Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Emek Hırsızlarına Darbe

Persky

Öne çıkan mesajlar

Kadıköy'de korsan üretim yapan 36 işyeri mühürlendi, 1 kişi gözaltında

Emek hırsızlarına bir darbe de İstanbul Kadıköy'de vuruldu.

Düzenlenen operasyonda 3 milyondan fazla korsan CD ve 8 adet CD kopyalama cihazı ele geçirildi.

Operasyonda 36 işyeri mühürlenirken bir kişi gözaltına alındı.

İstanbul polisi korsan film ve şarkı CD'lerini kopyalayanlara bir darbe daha vurdu.

Kadıköy Belediyesi işbirliğiyle operasyon yapan polis, 3 milyondan fazla korsan CD'ye el koydu.

Yakalanan CD kopyalama cihazları emek hırsızlığının boyutlarını da ortaya koyuyor. Çünkü ele geçirilen 8 kopyalama cihazı da saatte 60 bin adet CD'yi çoğaltmak mümkün.

Polis, 36 işyerini mühürledi, bir kişiyi de gözaltına aldı. 3 kişi ise aranıyor.

Operasyonda ele geçirilen CD'ler Gebze'de bunları işleyen bir plastik fabrikasına verilecek ve imha edilecek.

Polis, CD satanlardan çok bunları çoğaltan imalathanelere yönelik operasyonları sürdürecek.

Son bir not; daha ucuz diye korsan üretimleri alarak emek hırsızlarına destek vermek yerine, vergisi ve telif hakları ödenmiş bandrollü eserleri tercih etmek gerekiyor.

Kaynak: TRT/HABER

Yada kişisel kullanım amaçlı internetten indirin. Ticari amaç ile film, program, oyun kopyalam ve satmak 4 yıl ve 150 000 YTL kadar cezası var. Ayrıca bölücü örgütlere (PKK v.s.) bu şekilde para toplanmaktadır.

Bu tür yerleri biliyorsanız

BSA TÜRKİYE

0800 211 81 86
0212 213 71 35

bildirebilirsiniz...
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
bu tarz korsan faaliyetlerine karşı ciddi bir ayaklanma var. bunları kullanan kullanıcılarda suçlu duruma düşüyorlar. türkiye'de de bu korsan olayı bayağı ciddiye alınmaya başladı son birkaç yıldır..[signature][hline]| ===> orc_lord <=== | leverne vistas!|
|Buddy/Old|Buddy Webpage|Pati Pet|KTB için..|
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye çünkü avrupa ülkeleri arasında korsan kullanan ve korsan yayan 1 numaralı ülke konumunda. Bildiğim kadarıyla böyle giderse 2006 yılında rusyayı bile geçicez korsan konusunda. Bu sebepten ötürüde avrupa birliği bu konuda hükümete bayağı bi baskı yapıyor.

BSA, kültür bakanlığını arkasına iyiden iyiye aldı. Reklamlarına bile kültür bakanlığı sponsor oluyor. Ve ciddi anlamda BSA firması polisten ve jandarmadan yardım alabiliyor. Yani 2006 yılında canı yanan bayağı birileri olur bu konuda. Ev kullanıcısına bişey yapamazlar ama satan ve çoğaltan yerlerin canı bayağı yanar.
Sosyal ağlarda paylaş

kaçak kullanım azalsın, türk oyun ve yazılım sektörü gelişsin, buna bağlı olarak yazılım dergisi sektörü gelişsin, dergi fiyatları düşsün, kalite artsın, dergilerdeki reklamlar azalsın, öz olsun.

en azından bilgisayar ile ilgili bölüm okuyanların geleceğe dair hayalleri olabilsin.[signature][hline]Forumlarımızda kullanılan imzanız:
Sosyal ağlarda paylaş

Yayma konusunda birşey diyemem,bu pek gerçekçi gelmiyor kulağa ama kullanımda 1. sırada olabiliriz evet. Yinede orjinal olan ürünlerin fiyatlarına bir düzenleme gerekiyor. Mesela bu korsan yasası çıktığı hafta müzik cdlerininde fiyatları 2ytl civarında arttı.. Yani olayı ahlaksızlık boyutuna getiren şirketler var. Bu konuda herşey karşılıklı olmalı.. Emeğe saygı beklendiği gibi aynı şekilde tüketiciyede saygı gösterilmeli.[signature][hline]infletus of FrF (SWG)
Sosyal ağlarda paylaş

bu baskın yapılırken (en azından o baskın olduğunu düşünüyorum) kadiköydeydim tam rezillik kanun çıkarsan ne olur bassan ne olur oradan almasam netten indiririm çok mu zor bütün teknoloji ürünleri üzerindeki kdv yi 1% e çek oyunları getirsinler amenna ama ozamana kadar yaşasın korsanlar[signature][hline]Legions of Ebonlore
Sosyal ağlarda paylaş

Yaa kardeşim hangisine para verecem şaşırdım...
En basit hesaplama
*Xp lisans
*Office lisans
*Photoshop
*Macromedia giller
*Anticiler
Bilgisarımın fiyatını 3 ile çarpar 5'e boler :D
Yani ucuz olsun da lisansını alalım.[signature][hline]I love your,çünkü onlar very nice.
Birkerick look at me,ondan sonra dont forgetme.
Kalbim tik tak atıyor for you çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Persky, 24 Aralık 2005 22:27 tarihinde demiş ki:
Türkiye çünkü avrupa ülkeleri arasında korsan kullanan ve korsan yayan 1 numaralı ülke konumunda. Bildiğim kadarıyla böyle giderse 2006 yılında rusyayı bile geçicez korsan konusunda. Bu sebepten ötürüde avrupa birliği bu konuda hükümete bayağı bi baskı yapıyor.

