Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dc++ (p2p) acıklaması

DynamicK

Öne çıkan mesajlar

işte dc++ yalan kısımlarında bir daha boş slotu var zaennediyon ama aslında dolu. Hep hatalı gösteriyor.
Birde saniyede 32 kibayt çektiğini iddia eden arkadaşlara aşığada saniye saniye kaç kilobay çektiğini gösteren ksıma bakmasını tavsiye ediyorum bakalım orada da 32 yi görebilecekler mi?[signature][hline]NO PAIN NO GAIN ® ©
oxxx[==============>

Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
dc3.bashful76.net
gelin kural yok limit yok
isterseniz 1kb share edin ister 100gb girebiliyorsunuz

valla 1100+ user oluyor
pekcokda dosya share ediyorlar
baglantılarıda süper
bi herifi yakaladım ben müzik videoları
bon jovinin 7 tane videosunu ve birkaçtanede baska videolar falan cekiyorum
256 adsl var bende
22kb dan aşa düşmedi
valla rahat 8 saattir o heriften cekiyorum hiç kesilmede olmadı :))

bu arada birkaç taktik söyleyim
hublara girin userları arayın kafanıza gopre share ettigi miktar ve baglantı falan bakın list i çekin inceleyin download edeceginiz bişi varsa basın
slot yokmu diyor
useri hemen favourites lere ekleyin kapayın ekranını dier user a geçin
böyle böyle ben 30 user ekledim favouriteslere ve daha sonra mesela 1 saat sonra
kontrol ediyorum hangi eklediim user online diye
tıklayıp gidiyorum gene deniyorum slot bosalmısmı diye falan
user bazen offline a düşünce hemen bekliyorum gelmesini gelince slotlarda boş
bi asılıyorum download a 22kb la mis gibi .. :)[signature][hline]Grandmaster Hamburger
Kampanya: lol yerine gyy (gülmekten yerlere yattım) kullanıyorus .
[02:00] yankiyla ozugn
[02:00] beraber uyudular
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
abi download a koyun bissürü dosya o an cekmese bile adam tekrar connect olunca cekmeye baslıyo otomatik
ve herif yeni geldigi için slotlarıda bos oluyor son hızda cekiyorsunuz
bakın 4 gun oldu
2.5gb ı geçtim ben toplam downloadda :)

ip olayını passive yapın demiştim zaten bastan :)[signature][hline]Grandmaster Hamburger
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
torent rullz ne ararsan var yok sıraymış yok slotmuş boş işler aç torentini 5len 10dk içersinde çıksın dl hızın 22ye.[signature][hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Virus,SatanixVirus,Satan-Virus,Virus-Satan,Satanix.
Trex DragonSlayerz Paladin of alb/exc
Viru Jan-Tiran BH of the Ecl The solo
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
kazaa da mp3 yalanmış bone ben dc++ ı yukledikden sonra bunu anladım

dc++ da seacrh et pat buluyosun dizini komple download et adamlarda hep full album var cok sağlam :)
kazaadan paso bozuk cıkıyo mp3ler[signature][hline]Grandmaster Hamburger
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • Admin
www.divxplanet.net
sitesinde yer alan dc++ açıklamasını cp yapıyorum, aklında sorular kalanlar için güzel bir açıklama olmuş:

DC kullanımı hakkında sorular:

* Hublistesinde olmayan bir Huba nasıl bağlanabilirim?

* Arama çalışmıyor ya da bir sonuç alamıyorum, neden?

* NAT nedir?

* Active mi yoksa Passive mod mu kullanmalıyım?

* Benim IP numaram nedir?

* Ne tür dosyaları paylaşmamalıyım?

* Banlandım, neden?

* Bir Hub şifre soruyor, neden?

* Sahte paylaşım nedir?

* Kendi paylaşım listemi nasıl kontrol edebilirim?

* Bütün ikonaların anlamı nedir?

* DC++'ın özel nitelikleri.

