Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cumhur Hapiste,

Rottweiler

Öne çıkan mesajlar

hocam reklamın dibine vurmuş adamlar resmen!

http://www.gazeteciler.com/article_view.php?aid=331070
den alıntı:

said:
ÖZIŞIK SÖZ ALINCA DAVACI OLMADI

Bu kısa görüşmede Hadi Özışık, Onat'ın bir daha asla böyle bir işe girişmeyeceğine ve sadece dersleri ile ilgileneceğine dair söz vermesi üzerine davacı olmayacağını açıkladı..

Hem derslerinde, hem de internet ve bilgisayar konusunda tam bir deha olan Cumhur Onat'ın daha önce de, Türkiye'nin iki büyük portalında ciddi güvenlik açıkları yakaladığı ve bu portalları uyardığı ortaya çıktı..

NEDEN İNTERNETHABER?

Özışık görüşme sonunda aklını sürekli kurcalayan, "Neden internethaber.com?" sorusunu Onat'a sordu.. Onat'ın verdiği cevap ise ilginçti:

"Çünkü siz Türkiye'nin en iyi haber sitesisiniz.."

yaptıkları şey ayıp; haberin başlarında bide demişler yok duygular ağır basmışmış fln, o yüzden okulda tutuklanmamış.(aslında dolmuş durakları da kampüste ya neyse)[signature][hline][|||||||||| ___Dialer__LOADING..._________]
Sosyal ağlarda paylaş

Mrtksn, servis sağlayıcıları kişilerin bilgilerini anca dava acılması istemiyle karşı tarafa vermektedır. yasaldır. eskiden ixir diye bir dial up kullanıyordum. şifrem çalınmıştı, ixir i aradım dava açmak kaydı ile verebıleceklerını söylediler. kullanan kişi de 15 yaşında çocuk cıktı. davacı olmadıgımı soyledım. ama otomatık kamu davası açıldı. kanunlarımız zayıf olduğundan çocuk 130 milyona bırakıldı, (hapis cezası --> para cezası). Derin devlet , kurrtlar vadisi falan senı cok etkılemis. yasal olmayan yollar falan yazıyorsun komigime gitti yanlıs anlama. dava actıgın surece karsı tarafın bılgılerı rahatca alınıyor. ve yasaldır.[signature][hline]kasksız uçmak ayıpsa lalettayin inişlerde şiirsel cacıklar amfibiyenlere kavuşur
Sosyal ağlarda paylaş

sen de bir kaç saatte mi tespit ettin? yani senin davanda karar çıktı; sonra abd deki firmayla temasa geçildi, firmaya resmi evraklar yolllandı onlar da bilgileri verdi, sonra bulunan ip için dava türk telekom adsl şirketine iletildi ve onlarda verdi ve bu sadece 5-6 saatte mi oldu? yani haberde öyle anlatılmış; sabahın ilk saatlerinde elinde ip ile uçağa atlamış savcılığa gitmiş, savcılık da telekomdan ip ye tekabul eden kişinin bilgilerini vermiş onlar da baskın yapmış?

yasadışı ollar derken nüfuzunu kullanarak başkalarına yasadışı işler yaptırmaktan kastediyorum: yani mahkeme emri olmadan, nüfuzunu kullanarak özel bilgileri almak.[signature][hline][|||||||||| ___Dialer__LOADING..._________]
Sosyal ağlarda paylaş

Tartışmalarda mantık arayabilmek için öncelikle olayları objektif yorumlayabilmek, bu yorumları yaparken de varsayımlardan kaçınmak gerekiyor.

Suçunu kabul etmiş biri hakkında konuşuyorsunuz. Bu durumda yargıdan beklenebilecek tek şey bu suça karşılık gelen cezayı vermek.

