Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Azuregos Kesen Guilde

darkleee

Öne çıkan mesajlar

ya bi bakıma doğru reroll PvE lafıda pvp serverda biri gelip wave atarsa dalmam ama azuregosta her türlü düşman öldürülür rakiptir yani sonuçta neyse kardeş önerimmi bi yerden azuregos videosu izle yada bizim arkadaşın yaptını yap adamlar boss a dalarken tam MT taunt atcağı zaman git deathcoil at :) olsun bitsin ahahah :) sonra lootu toplarsın MT taunt ve vurucak yada her zaman olan bug oldu sanıp kesmeye devam edecekler süper olcak :) 3 tane epic alırsın :)
Sosyal ağlarda paylaş

aha gecen aksamda benim basima gelen benzer bisey paylasiyim

yahu gercekten bazi adamlarda gram beyin yok bu oyunda. bahsi gecen dwarf hunter full epic (ds + gs epic q bow)(haomarush disciple gibi biseydi guildin ismi) olan bir adam.yani olabildigince ilerlemis oyunda ama gelgelelim salagin en onde gideni.

simdi arkadash gecenin olmus 01.00 yarin is var zaten uykum gelmis.kuduzluk tuttu hadi gidip su hunter epic q sunu yapayim dedim winterspringdeki.niyetim etrafi biraz temizleyip demoni yola cikaricam orada kite edecem olursa ne ala dedik.
actik demon tracker i araniyoz .biraz arandiktan sonra ortaya cikti. ama yaninda bi tane de elf hunter var adam demonla daha konusmamis demon tauren haliyle dolaniyo ortalikta.
e tamam adam bizden once gelmish saygimiz vardir dedik.
adamla dolaniyoz adama mob sardimi ben yardim ediyom bana mob sardimi adam yardim ediyo.herneyse ben adam ne zamn q yu baslatcak diye beklerken bi ara buna 2 tane mob sardi e bizde yanindaki mobu oldurduk .anaaaa ulan biri bize massive bi dmg verdi. tabii arkamizi donmemizle adamin GERIZEKALI KUS BEYINLI bir dwarf arkadasi gelmish bana sikiyo.ulan enayi bi sor ogren once ne yapiyom orda diye arkadasina demi.ama yok adam su katilmamis salak.
herneyse gittik corpsu aldik res. ettik basinda yerde oturup mana healt i dolduruyom ana dwarf gene bana sikmaya basladi .bu arada adamin 2 arkadasi daha geldi.
ulan adamlar sakince corpse camp yapmaya basladi bende inada bindirdik gidiyom res ediyom oturuyom adamlar beni olduruyo.ee tabi saat te olunca epey gittim bende demon la konsutum aha demon spawn oldu.
tabii herifler o noktadan q yu baslatmak zorunda kaldilar artik
abicim adam kite etmeye basliyo ben yanlarinda duruyom geliyo dwarf beni olduruyo.ulan SALAK ulan NEAYİ farkind deilmisin sen zaten bu q yu yapmissin bilmiyon mu benim 1 tane ok sikmam demona o q yu ipatal eder 5 saat boyunca.
ama yok adam su katilmamis 1 deil 2 deil en sonunda bende vurdum demoni ve siz sag ben selamet dedim.
ha ne oldu gerizekalinin biri yuzunden diger hunter q sundan oldu.
ha olurda o guildde olan varsa rica ediyom anlatsin durumu DARE di q su mahvolan adamin adi...
Sosyal ağlarda paylaş

"Saldırmak mı? Arloth sen söyleme bari..

PvP serverı burası, tekrar hatırlatalım. PvP Server'ının açıklamasında "Uslu uslu duranları kesmek yasaktır, yapılırsa buna Pislik denir. " diye bir olay veya "Karşı factiona Wave edersen, PvP Off oluyor" diye bir olay da yok.

