Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

invadoria

Disappear

Öne çıkan mesajlar

bi mc'ye giremedin diye niye bu kadar buyuk bi problem yaratiyosun ki? item cikar haftaya digerleri -'lere duser. sen o zamana kadar fr item toplarsin ya da para yapar item alirsin; haftaya olmadi sonraki haftaya girersin... hyr fr'in olmadigi icin guruptan cikarip baskasini alsalardi daha mi iyi hissedecektin kendini? hic sanmiyorum. ortada belli sebepler varmis senin de soyledigin gibi, bunlari goz ardi etmek yanlis. adamlarin sana soyledigi sebep de seni yatistirma amacli. yani zaten gelsen de item alamayacaksin, bosuna seni mesgul etmeyelim demek istiyolar; keske benim de boyle olsa. yani item alabilecekken sadece cagirsalar... gidilen yerin mc oldugunu ve katilima gore sekillendigini dusunursen sen bi defa katilip chest almissin ve bu insanlar seni bi daha yormadan, senin isine yarayacagi zaman seni cagiracaklar... budur yani... ha obur taraftan mc yapacak baska guild varsa girersin; yoksa eh adamlarin kurallariyla oynamak zorundasin ve alttan alman gerekir. sonucta ortada gurubun iyiligi var. merak ettim, seni almayip yerine yepyeni bi adam mi aldilar? eger boyleyse sonraki hafta o adam -'lere dustugunde seni almalari gerek. almazlarsa heyheylenirsin, simdi kendi kendini yakmissin, kendi kendine sinirlenip parlamissin...
Sosyal ağlarda paylaş

riglous bisi alamazsin diyolar , biraz yukariyi oku nightslayer gloves bosa disenchant ediliyo . ayrica benim sinir oldugum mc ye girememek degil yahu , ya bana bi gun onceden ver ben mal gibi beklemeyim. ayrica gercekten dkp yok diye alinmamak cok sacma bir konu neyse ben baydim artik tekrar tekrar tekrar anlatmaktan isteyen istedigini desin umrumda degil
Sosyal ağlarda paylaş

peki soyle dusun, sen oraya girdin. 4 run'da tum seti toparladin; bu adamlarla daha ne alakan kalir? olayi kendi acindan degerlendirmen normal ama benim su an bulundugum gurupta bu tahmin edemeyecegin kadar sorun yasatiyo, onun icin de aciklamaya calisiyorum.

son 4 haftadir, 10 kisi birakti raid'i biliyo musun? hepsi de omurlerinde goremeyecekleri item'lari parmaklarini kipirdatmadan aldilar, sonra arkalarina bile bakmadan defolup gittiler. raid liderini ve bu hakkinda konusan herkesi ignore'ladilar; sonra da server'in en saglam guild'lerine daha iyi itemlar alabilmek icin basvuruda bulundular. sen guild'den cikinca insanlarin sana bu yonde mesaj atmalarini yadsimamak lazim... tamam belki sen oyle birisi degilsin, ama onlar bunu ayirt edemezler ve bi yerde sana temkinli yaklasmalari lazim. yoksa 2 haftada tum setini dizer bi daha adamlarin yuzune bakmazsin... belki bakarsin ama onlar buna emin olamazlar. bilmem anlatabildim mi..
Sosyal ağlarda paylaş

açıkcası bu oyunda öyle insanlar varki bazıları "türk" bunların, kendilerinden başkasını düşünmezler ,+500 dkp side olsa, officer da olsa, alacak itemıda olmasa "şu adamın şu itema ihtiyacı var" cümlesini düşünmezler bile

çoğu türk guildında "adam kayırma"nın allahı var bu ayrı bir konu tabi. ben buna kısaca "kankacılık" diyorum
Sosyal ağlarda paylaş

iste diyorumki eger yapacak olsaydim bi chest icin yapmazdim bu durumu ayrica set'in epicin sonu yok bu boyle bugun bwl biter yarin aq gelir aq biter ne biliyim caverns of time gelir o biter winterspringdeki gelir surekli bisiler gelcek ben guzel biyer bulmusken niye ugrasiyimki ordan oraya gecmekle
Sosyal ağlarda paylaş

mantıklı olucaksın /gquit yapıcagına çekiceksin adamları konuşucaksın.. hani bizim raid invite şeklimiz buydu diceksin.. raid leaderine auto invite kullandırtıcaksın , kafasına göre adam invite edemeyecek // ha özel bi durum olur belli classların önceligi olur o ayrı..
senin hatan guildden çıkman olmuş , iletişimsizlik herşeyi bok eden bi etken ne yazıkki..
Sosyal ağlarda paylaş

www.warcraftmovies.com
>xxninja
diye arat bi indirip izle.

