Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

neden kürtler?

agrian

Öne çıkan mesajlar

dikkat ederseniz bazı kesimlerce ezilen ve horgörülen,fakir,emekçi,işciler hep kürtler...
devlet kürtlere bakmıyo,kürtleri eziyo diye söyleniyo bazıları...
peki sorarım?bu ülkede kürtler eziliyo da türkler zenginlik içinde mi yaşıyo süt banyosu mu yapıyo?
kürtler eziliyo olabilirler belki ama bu ülkede türkler de yaşıyo çerkez de rum da laz da yaşıyo... her kesimden ezilen var.nedir yani bu kürt şovenizmi.[signature][hline]Savaşlardan kimse masum çıkmaz., bazıları ise hiç masum çıkmaz. Sonsuz bozkırların, kıtlığın ve yaşayan hemen her şeyin düşman olduğu bir dünyada ise savaş kaçınılmazdır.
Sosyal ağlarda paylaş

eheh kim yaptı şovenizmi? şunu düşün bi de, herkesin çektiği fakirlik, zor hayat şartları bi kenara, güneydoğuya hiç yatırım yapılmıyo, yıllarca olağanüstü hal yüzünden hiç bir ilerleme kaydedilemedi, ve en önemlisi kürtlere karşı inanılmaz bir önyargı ve nefret hakim yurdumuzda, pkk yüzünden.[signature][hline]Lopeth, 25 Ekim 2005 18:14 tarihinde demiş ki:
i see kız people

Sosyal ağlarda paylaş

kürt şovenizmi genelde birtakım solcu çevreler tarafından yapılıyor...bilirsin buaralar kürtcülük ve solculuk karıştırılır durumda..şovenizmden kastettiğim bu.şovenizm şu şekilde oluyor,bazı dergi veya broşürlerde kürtlerin ezildiğini horgörülgüğünü söyleyerek kürtlerin davalarında haklı olduğunğ göstermeye çalışıyorlar..şovenizm bu şekilde yapılıyor..[signature][hline]Savaşlardan kimse masum çıkmaz., bazıları ise hiç masum çıkmaz. Sonsuz bozkırların, kıtlığın ve yaşayan hemen her şeyin düşman olduğu bir dünyada ise savaş kaçınılmazdır.
Sosyal ağlarda paylaş

geçen sene 1 mayıs işci bayramında kürsüye çıkan bir "kürt emekçisi"nin konuşması şu şekilde başladı
"BEN KÜRDÜM...BEN EMEKÇİYİM...BEN KOMÜNİSTİM!...."
işte burda bir çelişki doğuyor...bi kere komünist doktrine göre ırklar yoktur insan vardır...yani ne sen türksün ne ben kürt...burda kişinin hem komünist,hem kürt olduğunu söylemesi bir çelişki yaratıyor...ve kürsüye çıkan kişi kürtlerin ezildiğini,fakir olduğunu vs. bahsettikten sonra devrimi yapacaklarını söyledi...
bu komünist bi devrim mi yoksa bir kürt devrimi mi?ve adamın konuşmasından sonra alanı kürtçe sloganlar kapladı(türkler de katıldı)ve sloganların içeriği kürt devleti hakkındaydı...[signature][hline]Savaşlardan kimse masum çıkmaz., bazıları ise hiç masum çıkmaz. Sonsuz bozkırların, kıtlığın ve yaşayan hemen her şeyin düşman olduğu bir dünyada ise savaş kaçınılmazdır.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam işte kimin şovenizm yaptığına göre değişiyo mesele, kürtler arasında böyle tipler de var, ve bunlar da kürtlere karşı olan önyargımızı güçlendiriyo malesef. sonuçta siyaset işte, herkes ayrı bi yalanın peşinde..[signature][hline]Lopeth, 25 Ekim 2005 18:14 tarihinde demiş ki:
i see kız people