* Hata mesajları,

------------------

DC nedir?

DC Neo-Modus tarafından geliştirilen Direct Connect(Doğrudan Bağlantı) programının ilk harflerinden oluşur. Direct Connect P2P(eşli) yazılım kategorisinde sınıflandırılan bir çeşit Chat programıdır. Bu demektir ki siz onunla bir kullanıcıdan diğerine dosya aktarımı da yapabilirsiniz. DC++ DC ye alternatif olarak daha sonra geliştirilmiş buna benzer ve tümüyle uyumlu bir yazılımdır.

DC++ ile Direct Connect arasındaki farklar nelerdir?

Direct Connect Neo-Modus tarafından geliştirilmiş orijinal müşteri programıdır. Jacek Sieka açık

kaynak kodunu kullanarak daha sonra tümüyle uyumlu ve işlevsel eşdeğer olan DC++ programını

geliştirdi.

DC++'ın avantajları

Birçok lisana uygulanabilir.

DC++ daha sağlamdır, daha az bellek kullanır, her yönden daha hafif ve küçüktür ve uzun dosya

kuyruklarını daha etkin kontrol edebilir. DC'nin en kötü zayıflığı zamanla bellek ve kaynaklara

sızıntı yapmasıdır. Aynı anda birçok huba bağlanabilir ve onların hepsinden tek bir aramayla dosya

araştırması yapabilirsiniz.

Eğer ilk kullanıcı ayrılırsa, DC++ aynı dosyayı başka bir kullanıcıdan indirmeye devam edebilir.

Başka bir kaynaktan indirmeye devam etmeden önce diğer kullanıcıdan dosya içeriklerini,

boyutlarını ve adını kontrol eder.

Sohbetlerinde zamanları görebilirsiniz.. Eski mesajlara bakmak için kaydırma yaptığınızda

konuşma satırınız alta atlamaz.

Her iki mesaj da yeni pencereler olarak pop up açılmazlar ve onları tamamen kapalı olması için

filtre edebilirsiniz.

Hiç reklam yoktur. Arama daha çok yönlüdür. Bir çok kaynaktan çeşitli Hub listelerinden seçim

yapabilirsiniz.

Açılışta DC++ dosya listenizi DC'nin yaptığından çok daha hızlı olarak kullanıma hazırlar.

En çok kullandıklarınızı düzenleyebilir, bağlantı kesildiğinde yeniden açılışta seçilen hublara

otomatik bağlantı yapabilir.

Yenden hub adreslemesini devreden çıkarabilirsiniz.

Geçerli port Firewalların standart 412 den daha çok kabul ettikleri 1412 dir.

Program etkin geliştirme altında ve açık kaynak kodludur.

http://dcplusplus.sourceforge.net/.

DC++'ın zayıf noktaları:

Bazı Hublar , düzinelerce Hubın yalnızca birkaç slot açarak(bugünlerde dışarı atma yazılımları

var) bağlanmalarından korkarlar.Oldukça yeni eklemeler olduğu için bir Hub tarihçesi, ve upload

tarihçesi yoktur.(versiyon 0,172).

Bazı bug lar var ama, program hala etkin bir geliştirmede ve buglar düzeltiliyor.

Bu programları nereden sağlayabilirim?

Her iki programın da kurucuları "Download" sayfamızdan bulunabilirler.

Direct Connect , Neo-Modus ve DC++ binarylerinden ve SourdeForge'da bulunabilir.

Programı nasıl kurarım?

En kolay yol kurucu programlardan birisini indirip, çalıştırıp talimatlara göre ve tercihinize göre

bu işi yapmaktır. Eğer SourceForge'dan en son binaryleri indirirseniz ve önceden kurduğunuz

DC++ programını yükseltmek isterseniz, en kolay yol DCPlusPlus.exe paketini unzip yaparak

DC++ programını kurmuş olduğunuz klasöre kopyalamaktır.(Genellikle C:Program

filesDCPlusPlus). Böylece önceden yapmış olduğunuz kişisel ayar ve tercihleriniz değişmeden

kalabilir. DC++ programını kaldırmayı "Add/Remove Programs" (Program Ekle/Kaldır)

panelinden yapabilirsiniz.

