Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Neden Orc, neden Human?

AnuriaAlptekin

Öne çıkan mesajlar

Jade alla askina bak bi human rogue olmaktansa orc rogue olmayi tercih ederim pardon ama full shell olana kadar gay gibi duruolar human roguelar bi human priest olmaktansa orc priest olurum cok daha gusel tipi ( tabi burda tipten konuosak ) bi koca popo lu human barbar warrior olmaktansa orc warrior olurum bi erkek human mage olmaktansa orc mage olurum cok daha hos oluo complete giyince haa eyw human hatun mage olunurda o da olduktan sonra bi suru bole gay rogue u sisko warrior i cekmektense orc olmak daha iyi.[signature][hline]o_0
0_o
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Marl0_on, 27 Aralık 2005 10:52 tarihinde demiş ki:
Jade alla askina bak bi human rogue olmaktansa orc rogue olmayi tercih ederim pardon ama full shell olana kadar gay gibi duruolar human roguelar bi human priest olmaktansa orc priest olurum cok daha gusel tipi ( tabi burda tipten konuosak ) bi koca popo lu human barbar warrior olmaktansa orc warrior olurum bi erkek human mage olmaktansa orc mage olurum cok daha hos oluo complete giyince haa eyw human hatun mage olunurda o da olduktan sonra bi suru bole gay rogue u sisko warrior i cekmektense orc olmak daha iyi.

uuuy uyy :D :D
Sosyal ağlarda paylaş

:)
Hoş yanıtlar... Zaten ırk seçerken tam olarak neleri baz aldığınızı, neden mesela diğer ırkı seçmediğinizi öğrenmeye çalışıyorum. Birkaç kişi daha var özellikle forumlarda görüşlerine önem verdiğim. Onlardan da yanıt aldıktan sonra derin bir mevzuya giriş yapacağız efendim :)[signature][hline]Bu sabahların bir anlamı olmalı....
------------------------------
Server:Xigenon
Nation: Karus
Job: Elemantal Lord
Clan: New_Age (Leader)
Lvl: 6x
Np: şimdilik yeterli değil
Sosyal ağlarda paylaş

ben human oldum ilk olarak bundaki amacım sadece ilk seçim sayfasında orclar çıkıyor herkes orc olur gibi düşünmemdi fakat yanıldım:D uzun süre devam ettim human olarak daha sonra x te pandoradayken orctum ve cyperda orc oldum şu anda hem orc hem human charlarım var ama 2siylede neredeyse hiç oynamıyorum çok az vakit harcıyorum k.e ye bence en güzelide bu aslında bağımlılığım son bulmak üzere...[signature][hline]x deyim
assasin ve mage 61lvl
np:51k(hep aynı pk yapmıyorum)
clan:neydi lan!
buff scrl olmuş 400m bende 10m var param olana kadar yokum
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sabrina, 27 Aralık 2005 15:20 tarihinde demiş ki:
Elf olmadığı için karus açtım.

Neden Human değil?[signature][hline]Bu sabahların bir anlamı olmalı....
Sosyal ağlarda paylaş

