Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

olmayan telefona adsl..

Luriel

Öne çıkan mesajlar

1 ay önce iptal ettigim telefona adsl baglanmış bugün çözüm ortagı firmadan aradılar ve baya tartıştım en sonunda istesenizde istemesenizde fatura size gelicek dedi kapattı..
böyle bişi yapabilirler mi? olmayan telefon numarasına adsl nasıl baglanır? bilgisi olan var mı

[ Mesaj 22 Şubat 2006, Çarşamba - 12:46 tarihinde, Luriel tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

ooooo.. o da birşey mi

bir haberde çıkmıştı bir zamanlar
sayın ankesörlü telefon diye bir fatura kesilmiş zamanında

hatta: ilgili haber

said:
sayın ankesör!...
aa haberine göre,
izmit'te dmo önündeki ankesörlü telefon borçlu göründüğü için kapanmış.
numarası dışarıdan çevrildiğinde görüşme yapılabilen telefon özelliğinde olan telefonun toplam 16 milyon 600 yüz bin liralık borcundan dolayı kapatıldığı açıklanmış...
şimdi sıkı durun...
telefonun borcundan dolayı kapatıldığını bildiren bir ihbarname "sayın ankesör" muhataplı bir fatura ile birlikte telefon üzerine bırakılmış...
hatta,
konuşmak isterseniz,
bir bant "telefonunuz borcundan dolayı kapatılmıştır" demekteymiş...

birgarip telefon tek suçu "ankesörlü" olmak.
ister misiniz "sayın ankesör" borcunu ödemesin ve 6183 sayılı yasa gereği hapislerde sürünsün...
telefon icat edildiğinden bugüne kadar böylesi bir zulüm yaşamamıştır.
graham bell'i mezarında fırıl fırıl döndüren bu komediyi 21'nci yüzyılın içinde özelleştirme için üzerinde fırtınalar kopan, arpalık kavgası veren bakan'ın başını dahi yiyen özelleştirilirse ülke ekonomisine dolarlar kazandıracak olan bir kurumun durumdan vazife çıkarma mantığı ile yaptığını düşünmeden edemiyorum...

kaynak: http://www.itkib.org.tr/hedef/200108_agustos/ignecuvaldiz2.htm

[ Mesaj 22 Şubat 2006, Çarşamba - 17:07 tarihinde, robinson tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

var mı imzaladığın bir sözleşme?
fatura gelse de, tahsili için sözleşme gibi bi kanuni bir dayanağı olması gerekir mantıken. bi avukata falan danış bence.

benim iki arkadaş adsl bağlattıydı ama ev telefonları yok ya da numarasını bana vermeyecek ve evlerine gelince telefonunu saklayacak kadar hayvan herifler. ikinci şık düşük ihtimal bence.

[ Mesaj 22 Şubat 2006, Çarşamba - 22:03 tarihinde, Rahan tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...