Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Muhich

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

1978...

Dünyanin en büyük spor organizazyonu olimpiyatlar Münih'te yapılıyor.Herşey olimpiyat ruhuna göre ilerlerken Münih'ten gelen bir haber herkesi üzüyor ve tüm Dünya'yı sarsıyor...

Kendilerine Kara Eylül diyen bir terör örgütü İsrail'li atletlerin bulunduğu yatakhaneyi basıyor ve 11 atleti rehin alıyor.İstekleri Münih Havaalanına rehinelerle götürülmek...

Alman hükümeti hayatı bir karar alarak operasyon düzenliyor ama operasyon başarısızlıkla sonuçlanıyor ve rehineler öldürülüyor.Bir Mossad ajanı ise bu teroristlerin peşinden koşuyor...
----
Steven Spielberg , Dünyalar Savaşı hayal kırıklığından (aslında hayal kırıklığı sayılmaz sonuçta 204 milyon hasilati var ama genel olarak kötü bir film olarak gösterilir ben beğenmiştim :) ) sonra kendini affetirebilecek mi ?

ama şu da var ki o insanların orada öldürülmesinde Filistinlilerin çokda büyük katkısı yoktu.Sonuçta yaptıkları sadece bir eylemdi ve eğer Alman polisinin aşırı derece başarısız operasyonu olmasaydı o sporcular ölmezdi.Eylemin sebebi zaten insan öldürmek değildi.Filistin tarihinde ilk defa olimpiyatlardan men edilmiş ve yerine işgalci Israil alınmıştı.

Bu olayı çok bilmiyorum beyazperde deki yorumlardan yazdım ama Alman polisinin başarız operasyonu ve ölen sporcuları daha önce duymuştum.

Neyse bize düşen filmi izlemek :)[signature][hline]Eamer, 14 Kasım 2005 01:56 tarihinde demiş ki:
Superman'ın neden donunu dışarı giyeceğini ilerki bölümlerde öğrenebilecek miyiz?

Tık
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada ayrı yazdım alan yetkilisi görsün diye mesajımı gönder dedikten sonra fark ettim...

Muhich değil Munich olacaktı :D Yetkili bir arkadaş düzeltebilirse sevinirim.Özür dilerim :)[signature][hline]Eamer, 14 Kasım 2005 01:56 tarihinde demiş ki:
Superman'ın neden donunu dışarı giyeceğini ilerki bölümlerde öğrenebilecek miyiz?

Tık
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...