Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Xp rezaleti...

orc_lord

Öne çıkan mesajlar

said:
fizban, 01 Şubat 2003 23:35 tarihinde demiş ki:
xp çok güzel de, gereinden fazla user friendly oluyo bazen

Evet haklısın. MS insanların bilgisayar başına oturduğunda sürekli saçma salak hareketler yapacağını falan düşünüyor. Bari Professional sürümünde bunlar kaldırsalar... Home sürümünde 28672050252 tane user-friendly bileşen olabilir; ama ben bilgisayara karşı friendly-user olmadığım için saçmalık derecesindeki uyarıları almak, sürücü imzası, imza sirküleri ve hatta firma kaşesi gibi konularla uğraşmak istemiyorum. Birşeylere zarar verirsem toparlayabilirim demektir.

Not: Sürücü imzaları konusu DRM/TCPA ile beraber zorunlu hale gelirse ve siz sadece bir firmanın MS ile arası kötü diye bir donanımı veya yazılımı kullanamaz hale gelirseniz durumun vehameti katlanılmaz bir hal alır.

Şemsiye bazen açılmaz. Açılsa da yağmur yağmaz. Açılmadan durdurun. ANTI-TCPA
[hline]HeadShot..!

Benim Hakkımda
Sosyal ağlarda paylaş

Driver Signature check olayını kaldırabiliyorsun. Adama sana bunu zorunlu kılmamış ki. Yine dediğim noktaya geliyoruz. Bir şeyi kullanmayı tam bilmiyor olman onun olmadığı ya da o işletim sisteminin boktan olduğu anlamına gelmez. Ben Linux kullanırken defalarca kitledim aleti. Yani stabilite sorunu onda da var kullanıcıya göre stabilite değişir.

Signature olayını es geçmek için sistem özelliklerinde Hardware de driver signature a basın. ordan ignore dediğinde bundan sonra ms imzası kontrol edilmez sürücülerde.[hline]One ring to rule them all
One ring to find them
One bring them all
and in the darkness bind them.
Sosyal ağlarda paylaş

BlackRose Nasil Izin Vermedi Allah Askina eger network wizardı kullansaydın 3-4 dk. bir networkun olurdu tamam ilk cıkanlarda bir bug vardı network işlemlerinde bir ip vermeden bir ag kuramıyordunuz bir sorundan dolayı ama sp1 den sonra bu sorunda kalmadı ve eger wizard da kullanırsan mx 5dk. icinde bir ağin olurdu...
Her Sorun İşletim Sisteminden Kaynaklanmaz Bunu Bilin....
(Bu arada Ms Yalakası Degilim Ms i kullanmamin tek nedeni winmodem im olmasi isyerimde linux kullaniyorum yani ms i bende sevmem ama bindiğim dalıda kesmem...;)[hline]Amele Olmak Hassasiyet Ister....

[Bu mesaj Kobe tarafından 02 Şubat 2003 00:04 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Anason senle konuşmalarımızda da dediğim gibi linux konusunda kara cahil değilim(Yani kullanımı konusunda bilgim var). Alt+F2 dahil hiç bir kombinasyon çalışmadı. Yani sistem komple kitlendi ne yapmıştım hatırlamıyorum ama başarmıştım kitlemeyi :) ehehe can sıkıntısı anında olmuştu. Bir sefer Linux'ün komple sistemini uçurmuştum Baştan kurmak zorunda kalmıştım. :)[hline]One ring to rule them all
One ring to find them
One bring them all
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ben fazlasıyla boktan demiyorum xpye bazı özellikleri çok kötü ayrıca birşeyi bilmeyip kötü demiyorum ben burada windowsun turkiyeye geldiği ilk yıllardan beri kullanıyorum ne günlerdi be 3.1 sistemi... :)
Bilmiyorum ancak ii donanım hafızası var dediler pek ii değil bence :-?[hline]===> orc_lord <===
*Çok sevdiği babannesini kaybettiği için üzgündür*
Sosyal ağlarda paylaş

