Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oyun hakkindaki goruslerim...

THARKAS

Öne çıkan mesajlar

Arkadaslar uzun zamandir hevesle bekledigim bir oyundu darkandlight.

Beni en cok etkileyen ve oyuna ceken
haritanin buyuklugu
tek server olacak olmasi
sosyal siniflar ve lordluk sistemi oldu.

bunlar cok guzel fikirler gel gorki her mpog de olmasi gereken bazi ozellikler olmayinca oyunda bu ozelliklerinde bir anlami kalmiyor, ziyan olmus oluyorlar.

serverin stabilitesini gectim.. elbet duzeltirler belki bir ahftada belki bir ayda.

benim icin en onemli sorun devlerin kesinlikle yetersiz olmasi,
insanlari bilgilendirmemeleri ,gerek site forumlarinda gerekse mirc de gerekli cevaplari vermemeleri.

mircdeki topicde server down derken oyuna giriyorum up derken giremiyorum heh.(bu basit bir ornek tabiki)

Simdi gelelim oyuna..
arka plan oldukca etkileyici ona lafim yok ama karakterler oturmamis ustune.
hic bir animasyon ozel efekt yok savaslarda.
classlar dengesiz sanki 4 yilda bir adim ilerlenmemis hic birdenge unsuru saglanmamis gibi.

buyuler yetersiz..yaraticiliktan uzak..basit ve birbirine cok benzeyen sacma sapan buyuler.

savasci classlarda ozel ataklarin buyu yerine konmasi ve damagenin ve hizin silahla ilgili olmamasida en buyuk sacmaliklardan biri bence.

level kasarken bir mage sadece mouse u kullanarak onlarca yaratigi bir arada oldurebilmesi
warriorun ise bir yaratiga atak dahi verebilmek icin bindereden su getirmesi gerekiyor unable to reach too close to far sacmaliklari yuzunden.

grupla kasmanin hicbir mantigi yok zavalli healerlar ve support classlar bi taraflarini yirtiyor bir yaraitk kesmek icin.
gruba girerlersede xp alamiyorlar cunku grupta dahi olsan alacagin xp verdigin damage ye gore ayarlaniyor.

minimap tam bir rezillik bir halt anlasilmiyor.

herkesin dodosu vs si olmasida sacma buyu ile cikatip pet olarak savastirmalarida sacma hele pionnerin dragonu heleloy dedirtiyor.

ulasim dragonu olmayanlar icin tam bir iskence
hangi balon nereye gidiyor nereye nasil varilir konusunda hicbir bilgi yok deneye deneye oreneceksiniz.

hatta bagzi yerlere ulasim yok saatlerce yuzmek zorundasiniz lol.

sacma buyulerden birine ornek vereyim.
dark knightin level 26 da aldigi son buyu kurta donusmek.
insan ne dusunuıyor? saglam bir kurt hizli guclu kacani yakalayip parcalayacak belki zehirlileyecek dusmani belkide hide olabilecek bir iki ozellik gelecek.

simdi gelelim ozelligine
snoppy gibi bir kopege donusuyorsunuz..cok ince bir havlama sesiniz oluyor ki kurt havlamaz..tek avantajiniz hizininiz yzude 90 artmasi ki suresi 3 dakika.damagesi yok dogru durust vurmuyor bile.

ben o buyuyu yapacagima cikaririm dodomu yuzde yuzkusur arttiririm hizimi ..yada grifon dragon cikaririm aninda giderim gerekli yere.

bunlarin hepsi duzeltilebilir seyler tabiki ancak benim sinirlenmemin sebebi 4 yilda bu kadar ufak sorunlarin dahi halledilememis olmasi.
bundan daha buyuk sorunlarda var kanaatimce bu class stat skill sistemi kesinlikle dengelenemez ogelerden olusuyor.
cok koklu degisiklikler yapilmasi lazim.

su an bu oyunu kesinlikle oynamak istemiyorum ancak benim icin asil onemli olan oyun degil oynadigim insanlardir.
o yuzden guildim ebonlore ve ordaki turk doslatim gladmir battal guru burakstilin blackice venoms ve digerleri bu oyunu oynarlarsa onlarin yaninda yer alacagim ama tercihim baska bir oyuna yonelmekten yana.[signature][hline]
With each kill I grow wiser... with every added wisdom I grow stronger -Artemis Entreri

