Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Skareboarding a.k.a Kaykay...Nasil yapilir, siteler vs?

Draven

Öne çıkan mesajlar

harika ama harika guzellikte bisey

ben 4 yasimda babam almisti 11 yasima kadar evde ustune falan yatiyodum 11-12 imde evin icinde cok rahat gidip gelecek kadar olmustum, londrada nerde yaparsin bilmiyorum ama iste skatepark lar vardir kesin, once duz yolda gitmeyi sok sonra hareketler icin kaynak buklursun

morarma olayna falan gelince yani dizin bacagin pazularnin oldugu yer dizinin alti accayip morariyo ama farkina bile varmiyosun, en cok acitan burkulma, en fazla basina gelecekte duseceksini elini koyup elini burkucaksin cok acyicak falan

ama orda yapan varsa grup halinde motive olursun, birilerine sorarsin[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben de çok istiyorum
kafamda vardı, draven yazınca daha da bi canlandı
ancak mekan bilmiyorum pek
bostancı sahili ve adalarda olur diye düşündüm
ancak rampa ve benzer hede sadece 1 tane biliyorum o da çok ufak bi halfpipe idi ki hayatta öyle ufak bi yerde yapamam bi kaç sene önce hayvansal bi bisiklet kazası geçirmiştim ondan beri tırsıyorum , eskiden baya binerdim kaykaya ama hiç öyle extreme işlere girmedim
naapsam ne etsem *! confused*
başlarsam da kesinlikle en azından tahtayı giger den alırım[hline]:: arcane ::::::::hp:hss::::::::1::::::::2::::::::3::::::::
Dreaming of Zion awake Sleeping awake Dreaming of Zion awake Can't stop sleeping awake
Sosyal ağlarda paylaş

4-5 yıl önce kayıyordum ben paten.
özgürlük parkı tabi pazarcılar laf atıodu habire
bi tur ver diyip duruolardı euah.

USD patenlerim var benimde Arlo mis gibi hala duruyor.
Fakat Half-Pipe yok sanırım bu tarafta.
karşıda Mia Skatepark vardı hala var mı bilmiyorum[hline]valandil ownz j0o!
-emokid*-
Sosyal ağlarda paylaş

bi kac sene once burdaki mahalledeki patenciler (roller bladeciler) ki bi tanesi yalovadan arkadasimdi iyi kayardi
buraya getrip half pipe kurmuzlardi bi tane, hatta tahta rampa da yapmislardi ufak bi tane ben de bisikeltle ucuyodum ustunden :)
isteyince yaparsiniz bi yere yani sorun degil, mlletin isi mi yok sizin koydugunuz metal boruyu goturecek?[hline]Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına ben de karşıyım!
Sosyal ağlarda paylaş

Volfied sen hala amerikanın etkisinden çıkamadın sanırım
burada sokağa birşey koyarsan insanlar sahiplenir
kaykayı alırsın gidersin bi bakarsın 3-4 kişi oturmuş bön bön bakıyor
kalkarmısınız kaykay kayıcam dersin olay çıkar hede hödö
üstünde yemek yiyeninden tut ta ufak çocuğunu parçalasın diye serbest bırakan ailelerden tut ta salla yuvarla herşey olur
hatta bakarsın halfpipe ta geceleri aile temelleri atılmaya başlanır vesaire..[hline]:: arcane ::::::::hp:hss::::::::1::::::::2::::::::3::::::::
I'm the Evil Smurf !
Sosyal ağlarda paylaş

arcane dedigim olay yaklasik 4 yil once olmustu, ve boruyu kendileri bi yerde bi kaynak yaptirip iki tenekenin ustune aglatmislardi
kendileri 6 kisi tasiyip bi binanin bahcesinden cikartiyolardi
isleri bitince de kaldiriyolardi
kimse size kaldirimin ortasina bi boru koyun demiyo[hline]Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına ben de karşıyım!
Sosyal ağlarda paylaş

Kaykay dan düşüp kafa göz dağıtma riskini göze alamıyorsanız
Ama aynı zevki kat kat yaşamak istiyorsanız
Direk buzhokeyine başlayın