Sosyal ağlarda paylaş

sen sırf kürt diye beceriksiz birisini seçersen başına belediye başkanı millet vekili......... seni iyi yönetemez tabi ve kötü yönetilirsin. sen sırf kürt nüfusu artsın diye yaparsan 10 15 hatta 20 ( bir tane milletvekilinin 36 tane çocuğu vardı.) tabi ki yokluk çekeceksin ve aç yaşayacaksın. bu devirde asgari ücretle kim geçinebiliyor. sonra ee kürtler küçümseniyor. yok kürtler kayırılıyor. türkler bir eli yağda diğeri balda değil mi?.sen erkekliğini çocuğunun sayısı ile ölçersen böle olur.
aslında çindeki şu 1 çocuktan fazlası yasak gibi bir sey de türkiyede olmalı.

ben böyle artan kürt nüfusuna karşı endişeliyim. ne olur bunun sonu. bilen varsa yazsın?
Sosyal ağlarda paylaş

Tarihsever Patiler,

Türk- Kürt ayrımcılığı yapmak, bizi kavgaya, ayrımcılığın ötesi olan ırkçılığa, çatışmaya, iç savaşa kadar götürür. Kürt kökenli olan o çocuklar sonuç olarak T.C. sınırları içinde doğup büyüyor ve yine T.C. sınırları içinde vatandaş sıfatıyla yaşıyorsa, "Türk"tür, yani sizden veya benden bir farkı yoktur. Kürtlerin efendim çok üreyip bir şeyler amaçladığı, tamamen gerginlik yaratmak isteyen ve bu gerginlikle kendilerine para, güç, vs gibi çıkarlar sağlayan bir kesimin uydurup herkese aşılamaya uğraştığı propagandadan ibarettir.

Bugün Kürt sorununun bu kadar büyük olma sebeplerinden biri de, "Kürdistan" adı altında kurulmak istenen devletin sınırlarının nedense Kuzey Irak'taki bütün petrol sahalarını ve Fırat ve Dicle su yollarını içine alacak şekilde olmasıdır. Kısaca birileri ellerinde ekmek, "Sürecek tereyağı nerede?" diye bekleşmekte ve topluma "Yok Kürtler şöyle, bakın Türkler böyle, yiyin birbirinizi" diye gaz vererek tereyağını sürecek bıçağı da bizim tutmamızı istemektedir. Buyrun size neden Kürtler. İnsanlar Cumhuriyet kurulurken, Anayasalar yapılırken, 3 kere anayasa değişirken uyuyordu da, yıl 2001 oldu dünya karıştı, Amerika Irak'a girdi de mi birden uyandılar 80-90 yıllık gaflet uykusundan? Komik olmayalım.

Hala bunu görmeyi inkar edip "Kürtler" "Türkler" "Ermeniler" "Rumlar" "Azınlıklar" diye atıp tutacağımız yerde, oturup biraz uğraşsak bir halk olarak toptan düze çıkacağımız da inandığım en önemli fikirlerdendir.

Saygılarımla,[signature][hline]Working for the weekend...
Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba,
bende türk değilim, ama ailem II.yüzyıldır bu topraklarda.
ewt haksızlıklar olmadımı, tabiki oldu. Ama bu ülkede asıl çile çeken türkler. ben bağımsız olarak şunu söyleyebilirim;
Kürtler nankör... Sadece bize karşı değil kendilerine karşıda.
Sadece sıkıştıklarında bir arada oluyorlar. hiçbiri bana samimi gelmiyor. hiç bir kürtdün bayrak, millet dediğini duymadım.
şayet yarın bir gün birşey olursa ilk sırtımızdan vuracaklarıda biliyorum. tek bir ortak noktamız var o da din. hoş mezheplerimizd farklı. Bu arada ben faşist biri değilim tüm kürtlerin bu şekilde olduğunu düşünmüyorum ama %99u
bence böyle... yok farklı düşünen bir kürt varsa da bana yazmasın diğerlerini bu aptalca düşüncelerden vazgeçirmeye çalışsın. herşey kendileri için çok geçmeden
Sosyal ağlarda paylaş

Linacre arkadaşım biraz yavaş ol bakalım. Kürtlere laf etmeden önce çuvaldızı biraz da kendimizi batıralım. Bizler (Türkler) en son ne zaman gerçek anlamda birlikte haraket etme cesaretini gösterebildik?

Epey bir yerde gösterdik, hemen sayayım sana: Milli maçlardan sonra, Eurovision'dan sonra, Askeri tatbikatlarda, Resmi törenlerde (19 Mayıs, 30 Ağustos vs.), Telekom milleti kazıklayınca ve bunun gibi nice konuda.