Sanıyorum müdavimlerin büyük çoğundan yanıt aldık arkadaşlar. Bundan sonra da çok farklı yorumlar/yanıtlar geleceğini sanmıyorum. Şimdi konuyu biraz açarsak;
Gelen yanıtların büyük çoğunluğuna göre arkadaş yönlendirmelerine göre ırk seçilmiş. Diğer sırayı görüntü beğenisi takip ediyor. Şekle bakarak ırk seçen arkadaşlar olmuş. Tesadüfen olanlar olmuş. Ama sorunun can alıcı yanıtını genelde Orclar vermiş; "insanlardan sıkıldığım için" , "yaşasın kötülük".. Bir de Human gözüyle "başka bir ırk seçemezdim" yanıtı var.
Oyunumuz iki ırkın savaşı temasına dayanıyor. Orclar ve Humanlar, yani iyilik ve kötülük. Bunu daha önce bir yere çok kısaca yazmıştım, burda biraz açmak istiyorum. Oyun "Yüzüklerin Efendisi"nden alıntı. Bu iki ırkın özelliklerine baktığımızda Humanlar'ın iyiliği, aydınlık tarafı temsil ettiğini görüyoruz. Humanlar dünyaya karşı daha saygılı, daha medeni, uygar bir yaşam tarzını benimsemiş bir ırk. Orcları yok ederek dünya üzerinden kötülüğü kaldırmak istiyorlar ve dünyaya güzelliğin, sevginin, ama en önemlisi BARIŞ'ın hakim olmasını istiyorlar. Orclar için ise durum tam tersi. Onlara göre kötülük ve kaos egemen olmalı dünyaya.
İşte tam bu noktada, ırk seçimlerini bilinçli yapmış arkadaşların (hatta diğerlerinin de) oynadıkları karakterin gerek ırk, gerekse kişilik özelliklerini (mage,priest,rouge,warrior -ki bunlar içinde daha sonra ayrı bir topic açacağım) ne derece doğrı yansıttıklarını öğrenmek istiyorum. Çünkü benim tezime göre, ırk ve karakter seçimiyle, kişinin gerçek yaşamdaki karakter özellikleri örtüşüyor.
Buna karşın, oyundaki ırklarda birtakım çelişkiler görüyorum. Oyun içinde son derece medeni ve saygılı bir Orc veya son derece barbar, saygısız ve ağzından salyalar akarak küfürler eden bir Human gibi...
Özellikle Orclar'a baktığımızda, genel özellik itibarıyla barbar, vahşi, acımasız hatta birbirlerini dahi yiyen bir ırktır. Burdan yola çıkarak, oyun sırasında yapılan ks'lerin, edilen küfürlerin, bir grubu yatırmak için nedensizce grubun üzerine çeşitli yaratıklar çekip görünmez olan rougeların, partiye yada clana alınmadığı için sövmelerin vs vs vs. anlaşılır bir yanı olmaktadır. Ama konuşmaları ve tavırlarıyla medeni bir çizgi izleyen Orc, gerçek bir Orc değildir aslında. Yada Delos'da özellikle size durduk yere pm atıp küfreden bir Human, yanlış ırk seçmiş biridir sadece.
Özellikle Orc olmuş arkadaşlardan beklediğim doğru yanıt "insanlardan sıkıldım", "hep iyiler kazanmamalı", "yaşasın kötülük", "genelse barbar ırklarla oynarım" şeklinde gelenlerdi. Elbetteki günlük yaşamızında barbarca tavırları olan insanlar değilsiniz (ki bir Orc olarak gerçek Orc ırkının yüz karası olmam gerekir :) ) ancak oyunda bu ırk özelliklerini ne kadar doğru veriyorsunuz?
Ve neden bir Human yanıt olarak "ben bir insanım ve iyilikten yana tarafım, bunun için Orclar'la savaşmak istiyorum. Bu ırkı bu yüzden seçtim" demedi mesela?
Genel görüşlerinizi ve yanıtlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Aradığım yanıtı bulduğuma inanırsam, bir alt konu olarak karakter seçimlerini incelemek istiyorum başka bir topicte. Katılımınız için teşekkür ederim.[signature][hline]Come let me love you, let me give my life to you, come love me again... You fill up my senses......
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında bu soruya 2 irkda da bulunmuş biri olarak cevap vermek cok isterdim ama buraya yazacaklarimdan sonra karşı görüşte olanlar cikacagi kesindir. Bu da topic in patlamasina hatta kilitlenmesine kadar gider.

Yazdiklarinin hepsini okudum , diger alt konunu bekliyorum. Belki oraya birkac sey yazarim. Güzel bir topic tekrar tebrikler. Umarim patlamaz.[signature][hline]Aresde Satilik
+8/15 Rouge Chitin Shell Helmet
Bütün Dupe Wipelardan Cikmistir.
Teklifleriniz için Burdan yada
Oyunda /pm picallo_tr.
Sosyal ağlarda paylaş

Sansasyonel bişey yazmayacaksın sanırım :) Karşıt görüş olması doğal. Merak ettim ben yazacaklarını.

(Lütfen 3. sayfanın sonuna bakınız)[signature][hline]Come let me love you, let me give my life to you, come love me again... You fill up my senses......
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 2 irk da yaşanan olayları anlatayım o zaman. Daha doğrusu benim yaşadığım olayları.

Human olduğunuz zaman
1. Eğer +8 iteminiz varsa büyük bir çoğunluk size dupper der.
2. Cz de çok adam keserseniz , kestiğiniz ırk degilde sizin bulunduğunuz ırk tarafından macrocu ilan edilirsiniz.
3. Komutan olursanız ne ananız ne babanız kalır. Her daim küfür yersiniz.
4. KS çok olur , huzurlu ve rahat level kasamazsınız.
5. Çok human olduğu için , çok pm gelir max 2 dk içinde hepsine cevap veremezseniz , yine küfür yersiniz.

Orc olduğun zaman
1. Dupper diyen olmaz.
2. Macrocu diyen olmaz
3. KS olmaz , hatta spotunuza gelen bile olmaz. Yeni char acarsaniz arkadaşınız yoksa level bile kasamazsınız.
4. Pm cok nadir gelir ve gereksiz birşey sorulmaz.
5. Benim gibi nation transfer yapmişsanız humanlar tarafından maradonda küfür yersiniz.

Sonuç olarak orclar oyun gereği kötü olmaları gerekse de bence tam tersi olmalıymış. Gerçekten çok cana yakın ve sevecen insanlardan oluşmuş bir ırk :D

Bunlar benim yaşadıklarim ve gördüklerim. Beni orc yapmaya zorlayan nedenlerin bir kısmı o 5 madde icindekiler. Daha + ları var. Ama onları bu topicin sagligi ve devamliliği için yazmıyorum.[signature][hline]Aresde Satilik
+8/15 Rouge Chitin Shell Helmet
Bütün Dupe Wipelardan Cikmistir.
Teklifleriniz için Burdan yada
Oyunda /pm picallo_tr.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...