Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

CM4 - Sorunlar, sorular

Coldwind

Öne çıkan mesajlar

Yaklaşık 1.5 hafta önce başladım hala da devam ediyorum oynamaya, ancak hala anlayamadığım birşey var.

1- Unhappy olan oyuncuların morali nası düzeltilir? Gazetelere demeç veriyorum süper bi oyuncu aşmış biri ya da rezalet bi performansı var diye, taraftarlar bana uyuz oluyor formsuz bi oyuncuyu övdüğüm için(formsuz oyuncu her maç golünü atıyor neyse o da bi saçmalık) ya da adamı yerden yere vurduğum için. başka denediğim şey ise adamı uyarmak. bu sefer de direk diğer takım elemanları da unhappy oluyor sırf o elemanı uyardım diye. o yüzden elim kolum bağlı bir durumdayım.

2- 2D Pitch te görüldüğü kadarıyla bazı oyuncular toptan korkuyor. Top üstüne geldikçe adam geri geri gidiyor rakip topu kapıp direk golü atıyor counter attack tan.. Ya da saçma sapan goller oluyor deliriyorum. Bir de 4.0.3 versiyonunda oyunda çok fazla kart çıkıyor sanırım. Tackling falan yapmadığım halde..

Bunun dışında oyun gayet güzel, biraz yavaş olmasına rağmen süfer bi oyun. Genelde 4-4-2 taktiğini uyguluyorum ancak biraz modify edilmiş şekilde. Offside trap ve man behind ball olayı direk gol yemenize yol açıyor bazı maçlar haricinde.. o yüzden sırf counter attack seçili bende.. Mentality olarak Gung Ho sizden güçlü olmayan takımlar için en iyisi sanırım..

sizin taktiklerinizi de öğrenelim belki güzel bir şey çıkabilir :)[hline]"Do you cling to the past, or can you see through the pain?"

[Bu mesaj -coLdwind- tarafından 15 April 2003 15:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

moral olayı bug olması lazım bidahaki patchde düzeltilcek sanırım

4.0.3 de abartı kart cıkmıo bende bilmiyorum ehe

evet toptan kacıyolar cok sinir bozucu :) :) daha sinir bozucusu gidip bombos rakibe tac atmalar ve tac kullanılırken bütün takımın rakip sahada olması dolayısıyla kontra yenmesi :)[hline]Nice 100 yıllara Beşiktaş
Sosyal ağlarda paylaş

unhappy oyuncunun morali düzelmiyor :)

ben beşiktaştayken ilhan mansız 3 sene boyunca unhappy kaldı
sebebi de ona destek wermememmiş
daha 4.maçta başladı destek wermiyo diye 3 sezon boyunca unhapyy kaldı :)

Ingiltere liginde başladım sonra Arsenal le
ebesinin şeyi gibiydi ya,oyuncuların pestilini çıkarıyolar
nerdeyse bütün sene boyunca 3günde 1maç oynadım

Sonra bi bug da bazen maçlardan önce milli takıma gidiyo oyuncuimaçı ertelemiyolar 11 kişi çıkartamıyosun nerdeyse :),
ehue milanı reserv arsenalle tokatlamıştım
Friendly milli maçlarda oyuncuları geri çağırabiliyosun ama sonra bi daha almıyolar milli takıma nedense

Mentality bende değişiyo ama her zaman counter atak hep açık,bence en hayati yetenek Pace(hız), fa
nerdeyse bütün sene boyunca 3günde 1maç oynadım

Sonra bi bug da bazen maçlardan önce milli takıma gidiyo oyuncuimaçı ertelemiyolar 11 kişi çıkartamıyosun nerdeyse :),
ehue milanı reserv arsenalle tokatlamıştım
Friendly milli maçlarda oyuncuları geri çağırabiliyosun ama sonra bi daha almıyolar milli takıma nedense

Mentality bende değişiyo ama her zaman counter atak hep açık,bence en hayati yetenek Pace(hız), farkediyosunuz yani,Henry bi kaçıyo kontra atak ta, heyt aslanım kop ta gel diyosun,defansta da çok önemli hızlı forvet driblingde iyiyse çok sorun yaratıyo

Ewimdeki maçlarda attacking,deplasmanda normal-atak oynatıyorum,passing taktiğime göre değişiyo,forvetlerinizin en azından birinde jumping-heading iyi olsun,dc ler ultra defansive

Beşiktaşta 4-1-3-2 taktiğiyle 2 sene şampiyon oldum tavsiye ederim,focus through middle, direct,contra atak,
bu rkediyosunuz yani,Henry bi kaçıyo kontra atak ta, heyt aslanım kop ta gel diyosun,defansta da çok önemli hızlı forvet driblingde iyiyse çok sorun yaratıyo

Ewimdeki maçlarda attacking,deplasmanda normal-atak oynatıyorum,passing taktiğime göre değişiyo,forvetlerinizin en azından birinde jumping-heading iyi olsun,dc ler ultra defansive