Sakın bunlara bakıp da Türkler vatanına sahip çıkıyor sanmasın kimse! Asıl vatanseverlik aşağıdaki konularda olmalı.

Amerikan askeri Sülaymaniye'de Türk askerinin başına çuval geçirdiğinde, Amerikan personeli, gemileri, tankları; İskenderun Limanına demirlediğinde, AB'ye gireceğiz diye verilmedik ödünlere karşı, Dinler arası hoşgörü maskesi altında tek bir Yahudi'nin yaşamadığı Şanlıurfa'ya Dinler Parkı adı altında sinagoglar yapılırken, tepemizde 'benim görevim ABD'nin BOP projesinde Diyarbakır'ı merkez (yıldız) yapacağım' diye bir başbakan varken vs.

Yukarıdakilerin birinde bile bir tepkin yoksa kusura bakma ama Kürtlere ya da başkalarına laf etmeye hakkın yok, hele nakör demeye hiç yok. Bak sana bir kanıt daha, o nakör dediğin, bölücü dediğin Kürtler (Bismil köylüleri-Diyarbakır) Cumhuriyet Bayramı'nı nasıl kutladılar;

Sanırım bu kadar yeterli değil mi? Başkalarına laf etmeden önce biraz düşünmek lazım ki tepki almayalım.[signature][hline]...Gözlerin bir çığlık, bir yaralı haykırış;
Gözlerin bu gece çok uzaktan geçen bir gemi...

Sosyal ağlarda paylaş

geçen babam taksiye binmiş. kenan evren'in darbeyle başa geldi zamanda şöförlük yapıyomuş bu taksici.konuşmalaraı duymasın ie kulağına bişey takiolarmış adam onu delmiş bunları dinliomuş.bigün kenan evren kürtleri katledip korkutmaktan söz etmiş.bunlar başımıza bela olur demiş kurmaylarına.

adam o zamandan anlamış pkk nın çıkacağını
Sosyal ağlarda paylaş

said:
dogu, 07 Kasım 2005 18:43 tarihinde demiş ki:
geçen babam taksiye binmiş. kenan evren'in darbeyle başa geldi zamanda şöförlük yapıyomuş bu taksici.konuşmalaraı duymasın ie kulağına bişey takiolarmış adam onu delmiş bunları dinliomuş.bigün kenan evren kürtleri katledip korkutmaktan söz etmiş.bunlar başımıza bela olur demiş kurmaylarına.

öf böyle saçma sapan şeyleri yazmayın şuraya[signature][hline]HymnOfSnuk, 15 Eylül 2005 19:22 tarihinde dünyanın Türk olması konusunda demiş ki:
nesi güzel abi.
düşünsene , rus kızları filan hepisi türk.
aquila, 16 Eylül 2005 04:58 tarihinde demiş ki:
bana kimse msnden ya da cepten mesaj atmiyo, cakiim bole felege...
gerab, 6 Kasım 2005 17:29 tarihinde demiş ki:sarayda banyoyu geçtim tuvalet yokmuş o matmazellerin şişik büyük etekleri ne için zannediyorsun sen hanımlar yürürken tuvaletlerini bırakırlarmış arkadan bide çöpçü dolaşırmış

Sosyal ağlarda paylaş

said:
dogu, 07 Kasım 2005 18:43 tarihinde demiş ki:

Komplo teorisi. PKK'nın başındaki Apo denilen herif bile Kürt değilken bana oldukça saçma geldi. Artı olarak, şöförlük yapan ve özellikle Kenan Evren'e şöförlük yapan birinin kulaklarını tıkamaları iddiası beni sadece güldürdü(arabayı başkası mı kullanıyormuş afedersiniz?). Gözlerini de kapatsalarmış bari...[signature][hline]Working for the weekend...
Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

böle saçma sapan şeylere düşünmeden inanıp gaza geliyolar bu şimdi herkese ooo kenan paşa kürtleri öldürcekmiş zor tutmuşlar diyodur...biraz sorgulayalım her duyduğumuza inanırsak..[signature][hline]HymnOfSnuk, 15 Eylül 2005 19:22 tarihinde dünyanın Türk olması konusunda demiş ki:
nesi güzel abi.
gerab, 6 Kasım 2005 17:29 tarihinde demiş ki:sarayda banyoyu geçtim tuvalet yokmuş o matmazellerin şişik büyük etekleri ne için zannediyorsun sen hanımlar yürürken tuvaletlerini bırakırlarmış arkadan bide çöpçü dolaşırmış