sen yapmazsin, sen boyle dusunuyosun. ama herkes boyle degil iste bunu anlatmaya calisiyorum. ben item'lari alip giden 10 kisiyi dusunuyorum ve onlari dusundukce de onlem aliyorum. gloves dedigin nedir ki? simdi olmaz sonraki hafta alirsin. ama 2 hafta 1 item alman demek, 4 ay boyunca onlarla beraber run yapman demek. bu surede yeterince emek harcamis olacaksin, haliyle kopmak istemeyeceksin cunku oynadigin kisilerle daha ileri gidebilecegini bileceksin, baglanacaksin. senin kisiligin bu yonde degil belki ama senin boyle olup olmadigini bilemezler; bu nedenle isi siki tutmalari gerek. olayi tek tarafli dusunme. bence git guild lideriyle gorus, acikca konusun. neden rahatsiz oldugunu, neden onlarin boyle yaptiklarini. kendi dusuncelerini soyle, onlar da sana niye boyle yaptiklarini soylesinler. ondan sonra hala kendini hakli goruyosan... ya ne diyim ki sen bilirsin, bana ne sen cikmissin cikmamissin; ama burda gelmis olabilecek ihtimalleri soyluyorum. "hayir oyle degil" diyosan bu senin karakterin. mc hakkini kaybeden de sensin sonucta... ;)
Sosyal ağlarda paylaş

raide alinmayan adam, raid süresinde onlinesa dkp yi haketmistir diye düsünüyorum ben
ki guildler bunu uyguluyorlar genelde günümüzde.

eger daha önce de dedigim gibi, reserve lere dkp verilmeden "dkp n az, runa gelemezsin" gibi birsey söyleniyorsa, bu adam nasil yükseltecek dkp sini? tamamen objektif yaklasiyorum, guildin kurallari vardir, kuraldir dogru veya yanlis onlara lafim yok tabi, ama bwl yapan bir guildde genel kaliteyi yükseltmek icin mavili adamlara mc de öncelik verilmesi gerekir. birey degil bütün olarak güclenme saglanmasi icin bence. rogue officerlarin full set olmasi gerekir zaten mc den eger bwl yapan bir guildse invadoria, o zaman ne isi vardi bu adamin disarida diye sormak lazim, sirf baskasinin zevki icin disarida kalmis o zaman? eger mc ye gidemezse bwl itemlarini nasil tamamlayacak, o runlara nasil gidecek?

seklinde düsünüyorum ben, tartismak degil amacim.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk karakterimle girdiğim guild'de yaşamıştım benzer bir sorunu, farklılıklar vardı biraz. her raid'e gelip dmg mtr'da üst sıralarda olurdum ama rotation sistemini beğenmediğimden ve bunu konu açıldığında dile getirmemden dolayı officer'lar tarafından pek sevilmedim ve guild'e yeni alınan ve sunken temple quest ödülü dagger kullanan bir rogue'u yerime hafta boyunca raid'e aldıklarında "istenmediğimi" anladım ve çıktım.

şimdi farklı bir server'da birkaç arkadaş açtığımız guild'de officer'lık yapıyorum fakat hiçbirşey göründüğü gibi değil kesinlikle. raid günlerinde birileri mutlaka 40 kişinin dışında kaldığından devamlı birileri söyleniyor, kimisi guild'den ayrılıyor vs. invadoria'da da officer'ların durumunun farklı olduğunu sanmıyorum, ayrıca hiçbir açıklama yapmadan çıkmak yerine bu konuyu gm'e veya officer'larla tartışabilir, sözler alabilir veya anlaşamıyorsan çıkmak istiyorum deyip guild ile ilişkini bitirebilirdin bence.

ayrıca şu var; invadoria'dan biri gelip buraya bu adam şöyle böyledir yazmamış, oyunda 1-2 kişinin söylediği şeyi umursayıp konuyu buraya taşımışsın fakat şuan haksız olduğunu düşünenler o 1-2 kişi'den daha çok etkileyecek karakterinin geleceğini bence. yarın birgün guild'le ilişkin olduğunda bütün bu sayfalarca tartışmayı değil "ya bu adamın böyle bir olayı vardı sanki" diyerek vazgeçebilecekler vs.