Medyanın yaklaşımı, eğer bir suç ise, medyanın işlediği bir suç. Ip'den adresin şıp diye bulunması da, eğer bir suç ise, bu da bulanların suçu. Bu kişi, medyanın yaklaşımı veya ip'den adresinin şıp diye bulunması yüzünden mi suçlu ve şu an cezaevinde?
Sosyal ağlarda paylaş

kaç kere demem gerekiyor; cezaevinde olmasının sebebi suçu değil hala; yani mahkeme bir ceza kesmemiş; o yüzden ben mahkemeyi eleştirmiyorum. umarım doğru kararı verirler;

ancak ne yazıkki olaylar biraz da olanak meselesi; sence cumhur bu adamlara dava açabilir mi beni tehşir ettiniz, kişisel bilgilerime izinsiz ulaştınız diye??? umarım edebilir.[signature][hline][|||||||||| ___Dialer__LOADING..._________]
Sosyal ağlarda paylaş

Cezaevinde olma sebebini sorgulayan yok. Vurgulamak istediğim adamın yaptığı şeyi kabul etmesi. Pişmanım diyor, yetkililerin dikkatini çekmek için yaptım diyor, özür diliyor. Durup dururken mi özür diliyor bu adam? Suçluyum diyor işte. Yaptığı şeyi de, buna karşılık gelen cezayı da tam olarak bilmiyorum. O konuda yorum yapamam, belki de yaptığı şey suç bile değildir ve belki de suç olmadığı ispatlanacaktır. Kendi söylediği sözleri, suçlu olduğunu kabul ettiğini referans alarak konuşuyorum. Bu noktada yargıdan beklenecek karar ne kadar ceza alacağı. Asıl ceza almazsa laf söyleyin adalet sistemine, suçunu itiraf eden adama ceza vermediği için.

Ayrıca, Cumhur'un bu adamlara açacağı dava ile kendi davası arasında herhangi bir bağlantı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

@zopic

hackerların buyuk sirketlere web acıklarının bulunması icin ise alınması filmlerde tiyatrolarda yolda falan oynayan oyunlarda gecen bir olay degil ki , black hat white hat olayını falan nasil bilmezsin :) velhasılı kelam gercekten de yurt disinda is olanaklarını katlıyorlar yaptikları islerle kafalarınada beyaz sapkayı giyiceriyolar hem sevdikleri olayı yapıolar yani hacklemek icin onlara site veriyolar ustunede cuvalla para. esek hosaftan ne anlar die laf var demekki hosaftan en iyi hosafci anlar zuzu.[signature][hline]I feel I know you I don't know how I don't know why I see you feel for me You cried with me You would die for me I know I need you I want you To be free of all the pain You have inside You cannot hide I know you tried To be who you couldn't be You tried to see inside of me And now i'm leaving you Wow@Bl Doomish LvL ?? UD Priest
''dUAlist''
Sosyal ağlarda paylaş

@Adiemus

elemanın bazı faaliyetleri etik cercevesi icinde degerlendirilirse , dogru bulunabilir.Yani ole bir olaya kesin yanlıs bir seye kesin dogru diyemezsin , farklı acılardan degerlendirerek karar verirsin.Ornek olarak pkk teror orgutunun her turlu faaliyeti su an icin haklarından dolayı yapacilecekleri isler degil suc ogesidir.[signature][hline]I feel I know you I don't know how I don't know why I see you feel for me You cried with me You would die for me I know I need you I want you To be free of all the pain You have inside You cannot hide I know you tried To be who you couldn't be You tried to see inside of me And now i'm leaving you Wow@Bl Doomish LvL ?? UD Priest
''dUAlist''
Sosyal ağlarda paylaş

said:
mrtksn, 23 Aralık 2005 02:12 tarihinde demiş ki:
said:
Lothrodel, 23 Aralık 2005 02:07 tarihinde demiş ki:
savunulacak birşeyi yok elemanın kendi sonunu kendi hazırlamış.

sence cezasını hakim mi verecek medya mı? savunacak çok şeyi var; medyaya karşı savunulmalı da; zaten yargı karar verecek; ancak boşu boşuna ulucanlar cezaevinde yatırılıyor; sanki delilleri yok etme ihtimali var?

medyanın(ve patronlarının) yargıya etkisi engellenmeli öncelikle.

ailesinin yıpratılması engellenmeli.

kendisi için yalan dolan beyanlar veren medya engellenmeli. (mesela kendisi için dahi olduğu söylendiğinde bir çok kişi adamı kötülemeye başlamış; oysa ki cumhurun hiç böyle bir iddiası yok; lütfen kimi kötülediğinize dikkat edin; burda cumhuru dahi ilan etmelerinin amacı kendi yaptıkları hatayı gizlemek. evet domainin süresini uzatmayı unutmak affedilmez bir hatadır.)