Sosyal ağlarda paylaş

said:
ovchinnikov, 08 Kasım 2005 01:17 tarihinde demiş ki:
pkk ya destek veren lehine slogan atan pkk adı altında bagımsızlık hak özgürlük isteyenlerin hepsinin kökünün kazınmasından yanayım bunu nasıl anlarsanız anlayın ister katletmek ister tutuklamak

+1[signature][hline]Admin gören masum Zergling!! Koçum benim!!
Zergling
Sponsored by Coca-Cola
Sosyal ağlarda paylaş

Sen pkknın arkasındaki asıl gücü bilme, sonra gel orada burada onu keserim bunu yakarım diye nara at. Sizin gibi kişiler de Kurtuluş Savaşı'nda Yunanlılara karşı savaştığımızı zannediyorlardı. Biraz açın gözünüzü de Amerika'nın Türkiye'de tezgahladığı oyunu görmeye çalışın.

Böyle milliyetçilik taslayıp +1 diyeceğiniz eylemleri bir de yukarıda saydığım örneklerde de tekrarlayın da biz de arkanızda olalım.

Bu topik bir zamanlar sıkça karşımıza çıkan Alman hayranlığı kisvesi altında yapılan faşistlik gibi Kürt düşmanlığına kaymaya başladı, haberiniz olsun.[signature][hline]...Gözlerin bir çığlık, bir yaralı haykırış;
Gözlerin bu gece çok uzaktan geçen bir gemi...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
pekaziz, 08 Kasım 2005 18:42 tarihinde demiş ki:
Sen pkknın arkasındaki asıl gücü bilme, sonra gel orada burada onu keserim bunu yakarım diye nara at. Sizin gibi kişiler de Kurtuluş Savaşı'nda Yunanlılara karşı savaştığımızı zannediyorlardı. Biraz açın gözünüzü de Amerika'nın Türkiye'de tezgahladığı oyunu görmeye çalışın.

Böyle milliyetçilik taslayıp +1 diyeceğiniz eylemleri bir de yukarıda saydığım örneklerde de tekrarlayın da biz de arkanızda olalım.

Bu topik bir zamanlar sıkça karşımıza çıkan Alman hayranlığı kisvesi altında yapılan faşistlik gibi Kürt düşmanlığına kaymaya başladı, haberiniz olsun.
o zaman ingiltere şimdi amerika[signature][hline]HymnOfSnuk, 15 Eylül 2005 19:22 tarihinde dünyanın Türk olması konusunda demiş ki:
nesi güzel abi.

Sosyal ağlarda paylaş

kürtlerin hepsini keselim. üstüne çerkezleride keselim üstüne lazlarıda keselim. türkiyede tek türk kalsın.

bu gibi mantıklara cevap vermiyorum. ya bu ülkede kürt sorunu değil pekeke sorunu var. pekeke nin arkasında ise bazı güçler var . bana açık açık komuşturmayın.bunlara karşı uyanık olarak. kraldan daha kralcı bir politika izleyerek hareket etmeliyiz.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
agrian, 06 Kasım 2005 15:50 tarihinde demiş ki:
geçen sene 1 mayıs işci bayramında kürsüye çıkan bir "kürt emekçisi"nin konuşması şu şekilde başladı
"BEN KÜRDÜM...BEN EMEKÇİYİM...BEN KOMÜNİSTİM!...."
işte burda bir çelişki doğuyor...bi kere komünist doktrine göre ırklar yoktur insan vardır...yani ne sen türksün ne ben kürt...burda kişinin hem komünist,hem kürt olduğunu söylemesi bir çelişki yaratıyor...ve kürsüye çıkan kişi kürtlerin ezildiğini,fakir olduğunu vs. bahsettikten sonra devrimi yapacaklarını söyledi...
bu komünist bi devrim mi yoksa bir kürt devrimi mi?ve adamın konuşmasından sonra alanı kürtçe sloganlar kapladı(türkler de katıldı)ve sloganların içeriği kürt devleti hakkındaydı...

