Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diyarbakır'daki Olaylar...

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

hayır o zaten terörün kendisi, ben terör sebepleriyle ilgili konuşuyorum.

isyan ediyorlarsa bir sebebi vardır deniyor. bi sebebi varsa buyursunlar anlatsınlar. onlarca gösteri oldu hanginde iş istiyoruz yol istiyoruz elektrik su istiyorsuz dendi? hanginde anadilde eğitim dendi? hangisinde ya bir tane istek dile getirildi?? varsa yoksa pkk varsa yoksa apo.

o yüzden yemeyin şu refah yok masalını. iş isteyen "iş istiyorum der" biji apo demez.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Devlet oraya kötü memurları sürdü.Soruyorum size hangi insan sürgün yerinde iyi çalışır?Çaldılar çırptılar...
Halkın iliğini sömürdü devlet.

Bunu da terör sebebi olarak görüyorlar hem geleni öldürüyorlar hem de çaldı çırptı,kötü memur bunlar diyorlar.Polisimiz,öğretmenlerimiz,doktorlarımız devlet memuru değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

@ghosthand ve @sg-1 alakası yok somuren batıda da somuruyor ornek en son ssk vurgunu.Saysak daha neler cıkar. Doguda ki yapılan en buyuk hata o insanlara eğitimin goturulmemesi oldu oradaki insanları Amerikada ki afro-afrika lı insanlar gibi ikinci sınıf insan muamelesi yapıldı ne sosyal hizmet gitti dogru duzgun ne de sağlık eğitim.Bunun yanlısına geç varıldı.Buna ragmen batıdaki insanlardan daha fazla vatanını seven bu ugurda kendi canlarını verebilecek insanlar tanıyorum. İşte bu yuzden kurdistan kurulamaz.En fazla pkk nın etkin zamanlarında oldugu gibi olaganustu hal ilan edilir ya da kafasının ezilmesini isteyen yılanların dişleri çekilir.Doguda o kadar insanın kanı bosa akmadı. Su an ne anneler bu yuzden aglamakta ama bu milli marsımızdaki gibi bu ulke ustundeki en son ocak tuten e kadar daha anneler ne yigitler doguracak. Bu yuzden bu kadar karamsar olmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar ,adamların yaşadıkları yer kendi memleketi,ayrılmak istiyorlarsa ayrılsınlar kabul..peki geride kalanlar neolcak.güneydoğuya giderler mi sanıyorsunuz...bölünme olsa hepsi batıya kaçarlar,sonra bu seferde azınlık hakkı isterler.

bence atatürk zamanında yapmalıymış,türkiyenin sınırlarını iyi belirleseydik zamanında inanın eğitim ekonomi,kültür seviyemiz epey yukarda olacaktı.ben antalyalıyım,antalya göçle doldu taştı,inanın ben tepki göstermiyorum kimseye de ,pkk bayraklarıyla görünce bunları kendimi kandırılmış hissediyorum.

askeri geri çekelim,bırakalım naparlarsa yapsınlar orda,burda kalanlardan hala türk değilim diyen olursa,aynen onları da yollayalım.verdiğimiz vergiler,gencecik askerlerimiz boşuboşuna gitmesin artık...
Sosyal ağlarda paylaş

Ne demek ayrılsın ne demek Ataturk zamanında yapılmalıymıs siz ne sacmalıyorsunuz ya kendi topraklarınızı boldurmeye ne kadar meraklısınız anlamıyorum o topraklara ne kadar kan ve gozyası dokuldu Ataturk mezarında sizin gibi iinsnlar yuzunde ters dondu be! Kendinize gelin biraz
Sosyal ağlarda paylaş

bu adamlar oraya gökten zembille inmediler,biraz cumhuriyet dönemi öncesi tarihi okuyun.resmi politika ayrıdır,stratejik değerlendirme ayrıdır.

devletin hatası rusların zamanında yaptığı gibi, zorunlu göç politikası ile oradaki kitleyi türkiyenin değişik yerlerine dağıtmamasıdır.bütün ülkeler kendi güvenlikleri için bu yola zaman zaman başvurmuşlardır.biz de ermenileri zamanında sürmeseydik,hiç şüpheniz olmasın bu seefer de daha kötü bir "80 yıllık ermeni meselemiz "olurdu.

