Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

300

Zegna

Öne çıkan mesajlar

Kan önce kesilen yerden püskürüp sonra deodorant gibi dağılıyodu tuhaftı biraz=)

[spo]Kan demişken bi de şey sahnesi çok abuktu hani bi atlı yaldır yaldır geliyo ayakta duran genç spartalıyı biçiyo ya geçip gidiyo kafa hala yerinde, sonra kafa düşüyo kan püskürüyo havaya sonra beden düşüyo filan çok saçmaydı. O hızla gelirken boyna vurunca kafanın direkt olarak uçması lazım yaa.
Dengesini koruduğu yerden katanayla girişen bi samurayın bile öyle temiz bi kesik açması zorken (-ki bence öyle temiz kesse bile kan basıncı yüzünden kafa saniyesinde düşer ya da kan önce kenarlardan püskürür) at üstünde tepine tepine gelip kıytırık bi kılıçla dengesiz bi vuruş yapan süvarinin vuruşu nasıl o kadar temiz kesiyo? tuhaf yani=)[/spo]

[ Mesaj 21 March 2007, Wednesday - 15:14 tarihinde, ShadowFury tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

ya anlamadığım bişe var. bazı insanlar sinemaya SADECE filmdeki absürd noktaları bulmak ve egolarını tatmin etmek için gidiyor gibi geliyo bana.. yok elma nerden çıktı, yok kafa nasıl oyle uctu.. maketin kafasını uçurunca ancak bu kadar oluyo demek ki.. çok istiyosan sen git canlı canlı kessinler ? daha gerçekçi olur.. ^^
elmayı da pamuk prensese elma veren cadı getirmiş diyolar oraya.. la havlee...
Sosyal ağlarda paylaş

"Gerçekçi yapsınlar filmleri o zaman" diyenler "Yüzüklerin Efendisi"ni izledikten sonra da umarım "Goblin diye bir şey yok çok saçma", "Star Wars"u izledikten sonra da "Öyle bir refleks olamaz imkansız" tarzı yorumlarda bulunmamışlardır umarım.

Ya da tarihi bir filme gittiğinizi mi sanıyordunuz acaba? Hayır öyle sanıyorsanız bir çizgi roman uyarlamasına gittiniz, belirteyim.
Sosyal ağlarda paylaş

ne demek neyin mantığını arıyorum yahu?

film tamamen savaş üzerine kuruluyken savaşın bukadar basit olması beni rahatsız ediyor. okçuların cooldowni varmış gibi spartalılar savaşırken atmıyorlar. anca filmin sonunda atıyorlar orda da ölüyorlar zaten:)

karşıdan 100tonluk yaratıgın gelmesi rahatsız etmez sonuçta film öyle kurgulanmış öyle varsayılmış.

ama çizgi roman filminde mantık aramazsan bundan sonrakinde de mantık koymazlar. arz talep meselesi sonuçta.
Sosyal ağlarda paylaş

Aranızda daha önce at üzerinde koşarken kafa kesen var mı? Hayır varsa kafanın bedenden ayrılınca nasıl bir yol izleyeceğini söylesin de ona göre mantık arayalım o zaman.

Xerxes kendine çok güveniyordur belki, okçularla saldırmadan melee combatta da yenebileceğine inanıyordur Spartalıları, gurur yapmıştır?

[ Mesaj 21 March 2007, Wednesday - 19:37 tarihinde, Spidee tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

at üstündeyken kesmeyi bilmem de kafasını yatırıp da keserken(pers komutanı) yukardan aşağıya indirip kesersen kafasını 10metre yukarı fırlamaz, yere düşer:D (bu elleri kesilip de bıçak dikilmiş abomination kafayı keserken)

iyi de okçuları zaten kullanıyor :) ilk piyonlarıyla saldırdıktan sonra okçuları kullanıyor. sorun okçuları yanlış kullanması. adamın savaştan anlamamsı normalde mümkün değil sanki adam doğuyu piyangodan ele geçirmiş teması işleniyor :)