Sen 40 tane Horde'un arasına dalacak kadar cesaretli??!! isen, kestikleri zamanda buraya gelip, çok birşey yapabilecekmiş gibi, "Ne diye kesiyorsunuz? Ben sizin aranıza dalsam, fear atsam, sizi Azu'da wipe ettirsem (rofl) naaabaaardınız?" gibisinden bir edayla yazıyorsan, ee cevaplara katlanıcaksın. "

Gangren kaba bir şekilde ve artistlik taslayarak cevap veren arkadaşlara dedim ben o yazdıklarımı ayrıca sen zaten su forumda sayıp, sevdiğim nadir kişilerden bir tanesin.

Darkleee azuregosun kesilişini seyretmek için uzakta durmuş 4 defa attack vermeden öldürülmüş, doğal olarak hiçde etik bir şey değil oda bunun üzerine demiş ki

Eğer ben bir warlock olarak sizin aranıza ilk geliş
imde girip fear atsam Mt dağil hepiniz ayrı ayrı yerlere dağılıp agronuz kopsa iyimi olurdu
.Ben sizin 4 defa hiç atak bile yapmadan beni kesişinizi sindirdim siz bunu sindirirmiydini
z acaba?

ayıp değil mi yaptığınız, bende size böyle yapsaydım hoş olur muydu demiş gayet efendi bir şekilde.

* konunun direkt pvp serverında oynamak ile bir ilgisi yok
* konunun corpsecamp veya reskill ilede direkt bir alakası yok
* konunun bir takım oyuncuların kendisine karşı gösterdikleri nahoş tutumla ilgisi var
* bazı artist arkadaşlar reroll pve ve l2p dışındada başka kelimeler öğrenebilirse hoş olur

Gelelim neden-sonuç ilişkisine elbette oynadığı server bir PVP server elbette herkes birbirine cici davransın diye bir kaide yok.Kaldıki herkes gördüğü düşük level oyuncuyu 10 saat kamplasın, /spit lesin, bir takım harf ve rakamları kullanarak karşı tarafa küfür etsin, 40 kişi 1 kişiye 30dk tecavüz etsin diyede bir kural yok.Bazen insanlık ile hayvanlık arasındaki o ince çizgiyi aşmamak gerektiğini insanların bilmeleri gerekiyor.

Adam bir kaç defa kesildikten sonra halen attack vermiyorsa anlaki o kişi sana saldırmayacak ha yinede saldırmaz mı?saldırır o zaman yazarsın kardeşim o kişinin adını bir yere bir daha gördüğün zaman acımazsın.Ama nedir ya 40 kişinin kendilerine attack vermeyen adamı 4-5 defa öldürmeleri insaf...

Öldürdüğünüz rakibin bir insan olduğunu üzülebileceğini, krizlere girebleceğini, psikolojik bozuklukara sebep olabileceğini hiç mi düşünmezsiniz çok mu hoşunuza gidiyor karşınızdaki kişinin sinirden, üzüntüden mönitere kafa atmasını sağlamak, başına ağrı girmesine sebep olmak, ağlatmak...

Gelelim darkleee ye ondada hiç suç yok mu? var, sende madem adamların vazgeçmediğini gördün ya usul usul kaçıcaktın/graveyardda canlanıcaktın yada "göze göz, dişe diş" hesabı sende onlara ipnelik yapıp aralarına girip bi fear atıcaktın veya mt'ye deathcoil atıcaktın...

İşin bir diğer noktasıda o 40kişilik raidde türk oyuncularında bulunması ve belki bir kısmının paticikten olabileceği ve mesaj yazmaması diye belirtmiş darkleee

Ayrıca adam ilk defa üzülmüş bir başlık açmış hemen tekmeyi basmışsınız bi mightythor kardeş anlayıp, anlatmaya çalışmış o kadar.

Gayet açık ve net bir şekilde neyi anlatmak istediğimi yazdım. Önce insan olun...
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi birşey demek istiyorum neden öldürüldüğüne dair bir kurgu yapalım.
Diyelimki bu raid bu arkadaşı gördü ve öldürmedi bıraktılar. Arkadaş durdu durdu durdu ve %10 ile %5 arası bir yerde raidin arasına girip fear attı MT'ye death coil attı onu yaptı bunu yaptı ve raid o anda Wipe yedi....

Bunu yapmayacağını nereden bilecekler? Raid de en mantıklısını yapmış ve tehdit oluşmadan önüne geçmişler.

