Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

görüşmek üzere

Lens

Öne çıkan mesajlar

Neredeyse açıldığından beri burayı takip ediyordum. Sensible'dan önce farklı bir accountum vardı,ultima zamanlarıydı.
Çok iyi insanlar tanıdım,kültürel açıdan gerçekten paticikten çok şey aldım. Etrafımda hiç göremediğim kafası çalışan bukadar yaşıtlarımı/büyüklerimi sadece burada gördüm. Oyunlardan bile fazla eğlendiğim yer hep paticik oldu.

Ama herşeyin de bir sonu var işte. Paticik de benim için bundan sonra bitmiştir. Diğerleri gibi ben de gidiyorum,arada bişiler var mı diye göz gezdiririm belki...
Ben pek önemli değilim belki ama paticik benim için hep önemliydi.

İnsanlar bu kadar ucuz olmamalı. Bayan üyesi de var burada 35 yaşında evli çocuklu adam da var. Zaten keyfi kaçmaya başlamışken paticiğin,sapıkça arzuları olan bir adamdan rahatsız olduğum için o kişi yerine bana güle güle demiş paticik.

Malum kişi,tikkycemal ile ne tarz seks muhabbetleri yapar artık orasını bilemiyorum

Kalın sağlıcakla...

Sensible/Altay

Ps: forum.disketkutusu.com bir uğrayın,bonecrushera selam verirsiniz...
Sosyal ağlarda paylaş

o üye yüzünden düzgün üyelerin burdan ayrılması gerçekten çok üzücü ben isterdimki yörünge dışında olsan bile burada kalmanı ancak seninde içine oturmuştur haklı olarak çünkü o kişinin yerine senin gitmen ilginç..
arkadaşın dedigi gibi gözüm açık gitmez artık benimde...
Sosyal ağlarda paylaş

güle güle ama ben yanlıs bisey yaptımı düsünmüyorum senin sikayet ettigin mesaj cok basit birsey espri ve edebe ve kurala aykırı degil... bisey olsa yöneticiler yapardı senin atlaman gereksiz oldu yinede bye bye ama gitmene gerek yok bence..

[ Mesaj 11 Şubat 2006, Cumartesi - 17:02 tarihinde, tikkycemal tarafından güncellenmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Karar verilmesi gereken şey Paticik'in "miniminimix yuvamız sıcak sohbet ortamımız" tarzı bir community mi yoksa yüksek sayıda üyesi olacak büyük bir paylaşım ve sohbet sitesi mi olacağıdır. Eğer birinci tarzda bir ortam olacaksa yöneticiler başından böyle böyle biz ufak kendi çapımızda bir ortam yapıyoruz, kafamıza eseni atarız, kafamıza eseni asarız, bunlara rağmen gelen gelir der, çok yüksek bir üyeye ulaşmayan ufak ve tatlı bir site olur. Ancak ikincisi seçilirse kimsenin tikkycemal'e edecek lafı olamaz çünkü ikincide kurallar baştan belirlidir, o kuralların ihlali durumunda cezası verilir onun dışında birisinin sohbetinden ve söylediklerinden hoşnut değilseniz basitçe onun açtığı konulara girmezsiniz yada Lens'in yaptığı gibi siz siteyi terk edersiniz. Nedense yıllardır Paticik yönetimi bu konudaki kararını açıklamayı reddetti, bir "bizim patimiz, şirin patimiz, hepimiz patiyiz" muhabbeti edildi, ondan sonra "kural ihlali yok, ban de yok ciddi bir siteyiz" izlenimi verildi. Açıkçası benim pek umrumda değil çoğu şarta ayak uydurabilen bir insanım ancak diğer üyelere bakarsak bir çoğu bu konuda sıkıntı çekiyor gibi. Bence müdahale edilmesi gerekilen bir konu.
Sosyal ağlarda paylaş