[ Mesaj 21 March 2007, Wednesday - 19:39 tarihinde, cemad tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

aksine çizgi roman da olsa mantık hatasından rahatsız olan bir kesim olabilir

bunun yanında mantık hatası beni ırgalamaz aksiyon, kurgu, fantazi beni keser diyen bir kesim olabilir

bu grup bir filmden memnunsa filmden memnun olmayanlara HATA BULMAM LAZIM sıfatları takmasına gerek yoktur. izlesin filmlerini eğlensin güzel güzel

başkalarının filmi beğenmediği zaman filmi anında savunmaya geçmek çok gereksiz, hele hele çizgi roman uyarlamalarında mantık gerekmez diyerek savunmak daha da gereksiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle bir durum var ki çizgi romanda mantıksızlık varsa (ki fantastik sonuçta mantıklı olması şart değil, bütün fantastik edebiyat ürünleri mantıksızdır bir yerde), filmde de olması normal. Bunu kabullenmen lazım, mantıksızlık var demek mantıksızdır çünkü "fantastik" çizgiroman uyarlamasıdır.

Ha eğer ki çizgiromanın aslında olmayan mantıksızlıklar varsa o zaman haklı olursun işte.
Sosyal ağlarda paylaş

işte benim dediğim de mantık hatası farklı şey gerçekçilik farklı şey

örneğin perslilerin yaratıkımsıları gerçekçilik. yazar/yönetmen var derse vardır buna karşı çıkılmaz benim gerçeğimde bunlar var diyor

ancak yönetmen bildiğimiz fizik kurallarını bozmuyor di mi film boyunca. bu durumda yere dayalıyken kafası kesilen bi adamın kafası doğruca yere düşer(giyotin gibi) 10 metre havaya fırlamaz. bu mantık hatası

umarım ikisinin arasındaki anlam ayrımımı anlatabilmişimdir.

yoksa yaratılan fantastik havaya laf eden yok film daha çıkmadan biliniyordu böyle olacağı.

[ Mesaj 21 March 2007, Wednesday - 19:56 tarihinde, cemad tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
aksine çizgi roman da olsa mantık hatasından rahatsız olan bir kesim olabilir

bunun yanında mantık hatası beni ırgalamaz aksiyon, kurgu, fantazi beni keser diyen bir kesim olabilir

bu grup bir filmden memnunsa filmden memnun olmayanlara HATA BULMAM LAZIM sıfatları takmasına gerek yoktur. izlesin filmlerini eğlensin güzel güzel

başkalarının filmi beğenmediği zaman filmi anında savunmaya geçmek çok gereksiz, hele hele çizgi roman uyarlamalarında mantık gerekmez diyerek savunmak daha da gereksiz.

Fantastik bir film için "Burada böyle olması lazım, burası böyle yanlış" diye yaklaşmak son derece saçma. Filmlerde olan pek çok şey gerçekte olmayabilir, filmlerin amacı da gerçekleri aynen yansıtmak değildir zaten. Sinema, eğlence sektörüdür, amacı dahilinde değilse bir şeyin gerçekliğiyle uğraşmasına gerek yoktur. Seyirciye vermek istediği şey gerçeklik değildir. Bunun gerçeğini istiyorsanız belgesel var zaten, bu kurgu.

Filmi beğenmeyenlere tek kelime bir şey demedim zaten, mantık hatası olduğunu iddia edenlere cevap verdim.

Hayır madem mantık istiyorsan o kafa yerden sekip havalanmış, kamera da havalandıktan sonra çekmiş kafayı.

[ Mesaj 21 March 2007, Wednesday - 19:58 tarihinde, Spidee tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Ya benim kabullenemediğim çizgi roman, fantezi değil. Birader elin Yunanlısı çok afedersin döt şey etmek için sıraya girdiği günlerde gene elin İranlısı bilinen dünyanın en bi kral uygarlığını kurdu mu, kurmadı mı?

O elin İranlısı dediğim adamlar Avrupada millet namına birşey yokken imparatorluk kurup, imparatorluk yıkmıyor muydu? Nasıl oluyor şimdi bu iş? Tarih çarpıtılıp çoluk çocuğun beynine onlardan!!! yana işlenirken, İranlı kalkıp "lan o işler bildiğiniz gibi değil aslında böyle" diyince sevgili Hınçal'ın tabiriyle entel mi olunuyor?

Ben entelim hoca, o film alenen genç dimağlara şeytanın tohumunu ekmek için yapılmış milyon dolarlık bir yatırımdır.

Neden sparta vs pers madem tarihi film çekmek gibi bir amacın yok. Zırtapoz vs Duke Leto Atrides koy çizgi romanın adını.

