Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eve hirsiz girmis

unity100

Öne çıkan mesajlar

Madem öyle söyle bakalım bir adam hırsızsa, yiğidin yetimin hakkını yiyorsa, başkasının evine gizlice girip başkasının eşyasını izinsiz alıyorsa bu insan nasıl şerefli olabilir? İsterse peygamber olsun bunları yapıyorsa iş bitmiştir zaten. Şeref kavramı da bunlara dayalıdır zaten.[hline]Est solarus oth mithas!
Sosyal ağlarda paylaş

adam taşıyamayacağı, taşısa da satamayacağı şeyleri almamış işte. belki de uyuşurucu bağımlısı filandı, acil paraya ihtiyacı vardı sadece nakit aradı. zaten bilgisayarları balkondan indirmek için teşkilat işi gerek.. :)[hline]"I love the Hong Kong style of action movies, but that only looks good for small guys. The reason why the whole style was developed over there was because those guys were very puny guys ... they had to learn a technique that small people can do that are as effective as the big guy's strength. So that's where the martial arts came from."

[Bu mesaj Sam tarafından 11 September 2003 00:22 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonus, 11 September 2003 00:12 tarihinde demiş ki:
Adam dior ki "xxx was here" ya da harbi aptal bi hırsız[hline]MKC
EagleEye, 08 September 2003 21:10 tarihinde demiş ki:
winxp ile tv kartından sex alabilen varmı

ya oyle ya da soyle diyor :

`birader ben girdim evine, senin culsuz bi adam oldugunu kepazelik icinde oldugunu gordum, zaten yanliz yasadigini biliyorum benden beter bir haldeymissin, bak burdan girdim aha cuzdanindaki paralari da aldim baska hicbir seyi ellemedim'[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

bu polis teskilatiyla mi. ben cuzdani aldim oynadim tabii ki hemen anlamiyor insan birilerinin elledigini disari ciktigimda balkonda dusurdum sandim. haliyle parmak izleri bozulmustur simdi parmak izi ekibi cagirsak bi ise yaramaz dedi. fakat aklina gelmedi herhalde balkon demirlerinden tirmandi adam balkon demirinde duruyor izleri. benim de aklima sonradan geldi gelseydi soylerdim. halbuki alip bakmalari lazim, neticede silinmiyor ya direk tamamen belki de cikacakti bir parmak izi. simdi sadece delilsiz sikayette bulunmus olduk.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

nereye deniycen nasi ikna edicen adamlari. bize isimizi ogretme dediklerinde ne yapican mahkemeye mi vericen ? adamlar kendi bildiklerini yapiyor. sizin ordakiler farkliysa bilmem.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

evet. 2 gundur suren sorusturmalarim ve muhakeme sonucunda tedbirlerimi aldim. sanirim oldukca iyi bir metod sectim.

herifin ciktigi yere oncelikle cikinti halinde demirler yaptiricam, tirmanmaya manidar. bu bir caydirici faktor olacak.

koctas yapi markete gidip, bir sifreli kapi alarmi aldim. 36.900.000 tuttu. kapinin acilmasi durumunda cok acaip aniriyor. sifre girilmeden de hicbir sekilde kapanmiyor. ustelik gecikmeli secenegi var, bu secenegi secip kapiyi kapatip evden cikiyorsunuz. gelince kapiyi acip giriyorsunuz alet anirmaya baslamadan once sekiz saniye bekliyor sifreyi girin diye. girmezseniz yallah. ani secenegi var `instant` bunu evde iken secili duruma getiriyorsunuz. bu durumda kapi acilir acilmaz beklemeden calmaya basliyor, ve inanin sunu gordum ki denerken, ortaligi ayaga kaldiriyor.

ayrica tanesi yuvarlak 4 milyon liraya gelen basit pencere alarmlarindan 5 tane aldim. bunlar da ayni prensiple calisiyor, ama bunlarin sadece bir on/off dugmesi var. ve eger hirsiz girdiginde on of dugmesini bulup kapatabilse bile asagi yukari o karanlikta 4 saniye kadar zaman kaybediyor. yine de en iyisi mutlaka sifreli ve pahali olanlar. ama simdilik gecici cozum olarak bunlari girilebilitesi olan kapi ve pencerelere taktim. cok da pratik bunlarin hepsi, kendi yapistirici yuzeyleri var.

kis icin cozumler boyleyken yaz icin ise hareket dedektoru takmayi planliyorum. bu dedektorler algi alaninda bir hareket oldugunda anirmaya basliyor. buldugum en iyi cozum de bu. boylece yazin kapi kapatmak zorunda kalmayacagim, ustelik hirsiz iceri girerse eger sadece benim degil tum komsularin haberi olacak. su kanidayim ki disarida sizin evinize girmeye niyetli birinin dolasmasindansa iceri girerken yakalanmasi daha iyi. hareket dedektorleri cesitli yerlere takilabiliyor, ve uzaktan kumandali acma kapama zimbirtilari oluyor. bir kere anirmaya basladi mi onsuz kapanmiyor, ya da siz onunla gelip gecerken aktive/deaktive edebiliyorsunuz. bir tanesinin fiyati 110 milyon, cok cazip.

bu durumlar icin bir ozel alarm sirketiyle - 92 den beri bu isi yapiyolarmis - konustugumda adam bana bir kapi alarmi, 2 de hareket dedektoru icin 400 dolar fiyat cikardi. yuh. en iyisi tabii ki koctas oldu bu durumda.

merkezi kapi/pencere acilma alarmlari da var. bunlarin uniteleri ayri ayri degil, sadece sensorleri ayri ayri. ama bunlar kablo dosenmesini gerektiriyor. sadece 3 sensorlusu vardi, yani 3 yere kurulabilen bana en az 4 lu lazimdi almadim.

