Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Finlandiya

Alcadras

Öne çıkan mesajlar

ülkenin kuzeyine çıkarsan ırkçı davranışlarla karşılaşabilirsin,korkutmak amacıyla değil ama uyarı amacıyla baştan belirteyim.helsinki dışındaki şehirleri haliyle çok küçük normal olarak çünkü adamların 4 milyon gibi nüfusları var.kızlarının bir numara olduğunu düşünmüyorum,iskandinavyada bir numara isveçtir şahsi görüşüm,sonrasında da norveç gelir.neyse insanları güler yüzlü ve yardım severdir ama kötü ingilizce konuştukları için yani aksan olarak berbat bi aksanları olduğu için konuşurken çekinebilirler.eğer fince öğreniceksen şanslı yazılırsın çünkü türklerin fince öğrenmesinin kolay olduğu görüşü hakim.bi kere "r" harfini çok bastırarak kullandıklarından diğer avrupa dillerinden farklılıkları var,ayrıca germen dilleri arasında da değil sanırım ural-altay zıbınından geliyor bizim gibi.mayıs ayından sonra gitmeni öneririm bahar şenlikleri vs. güzel olaylar var,eylenirsin baya havada nispeten güzel olur.çok fazla göl var memlekette zaten "göller ülkesi" olarak bilinir ona göre hazırlıklı git nerde yüzmen gerekeceği belli olmaz.hımmm türklere bayılıyorlar die genel bi kanı var ama ben buna özellikle helsinki için pek katılmıyorum orası malesef zencilerin elinde ama tabi önemli olan senin yeteneğin.haaa birde metal olayıdan bahsetmek istiyorum,arkadaşlar bir çok metal grubuna sahip olsada malesef memleketteki herkes amiyane tabiriyle metalkar değil.yabi biriyle muhabbete girerseniz adamlar nightwish'i tanımıyo olabilirler ama bomfunk mc's tanırlar.gene tabi sizin gireceğiniz ortama göre değişir.neyse şimdilik söyleyeceklerim bu kadar.gitmek isteyenlere şimdiden iyi yolculuklar...
Sosyal ağlarda paylaş

izlanda halkı elflere inanıyormuş.
izlandalı bir kız arkadaşın anlattığına göre,elfler kayalıklarda yaşıyorlarmış ve herkese görünmüyorlarmış sadece istediklerine görünebiliyorlarmış.
çeşitli aylarda elflerin düzenlediği partiler olurmuş ve elflerden davetiye yollanırmış insanlara.
herkese davetiye yollanmıyormuş,elfler istediklerine davetiye yolluyorlarmış.
fotoğrafları var mı diye sorduğumda ise fotoğraflarda gözükmezler dedi bana.
bu anlattıkları tamamen saçmalık bence ama halk olarak elflere inandıkları doğru.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
ben pek inanmam öyle şeylere ama konu elflere gelince bayağı bir inanasım geldi çünkü sempatim var elflere ve yaşamış olduklarını düşünüyorum sadece. aslında mantıklı da geliyor, fakat insanüstü varlık olmaları gerekir ki dünyada egemenlik insanlarda. bu açıdan biraz saçma. ama açmaya kalkarsak bayağı uzar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...