Ben,inanın sizin izlediğiniz gibi hoş vakit geçirip, kan efekti görmek için gittim o filme; ama kazın ayağı öyle değil. Hazmedemiyorum, bu kadar basit.

[ Mesaj 21 March 2007, Wednesday - 20:03 tarihinde, huun tarafından güncellenmiştir ]

[ Mesaj 21 March 2007, Wednesday - 20:08 tarihinde, huun tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Hayır madem mantık istiyorsan o kafa yerden sekip havalanmış, kamera da havalandıktan sonra çekmiş kafayı.

plastik top koysan zıplamaz öyle:)

---

ben sadece basit bir örnek verdim mantık hatasıyla gerçekçilik arasındaki bağda

beni rahatsız eden bu kafanın okadar zıplaması değil, perslilerin bot gibi dövüşmesi. persliler öyle 2 gün önce yumurtadan çıkmış yaratıklar değil ki komutlarının savaştan anlamaları lazım.

daha önceki mesajlarımda da dedim. bu bir savaş filmi o yüzden savaşın böyle geçmesi beni rahatsız etti.

hayır eğer yukarı çıkıp ok atmalarını, kaya yuvarlamalarını filan istemiyorsan geçidi öyle yapma.

yokuş yukarı yap geçidi üstünü birleştir gerekirse.

ama bu şekilde dururken perslerin kullanabilecekleri okadar çok avantaj var ki kullanmıyorlar. hani şans olsa kullanmamaları anlicam ama bunlar tecrübeli komutanları var orduları var.

fantastik filmlerde mantık aranmaz doğru ama sen drizztin filmini yaparsan gidip de entreriyle savaştırıp 5 saniyede öldürürsen ben hop derim. bu da ona benzemiş persliler bildiğin bilgsiyar oyunu botu gibi
Sosyal ağlarda paylaş

@huun: Spartalılar tam anlamıyla yunan sayılmazlar, ayrıca o filmin olduğu zamanda büyük dinler ve şeytan kavramı yoktu, herşeyin altında "vay Hristiyanlar beyin yıkıyor" diye bişeyler aramak yersiz. Zira Pers ırkı köken olarak İran'la aynı olsa da kültür ve inanç anlamında dağlar kadar fark var. Şahsen pers imparatorluğunun çok daha mantıklı kişilerden oluştuğunu, İran'a kıyasla çok da büyük bir kültürleri olduğunu düşünüyorum. Bunu Hristiyan-Müslüman kapışması olarak algılamışsın sanırım. Ama durum böyle değil.

Ki gerçek bir savaştan uyarlanmıştır, sadece 1 milyon değil bikaç bin kişilik pers ordusuna karşı savaşmışlardır. Ki Sparta'lıların üstün yeteneğine bakılırsa savaşta bir tanesini 10-20 kişi kesme şansı yüksek. E 300'ü de süper savaşçıyken bu kolay.
Sosyal ağlarda paylaş

cemad o konuya filmde deginilmis. her orduda bulunan savasci degildir. kolesinide iscisinide alip kilic verip yallah diyolar. o kadar buyuk bi orduyu kontrol etmek kolay degil. ha mesela ok meselesindede soyle bisi var. sen bu filmi izliyosun. film ne hakkinda? 300 adet spartalinin 1 milyon persliye karsi direnmesinde. film basladi ilk savasa girdiler cat cut kesiyolar 5000 tane ok yagdi hepsi pelt oldu. ee film noldu ? yalan oldu :) yani sonucta filmin devam etmesi icin hayatta kalmalari lazim. ayrica savasin ortasinda ok atsalar kendi zararlarina olur gibime geliyo. spartalilar acar kalkanlari yatar olan kendi adamlarina olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaş madem ben her bokun altında hristiyan vs müslüman arıyorum, sapık olan benim...

Lan adam filmi mistizme ve doğuya savaş açtık diye bitiriyor, vallaha ben bişe demedim. Birşey diyen varsa o filmi çekenler.

not: o dürrüklerin mistizm dedikleri, yunan mantık ve ilmi dışında kalan diğer her türlü fikir ve okul.

[ Mesaj 21 March 2007, Wednesday - 20:49 tarihinde, huun tarafından güncellenmiştir ]

demeden edemedim gene, hangi müslümanlık? kaç senesinde oldu bu savaş? ben tarafım, müslüman olduğum için değil doğuda olduğum için.

[ Mesaj 21 March 2007, Wednesday - 20:56 tarihinde, huun tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...