[Bu mesaj THARKAS tarafından 25 Aralık 2005 23:14 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

az kaldi zaten ebonlore da DnL den VSOH a gececek sanirim cunku applicntlar artik online olmuyoruye kaybedecek ki kaybetmek yerine baska oyuna gecmeyi tercih eder bizimkiler umarim gecerler.. negzel VSOH beta account umda gelmis =)

Ayrica soylediklerine katiliyorum.[signature][hline]Why do the bad so ruin the GOOD? is there a man who takes me upon the stars?.. or am i alone till the end? life is bitch .. time to DIE..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Guru, 26 Aralık 2005 02:34 tarihinde demiş ki:
az kaldi zaten ebonlore da DnL den VSOH a gececek sanirim cunku applicntlar artik online olmuyoruye kaybedecek ki kaybetmek yerine baska oyuna gecmeyi tercih eder bizimkiler umarim gecerler.. negzel VSOH beta account umda gelmis =)

Ayrica soylediklerine katiliyorum.

PvE ye karşıyım uçuz zaferler bunlar[signature][hline]Legions of Ebonlore
Sosyal ağlarda paylaş

adamların giriştikleri iş , ve getirmek istedikleri sistemler daha önce yapılmadığı için bir yerden örnek alamıyorlar kendileri üretmek zorundalar. deneyimsiz bir dev team , para sıkıntısı olan bir şirket ile bunlar imkağansız. sorun budur. ve işin komik tarafı insanların bu oyunu almalarına sebep olan yeniliklerin hiç birisi oyunda yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Herşeye katılıyorum hatta diğer ardaşların dediği gibi yeni denemeyen bi işe kalkıştılar. Ama katılmadığım tek konu büyücülerin overpower bi class olması. Aslında büyücüler her oyunda overpowerdırlar çünkü bu tarz oyunlar range'e (mesafe) bağlı olduğundan büyücüler her zaman daha avantajlıdır. Zaten adam birek uzaktan seni inceltiyo yanına gittiğin zamanda bi yolunu bulup ya seni yavaşlatıyo yada donduruyo sona gene 2büyü yona veladdallin amin. Ama inşallah bu oyunda diğerlerine benzemez. Çünkü wow dışındaki tüm oyunlar ha bide knightonline, tutunamadı adam akıllı. Tabi UO'yuda es geçmemek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
simdi ben orda mageler overpower demedim

zaten overpowerlarda...hele quickness i 100leyince birde invul oluyorlar tam oluyor.

benim dedigim magele kasmasi inanilmaz kolay.
tek bir tusa basarak civardaki butun yaratiklari oldurebiliyorsunuz.

warrior ise kendi levelinda bir yaratik oldurdukten sonra 5-6 saniye dinlenmeli ki oldururken karsisina cikacak bir ock sorun var.
1- unable to reach
2-target is too far
3-target is too close

bug bile diyebiliriz bu uclemeye cunku hicbir mantigi yok sadece vvuramni engelliyor.

dolayisiyla benden cok daha az oynayan ve benden 1 hafta sonra oyuna baslamis bir mage levelimi 3 gunde gecebiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne zaman açtılar geri yahu, eq2 ya bakalım derken kaçırmışım..

Ney DnL mi? ben bilmiyorum öle bi oyun walla duymadım.

D&D online hehe venoms bi denedi, lik inn deki sigmund un gorevini yapamyınca sövüp bıraktı :P

Ben zar zor bitirebildim ilk mission u, bence o lvl deki bir quest icin min 2 kisilik grup la yapılmalı, ama sistem group olarak girmemize izin vermiyor doh!

Onun dısında dedigim gibi, click&buy dan paranızı iade alabilrsiniz DnL için, yok öyle bir oyun
Sosyal ağlarda paylaş

oha geri veriyorlarmi parayi?
birde glad yeni bir topicte veya mpog bolumunde vsoh hakkindaki goruslerini ebonlore un durumunu falan anlatirsan sevinirim ne zamandir gorusmuyoruz koptuk valla:)

[ Mesaj 04 Şubat 2006, Cumartesi - 20:03 tarihinde, THARKAS tarafından güncellenmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...