Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sorum var...

gozupek

Öne çıkan mesajlar

full str karakterlerin garment giymesi yararlarına olur. nedenleri:
1- garment setin %20 daha hızlı hareket edebilme ve %20 daha az mana tüketimi gibi özellikleri var.
2- int gitmediğiniz için magical def.iniz oldukça düşük olacaktır, garment bu açığı kapatır, physical def.ınız da yeteri kadar olacaktır.

bunun tam tersi versiyonu full int gidenler için uygulanabilir.

full strler için bi tavsiye: karakteriniz yüksek dmg vurmak için değil, savaşta daha dayanıklı olmak için. ona göre savaşın. abuk subuk force bufflarına sp harcayacağınıza kullandığınız skill neyse(bicheon/heuksal/pacheon) onu geliştirin.
full str için en iyisi pacheon fakat shield avantajı ve chain attacklarının çokluğu nedeniyle bicheon tercih edilebilir.

saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

pure str giden biri icin en iyi armor bence garment arkadasın dedigi gibi %20 daha az mana harcıyo zaten belli bir mana sıkıntısı cekiyor str karakterler 2-3 skillde bir mana pot kullanmak gerekiyo pvm de armor yada protector kullanmak daha mantıklı canavarların cogu physical dmg verdigi icin ama pvpde kesinlikle garment olmalı bence cunku str bir karakteri en cok zorlayan nuke atan int charlar oluyo garmentin magical defansıyla biraz olsun dezavantaj ortadan kalkıyo yeterli skill pointe sahipsek firedeki magical defans arttıran buffları acmakta pvpde ise yarıyo str charların kapısmasındaysa is lvl,biraz yetenek ve dogru pot kullanımına kalıyo
Sosyal ağlarda paylaş

birde blademi glavemi derseniz ben skill ve dmg fazlalıgı yuzunden glave derdim her ne kadar bladenin kalkan gibi buyuk bir avantajı varsada glavenin stun etkisi bence daha buyuk bi avantaj cure kullanamadıgı icin karsındaki rakip hareketsiz kalmasının yanında potta kullanamıyo bu arada dmg vermeye devam ettigimiz ve atagımızda daha iyi oldugu icin glave blade kapıslarında genelde glave galip geliyo
Sosyal ağlarda paylaş

başlık baya çorba olmuş :)

oyunda kesin birşey yok. str bir karakter armor da giyebilir, protector da. en dengelisi gament'tir tabii. str karakterlere avantaj sağlamak, ama diğer taraftan da nukerların hışmına uğramamak için protector giyebilirsiniz.

oyundaki skill ağaçlarını iyice öğrendikten sonra karakterinizi yapılandırmaya başlayacaksınız. fire/glaive'im ama ben de cold da var, lightning de. yani var dediğim hepsi lv5x seviyesinde :)

cold Pdef verir, lightning parry ratio ve hızlı koşma verir. phantom walk savaşlarda çok işinize yarar. fire başlı başına str ağacıdır zaten...
Sosyal ağlarda paylaş

güzel çaıklamalar yapmışsınız arkadaşlar. Tşk ederim.
Ben int chara sahibim ve protector kullanıyorum. Protctor ve garment kıyaslaması yaptığımda aradaki fark kullandığım protector ların extra bonusları ile daha üstün olduğunu gösteriyor. phy-mag def ve attacklar kıyaslandığında, bana protector set daha avantajlı geliyor, tabi bu lvl29i5 olan birisi için geçerli. lvl30 + nuke lar devreye girince mag defans daha ön plana çıkacak ve garment etkili olcak. Nuke lar çıkınca silaha ihtiyac bile duymayacaksın demişti bir arkadaşım. DP biriktir nukel arı aç başka birşeye ihtiyacın kalmaz demişti. bakalım %70 im. az kaldı 30 da nuke açıp deneyecem :)
=_=
protectorlarda ve mücevherlerde genelde str bonusluları tercih ediyorum. Malum HP fakiriyiz. ayrıca zombie hour electrical schock vs resistleride var ki bu baya etkili oluyor. sadece immortal ve lucky times nedir onu anlamış deilim
=_=
Sosyal ağlarda paylaş

alıntıdır

STEADY prevents items to losing stats if fails
Immortal prevents items to broke if fail. doesn't prevent the loosing of +, int, str
Lucky : prevents items for failing ( it should increase the % chance of success) .
if item enchant fails, they keep their stats. this i tried and IS WORKING. 1st time - ok, 2nd time - ok, 3rd time - ok but it lost LUCKY at one earing, and with boots lucky dissapeared at +2.

steady-item yandığında statların kaybolmamasını
immortal-itemin upgrade başarısız olduğunda itemin kaybolmamasını
lucky-upgrade şansını arttırıyor
anladığım kadaryla upgrade edilirken +3 e geçilirken lucky olayı gitmiş :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...