Öncelikle merhaba, arkadaşın söz konusu olduğu için seni anlıyorum ama bu noktada arkadaşının hatalı olduğunu anlaman gerekiyor. Verilen cevapta da açıkca görüldüğü gibi bakmakla yükümlü oldukları çocukları ve aileleri olan insanların ekmekleri ile oynanmış burada. Aldığın cevabı (e-posta) okuyunca zaten çok şaşırdım; öyle ki kimse bu kadar büyük bir olgunlukla yanıtlayamazdı. Cumhur, kaydedilmeyen siteyi almış olsaydı ve kimsenin adına, onların ağzından yazışmalar yapmış olmasaydı, zaten ona kimse birşey yapamazdı. Sana şunu sorayım internet bankacılığı ile ilgili şifrelerinin bulunduğu e-posta adresin birileri tarafından ele geçirilse ve kötü niyetle kullanılsa, bu insanların yaklaşımı kadar olgun bir yaklaşımda bulunabilir miydin (verdiğim örneğin alakasız olduğunu hiç söyleme. Bu insanlar sitelerine reklam alıp para kazanıyorlar ve bu hakları belirli bir süre ellerinden, belirtildiği gibi alınıyor)? Cumhur zaten en başından beri hatalıydı. Herkes tarafından tanınma istediğinin sonucunda her yerde adıyla karşılaşıp duruyorduk. Böyle işlerle uğraşan bir insan, yaptığı bu yasadışı davranışlardan kendini alıkoyamıyorsa en azından sanal bir kimlik arkasına sığınır ki o zaman biz de gerçekten akıllı olduğunu düşünebiliriz. Amerika'nın en aptal soyguncuları gibi bir başlık vardı yanılmıyorsam; üzerinde ismi yazan şapkalarla soygun yapan hırsızlardan vs... bahsediliyordu. Cumhur'un olayı da buna benziyor. Buradan da yanlış bir kanıya varılmasın, kimsenin zekasını tartışmıyorum (zaten herşey apaçık ortada), yaptığım şey sadece adının herkes tarafındanbilinme hırsıyla yanıp tutuşan bir insanın yaptığı hataların altını çizmek.Sanırım bu konuda herkes bana hak verecektir. Bu arada güzel bir üniversitede okuyun bir insanın, bu şekilde bir sonla karşılaşması beni gerçekten üzdü. Umarım şu cezaevi bölümü de uzun sürmez...

[signature][hline]İnternet ve Teknoloji |
YIM | ICQ | XFire | StarCraft Battle.Net Günlüğü

www.deadsoul.cjb.net

[Bu mesaj DeadSouL tarafından 23 Aralık 2005 07:36 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj DeadSouL tarafından 23 Aralık 2005 07:53 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

hikaye biraz değişmiş bu arada;
ilk haberde tüm gece uğraşıp kendileri ip adresini tespit ettikleri yazıyordu; bu haberde ise servis sağlayıcısının adamları arayıp önlerine cumhurun tüm bilgilerini döktüğünü (telefon numarası,nerde oturduğu, nerde okuduğu) , ve daha ankaraya gelmeden önce numarayı çevirdiklerini yazıyor. yasadışı yollar hakkında şüphelerimi doğrular nitelikte bi değişim;

bir kez daha tekrarlayayım madem anlaşılmamış; bir ceza almış olmasını eleştirmem mümkün değil; zaten hala ceza almamış. eleştirdiğim medyadır. hacklemdiğini de söylemiyorum zaten.

