Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

felsefe??

Ra_d

Öne çıkan mesajlar

demin olympos formlarına Nietzsche'yle ilgili msj attımda.merak ettim.acaba aramızda ciddi manada felsefeyle ilgilenen varmı?
hatta şöle sıkı bi rasyonalist-emprisist dalaşı yapabilceğim birileri varmı??[her ne kadar geçmişde kalmış olsada ve her ne kadar Kant'ın bunu çözdügü iddia edilsede(nitekim ben bunada katımıyorum.)sonuçta felsefe döngüseldir dimi??]
işte merak benimkiside!! :-)
Sosyal ağlarda paylaş

hehhe bende lisede dershanedi felsefe hocam sayesinde sevmiştim felsefeyi.hatta benim hayatımda bi kilometre taşı diebiliz.
bu arada
dur lan hatta biraz daha özelleştirelim(gerçi daha genelinide bulamadık ya..)

aranzda emprisist varmı???(hım black??)
gelin bakem.benden daha rasyonalistini bulamazsınız!!!
gerçi varlık konusunda dualistde sayılırımda.yani anlıycanız tam bi descartes'cıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

bizim bi felsefeci vardı süper adamdı, hayatımda nadir defterden bişeler geçirdiğim felsefe dersinde (bak bak kopyanın adı ne oldu bi anda) adam bana ne dedi bakın;
*masada oturur sınıfı gözetler*
-komşu kolay gelsin
-ehem nedir hocam?
-sanırım kopya çekmek istiyosun (lol 8 inci soruya kadar nerdeydin yuh)
-yok hoca valla ne alaka?
-hmm (yürüyerek yanıma gelir)
-ahan da bakın hocam ne kopyası boru gibi yazıyoz işte
-bakim (blöfü yemez ve sıranın altındaki defteri alır), hmm bu sana nasıl olsa lazım değil, alayım da aklına kötü şeyler yapmak gelmesin
-ok hoca valla sağol kurtardınız beni bütün kötülüklerden...
*sınav biter hoca 80 lik kağıda 50 verir, insaflı adam böle olur işte sıfır vermedi gene*
Sosyal ağlarda paylaş

Prawler ve Blackcim nietzsche psikomatrik diebileceğimiz kronik hastalıkları vardı.sürekli ilaç kullanıyo.etrafındaki herkezle tartışıyodu.bu deliliğin nedeni sonradan chok tartışıldı.Wagner'e olan sevgisi,kadınlara ve hristiyanlığa olan nefreti ve antidemokratik etiği ile ii bilinir.wagner'e olan sevgisi yüzünden eşcinsel olduğu bile sölenir.
yukardaki nedenlerden dolayı o adamı pek sevmem.aynı zamanda nazizmin temellerini attığını düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

sonra hasta olmak, etrafındaki herkesle tartışmak çok normal, bu dünyada 2 kişinin savaşmadan durabildiği forumlar dahil bir yer göster bana...

kadınlardan nefret etmek için o kadar sebep sayabilirim ki sana...
tabi bunlar bana ait ve karşıma çıkanlara ait sebepler olacak, yoksa genelle bir problemim yok...

deliliğine de katılmıyorum, sınırları biz akıllı olanlarız diyenlerin berlirlediği bir cetvelde bu davranışları sergileyenlere deli denmesi de çok mantıksız, o sınırları öyle bir yere çekerim ki o zaman akıllılar deli olmuş olur...

adama karşı çok büyük saygım var, en azından normal olmanın mümkün olmadığı bu dünyada bunu saklamamış mertçe ürünlerini sergilemiş hayatı boyunca, korkak değil en azından...
Sosyal ağlarda paylaş

lol
tabii ki eşcinsellik de dahil değil ama sana şunu söylim bunun ??? yapılacak bir yanı yok, eşcinselliğin kötü, yanlış olduğunu mu ifade ediyor bu?

bence siz yahudisiniz aha ateş yanın demekle, aha sen eşcinselsin de get demek aynı şey, o yüzden adam eşcinselse beni orası ilgilendirmez ama yadırgamam da, bu ben de bu açıdan yakınım demek değildir ki...

Sosyal ağlarda paylaş

Nietzsche'den inciler!!!
-kadınlar,sosyalizm,genel oy hakkı aşşağı dünyaya aittir.benimkine diil.
-yanlızca güç sahibi kişilerin duygu ve sezgileri önemlidir...İşte bu efendi ahlakıdır.
-Wagner Hrisityanlığa dönünce onu reddettim...ama o büyük küfrün -en muazzam ve en derindeki sapkınlık olan Hristiyanlığın- yerini alacak bir ahlak aramayı sürdürdüm.
-Tanrı öldü!...
Tanrı'dan inciler:
-Nietsche ÖLDÜ!!!
hehe bunu chok severim.
neyse saygına bişii dediğim yok.freud'e göre nietsche'nin davranışları psikanalize olağanüstü bir uygunluk içinde.ders olarak okutulabilecek kadar.Freud'ün "yüceltme" diyeceği mekanizmayı ve cinsel iç güdüleri bastırılmasının hem Hristiyanlıkla hemde politika ve ahlakla akıl dışlılığı körüklediğini anlamıştı.
Not:Ayrıca tam bi rasyonalizm karşıtıdır.Ondanda sevmem keratayı.

[ Bu mesaj Ra_d tarafından on 2001-10-13 06:42 tarihinde editlenmiştir. ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
2001-10-12 23:09 tarihinde, Ra_d yazmış:
aman senin aklına gelmesin zaten.
gelince tam geliyolar bin tane post atıyon.

bak ben geçen şeye dikkat ettim
genelde forumların %70 inde bi forum konusu tartışılırken
biri başka birinin görüşüne uymayan bişiy söylüyor ve bu 2 kişi arasında karşılıklı laf savaşı başlıyor (konu ile ilgili deil genelde kişilerin birbirleri arasında) ve arada bi kaç kişi birini bi kaç kişide diğerlerini destekliyor ve abuk amaçsız gereksiz kargaşalar oluyor ben kendi kendime karar aldım bundan sonra forumlara yazarına falan göre incelemeden cevap vercem böylece gereksiz tartışmalara girmemiş olcam siz fazla iplemio olabilirsiniz
ama ben duygusal birisiyimdir :-p burda bile olsa birileri ile ciddi olarak tartışınca moralim bozuluyor
zaten gerçek hayatta sorun çok burdada sinirle alt+f4 yapacağımıza gülerek ctrl+w yapalım dimi :-)
(unutmadan o maxpayne forumunu ii incelersen neden aynı mesajı 10 kere attımı görürsün)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...