Hub nedir?

"Hub" bir çeşit router(yönlendirici) dır, kullanıcıların birbirleri ile bağlanmasına yardım eder.

Bunun "server olarak adlandırılmamasının nedeni sistemin kendi içinde bir dosya

barındırmamasıdır. O yalnızca sohbet arama isteklerini yönlendirir. Bütün dosya transferleri

doğrudan kullanıcılar arasında yapılır, Hub aracılığı ile değil.

Operator nedir?

Operator sohbeti ve kullanıcılar arasında dosya paylaşımını denetleyen kişidir. Opretatorler kendi

kararlarıyla, ağzı bozuk, rahatsız edici davranışlarda bulunan kullanıcıları geçici ya da sürekli

olarak çıkarabilirler. Bir operatörü kullanıcı listesindeki anahtar ikonundan tanıyabilirsiniz.(Bazı

anahtarlı kullanıcılar genellikle "Bot"durlar.

Bot nedir?

Bir Bot Hub daki tüm trafiği izleyen otomatilk bir programdır ve ağzı bozuk kullanıcıları, spam

gönderenleri, yasaklanmış ya da sahte dosyaları tarar. Temelde bir insan operatörün yaptığı tüm
Sosyal ağlarda paylaş

of amma yazmışın yaw :)

"eksileri

- Bir dosyayı sadece bir kişiden çekebiliyorsunuz. ve eğer aranızdaki bağlantı koparsa bu gerizekalı program çoğunlukla otomatik oalrak arayıp devam edemiyor. (ettiği görülmüştür ama çoğunlukla sapıtıyor)
Geceden bırakıyorsunuz download a sabah kalkıyorsunuz upload eden adam çıkmış download yarı da kalmış ve gerizekalı program onlarca farklı kişide aynı dosya bulunmasına rağmen tutup upload slotları dolmuş kişiye bağlanmaya çalışıyor. O anda dc++ ı yapan elemana küfürü basıyorsunuz.
"

aynen katılıyorum uyuz edici[signature][hline]Engineers motto; If it doesn't fit, force it. If it breaks it needed replacing anyway.
Sosyal ağlarda paylaş

şu aktif/pasif olayına biraz daha basit cevap verim:

- nickinin yanında duvar işareti olanlar pasif bağlanıyor demektir; bu kullanıcılara sadece aktif bağlananlar girebilir

- peki bir insan niye pasif bağlanır ? Firewall ya da başka bir engel arkasında DC++ ı kullanmak zorundaysanız pasif bağlanmak çözüm olabilir(ör: üni. öğrencileri)

ve de güzel bir foto speed e dikkat :))

http://www.villagephotos.com/viewpubimage.asp?id_=8591100&selected=860004[signature][hline]sadece ölüm ...
Sosyal ağlarda paylaş

Bendemi bi gariplik var nedir kazaa dışındaki hiçbir share programından verim alamıyorum.(hatta e-donkey ile dl yapamadım hiç :p) Bunuda denicem ama gene büyük ihtimalle dl yapmayı başaramayıp Kazaa Lite K++ ıma geri döneceğim.[signature][hline]Muhendis A'ab Eclipse Star Wars Galaxies
Muhendis Atlantean Anarchy Online
Enginar Lionna Lineage 2
Orange Meteor Prime City Of heroes
Even a Jedi could LD.
Sosyal ağlarda paylaş

dc++ severek kullanıyorum ama bazı hublar sorunlu oluyor her zaman bağlanamıyorsun kıl bir durum[signature][hline][i]I come along but i don't know where you're taking me. I shouldn't go but you're reaching back and shaking me. Turn off the sun, pull the stars from the sky! The more i give to you, the more i die!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...