Beşiktaşta 4-1-3-2 taktiğiyle 2 sene şampiyon oldum tavsiye ederim,focus through middle, direct,contra atak,
bu arada bazı adamları çok abartı yapmışlar ümit karan mesela fazla iyi olmuş bence,ama genel olarak ta artık attirbutelarda 20 yi kolay kolay wermiyolar gerçekten hakeden adamlara weriyolar

Artık ucuz-kaliteli oyuncuların da hepsini search yapamıyosun ,attribute masking i kaldıramıyosun,bazı oyuncuların özellikleri görebilmen için scout a izlettirmen gerekiyo,ama çok defa aynı oyuncuya 5 kere scout gönderipde özelliklerini açamadığım oldu

O toptan arada bazı adamları çok abartı yapmışlar ümit karan mesela fazla iyi olmuş bence,ama genel olarak ta artık attirbutelarda 20 yi kolay kolay wermiyolar gerçekten hakeden adamlara weriyolar

Artık ucuz-kaliteli oyuncuların da hepsini search yapamıyosun ,attribute masking i kaldıramıyosun,bazı oyuncuların özellikleri görebilmen için scout a izlettirmen gerekiyo,ama çok defa aynı oyuncuya 5 kere scout gönderipde özelliklerini açamadığım oldu

O toptan kaçma olayı çok sinir, bug büyük ihtimal ama,2d motoruyla da ilgili olabilir bence,ama genel olarak ta artık attirbutelarda 20 yi kolay kolay wermiyolar gerçekten hakeden adamlara weriyolar

[hline]People talk alot of shit but thats after I'm gone .Cuz they fear me in the physical form
Let it be known I'm troublesome

[Bu mesaj -Mandrake- tarafından 15 April 2003 20:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

1. bug düzelicek ep3de

2. ai eksikliği gene bug düzelmez sanırım cm3te

ayrıca o uluslararası maçlar ile şampiyonlar liginin çakışması olayı 4.0.4 ile düzeltildi

ümit karan olayı bende 13 finishing hala ama deli gibi gol atıyor potansiyel+görünen olayı var diğer cmlerdeki gibi yani herifte potansiyel var :)

scout eğer yeteneksiz ise göremiyorsun bu olay eski cmde de vardı (cm4ten önceki) att maskte mesela 15e ayarladın 14 olanlarıda alıyor

bilinen ucuz adamları search yapabiliyorsun ama db size large olarak oyunu başlatmalısın bende öyle ama acaip kastırıyor sistemi
Sosyal ağlarda paylaş

o çakışma olayına kıl ötesi oldum

vers. 4.0.1 oynuyorum ondan heralde

galatasaray ile ilk sezonum, uefa kupası finalindeyim, transfer bile yapmamıştım gittim elene elene finalde bologna'ya elendim

bide ne yaparsan yap, her taktiği dene, juve/barça gibi takımları yenemiyorsun[en azından ben] galatasaray ile, türkiye liginde ise şampiyon olmama gibi birşey söz konusu değil

her maç en az 3-5 tane gol atıyorsun, rakip farketmiyor

biraz dengesizlik var gibi[hline]When I look into your eyes
There's nothing there to see
Nothing but my own mistakes
Staring back at me

Sosyal ağlarda paylaş

ehhe slayer sadece finishing e bakmıyoki bende pace i 18 filan dı finishing i de fena diildi,jumping-heading i de iyiydi

Galatasaray ve Gençlerbirliğini fazla güçlü yapmışlar bence[hline]People talk alot of shit but thats after I'm gone .Cuz they fear me in the physical form
Sosyal ağlarda paylaş

dediğim gibi çok kolay olmuş save/load etme gereksinimi duymadan lig[16 puan fark ile]/uefa'da ikincilik[11 oyuncum milli takımdaydı]/kupayı aldım

türkiye liginde rakiplere biraz şans tanınmalı, yani juve'yi falan seçmeye bile gerek yok 0 lose almak için

şimdik ikinci lig takımı alıp oynatmayı düşünüyorum türkiye liginde, belki ozaman zorlar biraz[hline]When I look into your eyes
Staring back at me

Sosyal ağlarda paylaş

anadolu takımları olsa sırf iyi

hiç transfer yapmadan dediğim gibi, fenerbahçe en yakın rakibim 16 puanla, bir maç 3-0 diğeri 5-1

hiç ortası yok

herzaman barça'ya, juve'ye yeniliyorsun, diğer takımları yeniyorsun[hline]When I look into your eyes
Staring back at me

Sosyal ağlarda paylaş

4.0.1 de gerçekten çekilir gibi değil hem acaip çabuk sakatlanıyo adamlar hemde çok uzun sakatlanıyolar

türkiye ligini bırakmamın bi nedeni de
ben beşiktaşla en fazla aylık 19,000$ kontrat yapabilirken gençlerbirliği bile 25,000$ verebiliyodu,çok gıcık ya
iyi oyuncuların kontrat ı bitiyo ama sırf klüp düşük contract parası weriyo diye gelmiyodu adamlar[hline]People talk alot of shit but thats after I'm gone .Cuz they fear me in the physical form
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...