ancak dediğim gibi hakettiğinden fazla ceza alırsa; bir takım insnaların hiç ceza almamasına karşın gerçekleşirse bu; orada büyük bir haksizlık olacaktır.

vicdanınızı sorgulayın bakalım; gerçekten de 1 ila 7 yıl arası yatılacak kadar mı büyük bir suç?
işlenen diğer suçlara verilen cezalarla karşılaştırdığınızda banka hortumlamayla; adam öldürmeyle aynı kefede bir ceza olduğunu görürsünüz; oysa ki ortada alt tarafı 1 günlük reklam giderleri var ki; site kendi reklamını da yapmış oldu bu arada; ben mesela bu siteyi daha önce bilmiyordum. bir çok arkadaşım da öyle.

[signature][hline][|||||||||| ___Dialer__LOADING..._________]

[Bu mesaj mrtksn tarafından 23 Aralık 2005 10:24 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj mrtksn tarafından 23 Aralık 2005 10:25 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DueLisT, 23 Aralık 2005 03:34 tarihinde demiş ki:
@zopic

hackerların buyuk sirketlere web acıklarının bulunması icin ise alınması filmlerde tiyatrolarda yolda falan oynayan oyunlarda gecen bir olay degil ki , black hat white hat olayını falan nasil bilmezsin :) velhasılı kelam gercekten de yurt disinda is olanaklarını katlıyorlar yaptikları islerle kafalarınada beyaz sapkayı giyiceriyolar hem sevdikleri olayı yapıolar yani hacklemek icin onlara site veriyolar ustunede cuvalla para. esek hosaftan ne anlar die laf var demekki hosaftan en iyi hosafci anlar zuzu.
Şimdi oturup "zaten başarılı admin'ler aynı zamanda birer 'HEKIR' değilmidir?" şeklinde falan mı girmem gerekiyor anlamadım. Bahsettiğin tipte kişilerdende haberdarım. Hatta her sene düzenlenen openhack turnuvalarını, hikayelerini dahi yakından takip ederdim. Fakat diyeceğim o ki;

Şu yaptığı işlerden dolayı bu adamı içerde tutmayıp, işe alıp, üstüne birde tonla para vereceklerse, ben daha lise çağındayken bizede aynısını yapmaları lazımdı.(gerçi yakalayan eden olmadı ama öle tonla para varsa itiraf ederim yani :p ) Ta ato.net zamanında (9000bps'den yukarı çıkmazdı meret) Türkiye'de IRC/ICQ döneminin patladığı zamanlarda ne haltlar yedik. Öyle süper, hekır falan değiliz. Hala değiliz hatta eskisi kadar bile değiliz ama bu olaydakilerle boy ölçüşebilir sanırım.

Ha sen bu elemanı, sırf aynı grupta barınamadıkları, tartıştıkları için birbirlerine net üstünden misilleme yapan ve birbirlerini gıcık edicem derken neredeyse netteki tüm büyük şirketleri hem para hemde prestij kaybına uğratan kişilerle (nickleri ve isimleri hatırlayamadım) ya da daha bilindik birileriyle, Kevin Mitnick ile eşdeğer tutuyorsan tabiki dediğin gibidir.

Birde iyide kim var başka adam zeki işte yapmış şeklinde bir tavır var. Net üstünden yapılan bu tip eylemler ciddi şekilde araştırılsa her gün 3-5 kişi yakalanır herhalde. Kaldı ki herkes bildiklerini bu şekilde sergileme meraklısı değil.