şu saatten sonra,nüfus bu kadar da karıştıktan sonra ayrılmak da çözüm değil...allah sonumuzu iyi etsin,umarım kardeş kavgası yaşamayız....

not:herifler kendini kötü hissetmesin diye türküm bile denmiyor artık,"türkiyelilik "die biişey çıkardılar.adamlar bağırıyor kürdüm diye,bizim başbakan türküm diyemiyor.atatürk mezarında dönüyorsa işte bundan dönüyor beyler!

[ Mesaj 30 Mart 2006, Perşembe - 18:36 tarihinde, arjantin tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

sg-1 arkadasım guneydogu'da 300 bin turk askerini kim oldurucek...
Bunun tek sebebi Amerika'dır...Amerika kurtleri savunuyor...Yumusak politika yapıyor...
Gecen kanalturk'de izledigim haberde chp genel baskan yardımcısı sunu diyor :
Amerika 11 eylul saldırılarından sonra dunyadaki TUM teroristlere savas acmıst,peki noldu..afganistan,ırak,ardındanda suriye ve iran geliyor...peki bizim o kadar sehit verdigimiz pkk terorune karsı neden yumusuyorlar...
Biz kore'de 5000 askerimizle guvenlik alırken amerikalılar bize sunu derdi;iyiki varsınız biz guvenle uyuyoruz...e simdi sıra sizde degilmi,biz neden rahat uyuyamıyoruz...

Bunu diyor...
Bence arkadaslar bunlara karsı saglam bir onlem alınmassa ( sesini duyuracak,nette bile olursa olsun ) bu insanlar iyice azar...
Sosyal ağlarda paylaş

Kardeş kardeşi zaten senelerdir vurmakta stratejiye gelirsek eğer dagıtılsaydı diyorsun su an ki iç göç olayından dolayı yasanan rahatsızlıkları hepimiz biliyoruz zaten ha oradaki insanları asimile etmemiz gerektiğini soyluyorsan eğer onun için geç kaldık ama burada paradoks olusuyor eger dogudaki vatandaslarımızı dagıtsaydık diğer bolgelere bu seferde dagdan gelen bagdakini kovuyor konumunda kavga cıkacaktı.Durum yine değişmedi.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bunun adı "linç" oluyor sonra kahraman oluyorlar bodrumlu

kim kahraman oluyor rewendor? linç edenler mi ? Benm fikrim evet kahraman oluyorlar.Bu tip olaylarlar belli yerlerde çıkıyor hep dikkat ederseniz. Yiyosa trabzonda bagırsınlar pkk diye bilmem ne diye orayı burayı dagıtsınlar. Yer mi ? yemez. Nie çünkü ordaki halkın böyle şeylere tahammulu yok. 18 yaşına gelenin belinde silahı oluyor zaten genelde. çıkarır vurur. olmadı linç ederler..
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaslar pardon ama...
Bunu kurtlere baglamamak lazım...Cahil kafa en cabuk yıkanan kafadır...Benim ailemde kurt.Ama biz demokratik kurtuz...Ataturk yolunda gidiyoruz...Ona bakarsanız,bu ulkeyi sadece kurtler satmıyor...bu ulkeyi sadece kurtler amerikan kolesi yapmadı...
Bu kurt terimi yerine cahil kafalar desek daha dogru olur...
Kurtluk sadece bir ırktır...
Ulke degil...
Bu yaptıgınız ayrımcılık olur bir yandanda...
Bu sorunun olusmasının nedenide sudur : egitimsizlik...
Ulkeyi bolen adidir diyorsunuz ama bole kurtleri kotuleyeceginize birazda guneydoguya egitim projelerine yardım etseniz...Turkiye istanbulda ibaret degil...
PKK'da adi bir teror orgutudur...
Ya kısaca insan oldurmek kotu birseydir...Hemen gebersin bu dingiller,zart,zurt etmeyin birazdaha bu sorunu nasıl cozeceginizi dusunun...Bkz...Avrupa'ya satılıyoruz...
Bu kafayla zor...