umarım tatlıya bağlanır, hernekadar başında saatlerimizi veya günlerimizi geçiriyorsakta bu bir oyun ;)
Sosyal ağlarda paylaş

dis guildden başını alıp gitmesiyle hata yapmış ama mc ye dkpsi düşük die alınmaması, hem de o classın set itemi nexus yapılırken üyenin rare itemlerle dolaştırılması ve raidlere alınmaması garip bir durum.. belki aynı classtan başka birinin istedii itemin bidine filan girer die mi alınmadı yada başka şeyler dönüyor, istenmiyor olabilir arkadaş..
Sosyal ağlarda paylaş

cok garip bir durum mc ye alınmadı diye guildten ayrılmak bana sacma geldi ben kendi guildime girdiğimde trial olarak 1 ay gecirdim kural böyleydi ve hunter oynuyorum guildte bnm dısımda herkez 8/8 gs setti ve cıkan tüm gs leri dinenchant edip guild banka yolladılar ben hiçbirine sesimi cıkarmadım ama acıksası hepsinde bekledim acaba banada uzatırlarmı diye ama tık yok cok katı kuralları olabiliyor guildlerin ki olması gerek su an veteranım classleader pozisyonunda olmamı istiyolar ama kolay olmadı ilk rundan üstelik chesti almıssın adamlar cok iyi bile davranmıslar snn yapman gereken sabretmek bir hafta kaybetmek sana pek bir şey kaybettirmez ben bir ayda tüm seti tamamladım ustüne epic questimi bitirdim yanı yapman gereken sabretmek ama biz bunu bi türlü öğrenemiyoruz

ya bide ustteki mesajı okumadan cvp yazdım ekleyeyim disenchant yapılırmı memberlerin rare itemlerle dolaştırılması hiçte kötü değil en azından disiplini saglıyor ve ilerisi için en önemlisi disiplin bence bir guildte saygılar

[ mesaj 27 şubat 2006, pazartesi - 02:13 tarihinde, olorin84 tarafından güncellenmiştir ]

[ Mesaj 27 Şubat 2006, Pazartesi - 02:15 tarihinde, olorin84 tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben şunu anladım. adam ne guilde laf etmiş ne birşey, invite edilebileceği halde edilmemiş diyelim.. sorun olmazdı, ama şunu biri açıklasın madem, dkp düşük ondan almıyoruz gibi aptalca bir açıklama olabilir mi ?
hani zaten dkp az bişi alamacıaktın demiş olsun, o da aptalca ? gelmesse nası artacak?
olay gidememe ws. değil bence, aptal yerine konmak. mantıklı açıklama olsaydı zannetmiyorum ki böyle bişi olurdu. chesti alması da, alabiliosun demişler almasa mıymış yok ben almayım mor o zaten... bırakın pls. polemiğe gireceğine gquit yazmış işte, dkp düşük gelemen. oke pls.
Sosyal ağlarda paylaş

ya zaten ustteki postlarda arkadaş dkp si az olan kişilerin nasıl raidlere alınamadını detaylı anlatmıs ki cok normal eger rogue kontenjanı mc başına 4 se ve 5 online rogue varsa raid activity leri en yuksel olanlar direk invite alır + guildteki ranklarda öle gelmiyormu haliyle yeni gelen ve runlarda dkp normal olarak en düşük olan o run a alınmaz ve replacement olarak ayrılır ve raidten ayrılan clas oldugunda önceliklerine göre replacementler sırasıyla alınır ha full baslandı raide full bitirildi raplacemente birdahaki raidte öncelik tanınır genel kural budur genelde guildlerde bu uygulanır bnm demek istediğim run a alınmaması normal buna sinirlenmeside normal bizde sinirlendik zamanında 3 guildten cıktım öle ne gecti elime hiç sabır diyorum ve sağduyu cok gururlıyuz biz milletcek ondan oluyo bunlar :p
Sosyal ağlarda paylaş

1. si, bir player bir guild'de ise o guild'ın kurallarına uymak zorundadır. onları sorgulayamaz. en fazla /gquit yapabilir...

