Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dünyanın en iyi kalecileri..

Mumu

Öne çıkan mesajlar

1.)Buffon ...
2.)Rustu ...
3.)Toldo ...
4.)Cordoba ...
5.)canizares ...

Buffon dunyanın en ıyı kalecısı olmak la bırlıkte sıralamada 2. olan rustu ıle bıle arasında daglar taslar kadar fark vardır ...[hline]* tells "drizzt" wıth fear ...
* tells "do'urden" wıth the head of man who said 'drizzt' ...
*sevdaki ,onu egilmeden tasıyabilene yakısır ...
*kazanmak neye yararki , kaybeden oldugunda ...
Sosyal ağlarda paylaş

uzaklardan gelen şutlar ve yan toplar tamam cordobanın tek kusuru bu zaten. tamam da yaptığı büyük hatalar nedir ya her kaleci yapra büyük hata. rüştü yapmıyor mu. kaç kere yaptı hem de bu onun kötü kaleci olduğunu mu gösterir

kalecinin özelliği olmak zorunda değil diye birşey yok ne kadar özelliği varsa o kadar iyi ne kadar az özelliği varsa o kadar kötü. kafana göre bu olmak zorunda değil ne demek yav. kalecinin topu oyuna sokması çok önemli
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
said:
LvL_Sabo, 19 August 2003 01:51 tarihinde demiş ki:
degajlarda değil ama geri paslarda falan bol bol taca vuruyor rüştü evet, ama bu bir eksi değil. kaleci bu özelliği bulundurmak zorunda diildir. bir artıdır ama bir eksi olarak değerlendirelemez[hline]Its not a lie, if you believe it - George Costanza

dünyanın en iyi kalecisi olarak listeye sokaack isek bunuda eklemek gerekir zaten ki başkalarından ayıran özelliktir bu
aksi halde refleksleri rüştü kadar iyi olan pek cok adam bulursun binlerce kaleci var.

ayagı ilede oynayabiliyorsa bir kaleci ve rüştü taça atıyorsa sürekli ozm bir eksiktir.[hline]Grandmaster Hamburger
www.dynamick.net
en yararlı link
Sosyal ağlarda paylaş

ben ne dedim ? oyuna sokma özelliği pozitiftir, ama negatiflik olarak değerlendirilmez hiç bi zaman. çünkü bu asıl olarak kalecinin görevi değildir, yapıyorsa artıdır.

ayrıca uzaktan şutlar ve kanatlardan ortalar eksileri değil mi cordoba'nın ? e zaten bunlar çoooook büyük eksiler, kesinlikle ilk 5'e girmesine engeldir bunlar.

çok basit bi şekilde anlattığımı ve anladığınızı umuyorum.[hline]Its not a lie, if you believe it - George Costanza
Sosyal ağlarda paylaş

ya açıkçası şurada kimse oturup bana rüştü de cordoba kadar hata yapıyor maçlarda demesin lütfen.
bu arada tabi ki her kaleci hata yapar ama ilk 5'e girmeyi hakedenler az hata yapanlar ve kurtardığı maç sayısı çok fazla olanlardır.

benim saydığım kalecilerin mümkün olduğunca her maçlarını/özetlerini izlerim. kesinlikle çok az hata yaparlar. belki aralarında 1. sıraya koyduğum rüştü en çok hata yapanı olabilir (gerçi öyle diil ama hadi öyle diyelim), öyle olsa bile herif kurtardığı pozisyon/maç sayısıyla öne geçiyor[hline]Its not a lie, if you believe it - George Costanza
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
elbet yapıyorlar ama rüştü halan daha gaz, gençmiş gibi maximum degerleri zorluyor mesela dikakt edin pozisyonlarda rüştü cok iyi yer tutmaz ama refleksi mükemmel e yakın bu yuzden kurtarıslarında genelde cok hoplar zıplar ucar ve estetik gözükür buda izleyicin gözünde pozitif bir iz bırakır.
gençken daha cok vücut agırlıklı ıkına ıkına uca uca falan alıyodu toplarıda simdi aynı kafa hala deişmedi vücut tabi yaşlandı alması imkansız toplara falan ucup es geçmese süper olucak[hline]Grandmaster Hamburger
www.dynamick.net
en yararlı link
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
cordoba ile kıyaslamıcan
2sinin tarzı farklı
analtmak istedigim sey bu
birisi nered nasıl duracagını daha iyi biliyor (a.k.a cordoba) dierinin refleksler iyi ve çok çevik haraketlerle topa atlıyor (a.k.a rüştü)

bu durumda 25 ile 30 yaş arası fark on plana cıkar
ama cordobada 25-30 arası pek fark olmaz ,ha cordoba bi 34-35 den sonra iice agırlaşacagı için baya bi dezavantaj olucak amaşuan için yorum yapıyorum[hline]Grandmaster Hamburger
www.dynamick.net
en yararlı link
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
neyze bi siyaset bi futbol da tartışmaya girersen sonuc cıkmaz :)
neticede ben rüştüye kötü demiyorum listeye dahil edilebilir ama en iyisi olacagını zannetmiyorum çünkü komple süper bir kaleci olarak görmüyorum:)
ve yatıyorum iyi gecler ;)[hline]Grandmaster Hamburger
www.dynamick.net
en yararlı link
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar cordoba'nın gözünüzde niye böyle büyüdüğünü açıklıyorum dikkatlice ve düşünerek okuyunuz:

cordoba'nın başarılı gözükmesinin sebebi kapalı defansın arkasında oynaması. lucescu sayesinde
mondragon niye luce varken süperdi de fatih terim geldiğinden beri 1-2 gömlek düşük oynuyor sanıyorsunuz?
mondragon'un karşı karşıya gol yediği pozisyon sayısına bakın, bi de cordoba'nın kurtardıklarına bakın (şut çekilirken her zaman forvetin yanında bir bjkli rahatsız ediyor olur vs)

işte cordoba'nın sırrı budur arkadaşlar[hline]Its not a lie, if you believe it - George Costanza
Sosyal ağlarda paylaş

var ya mumu hayatımda senın kadarda futboldan anlamayan bu kadar sıkan adam görmedim..

breeh breeeh be cordoba en iyi vay anasını sayın seyirciler duyan duymayan kalmasın..

yani sendeki futbol bilgisi fifa 2003 oynamaya bile yetmez be kardesim..[hline]aente is alone on this way..
aente:Adventurous Effective for Nocturnal Troubleshooting and Excursionist

Sosyal ağlarda paylaş

said:
trikeratops, 19 August 2003 15:46 tarihinde demiş ki:
buffon un kahn dan daha iyi olabileceği düşünmek bile yanlış. kahn buffon u çarpar, sollar falan filan..[hline]Bakın, nota dediğiniz konu müzik notası değildir. Bunların bir ağırlığı vardır. Aklınıza esince nota verilmez.

aha bi başka futbolla son 2 yıldır ilgisi kalmamış insan veya ne buffon ne kahn'ın son 1-2 yıldaki maçlarını izlememiş insan[hline]Its not a lie, if you believe it - George Costanza
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...