orc_lord. Benim çıkışmam açıkçası şimdi bişi bilende bilmeyende durup xp ye bok atıyor. Tamam iyi olmayan yanları var ama durup onları açıklayamıyanlar işteyok şu yok bu denmesinden artık sıkıldım gibi. Yani bir kişinin bir şeyi becerememiş olması o şeyin berbat olduğu anlamına gelmez.[hline]One ring to rule them all
One ring to find them
One bring them all
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Kobe, 02 Şubat 2003 00:03 tarihinde demiş ki:
BlackRose Nasil Izin Vermedi Allah Askina eger network wizardı kullansaydın 3-4 dk. bir networkun olurdu tamam ilk cıkanlarda bir bug vardı network işlemlerinde bir ip vermeden bir ag kuramıyordunuz bir sorundan dolayı ama sp1 den sonra bu sorunda kalmadı ve eger wizard da kullanırsan mx 5dk. icinde bir ağin olurdu...
Her Sorun İşletim Sisteminden Kaynaklanmaz Bunu Bilin....
(Bu arada Ms Yalakası Degilim Ms i kullanmamin tek nedeni winmodem im olmasi isyerimde linux kullaniyorum yani ms i bende sevmem ama bindiğim dalıda kesmem...;)[hline]Amele Olmak Hassasiyet Ister....

[Bu mesaj Kobe tarafından 02 Şubat 2003 00:04 tarihinde değiştirilmiştir]

sen bana yardım et o zaman diğer konu başlığı altında madem bu kadar güveniyosun kendine =)

3-4 dakkada olduğunu biliyorum da olmadı işte bunu kaç kere daha yazacam bilemiyorum, daha önce iki adet XP kullanan bilgisayarı aynen dediğin gibi lego birleştirircesine yaptığımı ve aynı iki bilgisayarın şimdi XP hazretleri tarafından birbirini görmeme sorunu yaşadığını da peşine eklim
Sosyal ağlarda paylaş

xp hepimize kötü geliyor çünkü herşeyi kendi yapmaya çalııyor size bir esneklik sağlamıyor 98 de esneklik yok bunun sebebi microsoft bu esneklikten çok çekti (worm attacklar vs vs)şimdi adamlarda rahat etmek için böyle bişi yaptı xp de 256 mb ddr ramle zorlandığımı hatılıyorum...
vede oyun performansı iyi dien halt etmiş daocta zone loadlari 98 de 40 sn sürüo xp de 5 dk eğer sisteminiz süperse (mesela iki kasayı birleştirmişiniz filan oha)kullanın xp ha yok deilse forza 98
yakında windows fişini çekicek ama olsun[hline]karga
theurgist of The Forsaken

Sosyal ağlarda paylaş

bende xp yi ilk çıktığında alanlardanım, ama geçen bi format atıp tekrar yükledim, ve ilk başıma böyle bir sorun geldi; i.explorer ile flashları izliyemiyorum [ flash plug yüklü olmasına rağmen] bide i.e. ile ilgili javaları [ mesela dragon court] bil. açmıyor.deli olacam. halen bi çözüm bulamadım.:( acaba gene mi format atsam?
Sosyal ağlarda paylaş

Bu dediklerinizin hiç biri bende olmuyor? Flash olayında son sürüm flash plugin kullanmayı denediniz mi?
Java içinde Sun amcalara teşekkür edin. Windows tekelleşti dediler VM yi çıkarttırdılar.

Orc_Lord XP sonuçta dünya üzerindeki herşeyi tanımak zorunda değilki. Birde bir donanım tanıtırken onun sürücülerini XP nin kendisinin yüklememesi sorun değil. donanımı yapan adamların sürücü çıkartmaması sorun.[hline]One ring to rule them all
One ring to find them
One bring them all
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi xp rezaleti olunca konu başlığı sanki her mesaj atan buna katılır gibi oluyor ama öyle değil bu taraftan bakınca

başka bir konu da açmıştım gerçi ama ben XP'den zaten şikayetçi değilim, yani sorun çıkarmadı değil ama bunca yıldan sonra para verip orjinalini aldığım tek işletim sistemidir XP [bu itiraf biraz acı tabi ;)] ve aylarca kullanıp da kendi isteğimle yenilediğim bir sistemdir de ayrıca

ama böyle sanki bana özel abuk şeyler olunca bilgisayarla ilgili falan kafayı yeme noktasına geliyorum her defasında, şu network olayı yüzünden tam 4 gün evden çıkmadım her ihtimali denedim ama bana mısın demedi, neyse ki an sonunda hamallığını yapıp tekrar yükledim ve sanki bana çektirdiklerini affettirircesine anında kendi halletti herşeyi

neyse netce itibariyle bitli baklanın kör alıcısı olurmuş, içlerinden en fazla ısındığım XP oldu benim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...