyonu federasyonlar video kaydı ile cezalandıramazlar...

Spor ahlakını gözleyemediğimiz Kolombiyalı kaleci Martinez hareketinin ardından kendisine faul yapılmışcasına kendisini yerden yere vurdu, nitekim de faul Sakaryaspor lehine verildi.

Hakem görmedi, ( Göremeyeceksen orada işin ne? ) yardımcı hakemler Allah'lık maaşallah.

Tüm bunlarda demek oluyor ki Martinez isimli ahlak abidesi futbolcunun cezasını kulübü, taraftarlar bir ihtimal Futbol Federasyonu verecek.

Yaptığı hareket resmen adamı öldürmeye yönelik. Tekmeyi attığı yer göğüs kafesi, kaburgaların biraz altı. Yani karın boşluğu... Ayağındaki kramponlar çivili, Semih'in kolu olmasa ciddi bir sakatlık çıkacak.
Ayrıca karşılıklı koşup iki futbolcunun çarpışması bile ciddi sakatlıklar doğuruyor.

Bu futbolcunun cezası ne olmalı?

Sakarya Yönetimi'nin yerinde olsam;
Para cezası, süresiz kadro dışı.

Futbol Federasyonu'nun yerinde olsam;
6 Maç ceza.

Taraftarın yerinde olsam;
Yazılı, sözlü protesto...

Sizlerin düşünceleri nelerdir?
Sessiz kalınmaması gereken bir konu bu. Avrupa'da bu tarz hareketler gidişi tescillerken Türkiye'de de cezası olmalı.

P.S: Fenerbahçe'li değilim, futbolsever bir patiyim.
Hareketin spor ahlakına uymadığını düşündüğüm için bu konuyu açtım. Lütfen takım tartışması yapmayın..

[ Mesaj 20 February 2007, Tuesday - 13:25 tarihinde, AthleT tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Hakemin görmemesi imkansız bir pozisyon fakat.
Hakem pozisyona 25 metre uzaklıkta, yan hakem direkt olarak görmekte pozisyonu ve Martinez tekme attığı ayağını açarak uçuyor topa.

said:
MHK Başkanı Mustafa Çulcu;
Alkışla protesto pozisyonunun ardından "oyuncuyu atmalıydım" diye pozisyona takılı kalınca bu penaltı + kırmızı kartlık pozisyonu es geçti.

Böyle bir açıklama olur mu yahu?
Bu neyin telafisidir?
Semih orda sakatlansa; kolu kırılsa, iç kanama geçirse "hakem es geçti" üzgünüz mü diyecekler?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...