Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

RGB olan bir .psd dosyasını CMYK nasıl yapabilirim?

Smoke

Öne çıkan mesajlar

Grafik tasarımla alakam olmadığı halde çalıştığım şirketin bir yıllağa rica üzeri vereceği bir ilanı benden yapmam istendi. Haliye ben de elimden geldiğince bir şeyler yaptım.

Yalnız düzeltmem gereken şeyler olduğunu belirtmişler, ben de buraya sorayım dedim :)

Benim gönderdiğim RGB modundaymış, CMYK olması gerekiyormuş nasıl yapabillirim?

Çözünürlük 300 Dpi olmalıymış, Direk olarak image size dan 72 pixel/inch gözükeni 300 yapsam olur mu?

Bilen varsa -ki vardır yardımcı olabilirse sevinirim.[signature][hline]rtc
Sosyal ağlarda paylaş

Resmi photoshop'ta açarsın, ImageModeCMYK Color yolunu izlersin bitti.[signature][hline]Today has born the seventh one
Born of the woman the seventh son
And he in turn of the seventh son
He has the power to heal
He has the gift of the second sight
He "is" the chosen one
So it shall be written
So it shall be done...

Sosyal ağlarda paylaş

o zaman bir ps cek netten :) aslında o programdada vardı diye hatırlıyordum ma yok diyorsun mecburen cekicensin photoshop artık

dpi konusunda bende merak içerisindeyim valla 72 lik şeyi 300 e cıkarsan oluyormu uyuyormu bilmiyorum.[signature][hline]DeviantArt gallery

[Bu mesaj Daesu tarafından 06 Ocak 2006 00:36 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

dpi konusu şöyle
72dpi bir şeyi 300 dpi yapmanın iki yolu var.

misal veriyorum 10 inch x 10 inch 72 dpi olan bir çalışma 720 piksel x 720 piksel olacaktır.

bunu

a: 10" x 10" 300 dpi a upsample yapabiliriz. yani 720x720 lik çalışma 3000x3000 lik bir çalışma olacak. bunu yapınca kaliteden feragat etmek gerekir ki o zaman aslında pek bir manası kalmaz 300dpi ın.

b: 2.4" x 2.4" olarak 300dpi hale getiririz. baskıda daha küçük görünür, lakin 300dpi kalitesi korunmuş olur.

o halde dua edelim ki gerçekten büyük çalışmış ol :)

image size bölümünde resample image tickbox ını kapatırsan b şıkkını, aksi takdirde a şıkkını gerçekleştirmiş olursun.

geçmiş olsun :)[signature][hline]Ben başörtüsü takıyorum. ve başörtüsü ile paticik forumlarına giriyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...