Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Paticik Cup =o= II [Managerzone]

Fistan

Öne çıkan mesajlar

[spo1=MZ de ki Yenilikler...]Gelecek Yenilikler

Sezon arasında gelecek olan yeni lig yapısı ile birlikte, ManagerZone'da birçok şey ayarlanacaktır.

* Lig maçları:

Lig maçları haftada iki defa oynanacak, Çarşamba ve Pazar günleri.

* Hazırlık maçları:

Hazırlık maçları günde iki defa olmak üzere Pazartesi, Salı, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günlerine ayarlanabilecek. Mevcut sistemden farklı olarak, her hafta sadece iki hazırlık maçından (iç sahada oynanan) gelir elde edilebilecek.

* Form:

Form hesaplaması değişecek. 4 hazırlık maçı ve 2 lig maçı oynayarak iyi formda kalınabileceğini belirtmek isteriz.

Bu yeniliği bir çeşit form garantisi için yapıyoruz. Yeterli sayıda hazırlık maçı oynamıyorsanız, fakat kupa ve dostluk ligleri gibi diğer maç türlerinden yeterli sayıda oynuyorsanız, bu maçlar formunuzun korunmasına yardımcı olacak. Eğer yeterli hazırlık maçı oynuyorsanız ve diğer maç türlerinden de oynuyorsanız, formunuz olumsuz yönde etkilenmeyecektir.

Birçok kullanıcının iyi bir form tutturabilmek için hazırlık maçlarını zorunlu bir uygulama olarak gördüğü için bu yeniliğe gidiyoruz.

Aynı zamanda form, tahmini daha zor bir hale gelecek ve gizli etkenler olacak. Form sadece antrenman ve maçlardan etkilenmeyecek, oyuncunun günlük hayatından da etkilenecek.

* Gelir:

- Lig maçları

Her bir lig maçının geliri 42% oranında azaltılacak. Her hafta iki lig maçı oynandığından, haftalık gelir artmış olacak. Bugünle karşılaştırıldığında, gelirler tüm haftalara dağıldığında 16%'lık bir artış olacak.

- Diğer maç türleri

Diğer tüm maç türlerinin gelirleri 16% oranında artacak.

* Galibiyet serisi:

Takım taraftarları, kulüplerine daha sadık olacaklar ve takımları birkaç maç kaybettiği için maçlara gelmemezlik etmeyecekler. Takımınız üst üste kazanmış olmasa bile izleyici sayısının arttığını göreceksiniz. Kazandığınız sürece ise, taraftarlarınızın maçlara ilgisi artacak.

* Sponsor:

Şu anda kullanılan sponsorluk modeli, sezon arasında biraz değişecek. Daha dinamik ve daha dengeli olması için gelecekte daha fazla modifikasyon yapmayı düşünüyoruz.

Farklı liglerdeki haftalık sponsor gelirleri aşağıdaki gibi olacak:

En üst lig - EUR 80 000
1. lig - EUR 70 000
2. lig - EUR 60 000
3. lig - EUR 50 000
4. lig - EUR 40 000
5. lig - EUR 30 000
6. lig - EUR 30 000
7. lig - EUR 30 000
8. lig - EUR 30 000
9. lig - EUR 30 000

Bu yeni sponsorluk kademeleriyle, yeni sponsorluk sistemine hazırlık yapıyoruz. Yukarıdaki miktarların tahmini değerler olduğunu ve her ülkenin para birimine dönüştürüleceğini unutmayın.

Bütün kademeler oyunda yaptığımız araştırmalara uygundur ve oyuncuların büyümesi ve antrenman kampları gibi yeniliklerin neden olduğu para akışındaki değişikliği dengelemek için gelirler artırılmaktadır. Harcanacak biraz daha fazla para ile hepimiz biraz daha iyi işler yapabilir, daha fazla altyapı alabilir, birilerini daha kampa gönderebiliriz vs.
[/spo][signature][hline]Eskiden yeterdim kendime
Artardım bile
Şimdi ne yapsam nafile!...
Ve Kim demiş "can eskimez" diye
Bu can tedirgin bu tende
Can da eskimiş
ben de

/Bedri Rahmi Eyüboğlu
Sosyal ağlarda paylaş

gün değil
1, 2, 3, 4, 5 hafta gönderebiliyorsun.
diyelimki 5 haftalık gönderdin bunun parası peşin ödeniyor. 2 hafta sonra önemli bir maç için cagırabilirsin oyuncunu ama geriye kalan 3 haftanın parası yanmış olacak. yani maçtan sonra tekrar kampa katılma şansı yok. bir de her oyuncu sezon boyunca sadece 1 kez kampa katılabiliyor. aynı anda en fazla 2 oyuncu gönderebiliyorsunuz.[signature][hline]Holigan Team
The Paticik Cup =o= II
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Ya ben 4. ligde umduğumdan iyi başladım.
Çünkü altyapı falan hiçbirşey yok bende futbolcular formsuz mücadele ediyor takıma ödeme yapamıyorum antrenörler yok.
Ama inanılmaz bir taraftar desteği ve futbolcularımızn ortaya koyduğu yürekli oyunlarıyla 2.yim 3.hafta sonunda.

Yalnız şimdi acilen bi forvet almam lazım.
Bana forvet önerin bulamıyorum mesela iyi bi forvet ama 200k euro dolaylarında olucak.Bütçem bu kadar.
golcü olsun falan filan
nasıl yapıcaz ? =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...