Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Spore... evrimin oyunu?

wizardofoz

Öne çıkan mesajlar

gruplar oyunu/filmi/muzigi scene'e (korsan alemi diyelim kisaca) koyan kisilerdir. mesela bu oyunu ele gecirip, kirip, 5 gun onceden net alemine salan grup reloaded. releaselerde gruplarin isimleri o releasein az cok ne kadar iyi oldugunu anlatiyo bazen. mesela oyunlarda reloaded, razor 1911 veya fairlight iyi guruplardir. dizilerde xor ve lol iyidir. tabi her zaman bu gruplar release etmiyo, once kim release ederse o grup egosunu tatmin ediyo digerleri ugrasmiyo hehe. ancak release de bi sorun varsa, diger gruplar properini (duzgun versiyon) cikariyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Disappear said:
gruplar oyunu/filmi/muzigi scene'e (korsan alemi diyelim kisaca) koyan kisilerdir. mesela bu oyunu ele gecirip, kirip, 5 gun onceden net alemine salan grup reloaded. releaselerde gruplarin isimleri o releasein az cok ne kadar iyi oldugunu anlatiyo bazen. mesela oyunlarda reloaded, razor 1911 veya fairlight iyi guruplardir. dizilerde xor ve lol iyidir. tabi her zaman bu gruplar release etmiyo, once kim release ederse o grup egosunu tatmin ediyo digerleri ugrasmiyo hehe. ancak release de bi sorun varsa, diger gruplar properini (duzgun versiyon) cikariyo.

güzel bilgi sağolasın öğrenmiş olduk.

yüklüyorum şimdi bakalım nasılmış.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun eglenceli. UFak bir review yazayim size, nasolsa hepiniz bir sekilde bugun oynayacaksiniz :P

Ilk basta sunu diyim, oyun bekledigimiz gibi, yani basit. Civilization stage, Tribe stage falan butun stageler cok basit. Mesela Civ stagede bir tane tankin oluyor bir de town hall, 4 farkli bina dikebiliyorsun iste biri parani arttirip mutlulugunu azaltiyor, biri mutlulugunu yukseltiyor, biri nufusnu yukseltiyor vs. vs. Dunya uzerinde bir cok geyzer var, para birimi olarak onlari ele geciriyorsun bolge ele gecirmece gibi yani ve para aktikca yeni tanklar falan alabiliyorsun. oyle cok komplike birsey yok...

AMA

Oyun cok cok eglenceli. Yaratik, bina hatta yaratigin ustunu giydirmek falan cok cok eglenceli. Baska yaratiklarla karsilasmak ta oyle. Daha space stage'e gelemedim, cok var ona ama civ stage'in basinda asirlardir evrim geciren irkina smokin falan giydirmek acaip komik ve eglenceli geldi mesela. Tank design etmek te oyle, ve ekledigin her parca ufak ta olsa statlari arttiriyor.

Oyundan sikilmamak icin netten surekli baskalarin kreasyonlarini indirmek sart, hatta secenek var, iste buddy listin disinda kimseden download etme diye, siz arkadaslarinizin yaratiklarini, binalarini hatta tanklarini alabilirsiniz, veya onlara karsi / birlikte oynayabilirsiniz.

Oyunda 3 tane yol alabiliyorsunuz, saldirgan, orta ve bariscil, bu da oyunun gidisatini etkiliyor, ben sahsen diplomasi yapmaya kasamadim, onume geleni oldurdum parcaladim ve eglendim.

Oyundaki detay ve customization cok eglenceli, mesela dun en cok vakit harcadigim sey civ stage'de medeniyetimin MARSINI design etmek ti. Evet ya random yapabiliyorsunuz ya da notalarini kendiniz ayarlayip, arkasina bir ritim koyum, enstruman degistirip ambians eklemek gibi, oldukca eglenceli bisi.

ozeT: Oyun cok eglenceli, zamanla bayacaktir Sims gibi, online olmak bu bayma suresini azaltacaktir ve birseyler yaratmak eglenceli ama tum parcalari vs. tukettikten sonra pek espirisi kalmayabilir, ki o zaman sims stilinde 30 tane expansionumuz da olacaktir. Ben oyunu orjinal alacagim, 3-4 ay en kotu eglencesi var, ve ara verilince tekrar oynama istegi dogabilecek bir oyun. Sizin de almanizi oneririm. Online almazsaniz maxisin default yaratiklari ve binalariyla oynayacaksiniz (Bi de sizin yarattiklarinizi) ve biraz bayiyor bence. Online modulu yok anladigim kadari ile ama nete bagliyken surekli yeni seyler dl edip kullanabiliyorsunuz, arkadaslarinizin gezegenlerini gosteriyor onlara dadanabiliyormusuz, hatta magic turu bir kart oyununun oldugu soyleniyor, ne kadar dogru bilemem ama oyun olmus.

8/10 verdim. 2 puani da customizationun uzun vadede sinirlandirildigini dusundugum icin. Oyun bolumleri basit ama eglenceli, daha komplike olsaymis biraz bayarmis o yuzden olcusu simdilik iyi ama zamanla nolur bilemiyorum.

bu arada Grafikler guzel, ben bu laptopta 512 ram var ve eski diye butun ayarlarini LOW da oynuyorum, frame cok dusuk ve grafik detaylari yok gibi, ona ragmen guzel grafikler... guzel bir makinada eminim cok sahane gozukecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

multiplayer olarak onlara karsi/beraber oynayabiliriz dedin, emin misin ? okuduklarim arasinda bunu degil de , arkadaslarimin irklarini download edip o irki dunyama ekleyebilirim diye biliyorum.
Ve o irki AI yani bilgisayar oynayacak, irki yaratan arkadasim degil. Ne kadar dogru bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Azmodai said:
review yazarim eger arcane bap karsi cikmazsa (malum oyun erken cikti, hayvanlik olmasin simdi)

Kural tepede asılı arkadaşım, NDA olmadığı sürece öyle bir yasak yok. Tembellik edip topu bana atma ehueh.

Son iki sayfa releaselog'a dönmüş. Warez muhabbeti yapmayınız. Zaten belli neyin hangi sitede olduğu, forumu temiz tutalım.
Sosyal ağlarda paylaş

draedan said:
multiplayer olarak onlara karsi/beraber oynayabiliriz dedin, emin misin ? okuduklarim arasinda bunu degil de , arkadaslarimin irklarini download edip o irki dunyama ekleyebilirim diye biliyorum.
Ve o irki AI yani bilgisayar oynayacak, irki yaratan arkadasim degil. Ne kadar dogru bilmiyorum.

yalnis ima etmisim, birebir biriyle oynamak diye bisi anladigim kadari ile yok. Baskasinin yarattigi yaratiklari, binalari, marslari vs. indirip onlarla oynayabiliyorsun, bunu demek istedim. mesela ben arkadasimin irkini gorsem hemen ally olurum :P

Maxisin default yaratiklari oldukca bayik cunku.

oyunu dun gece 2 de oynamaya basladim, biraktigimda 8 di saat... 7 saat boyunca bir oyunun basindan kalkmadan oynadigim olmuyordu pek bundan 3-4 sene once yapiyordum artik cabuk yoruluyorum, ama ona ragmen oyun 7 saat basinda tuttu ve butun gun eve donsem de devam etsem diye bekledim :D Oyun guzel yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...