Hım. Ben bu konuşmayı hatırlıyorum. İstanbul-Kadıköy'de TKP'nin kürsüsünden konuşan bir idi. Kürtler ve türklerin ortak kurtuluş yolu olacağından, bunun sosyalizmden geçeceğinden de bahsetmişmiydi. O sıralar yaşanan bayrak provakasyonu üzerine "ben kürdüm" demiş olabilir mi? En sonda Biji Bratia Gelon(Yaşasın halkların kardeşliği) ve Biji partia komünizma turkiya(yanlış yazılmış olabilir ama türkçe olarak "Yaşasın Türkiye Komünist Partisi" ) sloganları atılmış olabilir mi?

[Bu mesaj Thestral tarafından 13 Kasım 2005 08:24 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Kürt sorunu bi şekilde , sürekli sorun olarak gösterilip, kaşınan bir olay. Yukarıda bir arkadaşın da dediği gibi kürt sorunu yok pkk sorunu var.. Ezilme, hor görme, kısıtlama olsa bir çok kürt vatandaşımız doğudan batıya gelip buralarda esnaf, işçi mevkii sahibi olamazlardı.
Ama birileri sürekli bu sorunu kaşıyıp prim yapmaya çalışıyorlar. Son seçimlerde malum parti ile ittifak yapan partilerden samimi arkadaşlarım var.. Her ortamda sürekli aşağıladığı bu insanlarla ittifak kurdular. Bunun nedeni ortada etnik bir sorun olması ve bunun sahiplenmesi mi ? Değil, tamamen duygusal. Bu sadece küçük bir örnek....[signature][hline]Why is it every move I make turn out to be a bad one
Where's my guardian angel
need one, wish I had one
Sosyal ağlarda paylaş

evet pkk sorunu varr haklısın ama .... pkknın çoğusu kürtt ve bi kürt devleti kurmak istiyolar.... eskiden diyarbakırda askerlerimiz operasyona giderken şehir merkezinden geçerlermiş ve yuhlanırlamşş buna ne demelii pekii.. bence kürtler ve bu devlete ihanet eden herkestemizlenmedkten sonra bişeyler düzelmez..[signature][hline]1-) Bir
2-) İki

Kalp İçin Feyk açan masum pati log off olmayı unutunca :)
mamut_, 09 Kasım 2005 19:19 tarihinde demiş ki:
askımm nbr
_mamut_, 09 Kasım 2005 19:19 tarihinde demiş ki:
iyiyim cnm benim
Sosyal ağlarda paylaş

lucky her duyduğuna inanma.daha bu yaz 3 senedir diyarbakırda görev yapan bir yüzbaşıyla görüştüm nedense senin dediklerinin tam tersini söyledi. özellikle gerçek diyarbakırlıların pkkyla uzaktan yakından alakası olmadığını son senelerde diyarbakıra yapılan göçler nedeniyle diyarbakırın bozulduğunu bu durumdan gerçek diyarbakırlıların rahatsız olduğunu anlattı.asker polis yuhalanan her şehiri bombalayacaksan istanbuldan başla.hala ikna olmadıysan seni nihal atsız forumuna alalım orda istediğininizi asın kesin.[signature][hline]RareBee
Sosyal ağlarda paylaş

kardeşş bu son senelerde düzelme varrr artık onlarda bişey yapamıyolar pkk bitti sayılır çünkü.. ayrıca benim kuzen bingöl kığıda subay olarak görevli dioki biz burda olamasak çok şey yapar buranın insanı yane tabiki hepsi değil ama çoğnluğunun içinde var... fırsat geçse ellerine büyük bi darbe vururlar bu devlete..[signature][hline]1-) Bir
2-) İki

Kalp İçin Feyk açan masum pati log off olmayı unutunca :)
mamut_, 09 Kasım 2005 19:19 tarihinde demiş ki:
askımm nbr
_mamut_, 09 Kasım 2005 19:19 tarihinde demiş ki:
iyiyim cnm benim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...