Birçok avantajı var mesela olabilicek en kötü şey omzunuzun çıkması yada bana olan gibi ayak parmaklarınızın kırılması(ölümde oluyor ama ona ecel diyoruz yani sporun sucu değil)
Sinirinizi fazlasıyla boşaltıyorsunuz ortalama 2 maçta bir kavga çıkar millet birbirini yer.Soyunma odasında muhabbet döner

-Abi karşı tarafın 97 numara varya murat hani adı onun ağzını burnunu kırdım 1 ay evden dışarı çıkamaz
Halbuki 5 dakka sonra soyunma odasından cıkarken karsılasırsınız ve murat da bir cizik bile yoktur aynı şey sizin için geçerlidir

Örnek 1.a)Kafamda sopa kırdılar sersemliğin 3 dakka surdu sonra kavgaya devam:)

Takım muhabbetleri cok kraldır yeni başlıyanlar ıcın zor olur en az 10 adet don yırtılır malum yerlere bengay surulur :)

Yani boşverin kaykayı paten i gelin buzhokeyine başlayın artık ekipmanları oyuncunun kendisi alması gerekiyordu şimdi kulupler karsılıyor biraz masraf yaparsınız ama değer.

P.S:Neden böyle yazdım çunku buzhokeyi yeterli ilgiyi gormuyor oyuncu izleyici sayısı az böyle olunca sponsorluklar yeni takımlar imkansız oluyor bunlar ıcın yeni oyuncu arıyorum bizim okuldan 4-5 cocugu yazdırdım takima haeuea
sizleride beklerim :)
Sosyal ağlarda paylaş

homoid ankaraya ilk geldigimde cok heves etmiştim o zaman malzemeleri yazdıgın gibi kendin almak durumundaydın haliyle vazgecmiştik.cılgınlık edip ameliyatlı dizimi korkunun ecele faydası yoktur mantalitesiyle unutsam hatta ve hatta hayatında 2 defa buz pateni denemiş ve serisini kıc ustu bitirmiş biri olarak hokeye baslamaya karar versem ne kadar zamanda vazgecerim veya devam edecek kadar ogrenirim?

rollerbade e merak sarmıstım bir ara ama ilk gun kıc ustu oturup boyumun olcusunu almıs idim.hayır denge problemim yok aslında kayak-board yapıyorum.(henuz tam bir acemi board cuyum ama daga cıkarsam kayaga dokunmayacagım)kayak suxx board rulezz baslayacak olanlar board a baslayın kayak daha zordur bos yere zaman kaybetmeyin akıllı olun iyi bir kayakcı olmak icin yıllar gerek derler ama board pek ole degil 3 gun yaptım ders almadım bence bosa para vermek.2 arkadas olesine basladık 2. gunun sonunda duse kalka iniyorduk aslında daha cok duse duse iniyoduk :)[hline]Est solarus oth mithas
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben sokakta yapicak birsey istiyorum, senin dedigin icin antarticaya tasinmam lazim sokak olsun diye.

sanirim bu hafta sonu alicam, orta derece birsey.

Arcane, abi gigerdan alican, bide kirilirsa napican peki? Al ucuz birsey, eger hosuna giderse, surekli yapmak istersen gigerdan alirsin. Bide kaykaylardan duyduguma gore buyuk fiyat faktoru resimlerinde, o yuzden duz almak baya ucuzlatir bence.

Bide kaykay ayakkabisi lazimmis. Boyle yanlardan bayagi genis ici yumusak. Hem tam basiyorsun, hemde dusersen ayak bilegin burkulmuyor.

Onun disinda resimli uygun fiyatli bir kaykay buldum, belki ismarliyabilirim, ama onca dukkanlara sahsen gidip bakicam. Resimsiz, beginnerlara olarak ucuz birsey bulursam onlardan kaparim bir tane.

[hline]Can't rain all the time.