Neyse ya dediğiniz gibi.[signature][hline]Image Resizer | direct-link | Selçuk Erdem'den önce de zopik'tim ben...
Fikir Yurdu - Siyasi ağırlıklı fikir ve düşünce forumu
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Şu yaptığı işlerden dolayı bu adamı içerde tutmayıp, işe alıp, üstüne birde tonla para vereceklerse, ben daha lise çağındayken bizede aynısını yapmaları lazımdı.(gerçi yakalayan eden olmadı ama öle tonla para varsa itiraf ederim yani :p ) Ta ato.net zamanında (9000bps'den yukarı çıkmazdı meret) Türkiye'de IRC/ICQ döneminin patladığı zamanlarda ne haltlar yedik. Öyle süper, hekır falan değiliz. Hala değiliz hatta eskisi kadar bile değiliz ama bu olaydakilerle boy ölçüşebilir sanırım.
aman zopik hocam yavaş olalım. pati derin bi yerdir (bkz: derin pati) (bkz: bursa nutku ile ilgili tüm başlıkların silinmesi) böyle geçmişte yaptıklarını yüksek sesle söyleme alırlar (ya da aldırırlar mâlûm şahıslar) aşağı yazık olur sana da.[signature][hline]if u kill a man you are a murderer
if you kill thousands you are a leader
if you kill millions you are a god
Sosyal ağlarda paylaş

paticikte amma çok mükemmel insan vrmış; hata yapan yok aralarında; hepsi bakkaldan fişini de alıyor; boşuna demiyorlar paticik elit ortam diye; aferin, tabi canım domain hacklemiş, e yasalar da suç bu diyor; e adam elit fln da değil yatsın tabi.

(bkz: empati)
(bkz: hata yapmak)
(bkz: affedilmek)
(bkz: etik)
(bkz:hapis)
(bkz: odtü)
(bkz: odtü inşaat)
(bkz: 20 yaşında olmak)[signature][hline][|||||||||| ___Dialer__LOADING..._________]
Sosyal ağlarda paylaş

Ne mantıkla adamı savunuyorsun ki? Adamın yaptığı suc ve bunun suc oldugunu bile bile "Aman abi bende proxy var bi bok olmaz" diyerek bu işleri yapıyor. Sonucta birilerine zarar veriyor mu veriyor. Ama yakalandıktan sonra "Aman abi elini ayagını öpiyim bi daha yapmıcam" demeyide bilio. Eee ulan hata oldugunu biliosun neden yapıosun?

Bu arada fiş almakla gidipte bi haber portalının domainini almak arasındaki bağlantıyı kurdugun içinde zekana hayran kaldım.
Sosyal ağlarda paylaş

oy oy oy cumhur tozu dumana katmış. ama ne tip varmış cumhur da bea![signature][hline]MyDyingBride, 23 Ekim 2005 18:53 tarihinde bana demiş ki:
angelina jolie nin dudaklari vede kendisinin sexyligi o hatun aglamasada sana bi bakis atsa realden kafayi yer kosturarak atarsin kendini kopruden assa "hayatta artik hic bir derdim yok yasamimin zirvesindeyken öleyim" dierekten :P
Garbage
Sosyal ağlarda paylaş

Bu adamdı galiba rahat durmayıp okulun sayfalarıyla cebelleşip duruyodu, geçen sene calculus sayfasını bu sene de diff sayfasını hacklemişti.

Adama hakkaten yazık oldu, daha bu yaşta hayatını kararttı, kötü oldu. Ama yaptığı da suçtu ve bile bile yaptı. Evet yazık oldu demek ayrı bir şey ama yaptığını savunmak da saçmalık. Göz göre göre suç işlemiş adam

Kendi namıma çok üzüldüm, ama kendi eşşekliği yaptığı. Umarım fazla ceza almadan kurtulur (para cezasıyla vs) ama kimse de masum olduğunu savunmasın.

[Bu mesaj Rewendor tarafından 23 Aralık 2005 20:50 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Silphatos, 23 Aralık 2005 08:47 tarihinde demiş ki:
önce 3 yıl yer, sonra iyi halden 1 yıla inder cezası derim ben. ama kesin ceza verirler.

Yaşı ve madurun suç duyurusunda bulunmamasından dolayı ağır para cezasına çevrilme ihtimali de var diye biliyorum.[signature][hline]Kalın odun zırh içindeki şovalye ruhu...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...