Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1-2 medieval sorusu...

Dygrogrand

Öne çıkan mesajlar

1-tutorialda gösterilen ormana saklanma pek işe yaramıyor sanırım çünkü rakip ordu da hemen ormana yöneliyor.

2-ya isyan nasıl önlenir? yani para için vergileri very high yapıyorum. sonra isyan çıkıyo ileride(1300lere doğru) düşük yaparsam da hiç bina,asker falan yapamıyorum. para ve isyan konusunda yardım bekliyorum yani ikisi de ayrı ayrı ve birbirini engellemeyen şekilde olursa sevinirim :)[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

1- ormana saklanmak işe yarar ama 'cover' resminin belirmesi gerek birimin ikonunda. resim kalktığında görünür hale gelmiş demektir, düşma yer değiştirdiğinde ya da yaklaştığında birim görünür hale gelebilir. savunmadaysan deployment esnasında cover edilecek yere dizmeye çalış ki nereye gittiğin görülmesin.

2- isyan ihtimalini yoketmek için dini binalar yap, (church, mosque vb) dinadamları yolla, (inquisitor filan değil) spy yolla ve biraz zaman geçmesini bekle. ayrıca hükümdarına bütün province'lerde happiness arttıran virtue'lar kazandırabilirsin çok sayıda tarla yaparsan (steward vb) ya da bina yaparsan. (builder vb) ayrıca her eyalette boder fort olsun ki düşman spy'ları happiness'ı düşüremeden gebersin girer girmez..[hline]"I love the Hong Kong style of action movies, but that only looks good for small guys. The reason why the whole style was developed over there was because those guys were very puny guys ... they had to learn a technique that small people can do that are as effective as the big guy's strength. So that's where the martial arts came from."
Sosyal ağlarda paylaş

1- zaten defansta koyuyorum ormana , ağaç resmi de çıkıyor ama bazen çok çabuk görünüyorlar yeniden..

2- hmm.. deneyelim ben earlyden başlıyorum ve türklerle ilk defa 1300lere geldim olayları falan görmek için yeniden başlamıyordum ama bir isyan çıktı bütün topraklarım dağılacak yani neredeyse...

bir de yeni soru parayla ilgili yani: şimdi ben asker yapınca bunlar her yıl belli bir para götürüolar.. az yapınca savaşları kaybediyorum. çok yapınca da param kalmıyor. bir de ben her yere yapabildiğim binaları yapmaya çalışıyorum aslında hata mı ediyorum? yani mesela asker üretmeyeceğim yere az bina yapsam daha mı az para gider tur başına ? :) bu yeni aklıma geldi bak.. :P yani binaların maintanence costu var mı ?[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

binaların maintenance cost'u yok ama para derdindeysen gerekmeyen binaları yapma, tarla yap mesela özellikle zengin eyaletlere. ama paraya boğulmanın en temel yolu (tarlaları yaptıktan sonra) ticarettir. tradable goods olan her kıyı eyaletine ticari binalar yap. özellikle istanbul'a en iyisine kadar yap. bunlar tek eyalet parası verir ama trading post vb olan eyaleti gemilerle bağlarsan başka bir yabancı port olan eyalete aynı parayı her ticarete girdiğin eyalet için kazanırsın. ama blockaded olmaması gerek deniz yolunun (düşman gemisi olmayacak gemilerinin olduğu denizlerde) ve düşman eyaletlerle de trade yapamazsın rebel'lar dahil. ama mesela istanbul'dan ispanya'ya kadar gemilerle donatabilirsen denizi gelirini iki katına filan katlarsın rahatlıkla bu şekilde. fakat eğer başka bir devletin aynı bölgedeki deniz gücünün senden güçlü olmasına izin verme çünkü savaş açarlar büyük ihtimalle zayıf örüp vurabileceklerine inanırlarsa, (en çok italyanlar yapıyor) bir anda ticari gelirlerin mahvolur. mesela sicilya açığında 4 italyan gemisi varsa sen de 4 gemi koy denk güçte, saldıramasın..[hline]"I love the Hong Kong style of action movies, but that only looks good for small guys. The reason why the whole style was developed over there was because those guys were very puny guys ... they had to learn a technique that small people can do that are as effective as the big guy's strength. So that's where the martial arts came from."
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...