Sosyal ağlarda paylaş

tsubasa istersen bir gün bulusup gideriz ben 1 sene ara vermiştim ayagımda sakatlanmıstım tedavi biraz uzun sürdü:)

şuan buz erimiş durumda tekrar kullanılır hale geldiğinde gideriz konusuruz

Ben kendimden örnek vereyim daha hayatımda belpa(buzhokeyinin yapıldığı yerin adı) ya gitmemiştim 1. ayın sonunda takımla çalısmaya başladım 5. ayda A takıma çıktım

Milli takıma cağrıldığım sırada sakatlandım :) yaklasık 1.5 sene de

Ama baştan söyleyeyim buz hokeyine başlarken bazı şeyleri alttan almak gerekiyor ben hep söle dusunmustum

Nasılsa benim dönemim gecicek baskasınada ben yapıcam fln diye dusunmustum böyle dusunmezsenız işiniz zor(bengay ve don olaylarını)

Cocugun teki milli takım kampından kaçtı annesine

Cocugu cırılcıplak soymuslar yuvarlak yapıp ortaya almıslar
demişlerki
-Fıkra anlat gülmez isek tokat yiceksin kıcına başına
ama 20 kişi fln var etrafında
sonuc olarak istediği kadar komik anlatsın naptılarsa cocuga soyunma odasının camından atlamıs bırının pantalonunu alıp :))

Tabi bu kadar fazla sını yapmazlar ama bengay ve don muhabbeti kesin olur
Bide deplasmana giderken uyuyanlara bilimum pislik :))

Ama en güzel yani maç sırasında yedek kulubesinde su olması gereken suluklarda vişne-votka oluyor o zaman olayım noktalanıyor.

Oyuna giren bi yudum alıp giriyor sonra neden kavga cıkıyor diyorlar :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bu kayma olayı genel olarak Beşiktaşdaki Kadıköy iskelesinden indikten sonra karşıda barbaros heykeli var orda kayar millet patenciler ve kaykaycılar kardeş kardeş ben kuzenden öğreniyim biraz alıcam başlangıç olayı yanlardan yumuşak ayakkabımda var en güzelinden bence istanbuldaysanız ya orası yada avrupada yakasında bir yerlerde nerde bilmiyorum skate park var oraya gidin bakın işte
Beşiktaştaki parkımsı olayı şu aralar belediye tekrardan düzenliyor yıkmışlar oraları ama tekrar açıldığında düzgün olursa millet takılır yeniden bir keresinde kırılmış board bile görmüştük arkadaş ile...
kuzen hep belediye tarafından alınan borularından ve rampalarımdan şikayet etmiştir bizim burda moda'da da sahil yolunda da bir ara epey yapıyorlardı zincirliyorlardı boru ve rampayı falan ama sonra bilen bilir oralar sevimli cingeneler ve siyah takım altına beyaz çorap giren arkadaşlarla doldu ee güzel olmadı tabii herkes kaçtı kayan kalmadı zaten belediye sagolsun oraya çöp ve atık su (b.k) arıtma tesisi kuruyor yani eskisini yıkıp modernize ediyolar kokmasında yeter bana :P[hline]SatanJager[RE] ICQ
RedEye CLAN ruhunu yaşatan tek isim :)http://diablokiller.cjb.net ( yakında bir ara açılır bakılır )
Bayan X: Mangodan okul eteği aldım dur gösteriyim.*çantadan torba çıkarılır ilk bir s-shirt görülür*
aente : Eee hani etek? *kumaş parçası gösterilir*
aente : Etek nerde?
Bayan X : Etek bu!*bir kopulur yerlere yatılır*
aente : Anaaa! dükkanın adı iks asdasa*ölünür*
Sosyal ağlarda paylaş

özgürlüğe giden bu kadar kişi olduunu bilmiodum valla...ben de hep düşünüoms orda kayılır mı acaba falan die ama çok amele var şimdi iterler bişey yaparlar falan kıllanıoms. Denemek lasım ama... madem bu kadar kişi oraya takılıyo kapın kaykaylarınızı patenlerinizi gelin özgürlüğe kayalım berabercenek sora bişeyler falam yaparıs güzel olur...hmmm...aslında bi thread açmak lasım...[hline]karpuz, 14 June 2003 19:26 tarihinde demiş ki:
Karpuz yedim! Manavdan aldım eve getirirken yolda dayanamayıp tırnaklarımı batırıp (olmayanları) 1 parça koparabildim ve attım ağzıma... Çekirdeğini sevdiğimin meyvesi :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...