2.si, ben ilk girdiğim raid'de bana epic bir item verilmişse hiç dkp olmadığı halde, ikinci raid'de bana sebep ne söylenirse söylensin ben o karara uyarım. herşey karşılıklıdır.
belki adamlar seni denedi. ilk raid de epic item verelim buna, sonrakine almayalım dkp'en az gelemezsin diyelim bakalım ne yapacak diye düşündüler.

3.sü ise, salla gitsin. bir oyun için bir item için veya herhangi birşey için değmez böyle konular açıp tartışmaya....
Sosyal ağlarda paylaş

wen kusura bakma, epeyce rp yaptım ama yorumsuz kalmak da zor üstüste, idare et bu sefer ;]

benim burada gördüğüm şudur dis; bir guilde girmişsin, hemen ilk runını yapmışsın, daha member bile olmadan muhtemelen, sana mis gibi itemı vermiş adamlar "yenisin deneme şu bu" demeden. bir sonraki runa alınmamışsın, guildı bırakmışsın bu yüzden, sonra da buna gerekçe arayışına girmişsin.

benim anladığım gördüğüm budur bu topicte

yine de eğer hala bana haksızlık yapıldı diyorsan bence de wissynin dediğini yapamıyor olsan bile en azından sıfırlarsın dkp ni, sonra da oturur açıklamanı yapar ayrılırsın. bunu bile yapmamışsın ama hala ısrarla kendini haklı görüyorsun, o da ilginç =]

invadoria'ya da geçmiş olsun derim bu durumda, yanlış guildmış gördüğüm kadarıyla senin için.
Sosyal ağlarda paylaş

şöle bisi öğrendim türklerle birlikte bir g e girme kesinlikle örneği choms da var türkler dedik güzel bi g kurduk yardımlasma fln süper sonra bi g le birlestik baya bi üyemiz oldu oynuyorz sorunlar hallediliyo fln sonra 3 gün bakın 3 gün girmedim bir geldim g in yarısı olmayanlarda türkler yok o arkadaslar bu fromda takılıylar isim vermek istemiyrum söliceğim su offiser olan ve kendini üst düzeyde yönetici zanneden ona buna voice atmalar böle ukala konusmalar yapan arkadas sen kimsin de muhalefet yapıyonsun g ruhu ve kuralları hakkında dağıttınızda noldu mc yapan bi g de mi girdiniz ha 1 g vardı hordelerden tabi simdi olmustur ama siz o güzel ortamı bitirdiniz be şimdi blundugum g de gecen gün bizim g den birileri girdi acapa g istediklerimi bana verebilirmifl diyo allahım yaa oyun bu be ne bu havalar ne yani gerçek hayyattaki ezikliğinizi bölemi gidermek istiyosunuz wow da ilah gözükerekmi?kişilikli oyuncular dileğiyle dis sanada hak veriyorumsonuna kadar ne bu beee
not:bu genelleme değildir diğer oyunculara saygım sonzuz..
Sosyal ağlarda paylaş

sonucta itmei dkp ile alıorsun demi bi epic alıp cıktı diemez kimse dkp senin o guilddeki paran gibi bişey itemini dkp ile alırsın sora istediğini yaparsın ister cıkarsın ister dvm edersin kimse itemi aldı da cıktı deme hakkı yoktur dkp ne için var yoksa benimde solis rise bölünmeden önce 1600 dkp em vardı onların hepsi boşa gitti simdi ben onlardan bana dkp min hakkını verin diormuyum bu epicrunner dierek dolanan tiplerin hepside yüzsüz ko dan cıkma lamerler gibime gelior..benim bildiğim anca ko da olur böyle şeyler itemi alıp kaçtı
Sosyal ağlarda paylaş

aslinda sira disi bir olay olmus. ama her guildin kendine gore bir calisma prensibi var. bunu en iyi guild yoneticileri bilir ve mutlaka guild forumlarinda belirtirler. bence olay sadece gm le konusmakla da bitmiyor. guildin sitesini en az 1 kere bastan sona okumak gerekir derim. son olarakda sunu soylemek istiyorum 1 yila yakin yabancilarla ing kasip mc/bwl yapip bayildiktan sora kendi dilini konusabildigin insanlarla bu işi yapmak coook ama cok daha zevkli ve kolay. sahsen bana cok agir itaflarda bulunulmadigi taktirde bu ruyadan uyanmak istemem.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...