[ Mesaj 30 Mart 2006, Perşembe - 18:42 tarihinde, firatram tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
dark bırak gitsin bütün doguyu verelim. istanbuldaki ne akdar boyle ayı varsada gitsinler surda adam akıllı %30 luk nüfus batıda refah içinde yaşasın öbürlerin gitsim cehennemin 7 ci katında yansınlar bi tarafımda deil.

Doğuyu verelim gibi bir şey mümkün değildir. BU topraklar için ölenler doğu batı ayırmamış, batı için savaşmamıştır.
"Vatan bir bütündür." Ne doğusu ayrıdır ne batısı ayrıdır.
Benim kanımca doğunun bunca yıl geri kalmasına sebep olan oranın gelişmesini istemeyen PKKdır. Bugün GAP gerçekleşmiş olsa idi doğu batıyı coktan sollamıştı.
Her kürdü düşman olarak görme mantıgı da yanlıştır. Düşman olarak görülecekler kendini bu vatanın evladı saymayan ben Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı değilim diyenler olmalıdır. Bizi bölmeyi aklından geçirenin kafasını gövdesinden ayırmak bence en güzel yöntemdir. gel gör ki bunu demokrasi isteyen abd ve insan haklarını düşünen(!) ab karşısında yapabilmek şu an için mümkün değil
Sosyal ağlarda paylaş

Kabul etmeliyiz ki,olayların bu raddeye yükselmesi devletin suçu.

Ülkenin bir yanı eğitimi ve sanayisi ile kalkınırken diğer taraf,cahil köylülüğe ,aşirete ,eğitimsizliğe mahkum oldu.

Sonrada bu eğitimsizlik,az gelişmişlik,düşük yaşam standartları Pkk terörünün cıkmasına ve en önemlisi bu örgütün halk kesiminde yandaş bulmasına yol actı.

Meseleyi sosyal acıcan değerlendirip çözüm arayacağımıza oraya asker yığdık,şiddete aynı şekilde karşılık verdik ve veriyoruz.Türkiye kaç yıldır silahla mücadele ediyor Pkk ile?o zamandan bu yana hiç bir ilerleme kaydedemedik bu yöntem ile,sizi temin ederim kaydedemiyeceğizde.
Sosyal ağlarda paylaş

etnik ayrımı kürtler çıkarıyor ki bu devletin kurlumunda onlarında payı olduğunu unutuyorlar hayınlık yapıyorlar işte hiç bir zaman bir kürte kıçımı dövmem en yakın arkaşın kürtse bile en kısa zamanda parmak atmaya çalışır yürek yok odamlarda düşünce yok illa kendi ülkeleri sanki biz onları dışlıyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

Evet dışlıyoruz aşırı Türk milliyetciliği sağyesinde,80 lilerde Kürt demenin bile yasak olduğu zamanları hatırlatırım.

Ciller döneminde yetkinin askere verilmesi sağyesinde köylülere yapılan dışkı yedirme gibi "muameleleri" hatırlatırım.

O zaman yaptık,şimdi baş ağrısını cekiyoruz.

[ Mesaj 30 Mart 2006, Perşembe - 19:09 tarihinde, hikmetozsahin tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Bence polisler taş atma birimleri kursun , yada acı vericek silahlarla saldırsın aşırı gelişmis paint ball silahları olabilir .Polislere taş ne varsa atıyolar bizim zavallılar su sıkıyor , kalkan arkasında taş yiyor böyle şey mi olur madem öldüremiyosan bizimkilerde canlarını yaksın onların.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...