BSA, kültür bakanlığını arkasına iyiden iyiye aldı. Reklamlarına bile kültür bakanlığı sponsor oluyor. Ve ciddi anlamda BSA firması polisten ve jandarmadan yardım alabiliyor. Yani 2006 yılında canı yanan bayağı birileri olur bu konuda. Ev kullanıcısına bişey yapamazlar ama satan ve çoğaltan yerlerin canı bayağı yanar.

Bulgaristan'da tüm Avrupa'nın en büyük CD kopyalama fabrikası çalışıyor hala. Malezya'dan ve Rusya'dan aldıkları işleri yaptıklarını da cümle alem biliyor. Ama o fabrika hiç kapanmadı, kapatılmıyor da...[signature][hline]
Türkiye'nin en geniş anime ve görüntü kalitesi en iyi arşivi...
Binlerce CD ve yüzlerce DVD tutan arşivi...

3000 oyunluk PC oyun arşivi...
İsteyene itinayla kafa ayarı yapılır... Beyin sahibi olmanız tercih sebebi...
mail: [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

Yazılım Korsanlığı hala insanların gözünde suç teşkil etmiyor malesef. Evet suçtur diyenler de bile, "Yaw işte olmamalı da, suç doğru da, olabiliyor fakat .." gibi bir yaklasşım mevcut.

Yani bu düşünce sadece bizim insanımıza has değil, fakat bizim ülkemizde azınlık da değil.

Hoca şimdi mesela bir arkadaş demiş ki bende PhotoShop var, nasıl lisansını vereyim pahalı ?

Şimdi Adobe Photoshop yazılımı hayatımızı sürdürmek için gerekli temel ihtiyaçlardan değil. Internette aynı işi gören çok daha ucuz yazılımlar ve hatta open source yazılımlar var. Peki niye o zaman illaki Adobe Photoshop ?

Niye çünkü en iyilerden.

Hoca şimdi aynı mantıktan yola çıkarsak o zaman bende yaw bana subaru araba olarak yetmiyor, mercedes istiyorum, şu galeriden yürütüp plaka mı takıyım desem ?

Yapılan ve işlenen suç temel olarak aynı.

Fakat farkı nedir ? Yasaların olayı takibi, o galeriden ben o arabayı araklarsam peşime düşerler, ama örnekteki PhotoShop WAREZ kullanırsam, kanun güçleri benim peşime düşmez.

Neyse yazdıkça yazarım bu konuda, sinir olduğum bir mevzu zira, susayım ben.[signature][hline]Quod non mortiferum, fortiorem me facit.
Sosyal ağlarda paylaş

Ev kullanıcıları acısından bi sorun yok zaten. Geçenlerde 3D Max konusunda yabancı bi forumda bi tartışma oldu. İşte elemanın biri haklı olarak "Ben programı gidipte demo versiyonundan öğrenemem mecburen öğrenmek için korsanını yükleyip. Daha sonra bu işi ticari maksatla kullanmaya başladığımda lisans bedelini ödeyip zaten orjinalini alırım" falan gibi şeyler söyledi.

Zaten adobe gibi firmalarında istemiş olduğu şey bu eğer siz photoshop ile para kazanıyorsanız o zaman lisans bedelini ödeyin ama tabi gidipte 3-5 tane resim editlicem die ev kullanıcısı olduğunuz halde gidip photoshop lisansı almak ne kadar mantıklı tartışılır. Aslında ev kullanıcısıda olsanız en azından office yerine open office yükleyebilirsiniz. Şahsen ben öyle yapıyorum. Zaten ms office'in yapabildiği herşeyi open officete yapabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Persky çok güzel söylemiş, bir ufak eksiklik var yannız, o da eğer bahsi geçen yazılım ürünü ev kullanıcılarını hedeflemiyorsa olmalı.

Her pahalı yazılım ürününün hemen hemen günümüzde çok çok daha ucuz alternatifleri var.

Öğrenmek amaçlı kullanım ise zaten yine çoğu büyük firma artık akedemik versiyonlar sunuyor.

