Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Madem öyle , işte böyle..

beybin

Öne çıkan mesajlar

beybin pati albümün en başındaki arakdaşa bak garbıçtan zahmet olucak sana ama...

birde anlamadıgım o kadar çok çocugu araştırıp nasıl olurda fotosuna bakmadın oda şaşırtıcı patialbümden,halbuki kendi resminide koymuşsun oraya :)

[ Mesaj 11 Mart 2006, Cumartesi - 02:37 tarihinde, khalad tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Obsesif olduğunu düşündüğümü söyledim ancak hemen sonrasında bunu bir hakaret olarak söylemediğimi de belirttim. Gerçekten, gerçekten, gerçekten obsesif bir insan olduğuna inanıyorum. Bilmiyorum Paticik'ten kaç kişi ne kadar bana hak verir ancak benim kişisel düşüncem, şu topic'i açmanın, aylarca takıntılı bir şekilde bu konuya dönüp dolaşmanın obsesif bir insan olduğunu gösterdiğini düşünüyorum.
Ayrıca ilk attığım post'taki söylediklerimi tekrar ediyorum, hayatımdan memnunum, güzel bir yaşam yaşıyorum, ancak Kişisel'e yazdıklarım bu güzel yaşamla övünmekten ibaret değil, öyle olsaydı doğum günü partimin topic'ini "arkadaşlarım bana kazık attı" formatında değil, "bir doğum günü yaptım millet ödemeye kalktı ben yoooook bugün doğum günüm zenginim 700 kağıdını ben çekicem hesabın dedim" şeklinde açardım, utanılacak bir şeyi yazmazdım.
Bir şey daha, empati ile takıntı arasında pek de ince olmayan bir çizgi vardır. Hiç tanımadığın 2-3 kız için "empati" yapmak, bu uğurda aylarca konuyu tekrar tekrar açmak, üstüne ayrı bir topicte 1 sayfaya yakın yazı yazmak, bunun öncesinde de kişinin açtığı topic'ler historysini kurcalayıp bir şeyler bulmayı umut etmek takıntılı bir davranış biçimidir. Empati yapan insanlar da vardı o topicte, bir post ile "kızlara yaptığın hoş olmamış" diyerek belirttiler bunu. Bilmiyorum aradaki farkı görebiliyor musun?
Devamlı dönüp dolaştığın nokta ise, insanların farklı değerleri, farklı düşünceleri, farklı hayat biçimleri olabileceği. Eh beybin, benim yaşam tarzımda 2-3 kızla olmak var ve seninkinde yok diyelim, senin bu şekilde kişiliğime hakaret ederek kendi hayat biçimini bana komik bir şekilde empoze etmeye çalışman benden anlayış beklerken senin ne derece anlayışlı olduğunu göstermiyor mu aslında?
Sosyal ağlarda paylaş

empati ve takıntı apayrı şeylerdir.Empati başkasının açısından düşünebilmektir bir olayı.Takıntıyla arasında hiç bir bağlantı yoktur.ayrıca sadece aylar öncesi olan konuyla ilgiLi değildir söylediklerim, dikkatini çkerim bir kaç tane topik koydum oraya.onunla başladı , iş hayatı topiğiyle bitti.Konuyu tekrar tekrar açmış olmam bundandr.Her seferinde niye yükleniyorsun çocuğa ? diye soran insanlardır bu topiği açma nedenim.

khalad buarada ben de fotoğraflar açılmıyor mozilla yüklememekte inat edip explorer kullanıyorum çünkü=))hatta dikkat edersen çıktı mı fotoğraf die bi kaç kere sordum o albümde de.sonra bi akadaşım çıktı dedi , yoksa hala görmüyorum kendi fotomu bile=)))
Sosyal ağlarda paylaş

Ben öyle bir şey demedim ki hiç bir yerde. Kıskanılacak bir insan olduğumu da düşünmüyorum, insanların beni kıskanması gerektiğini de. Ancak düşündüğüm bir şey var, o da beybin'in topic'lerimi yanlış yorumladığı, yada geçmişinde yaşadığı bazı olaylardan dolayı yanlış yorumlamayı seçtiği ve bu yorumlardan yola çıkarak insanların düşüncelerini etkilemeye çalıştığı. Art bir niyet taşımadan yazdığım yazılar için çarmıha geriliyorum resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

Empatinin ne olduğunu biliyorum, açıklamana gerek yoktu. Ancak empati başkasının açısından da düşünebilmektir, kendini o kişinin yerine koyup, o insanın çektiği acıyı kendin çekip, bu konuda saplantılı hale gelip bir insana karşı kim duymak, o insana zarar verme amaçlı girişimlere girmek empati değildir, takıntının ta kendisidir. Bilmem anlatabildim mi?
Sosyal ağlarda paylaş

bikere herkesin bi sitili vardır bunları yansıttığımız zaman dışarıya karşı bu yönde bi ileti raporu gelir sonucunda ise piskolojik olarak etki alanı dediğimz büyük bir sismik dalganın içine gireriz karşı taraftan bu yönde bir ileti raporu gelmediği zaman yanlış anlaşılma ihitmali üzerinde büyük bir kaos yaşanır bunu ise tıp hala acıklamadığı için açıklamayacağımım umarım anladınız
Sosyal ağlarda paylaş