Kişisel fikrimi sorarsanız bence tikkycemal overcompensate ediyor bence bir şeyi. Gerçek hayatında sosyal açıdan eksik hissettiğinden bu ortamda kendini fazla sosyal gibi göstermeye çalışıyor gibime geliyor. Yani tikkycemal nicki davranış tarzı ve söyledikleri falan bana bunu anlatıyor. Ancak tabii net üstünden gelmiş psikolojik bir analiz her zaman doğru olmak zorunda değil, benim fikrimdir sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

tikkycemal belkide biraz geyiğe sarıyor yada küçük bir çocuk gibi geliyor bana zaman zaman yeni ergenliğe girmiş ve bazı şeyleri merak eden yada tamamen bunları bilinçli bir şekilde yapıyor ki o ihtimale acayip gülerim çünkü nickine falan baktıgımızda bir çocuk izlenimi veriyor ilk başta yada bana öyle geldi...
Sosyal ağlarda paylaş

aslında yapacak bi ton işim var. yinede bizim tarafımızdan görülen şekli ile, olayı açıklamaya çalışayım.

bakın burada ne yazılmış:
http://forum.paticik.com/konu.php?id=161526

bakın sensible ne yapmış:
http://forum.paticik.com/konu.php?id=172059

sensiblenin banlanma sebebi yukarıdaki iki konu başlığının dogal sonucudur.

gelişmiş bir toplumda, meydana çıkıp, "ahmetin kellesini isterik", "mehmeti keselim" şeklinde davranışlarda bulunmamalısınız. "kelle istemek" medeni, çağdaş biri için uygun bir davranış tarzı degildir. bu tür davranışları hoş karşılamıyoruz. gittiğiniz veya gideceginiz "hiçbir" websiteside, (belirli bir büyüklüğe eriştikten sonra) bu tür davranışları kabul etmeyecektir.

gelelim tikynin niye banlanmadığına.
işin özü şudur; kişilerin isteklerine görede birileri cezalandırılamaz. suç işlenir, ceza ona takriben verilir.

o kadar çok ki,
ahmet gelir, mehmeti banlayalım der
mehmet gelir, veliyi banlayalım der.

her gün bu tarz istekler bitmek bilmiyor.
bu isteklerin çok büyük bir coğunluğuda geri çevriliyor.
çünkü birilerinin birilerini sevmemesi doğaldır. aslında bir ortamın zenginliğide farklı kişilerin, farklı düşünce yapılarına sahip insanların bir arada olması ile dogru orantılıdır. herkes aynı şeyi düşünüp, aynı şeyi yazarsa, diğerlerine +1 yazmaktan öteye yapacak bişi kalmaz.

biri üzerinde bir yaptırım uygulanması için ise, elle tutulur kanıt gerekir. farklılığından dolayı (genel kurallarla çakışmıyorsa) birileri üzerinde yaptırım uygulanamaz.

bu iş boyledir, aksi halde, bugün senin istedigin birini banlarsak, yarın senin banlanmanı isteyen birileri çıkar. yine zararlı sen olursun.

tekrar yazalım, yapılan her iş için, kurallara göre hareket edilir.

biri banlanacaksa
+ yasa dışı mesajlar atmıştır (crack warez vs)
+ toplumun adet, örf, manevi ve milli degerlerini rencide edici laflar sarfetmiştir.
+ kötü niyetli, suni polemik çıkarma amaçlı hareketlerde bulunmuştur.
+ sitenin kuralları ile örtüşmeyecek bir davranış içerisindedir.
+ vs vs vs ...

bu şartlarla birileri gönderilir.

birde kuralların etrafında dans edip, birebir olmasada aklı sıra zekilik yapanlar da var. bizde aptal degiliz sonuçta. ama herkesin olduğu gibi onlarında bir limiti var. kendileri belirli bir süre izlenir, düzelme göstermezse gönderilir.

ilk geldiğinde sorun yaşayan, adapte olamayan her gün alehine banlansın konu baslıkları acılan ama şuanda yetkili dahi olan o kadar çok arkadaşımız varki. aklıma ilk chemical geliyor mesela. şuan var mıdır bir sorun? sitede en çok sevilen insanlardan biri degil midir?

bir alışma, adaptasyon süreci gecmesi için herkese az veya çok izin verilmeli. eğer "ten uyumsuzluğu" sürekli veya aşırı büyük ise o zaman yaptırım uygulanmalı.