Sonuçta Arkadaşın orada neden durduğunu bilemezler. Yıldırarak kaçmasını sağlamışlar işte. O durumda Reskill'e bağlanması çok doğal.

Çünkü bu tarz pislikleri yapan o kadar çok insan var ki yapmayacak olsa bile birisi potansiyel tehlike olarak algılılanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Fark etmez. Sonuçta adamların yaptığı yıldırma taktiği. Sen 10 kere kesilince yılıp mezarda res olabilirsin.

Sonuçta yapılan olay çok normal bişi. Ha eğer bu olayı ben bişi yapmadımda etmedimde olarak bakmak istiyorsanız çok dar görüşlü olur ve o zaman herkes "eğer bu tarz şeyleri kaldıramıyorsan reroll PvE" der. Sonuçta eğer o guilddekilerinde fear ve death coil yüzünden wipe olmasıyla sonuçlansa gelip bir thread açsalar onlarada söylencek şey aynı. Eğer kaldıramıyorsanız Reroll PvE.

Sonuçta oynadığımız oyunun kuralları basit. Olayı kişiselleştirmeye gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

yok yanlış anlaşılmasın bende raid imi riske atmam. irc den veya realm forumlarından tanıdık değilse rakip ırk tarafından izlenmesini istemem, gerekirse GM e bildiririm yada ne bileyim o an için en mantıklısı neyse o önlemi almaya çalışırım.

ama söylemek istediğim yaptıkları şey geri tepebilirdi. arkadaş guildden arkadaşlarını vs. organize edebilirdi. kendi açısından intikamını feci alabilirdi. (buda tam bize özgü oldu. beyler yürüyün yan kahveyi basıyoruz =)
Sosyal ağlarda paylaş

2 taraftada kabahat var en baştan zaten belirttim. O kurguyu bende yaptım,

a) Raid x'e dalmadı, azuregosun canı %10 civarındayken x raidi bozdu, x i not edicekler bir daha gördüklerinde aşağıya indirecekler
b) Raid x'e daldı, bu durumda 2 şey var ya x gidecek usul usul yada x de pislik yapıp raidi bozacak

Olayın özü azcık hoşgörülü/anlayışlı isen 1 defa şans tanırsın karşındakine pislik yaparsa aklında tutarsın ismini/not edersin bir dahada acımazsın.

Edit:Kimse bu dediklerimi yapmak zorunda değil elbette sadece doğru olanın bu olduğunu düşünüyorum...
İyi niyetle yazı yazan arkadaşlara karşıda daha iyimser/hoş görülü olmaya çalışalım, direkt tekme atmayalım...

[ Mesaj 29 Mart 2006, Çarşamba - 12:46 tarihinde, Arloth tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

outdoor boss larda raid i bozmak oyun içi kurallara aykırı olup olmadığı tartışılmıştı önceden galiba.

raid den önce GM bilgilendirilebilir. işte çevrede diğer ırktan bu bu var. raid in sabote edilmesini istemiyoruz yada sabote edilmemesi için arkadaşı uzaklaştırmaya çalışıyoruz gibi.

gerçi tekrar düşününce PvP server ında bu tip şeyler pek mantıklı değil heralde. aşağısı sakal yukarısı bıyık. =/
Sosyal ağlarda paylaş

evet abi hode pislik yuvası. kokuşmuş orclar, bitli taurenler, ceset gibi undeadler, zaten troll e yorum yapmak bile istemiyorum.

allylara çağrı: herkesin sizin gibi cillop suratı yok, böyle iyilik akmıyor bir yerlerinden. O yüzden contested zone lara pek girmeyin. hepsi avcı, katil bunların avlarlar sizi.

[ Mesaj 29 Mart 2006, Çarşamba - 13:58 tarihinde, ian tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Ya haklısında 2 üstteki(uzun) yazdığım mesajdada belirttiğim gibi esas durduğum nokta pvp sunucularında oyunculara gösterilen nahoş tutum ve başlığa bazı cevap veren şahsiyetlerin darkleee'ye olan kaba ve artist tutumu.

Neyse bu konuya benden bu kadar...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...