beybin'le diğerleri arasında büyük fark var. Durumumu yanlış anlayan zaten belli başlı 6-7 kişi var toplamda. O insanlara saygım sonsuz, nitekim ben durumu açıklamaya yetlendim, bazıları beni anladılar, diğerleri ise kendi fikirlerine sadık kalmayı seçtiler. Bununla bir derdim yok. Ancak beybin'in ve vertabim'in tepkisinin normal olduğunu savunacak değilsin herhalde bana?
Sosyal ağlarda paylaş

bi gün bi çoban köyde bağırmaya başlamış "koyunlarımı kurt kaptı" die herkes aceleyle koyunların otlatıldıı yere gitmiş fakat bütün koyunlar olduu gibi duruomuş, çoban herkesle dalga geçmiş azuhazuh die sonra bigün harbiden yemiş kurt koyunları çoban gene köyde bağırmış "kurt yedi koyunlarımı" die herkes "sie" çekmiş, ama koyunlar harbiden iptal.
yani yalancının nargilesinin közü bitmiyo ana tema bu.
Sosyal ağlarda paylaş

zararverme amaçlı bir girişim değildi bu , yeri geldi söyledim.Sen iş hayatımbıdı bıdı diye konu açmasaydın ben bunların hiçbirini yazmayacatımki.orada laf ettim yine böyle şeyler yazıyorsun ,evet farkındayım diye , sonra herkes sordu niye yükleniyorun bu kadar!!hem bunun yeri burası değil olaya konsantre ol dediler.alın olaya konsantre oldum işte.Sen aylarca sanki hiç topik açmamışsın da sanki açtığın en son topik kız topiğiymiş de bana da öyle esmiş bu konuyu açmışım gibi davranmış herkes.Olayın başlangıcı oydu , sonu da 3-4 gün önce açtığın konuyduNeden ? diye sordular alın cevapladım işte.Bu yüzden.Başı bu , sonu da bu .
Hayır o insanların çektiği gibi acı çekmedim ,empati sadece. Hah , sana aşağılık dediğim için kendimle gurur mu duyuyorum!Hayır duymuyorum.yanlış gayet yanlış.Ama yine de rahatsızım rahatsızdım ve sen villada oturuyorum topiklerine devam ettikçe rahatsız olacağım.
Sosyal ağlarda paylaş

Bahsettiğin şey her şekil, her durumda bulunabilir.
Çünkü yaptığın şey, 1 sayfalık topic'in içinden villada oturduğumu belirten cümleyi çekip çıkarmak, evirmek çevirmek, tüm foruma ben bunun gösterişini yapıyormuşum gibi göstermek. İş hayatı topic'indeyse gösteriş zannedilecek dahi bir şey yok. Yeri gelir, insanlar çalışabilir, topic'in ilerleyen vakitlerinde belirttiğim gibi de şirketin başına geçmemin tek sebebi teyzemin kanser olması ve benim başa geçmek zorunda olmam. Kız konulu topicte de hiç bir artniyetim olmadan yazdım, ordan takıntın başladı ondan sonra ne dersem diyeyim, ne topic açarsam açayım illaha arada ufak bir şey bulup onu evirip çevirip böyle sunmayı hedefledin.
Sosyal ağlarda paylaş

Her şey ayrıntılarda gizlidir.Detaycıyım bundan.Obsesifliğimden değil.Aradaki detayları görüyorum.Orada villada oturduğumdan yazmıyor mu?Orada hepsini 3.5 milyara kapattım v.i.p. lounge'ında yazmıyor mu?Orada 3 sevgilim var şu kızı da nasıl götürürm yazmıyor mu?olduğu gibi yazdım topikleri.Zaten yeterince allı morlu , ben daha neyini sunayım onun..
Buarada 1 haftalık özettopiğiiçin konuşuyorum , yaptıklarının doğruluğundan şüphe etmiyorum.Gerçektenetmiyorum.Bunu söyleyiş biçimin yanlış.İfade tarzın yanlış.Bence tabii.bu da beni rahatsız etti ve dile getirdim.
Sosyal ağlarda paylaş

Hah işte tam bu nokta önemli benim için.
Doğru bir belirtiş biçimi nasıl olur? Ben nerede artist bir tavır takınmışım? Nedense hep burada tıkanıyor tartışma. Başından beri savunduğum nokta bu, hayatım böyle ve başımdan geçen bunlar, kişisel de bunları paylaşmam için yaratılmış bir bölüm. Üslubumda ben yanlış tek bir şey bile görmüyorum. Nedir bunun doğru yolu bu değilse? Ev villa olduğu için ev partisi yapabiliyorum. Apartman olsa yapamam. Kız konusu zaten baştan sonra danıştığım bir konu üslubum onda da düzgün. Eh doğum günü konusuysa başından beri dediğim gibi benim için bir gurur konusu değil, utanç konusu, arkadaşlarımın beni satması sonucu 700 milyon borca girdim. Durumun vahimliğini ve ciddiyetini, girdiğim kötü durumu açıklamam için rakam belirtmek zorundaydım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ama şöyle bir şey takıldı aklıma şimdi. Koca patide antimodes kadar zengin olan, parti yapan, kıza kız diyen başka bir insan evladı yokmu? Ben gerçekten de başkasının o tür topicler açtığını görmedim. Bi arenda'yı gördüm bide süper zekayım diyen çocuğu. Dalga geçmiyorum olay böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...