bu hirsiz olayinda en onemli fenomen olan `onceden haber alma` sorununu buyuk olcude cozuyor. eskaza bir kapi unitesi anirmaya basladigimda surpriz murpriz olmaz, alirim sopami kosarim. zaten o anirtiyi gecenin 3.30 unda sessizlige kulagi alismis hirsizin duydugunda nasil bi etki yapacagini siz dusunun.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

ha bu arada kucuk alarmlari alirken benim aldigim 4 milyonluklardan degil, sifrelilerden almanizi oneririm, 9 kati fazla para eder ama hicbir sart altinda kapatamaz herif. ben de bi sure sonra ona cevirebilirim kucukleri. ustelik sesi de daha fazla. mesela 2 balkon kapisina 1 er ve sokak kapisina bir tane olmak uzere.

aslinda daha pahali olan bazi uniteler daha cesitli isler yapabiliyor, ornegin cep telefonlarina mesaj gonderebiliyor vs. fakat bunun tabi ev durumunda cok manasi yok. isiklari acanlar da var ucuz olup. ama isik caydirici degil.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

boccob, kendi malini kullanan kimse hicbir sekilde suclu olmaz. ben malimi elin itinden korumak zorunda miyim ? calan kim ben miyim ? hayir. simdi bu mahallede alt katlarda kalan kimse dogru durust kapisi penceresi acik oturamiyor. eger tapu dairesine gider, tapu kayitlarina bakarsan, balkonlarin da metrekare hesabi ile tapu kaydinda, yani dairenin sahibinin uzerinde, ve turkiye buyuk millet meclisi tarafindan mulkiyet, maliklik hakki verilmis alanlar oldugunu gorursun. dolayisiyla bir itin, bir essogluessegin yuzunden bu adamin KENDI MALINI kullanamamasi kadar sacma bir sey olamaz. yani uzun lafin kisasi senin dedenlerin zerre kadar sucu yok. senin deden kapisini kitlememek zorunda degil, o IT o essogluessek o eve GIRMEMEK ZORUNDA... simdi ne oldu kendi evimizde resmen teyakkuzda gibi her taraf alarmli. mecbur muyum ben elin soysuzunun yuzunden 2. dunya savasinda gibi yasamaya. degilim. kimse cikip da demesin tedbirini almayan suclu. ne tedbiri kardesim, suc islenmesin. sucu isleyen sucludur.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

teoride doğru dediğin ama pratikte geçersiz, suç yine hırsızın ama sen mağdur olduğunla kalırsın. hırsız da umursamaz forumda ne yazdığını, hakkını hukukunu.. :)

bu alarm hedeleri bayağı ucuzmuş aslında, incelemek gerek yazdığın iyi oldu..[hline]"I love the Hong Kong style of action movies, but that only looks good for small guys. The reason why the whole style was developed over there was because those guys were very puny guys ... they had to learn a technique that small people can do that are as effective as the big guy's strength. So that's where the martial arts came from."
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 10 September 2003 22:05 tarihinde demiş ki:
said:
tunca, 10 September 2003 21:59 tarihinde demiş ki:
topici tamamen okumadim ama bende antalyada otruyuorum 3gün once bizim evede girdi..
biz uyuyoken girmis bide. 300-400 civari parayi calmis butun dolaplari falan karistirmis altin maltin varmi die bahcelievlerde oturuyorum

bahcelinin neresinde[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com

barbaros ilkokulunun orda hakan market var onun ustu
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BombaciMulayim, 10 September 2003 23:38 tarihinde demiş ki:
bir keresinde elimde boş şarap şişesiyle evin bütün katlarını 2-3 kere inip çıkmıştım şebelek gibi ehoe.

Evet ben de biliyorum o paranoyayı, kırk yılda bir oluyor ama oldu mu sinir bozuyor. Ben normalde rahatım hem evde çalınacak pek birşey olmadığı, hemde tercih edilecek bir hedef olmadığım için ama, yine de ev birkaç saatten fazla boş kaldıktan sonra eve girdiğimde genellikle oğlanı üst kata kontrole yolluyorum, bende gardımı indirmeden önce alt katı kontrol ediyorum, sonra rahatlayıp oturuyoruz beraberce =]

Yalnız silah falan hikaye, benim oğlum varken evime girmek akıl mantık işi değil, önceden belirlenip girilmesi falan zaten mümkün değil yani. Anca rastgele niyetlenen olabilir, o da zaten ilk "gürlemeyle" vazgeçer herhalde. Herif 50 kilo, gece gece bana havlasa ben tırsarım ;]

Birde olayı kişiselleştirmek bana mantıksız geliyor; adamın bana garezi yok ki evime girerken. Bir nedenle benim evimi seçmiş olabilir ama bunu ev benim olduğu için değil, para kazanmak için yapıyor. Niye kişisel olarak hırslanayım ki adama? Engellemek için çabalarım, başarabilirsem başarırım, başaramazsam bulmaya çalışır ve daha çok önlem alırım bir dahaki sefere, ama intikam yemini etmem yani. Dolayısıyla bana fiziksel zarar vermeyi düşünmeyen veya bana garezi olmayan bir adamı çekip vurmaya da niyetlenmem savunma amacı dışında sadece cezalandırmak için.[hline]Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım ben...
Sosyal ağlarda paylaş

Şu weaponmasters çok güzel siteymiş. Kesin bir kılıç alıcam. :)[hline]C kişisi, 14 July 2003 15:01 tarihinde demiş ki:
fintiki funtuku hedehödö pırt cırt kamtiki kıpçak, tikitiki ta... hödöley hödöley, tirinirinom. dunganga dıpçıs çikiçiki ba-ba. filan da falan, bla da blu. dordik dordik mogu mogu...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...