En son örnek, Microsoft'un .NET Express sürümleri, indir, kur, kullan, öğren.[signature][hline]Quod non mortiferum, fortiorem me facit.
Sosyal ağlarda paylaş

aslında komik olanda o hiçbir etkisi yok yapılan baskının çünkü topladıkları abi atlı var eşşekli var diye gelenler

mesela bir mekan var cd bakıcam diyorsun herif bir düğmeye basıyor duvar açılıyor ya içeri giriyorsun inanın hayal gücünüzle sınırlı oyundu filmdi programdı

ama iyi oldu bsa toplasın atlı eşşeklileride rahat yürüyelim[signature][hline]Legions of Ebonlore
Sosyal ağlarda paylaş

bsa'nın takdir edilecek bir tarafı olduğunu sanmıyorum. bsa gidip de korsandı, haktı falan diye didinmiyor.

bsa yalnızca kendisine para veren şirketlerin ürünlerini takip ediyor. bir nevi uzmanlaşmış dedektiflik/avukatlık/polislik hizmeti gibi.

bu yüzden bsa'ya hayır kurumu muamelesi yapmayın lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

iyi güzel korsan falan kullanmayalım da
şimdi bir oyun 50-70$ arasın bişey olur genelde.
bu bunu 2milyona alabiliyorken neden pahalısını alayım?

bu hep söylenen bişey ve de doğru bir söz. ucuzlatsınlar oyunları orjinallerini alalım. ayrıca ben mesela yerli müzik cdlerinin daima orjianllerini alırım. niye çünkü aşırı pahalı değil. niye çünkü destek olmak için vsvsvs
Sosyal ağlarda paylaş

Bir süre önce bir avukat açıklamıştı.
BSA'nın bir yetkisi yok aslında. O, yukarıdaki arkadaşın dediği gibi yetkisiz bir avukat sadece.
Bu yüzden de mahkemelerde BSA yetkilileri hiç olmuyor. Onlar bir nevi vakıf gibi. Bu yüzden BSA "Baskına geldik" dediği zaman "Hadi canım, yavaş yavaş ikile de polis ve arama izniyle gel" diyebilirsiniz.

BSA zaten birilerinin kasesini yalayan para toplayıcı sanal avukatlık hizmeti değil mi yani eninde sonunda? peh...[signature][hline]
Türkiye'nin en geniş anime ve görüntü kalitesi en iyi arşivi...
Binlerce CD ve yüzlerce DVD tutan arşivi...

3000 oyunluk PC oyun arşivi...
İsteyene itinayla kafa ayarı yapılır... Beyin sahibi olmanız tercih sebebi...
mail: [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gazanfer, 25 Aralık 2005 10:42 tarihinde demiş ki:
bsa'nın takdir edilecek bir tarafı olduğunu sanmıyorum. bsa gidip de korsandı, haktı falan diye didinmiyor.

bsa yalnızca kendisine para veren şirketlerin ürünlerini takip ediyor. bir nevi uzmanlaşmış dedektiflik/avukatlık/polislik hizmeti gibi.

bu yüzden bsa'ya hayır kurumu muamelesi yapmayın lütfen.
[signature][hline]Forumlarımızda kullanılan imzanız:
Sosyal ağlarda paylaş

üzüldüm walla :(

ama bu ülkede korsam oyundur programdır olayi bitmez bitirilemez.
bsa mıdır nedir istediği kadar bassın bunları son çare yer altına inerler.[signature][hline]S.E.N.K.O.: Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
bu mesaj bitmiştir lüften sıradaki mesaja geçiniz.Ayrıca bu msj okunduktan 10 yıl sonra kendini doğal şekillerde toprağa dönüştürüp imha edecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

aylardır korsan almıyorum netten çekiyorum direk.kimseye para kazandırmıyorum.buda yanlıs yasak illegal ama en azından birileri yattıgı yerden para kazanmıyo.[signature][hline][b]porsuk, 03 Ekim 2005 23:10 tarihinde demiş ki:
herkez kopmuş yarılmış iptal olmus ama biz ingilizce bilmiyoz
bu ne kültür boyle. bu nasıl bir bilimsellik bu nasıl evrensel yaklaşım bu nasıl yitirilmemiş felsevi birikim betime uyum ahenk lisan skuhut u fosforik cümle kapitalitik osturafyon
[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cintonik, 25 Aralık 2005 11:38 tarihinde demiş ki:
aylardır korsan almıyorum netten çekiyorum direk.kimseye para kazandırmıyorum.buda yanlıs yasak illegal ama en azından birileri yattıgı yerden para kazanmıyo.

Yaa kota sorunu olanlar onlar nasıl çekecek?Gidip alacak mecburen :)[signature][hline]I love your,çünkü onlar very nice.
Birkerick look at me,ondan sonra dont forgetme.
Kalbim tik tak atıyor for you çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

hakketen toptan bi arama olsa sokaga cıkma yasagı gibi olur her gün :-)

ülkemin trafik sorunu biter. işsizlik sorunu biter. tek sorun 75 milyonun en az 40 milyonunu hangi hapishane alır :-)[signature][hline]İşte Hizmetlerim
1- Web Tasarım ve Hosting
2- Ücretsiz 250MB @chaos.gen.tr Mail
3- MMOTURK Online Oyun Tanıtımları
4- Ücretsiz Blog Hizmeti
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...