Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Menu'ler Hakkında

extreme

Öne çıkan mesajlar

Merhaba orjinal sphere menulerini değiştirmek istiyorum.Atıyorum yeni bir tailor scriptim var ve eski menu ile yer değiştirmek istiyorum.Eskisini silip yada yenisini aktif etmek için ne yapmam gerekiyor.Baya uğraştım ama klavye mouse sağlam kalsın dedim foruma yazmaya karar verdim...

Saygılar
Sosyal ağlarda paylaş

bak simdi bunu bana tazmanyak anlattı bende sana anlatayım.

simdi bu menuleri baslatmak icin cift tıklanan itemleri bulup onların altına sunu ekliceksin .
örneğin ;

i_scroll_blank
on=@dclick
src.dialog d_hede // dialogun adı neyse yani (d_dialog adı)
return 1

aha işte bu kadar.
Ben bunu yanıtladım ama Baggio okudumu basar kalayı :-D.[hline]Kibir En Sevdiğim Günahtır....
Sosyal ağlarda paylaş

said:
amarcord, 24 August 2003 18:43 tarihinde demiş ki:
bak simdi bunu bana tazmanyak anlattı bende sana anlatayım.

simdi bu menuleri baslatmak icin cift tıklanan itemleri bulup onların altına sunu ekliceksin .
örneğin ;

i_scroll_blank
on=@dclick
src.dialog d_hede // dialogun adı neyse yani (d_dialog adı)
return 1

Peki Bu Menueri Cift Tıklanan Yerler Nerde Sphere Scriptsin içinde Onuda Sölesen Guzel olur arkaadşım

[Bu mesaj RaVena tarafından 24 August 2003 19:12 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Malesef cevap verdin yardımcı olayım dedin allah razı olsunda ne yazıkki standart scriptler içinde çift tıklanabilir itemlerin bulunduğu bir bölüm yok :(

Yane 'src.dialog' textini tüm scriptlerin içinde aradım ve sadece karşıma spheredialog.scp çıktı onun içindede atıyorum sewing kit ile ilgili çift tıklamalı bi bölüm felan yok.

[Bu mesaj extreme tarafından 24 August 2003 20:33 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bak simdi hocam bunları sphereitem1.scp , sphereitem3.scp vs. vs. böle scpler var bunların icinde arrıyacaksın itemleri bak bunları tetikleyen itemler vardır.
örneğin ;
i_scroll_blank//altına sunu ekle
on=@dclick//bos scrolla cift tıklandığında
src.dialog d_hede// hede menusu acılsın (Yine belirteyim sende görünmesini istediğin menunun dialog adını yazcan)
return 1//basa dönsun

bu kadar basit. eğer sen itemleri bulamadım diosan ben sana sölüyorum. sphereitem1,2,3,4,5,6 die devam eden scpler var onların içinden arat oke. bulduktan sonra en altına ekle.
bunları standart menulerin içinde deil sphereitem1,2,3,4,5,6 die arka arkaya sıralanmış scp'lerin içinde arıyacaksın. mesela sphereitem3.scp dosyasını ac ctrl+f yap içine yaz mesela i_scroll_blank olarak veya scroll olarak tarat öle bulursun

emin ol ki calısaktır.[hline]Kibir En Sevdiğim Günahtır....

[Bu mesaj amarcord tarafından 24 August 2003 21:22 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj amarcord tarafından 24 August 2003 21:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu verdiğim yanıt seni kesmicek galiba ayrıntılı olarak buraya yazayım. zate baggio bu topici kitler.

İstediğiniz menuleri çalıştırabilmek için asagıdaki işlemleri yapmanız gerekir.

1) Menulerin açılmasını sağlayan itemleri bulup altlarına sunu ekleyin ;

on=@dclick
src.dialog d_.......// görünmesini istediğiniz menunun dialog adı.
return 1

2) Dosyayı kaydedin.
3) Serveri rsync edin.

Menulerin acılmasını sağlayan itemler.

1) sphereitemb3.scp dosyasında i_scroll_blank
2) sphereitemb3.scp dosyasında i_sewing_kit
3) sphereitemb4.scp dosyasında i_nails
4) sphereitemb6.scp dosyasında i_tinker_tolls
5) sphereitemb3.scp dosyasında i_mortar_pestle
6) sphereitemb4.scp dosyasında i_hammer_smith
7) sphereitemb3.scp dosyasında i_dagger

bunlarda itemler inşallah eksik item yazmamışımdır.

işte bu itemlerin altına bu yazılacak

on=@dclick
src.dialog d_.......// görünmesini istediğiniz menunun dialog adı.
return 1

bu kadar artık bu sefer kesin calısır.

istediğiniz menulerin scplerini cekmeyi unutmayın.
Saygılarımla ;[hline]Kibir En Sevdiğim Günahtır....
Sosyal ağlarda paylaş

Amacord arkadaşım valla aptal gibi gözüküyor olabilirim gözünde ama tamam sphereitem3 d3e buldum i_sewing_kit i lakin bu seferde hiç biş şekilde orjinal menunun açılmasını engelleyemiyorum.

spheredialogs a dahi ekledim belki oranında etkisi olabilir var sayarak ama inan olmadı.Yani ne bilim ok serverı baştan yükleyeyim belki önceki yüklediğim scriptler olayı bozuyor olabilir...

Kolay gele
Sosyal ağlarda paylaş

Valla bilmiyorum. Bende bu şekilde yaptım calıştı. Sen eklediğin scplere bak belki onlarda problem olabilir. Ama bu şekilde mutlaka çalışması lazım. Ayrıca spheredialogla ilgili bisey deil bu. Valla ben yazdım. Seni neden aptal yerine koyayım ki kimse bu işi anasının karnından doğduğunda öğrenmiyor. Uzgunum. Benim bilgim bu kadar menuler hakkında. Yardım etmek isterdim ama yapabileceğim bu kadar.

Saygılarımla ;[hline]Kibir En Sevdiğim Günahtır....
Sosyal ağlarda paylaş

Başlat > Ara > Dosya ya da Klasor > Tüm Dosyayada klasorleri > Dosyadaki sözcük yada deyim buraya i_srcoll_blank yaz konumunu c>sphere>scripts burda arat bulamaman imkansız bunu bulduktan sonra arkadaşın dediği şekilde değiştirceksin tabi ilk önce kendine bi ins. menu scp. si bulcan burdaki function u deiştircen fln işte yada kısaca sitede arat ne menusu istiosan daha sonra kendine göre deiştir yapamazsan bundan sonra da neleri yapabildiğini neleri yapamadığını yaz yardım edelim[hline]Baggio, 03 July 2003 18:32 tarihinde demiş ki:
Sphere bolumunun 2 hafta kadar once atildigi Oyunlar bolumunden Ilgi Alanlari'na alinmasi icin kampanya baslatiyorum, katilanlar bi reply seetsinler suraya.
Baggio, 03 July 2003 19:42 tarihinde demiş ki:
Burasi Scriptsharing bolumu yanliz, UO degil
omer_gnr, 03 July 2003 20:48 tarihinde demiş ki:
Yanlış düşünüyorsunuz arkadaşlar UO oyundan başka birşey değil.
gremlin483 şu anda dio ki:
İsteyen istediği yorumu yapsın artık...

MY ICQ[/b]=Listeye Ekle

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...