4 sene öncede bu şekilde idi pati, şimdide böyle. bugün agır abi takılanların yen i geldiği dönemlerdeki mesajlarına bakarsanız bunun gayet dogal bir sürec olduğu anlaşılır.

uzun lafın kısası, (elinizde ciddi kanıtlar yok ise) site yöneticilerinden birilerinin banlanmasına dair isteklerde bulunmamanız gerekiyor. eğer site yöneticileri kafalarına göre banlamaya başlarsa, o zaman ne üyelerin yöneticilere saygısı kalır, nede yöneticilerin site üzerinde işlem yapmak için hevesi, arzusu kalır.

birileri banlansın tarzında konu başlıkları açmayin. ortada ciddi bir sorun oldugunu düşünüyorsaniz, [email protected] adresine email atın. en kötü ihtimalle, size email olarak geri dönülmese bile şikayet edilen husus üzerinde inceleme yapılır. gerekli görülürse yaptırımda uygulanır. ama meydanın ortasında (forum gibi mesela) yeniçerilik yapmanın kimseye faydası yok.

iyi niyetle ve objektif olarak işimi gücümü de bırakıp bazı şeyleri anlatmaya çalıştım. bu konu başlığına başka bir mesajda atacak degilim. zira bir işe yarayacagını sanmıyorum. eminim ki herkes bir şekilde bir yerlerde kendince haklı sebeblerden ötürü haklıdır. kişisel polemiklere girecek zamanım yok.

görülen köy böyledir. azimle kör olup, görmemekte direniyorsanız veya şaşı taklidi yapıp, asl olan gerçeği degilde, yanılsamalara takılmışsanız, diycek bir lafım yok.

ps: yeniçeri rpsi yapan insanları istemiyoruz kampanyası!

[ Mesaj 12 Şubat 2006, Pazar - 06:20 tarihinde, karakedi tarafından güncellenmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 yıl sonra ...
Antimodes52 said:

Karar verilmesi gereken şey Paticik'in "miniminimix yuvamız sıcak sohbet ortamımız" tarzı bir community mi yoksa yüksek sayıda üyesi olacak büyük bir paylaşım ve sohbet sitesi mi olacağıdır. Eğer birinci tarzda bir ortam olacaksa yöneticiler başından böyle böyle biz ufak kendi çapımızda bir ortam yapıyoruz, kafamıza eseni atarız, kafamıza eseni asarız, bunlara rağmen gelen gelir der, çok yüksek bir üyeye ulaşmayan ufak ve tatlı bir site olur. Ancak ikincisi seçilirse kimsenin tikkycemal'e edecek lafı olamaz çünkü ikincide kurallar baştan belirlidir, o kuralların ihlali durumunda cezası verilir onun dışında birisinin sohbetinden ve söylediklerinden hoşnut değilseniz basitçe onun açtığı konulara girmezsiniz yada Lens'in yaptığı gibi siz siteyi terk edersiniz. Nedense yıllardır Paticik yönetimi bu konudaki kararını açıklamayı reddetti, bir "bizim patimiz, şirin patimiz, hepimiz patiyiz" muhabbeti edildi, ondan sonra "kural ihlali yok, ban de yok ciddi bir siteyiz" izlenimi verildi. Açıkçası benim pek umrumda değil çoğu şarta ayak uydurabilen bir insanım ancak diğer üyelere bakarsak bir çoğu bu konuda sıkıntı çekiyor gibi. Bence müdahale edilmesi gerekilen bir konu.

herkes eşit aslında, ama daha eşit olanlar da yok değil. 2001 kayıt üyeyle balonluyu bir tutmak da eşitlik olamaz bence

said:

bakın burada ne yazılmış:
http://forum.paticik.com/konu.php?id=161526

bakın sensible ne yapmış:
http://forum.paticik.com/konu.php?id=172059

sensiblenin banlanma sebebi yukarıdaki iki konu başlığının dogal sonucudur.

şu linkleri de düzeltip verebilir mi eskilerden biri
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...